hedefeksielli

hedefeksielli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2011
130
138
Yüz yirmi kiloyum ve otuz beş yaşındayım. Pcos ve insulin direncim var. Oldum olası şişmanım. Normal kiloda yaşamak nedir hiçbir fikrim yok. Kilo uykumdan rutin yaşantıma kadar hayatımın her alanını etkiliyor. Bunu çözmek için çok mücadele verdim ama olmadı. Kendimce bir diyet ve spor programı uygulayarak kilo vermeye karar verdim. Her gün buraya bir şeyler yazıp menü paylaşarak biraz daha disipline olabilmeyi bir de olur da bu sefer başarılı olursam birilerine ümit kaynağı olabilmeyi istiyorum. Başka hiçbir amacım yok. Ne diyetisyenlere gidip hayal kırıklığı yaşamak ne spora başlayıp en fazla bir ay sonra bırakmak için isteğim yok. Oralarda diğer insanların bana bakıp kendi hallerine şükretmesine de... O yüzden her şeyi kendim yapacağım. Peşinen söyleyeyim programımda eksik/yanlış olacak, aksamalar zorlanmalar gerçekleşecektir. Hiçbir şey mükemmel değil ben hiç değilim. O yüzden dediğim gibi burası benim için yalnızca bir günlük. Önümüzdeki bir yılda kendime dair her şeyi değiştireceğim. Ne kadar ömrüm kaldı elbette bilmiyorum ama kalanın daha iyi geçmesi için elimden geleni yapacağım. Umarım en iyisi olur... Ha bu arada merhaba!

Son düzenleme:
Yüz yirmi kiloyum ve otuz beş yaşındayım. Pcos ve insulin direncim var. Oldum olası şişmanım. Normal kiloda yaşamak nedir hiçbir fikrim yok. Kilo uykumdan rutin yaşantıma kadar hayatımın her alanını etkiliyor. Bunu çözmek için çok mücadele verdim ama olmadı. Kendimce bir diyet ve spor programı uygulayarak kilo vermeye karar verdim. Her gün buraya bir şeyler yazıp menü paylaşarak biraz daha disipline olabilmeyi bir de olur da bu sefer başarılı olursam birilerine ümit kaynağı olabilmeyi istiyorum. Başka hiçbir amacım yok. Ne diyetisyenlere gidip hayal kırıklığı yaşamak ne spora başlayıp en fazla bir ay sonra bırakmak için isteğim yok. Oralarda diğer insanların bana bakıp kendi hallerine şükretmesine de... O yüzden her şeyi kendim yapacağım. Peşinen söyleyeyim programımda eksik/yanlış olacak, aksamalar zorlanmalar gerçekleşecektir. Hiçbir şey mükemmel değil ben hiç değilim. O yüzden dediğim gibi burası benim için yalnızca bir günlük. Önümüzdeki bir yılda kendime dair her şeyi değiştireceğim. Ne kadar ömrüm kaldı elbette bilmiyorum ama kalanın daha iyi geçmesi için elimden geleni yapacağım. Umarım en iyisi olur... Ha bu arada merhaba!
Merhaba istersen neden olmasın sen yeter ki inancını kaybetme. Kolay gelsin

Merhaba istersen neden olmasın sen yeter ki inancını kaybetme. Kolay gelsin

Çok teşekkür ederim bir yıl boyunca kilo da alsam kilo da versem vazgeçmeyeceğim. Çok ağır diyetler yaptığımda bile kılo aldığım haftalar oldu bunlarda hep bıraktım mücadeleyi. Bu kez tam bir yıl devam etmek istiyorum, umarım sonuç en iyisi olur. Sana da kolay gelsin...

hedefeksielli hedefeksielli merhabalar..

Konunu okuyunca yazmadan geçemedim ... nedense daha önce onca olmamalara rağmen bu kez başaracağını hissettim ...

Güzel haberler yazacaksın buraya...

Nacizane benzer yollardan geçmiş biri olarak bir iki küçük tavsiye , hedef eksi 50 deme ...

Hedef 109 de mesela ... 109 a varmak gözde büyümez ve kolaydır ... olunca ...hedef 99 .... gibi ...

bende böyle böyle 40 a yakın kilo verdim ...

ve bir not daha hiç bir zaman battı balık moduna girme , kaçamak yaptıysan kaçtığı yerde bırak ... bir öğün kaçamakla kimse 3 kilo almaz ...

keyifle ve sağlıkla ver kilolarını ... bende keyifle okuyacağım :KK68:

hedefeksielli hedefeksielli merhabalar..

Konunu okuyunca yazmadan geçemedim ... nedense daha önce onca olmamalara rağmen bu kez başaracağını hissettim ...

Güzel haberler yazacaksın buraya...

Nacizane benzer yollardan geçmiş biri olarak bir iki küçük tavsiye , hedef eksi 50 deme ...

Hedef 109 de mesela ... 109 a varmak gözde büyümez ve kolaydır ... olunca ...hedef 99 .... gibi ...

bende böyle böyle 40 a yakın kilo verdim ...

ve bir not daha hiç bir zaman battı balık moduna girme , kaçamak yaptıysan kaçtığı yerde bırak ... bir öğün kaçamakla kimse 3 kilo almaz ...

keyifle ve sağlıkla ver kilolarını ... bende keyifle okuyacağım :KK68:

Destek için çok teşekkür ederim. Bu sefer bu işi tamamen çözmek istiyorum. Elbette önce yüzlerin altına düşmem gere. Öyle uzun bir süredir yüzün üstündeyim ki hayalini bile kuramıyorum şimdilik. Ama dediğin gibi bir yıl kaçamak da olsa yanlış da olsa devam edeceğim. Bu konuda çaba sarf eden herkes için sonuç iyi olur umarım...

Insallah guzel ve saglikli bir sekilde kilolarini verirsin yaparsin cunku imkansiz degil eger motuve olmak istersen diyet basari hikayeleri varya orada bir konu var 115 den 60 lara dusen bir arkadas hemde fotolu her sayfasini tek tek oku zamanla nasil zayıfladığını goreceksin beni cok motive etmisti ve resimli oldugu icin daha bir tesvik edici

İlk gün kilo: 122.2 Boy: 1.75
Sabah kahvaltısı: Bir haşlanmış yumurta, Maydanoz, Roka, Domates, Ceviz, Lor peynir (pul biberli), Süt (tarçınlı), Bi erik, Bir dilim tam tahıllı ekmek. Çok yoğun çalışıyorum ama mümkün olduğunca her gün buraya bir fotoğraf atmaya çalışacağım. Öğün fotoğrafı, boydan fotoğrafım, spor deneyimim vs. Bugün kahvaltının fotoğrafını atıyorum. Hem miktarlar da ortada olsun. Sabahları hiç aç olmuyorum gece yemelerim yüzünden muhtemelen. Saat yediden sonra yemek yememeyi düşünüyorum. Uygulayabilirsem bayağı acıkmış bir insan olarak uyanırım. Yemeden, hüc
okBOpq.jpg
relerimi beslemeden uyguladığım katı diyetlerin hiçbiri sonuç vermediğine göre kendimi doğru düzgün yemeye zorlayacağım. Vira bismillah!

Insallah guzel ve saglikli bir sekilde kilolarini verirsin yaparsin cunku imkansiz degil eger motuve olmak istersen diyet basari hikayeleri varya orada bir konu var 115 den 60 lara dusen bir arkadas hemde fotolu her sayfasini tek tek oku zamanla nasil zayıfladığını goreceksin beni cok motive etmisti ve resimli oldugu icin daha bir tesvik edici

Çok teşekkür ederim destek ve öneri için. İnceleyeceğim.

1. gün *eksi elli kilo* hedefim için neler yaptığımı özetlemek istiyorum:

Sabah: Bir haşlanmış yumurta, Maydanoz, Roka, Domates, Ceviz, Lor peynir (pul biberli), Süt (tarçınlı), Bir erik, Bir dilim tam tahıllı ekmek.

Ara: Bir avuç üzüm

Öğlen: Bir kase yoğurt, bir avuç beyaz leblebi.

Ara: Bir bardak yeşil çay, dört kaşık limonlu tarçınlı yoğurt.

Akşam: Fırında yağsız salçalı hindi eti (250 gr.), Üç kaşık yoğurt, Dört adet marul yaprağı, üç dilim tam tahıllı ekmek.

Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 2 milini yaptım. Özetle yarım saat spor. Sürenin hiç de ideal olmadığını, kalori yakımına başlamadan sporu kestiğimi biliyorum. Ancak bu kiloda spor yapmakta zorlanıyorum ve ilk gündeyim. Elbette bahaneleri bir tarafa bırakmak zorundayım. Sporu artırmalıyım. Ancak 'hiç yoktan iyidir' bu bir yıllık mücadelede temel mottom olacak.

Su: Çok zorlanıyorum. Yemeği azalttığımda zaten az su içen biri olarak neredeyse mümkün olsa hiç su içmeyeceğim. Elbette kendimi mümkün olduğunca zorladım ve bir litre su içtim. Bu konuda eskiden olduğu gibi dört bardak su içip bir litre dememeye, tam bir litrelik bir şişeyi tamamlamaya çalıştım. Çünkü nerdeyse hiçbir zaman bardak boyutları tam olarak aynı olmuyor.

Saat: Sekizden sonra hiçbir şey yemememe kuralının ilk günü. Eğer gece çok çok acıkırsam gene tarçınlı ve limonlu yoğurt yapacağım üç dört kaşık. Ancak zannetmiyorum. Kendimi çok tok hissediyorum.

Özet: Spor az, su az, öğle yemeği az, akşam yemeğinde ekmek fazla. İlk gün için çok da kötü değil…

Kilo vermenin yaşam biçimini değiştirmekle alakalı olduğunu, hayatım boyunca yiyip içtiklerime, hareketlerime dikkat etmemin doğru olduğunu biliyorum. Ancak özellikle elli kiloyu vereceğim ilk yıl benim için çok önemli olduğundan, bu yeni yaşam tarzına o dönemde alışmam gerektiğinden geri sayım da yapacağım kendime göre. Dolayısıyla ilk günü bitti sayarsak, *KALAN 364!*

merhaba, inşaallah hedefine kolaylıkla ulaşırsın. ayda 3 kilo bile versen bir yıl sonunda 36 kilo yapar ki bu da çok güzel bir rakam. spor konusunda yazdıklarını okuyunca yazmak istedim.
ben ilk diyetisyenime gittiğimde 103, 5 kiloydum... diyetisyenim bu kiloda eğzersiz yapmamın doğru olmayacağını, eklemlerime zarar vereceğimi söylemişti...onun yerine evde hareketlerimi artırmamı mesela çamaşır makinasından çamaşırları tek tek alıp asmamı ve buna benzer şeyler önermişti. açıkçası bende işe yaradı.

yeterki gerçekten iste yapamayacağın hiç bir şey yok...
bütün kalbimle amacına ulaşmanı dilerim:KK68:

merhaba, inşaallah hedefine kolaylıkla ulaşırsın. ayda 3 kilo bile versen bir yıl sonunda 36 kilo yapar ki bu da çok güzel bir rakam. spor konusunda yazdıklarını okuyunca yazmak istedim.
ben ilk diyetisyenime gittiğimde 103, 5 kiloydum... diyetisyenim bu kiloda eğzersiz yapmamın doğru olmayacağını, eklemlerime zarar vereceğimi söylemişti...onun yerine evde hareketlerimi artırmamı mesela çamaşır makinasından çamaşırları tek tek alıp asmamı ve buna benzer şeyler önermişti. açıkçası bende işe yaradı.

yeterki gerçekten iste yapamayacağın hiç bir şey yok...
bütün kalbimle amacına ulaşmanı dilerim:KK68:

Merhaba. Çok teşekkür ederim desteğin için. Bu kilolarda egzersiz gerçekten çok riskli o yüzden yalnızca evde yapılan hafif aeobikleri uyguluyorum. Ancak bende had safhada insülin direnci olduğundan bunu uygulamak zorundayım. Aksi takdirde vücudumda yağ depolanıyor. Pcos'um da olduğundan tam bir metabolik sendrom örneğiyim. Yine de hatırlatman için teşekkürler, biraz olsun rahatlamamı sağladı vicdanen. Açıkçası herkesin kafasında bir hedef, bu hedefe giden yoldan ufak ufak hesaplar vardır diye zannediyorum. Benim ideal hayal evrenimde ayda dört kilo kaybetmek ve bunu da mümkün olduğunca yağdan kaybetmek var. Tabi hayal dünyamızda her şey ne kadar da mükemmel :) Bırakalım bu hayali, ayda iki kilo bile versem bir senenin sonunda yüz kilonun altına inmiş olacağım ki ben doksan kiloları ergenlik yıllarımda geçtim ve bir daha asla geri dönemedim. Bu bile beni çok mutlu etmeye yeter. O denli istekliyim ki yeşil çayı bile şekersiz içtim. Normalde bana şekersiz bir şey içirmek mümkün değildir. Yaşamımı yalnızca kilo vermek anlamında değil; iş, ilişkiler, kariyer, aile, hedefler, yenilgiler, sevgi, başarı algısı vb. pek çok alanda yeniliyorum. En önemli alanlardan biri de bu kilo verme alanı. Çünkü bu alanda hayatımın hiçbir alanında olmadığı kadar başarısızlığı tattım. Başarı ihtimalini hayal ettiğimde bile büyük bir dağı aşmış gibi hissediyorum. Umarım her şey bu sefer başarılacak. Umarım bu kez kalan ömrümün daha kaliteli geçmesi için verdiğim mücadele sonuç verecek. Tekrar çok çok teşekkürler...

1. gün *eksi elli kilo* hedefim için neler yaptığımı özetlemek istiyorum:

Sabah: Bir haşlanmış yumurta, Maydanoz, Roka, Domates, Ceviz, Lor peynir (pul biberli), Süt (tarçınlı), Bir erik, Bir dilim tam tahıllı ekmek.

Öğlen: Bir kase yoğurt, bir avuç beyaz leblebi.

Ara: Bir bardak yeşil çay, dört kaşık limonlu tarçınlı yoğurt.

Akşam: Fırında yağsız salçalı hindi eti (250 gr.), Üç kaşık yoğurt, Dört adet marul yaprağı, üç dilim tam tahıllı ekmek.

Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 2 milini yaptım. Özetle yarım saat spor. Sürenin hiç de ideal olmadığını, kalori yakımına başlamadan sporu kestiğimi biliyorum. Ancak bu kiloda spor yapmakta zorlanıyorum ve ilk gündeyim. Elbette bahaneleri bir tarafa bırakmak zorundayım. Sporu artırmalıyım. Ancak 'hiç yoktan iyidir' bu bir yıllık mücadelede temel mottom olacak.

Su: Çok zorlanıyorum. Yemeği azalttığımda zaten az su içen biri olarak neredeyse mümkün olsa hiç su içmeyeceğim. Elbette kendimi mümkün olduğunca zorladım ve bir litre su içtim. Bu konuda eskiden olduğu gibi dört bardak su içip bir litre dememeye, tam bir litrelik bir şişeyi tamamlamaya çalıştım. Çünkü nerdeyse hiçbir zaman bardak boyutları tam olarak aynı olmuyor.

Saat: Sekizden sonra hiçbir şey yemememe kuralının ilk günü. Eğer gece çok çok acıkırsam gene tarçınlı ve limonlu yoğurt yapacağım üç dört kaşık. Ancak zannetmiyorum. Kendimi çok tok hissediyorum.

Özet: Spor az, su az, öğle yemeği az, akşam yemeğinde ekmek fazla. İlk gün için çok da kötü değil…

Kilo vermenin yaşam biçimini değiştirmekle alakalı olduğunu, hayatım boyunca yiyip içtiklerime, hareketlerime dikkat etmemin doğru olduğunu biliyorum. Ancak özellikle elli kiloyu vereceğim ilk yıl benim için çok önemli olduğundan, bu yeni yaşam tarzına o dönemde alışmam gerektiğinden geri sayım da yapacağım kendime göre. Dolayısıyla ilk günü bitti sayarsak, *KALAN 364!*
Hiç moralini bozma azda olsa spor yapmak çok iyi zamanla vücudun alışacak daha fazla yapacaksın ben mesela pilates lastiğini bağlıyorum dizlerime geçiriyorum açıp kapatıyorum bacaklari yada araysa top koyuyorum tv izlerken her an birşeyler yapmak hem diyet için tetikleyici ve iyi bir hatirlatici sana inanıyorum yaparsin

İnşallah başarırsınız başaranlar var ..uzun soluklu bir süreç bu güzelde başlamışsınız ..egzersiz konusunda çok zorlamamak iyi gibi yürüyüşte olabilir ama suyun önemi büyük ..içine salatalık limon yada meyve koyuyorum bazen değişik bir şey içiyormuşum gibi geliyor ..kilo verdikçe eminim sağlık sorunları da düzelecektir
Bende takipteyim :KK66:
Ayda 4 kilo yılbaşına kadar 16 kilo demek süper :KK66:

Hiç moralini bozma azda olsa spor yapmak çok iyi zamanla vücudun alışacak daha fazla yapacaksın ben mesela pilates lastiğini bağlıyorum dizlerime geçiriyorum açıp kapatıyorum bacaklari yada araysa top koyuyorum tv izlerken her an birşeyler yapmak hem diyet için tetikleyici ve iyi bir hatirlatici sana inanıyorum yaparsin

Umarım gelişecek vücudum. Zamanla kilo kaybettikçe daha kolay olacağını umuyorum her şeyin. Çok teşekkür ederim desteğin için.

İnşallah başarırsınız başaranlar var ..uzun soluklu bir süreç bu güzelde başlamışsınız ..egzersiz konusunda çok zorlamamak iyi gibi yürüyüşte olabilir ama suyun önemi büyük ..içine salatalık limon yada meyve koyuyorum bazen değişik bir şey içiyormuşum gibi geliyor ..kilo verdikçe eminim sağlık sorunları da düzelecektir
Bende takipteyim :KK66:
Ayda 4 kilo yılbaşına kadar 16 kilo demek süper :KK66:

Çok teşekkür ederim desteğiniz ve tavsiyeniz için. Yarın bir iki damla limon ve bir iki üzüm atacağım suya. Belki daha içilebilir olur. Yeni yıla en az bir on kilo kaybetmiş olarak girmek istiyorum. Fazlası da neden olmasın tabi :)

Merhaba.Başaracağınızi düşünüyorum ben.Çünkü kararlı görünüyorsun.Başlamak önemli bi adim.Ne olursa olsun yaz pes etme.O gün diyeti bozsan bile.Ben de seninle biseyler yapmaya calısıcam.Sonuçta hepimizin fazla kiloları var.

Merhaba.Başaracağınızi düşünüyorum ben.Çünkü kararlı görünüyorsun.Başlamak önemli bi adim.Ne olursa olsun yaz pes etme.O gün diyeti bozsan bile.Ben de seninle biseyler yapmaya calısıcam.Sonuçta hepimizin fazla kiloları var.

Çok teşekkür ederim. Umarım burada sorununa çare arayan herkes hedefine ulaşır. Ben 365 gün boyunca var olan bütün gücümle mücadele edeceğim. Büyük konuşmak anlamında değil elbette, hayatta insan pek çok şeyle karşılaşabiliyor. Ancak çok olumsuz bir durum yaşanmadığı sürece bunu ölüm kalım savaşı gibi düşünüyorum ben. Artık gerçekten yeter. Kilolu olmak da bir hastalık bence ve üstelik çaresi var. Ben metabolik sendromu olan biri olarak, zaman zaman savaşmaya çalıştım ama her seferinde bir çıkış bahanem vardı ya da bir şeyler eksikti. Diyet yaptım su içmedim, spor yaptım beslenmeme dikkat etmedim. Kendimce her hafta ödül günleri koydum, fakültede yurtta kalırken karbonhidrat ağırlıklı beslendim vs. İnanılmaz şeyler denedim ama her seferinde aynı sonucu aldım. Demek ki bu meseleyi bir şekilde hayatımın merkezine koymak zorundayım. Yoksa orta yaş dönemine gireceğim ve ciddi hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalacağım. Hayatın ne getireceği elbette belli olmaz ancak insan olarak önlemini almak zorundayım. Kendime; kendimi yaz tatilinde bile eve kapatmadığım, yaşamında yalnızca kariyer hedefleri değil sosyal ilişkileri, sevdiği biri olan, iyi giyinen, iyi yaşayan, iyi gezen ve mutlu bir insan yaşamı armağan etmek istiyorum. Hepsinden önemlisi bu doğduğumdan beri benimle olan, aşmak istediğim, aşmak için çok çaba sarfettiğim ama her seferinde yorgun argın köşeme çekildiğim o büyük dağı aşmak istiyorum. Ne kadar ömrüm kaldıysa o ömrü bana verilen büyük pozitif potansiyellerimi sonuna kadar zorlayarak geçirmek istiyorum. Artık yeter çünkü cidden hayal etmekten, denemekten yoruldum; başarmak istiyorum!

Son düzenleme:
2. gün:

!!!!!!!*eksi elli kilo* !!!!!!!

Sabah: Bir haşlanmış yumurta, Ceviz, Beyaz peynir, kaşar, Süt, Bir avuç üzüm, Bir erik, bir domates.

Ara: Bir şeftali doğradığım üç kaşık yoğurt.

Öğlen: Bir tabak salata (Bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık nar ekşisi, beş kaşık haşlanmış kuru fasulye, roka, maydonoz, marul, taze soğan, kuru soğan)

Akşam: Haşlanmış tavuk göğsü (300 gram), bir kase yoğurt, öğlenden kalan salata.

Ara: Bir bardak yeşil çay

Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 2 milini yaptım. Yarım saat spor. Gene :KK43: Bu sorunu çözeceğim.

Su: Bir buçuk litre! :) (içine bir iki idamla limon ve üç dört adet üzüm attım)

Özet: İstikrar sağlamaya başladığımı düşünerek mutlu oluyorum. Bugün hiç ekmek yemedim! :)

*Kalan 363!*

X