Hem Gururunuzu Koruyup Hem de Bir Erkeğin Size Maddi Yatırım Yapmasını Nasıl Sağlarsınız?

Sadece para olarak bakmıyorum ben, bu talep edebilen olmakla alakalı, o kadınlar muhtemelen sevgi de ilgi de öncelik de talep ediyor. Haliyle talep eden de standartları olan, güçlü görünüyor. Her ilişki bir çeşit güç ilişkisidir, gücün ne olduğunu kendileri belirler tabii. Demek ki o erkekler için para harcatabilen kadın güçlü, bazısı için başka şeyler istemeyi becerebilen güçlüdür. Razı olmak, duruşsuzluğu da getirirebilir bir şekilde.

Ayrıca ufak tefek jestleri de çok büyütmemek lazım ya, parayı çok mesele edip hesap kavgası da komik oluyor. Gözüne neden uyku girmesin yani. Bi dahakine sen ödersin.

İlk tanıştığınız biri sürekli kazancı ve mallarından bahsediyorsa o da itici. Yani benim sana bundan başka verecek şeyim yok gibi bir ifade sanki.

Bir de o diziyi ben ciktiginda izlememistim.
Gecen sene filan oturup izlemiştim aksamlari devamli youtubedan izliyordum, eşim de goruyordu duyuyordu dizyi ve Hürremin yuzugunu gosterip laf atmiştim gözlerime çok yakisirdi degil mi diye. 😂😂😂 O aklinda kalmiş.
Örnek bir kavga cikartmadan bir şey istemek işte. 😬

Bir cicek alip getirmeyen veya illa kavgayla bir şey yaptiracagim birini ben de yanimda tutmam. Butcemizin yetmeyecegi bir seyi zaten istemem. 🤷
Aaaa ben de ben de!

İlk defa geçen sene izledim o diziyi.
O da 60. Bölümde kaldım, daha devamını da izlemek nasip olmadı.

Öyle biri mi olmak isterdiniz? Ne sacma ya,ozendiginiz şeye bakın.
Konuya gelince iki kız arasındaki farkı söyleyeyim , biri kendisini seviyor - her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyor.
Adam hesap ödedi diye gece uyuyamayan da içten içe ezik, para harcanmaya layık olmadığını düşünüyor. Hal boyle olunca kendine değer veren insan tabii ki diğerleri tarafından da mutlu edilmeye çalışıyor,ama kendine değer vermeyen insan 'ona ne gerek var,bu hiç lazım degil' diye kendini önemsiz görmeye basladikca insanlar da bir süre sonra 'ya hakkaten ona ne gerek var, o sorun etmez' diye kişinin ihtiyacını gozardi etmeye çalışıyor.
Cevap bu kadar basit.
Ben kendimi çok severim ve gerçekten güzel bir hayat yaşamak icin elimden geleni yaparım, ama erkekleri söğüşleyerek değil.yine de güzel bir hayatım var, hiç bir erkekten bir şey talep etmedim ama sevgililerim gayet kiymet bilen insanlar olmuşlardır.
İş yani bir şeyler istemekte vs değil kendine değer vermekte.
Konu sahibinin gözlerimini mantikli bulurken bi anda aydınlanma yaşattınız bu cevapla

Eşine maddi yatırım yapma kavramı da iğrenç bence. Zaten seven kişi karşısındakini mutlu etmek icin elinden gelen imkanlar dahilinde en güzelini verir. Sen de bunu bilirsin. İmkanı olmadığı halde saçma sapan yerlere götürmesini istemek, milyonluk yüzükler aldirmakla değerli olunmuyor. Zaten bunlara boyun eğen erkek de hakediyor öyle bir kadını. Karşılıklı birbirlerine göreler yani.

Erkekler yatırım yaptığı kadını sever değil sevdiği kadına “yatırım” yapar. O ne demekse artık. Yani değersiz hissettiriyorsa değersiz görüyordur bu kadar basit. Kıçınızı yırtıp hediye aldırınca mutlu olacaksanız buyrun yapın. Ama sizi sevmediği için “paragöz, çirkef” olarak yaftalar. Sevdiği kadına ise ikiletmeden alır. Günü kurtarmak için söyleneni yapsalar bile ayrıldıktan sonra lafını ediyorlar bunu da bilmenizi isterim. Eğer evlilerse karı kocanın birbirine nazı geçer zaten o ayrı konu.

Benim ailem ne aldirabilirsen evlenmeden once aldir, evlendikten sonra yapmazlar. Onu iste bunu iste demisti. Bende olur mu oyle sey, tek emekli maasiyla geciniyorlar, nasil isterim, herseyi biz yapariz falan demistim. Hic bisey de talep etmedim. Eger egitim seviyesi dusuk, kollarindaki bileziklerle statü sahibi olunacagini dusunen bir aileye gelin gidiyorsaniz birsey talep etmemek "kiz tarafinin kizi kakalamasi, kizlarini umursamamasi" olarak goruluyor.
Çok doğru tespit. Durumları yok diye birşey istemedim yapmadılarda. başlarına da kakmadım. Fakat hiç bir dar günümde yanımda olmadılar. Manevi olarak yanımda hiç olmadılar. Zor günlerim oldu. Keser döner hesap döner muhabbeti oldu. Hastanede yattı aramadım. Sadece 2 kez ziyaretine gittim. Onu bile yapmam ödül onlara. çünkü onlar yapmadı bana. Wp durumlarında sürekli laf vuruyor. Kadın ne yaptın ki karşılık bekliyorsun. Yine sinir oldum

Çok doğru tespit. Durumları yok diye birşey istemedim yapmadılarda. başlarına da kakmadım. Fakat hiç bir dar günümde yanımda olmadılar. Manevi olarak yanımda hiç olmadılar. Zor günlerim oldu. Keser döner hesap döner muhabbeti oldu. Hastanede yattı aramadım. Sadece 2 kez ziyaretine gittim. Onu bile yapmam ödül onlara. çünkü onlar yapmadı bana. Wp durumlarında sürekli laf vuruyor. Kadın ne yaptın ki karşılık bekliyorsun. Yine sinir oldum
Gelin ne kadar zor alinirsa o kadar kiymetli oluyormus. Herkes ayni degil tabiiki benim gordugim çevre oyleydi

Bu mantık doğru olsaydı başlık parasıyla evlenen neneler el üstünde tutulurdu. Ya da aşiret düğünlerinde altına boğulan kadınlar mutluluktan uçardı. Erkeğin kadını koyduğu yerle alakalı bence bu durum. Son yıllarda da kadının parasını yemek isteyen erkekler türedi. Onlar direkt jigolo gibi yaşamak istiyorlar. Ya bence seven zaten seviyor, sevmeyen de sevmiyor. Kısa ama işin özü bu bence.

Öncelikle baştan söylemek isterim, bir erkek arkadaşım veya hoşlandığım biri yok. Zaten içinde bulunduğum kaos ortamı buna pek müsait değil şu an. "Maddi yatırım" ifadesini de ne anlamda kullandığım anlaşılmıştır. Yoksa bizler elbette parasını verip haklarını alabilecekleri birer eşya değiliz.

Bu, aslında yıllardan beri çok merak ettiğim bir konu. Geçen Instagram'da keşfette dolaşırken popüler bir psikoloğun bir konuşmasına denk geldim (seven sevmeyen vardır, ben tanımıyorum.). "Erkek yatırım yaptığı kadını sever." diyordu. Bu aslında yıllardan beri yaptığım bir gözlemin özet cümlesi gibi oldu.

Evlenen arkadaşlarım var örneğin. Hani bizim 'görgüsüzlük' olarak ifade ettiğimiz bazı davranışlar vardır. Mesela evlilik arifesi "İlla şu kadar takı alınacak. " diyen, eksik gördüğü yerde olaylar çıkartan. Ya da bir arkadaşım vardı mesela. Erkek arkadaşının evlilik teklifi için aldığı yüzüğü maddi açıdan yetersiz buldu. Kendisine, maddi değeri çok fazla olan beş taş bir yüzük aldırıp en baştan evlilik teklifi ettirdi. Bir başka tanıdığım, kendi ailesinin maddi durumu kötü. Ama erkek arkadaşı sıradan bir mekana yemeğe götürdüğünde saatlerce trip atıyor. Hayatında görmediği lüks mekanları bulup "Bu hafta beni buraya götür." diyor. Kuzenim evleneceği zaman düğün için ayarlanan mekanı 'ucuz' buldu. Nişanlısından ayrıldı. Adam kapılarda yattı "Gel, tamam. Nereyi istiyorsan orayı tutacağım." diye. Ve istediği o lüks mekanı tutturup orada düğün yaptırdı gibi gibi... Ve garip bir şekilde bu şekilde davranan kadınların hepsi mutlu ve el üstünde tutuluyor. Hani kendi hemcinsimiz diye durup bir baktığımızda çok ucuz hareketler, naiflikten, kaliteden çok uzak davranışlar olarak görünüyor. Ama derler ya neticeye bakmak lazım diye. İlişki içinde yine bunlar değer görüyor, tapılan o kadınlar oluyorlar.

Bir diğer taraftan hiç böyle olaylara girmeyen kadınlar var. Mesela hesabı karşı taraf ödediğinde gece gözüne uyku girmeyen, aman kimse üzülmesin sıkıntı çıkmasın diye birçok lüks bile sayılmayan sıradan şeyleri dahi istemeyen kadınlar. Bunlar da hiç değer görmüyor. Örneğin bir başka arkadaşım, kendi ailesi çok varlıklı insanlar. Kendisine çok görkemli bir nişan töreni yaptılar. Ama adamın ailesi biraz sorunlu bir tipti. Arkadaşım "Aman nikah neye yetmiyor, ben düğün istemiyorum." dedi. Ucuz olsun diye saçma sapan bir gelinlik giydi. Evleneli birkaç ay olmuştu ki aldatıldığını öğrendi.

Elbette aramızda çıkıp "Yoo, hiç öyle değil. Ben şöyle yaptım şöyle oldu." diyenler olacaktır. Ama benim yaptığım gözlemler hep bu şekilde oluyor.

Şimdi kendime baktığımda ben ailemden bir defa harçlık almadan yıllarca okudum. Kazandığım başarı bursları ile kendi kendime hep yettim, kimseden bir çorap bile istemedim. Ben de değer görmedim o ayrı tabi. :KK43: Ama bakıyorum benim gibi olan insanlar nasıl birinin kendisine maddi emek harcamasını sağlayabilir ki, çok imkansız görünüyor.

Sizce ilişkilerde mutlu sona ulaşmak için biraz gurursuz mu olmak gerekiyor?
Erkek kadın fark etmez; Değer görmek, yatırım yapmak, emek harcamak bunlar karşındakinin hak ettiğini düşündüğün için ve karşındaki de sana bunu dusundurdugu için yapılan şeylerdir. Kendine neyi layık görürsen karşındaki de kendine değer verdiğin için seni ona layık görür.
Kendi değerimizi biz belirliyoruz.

Baslik ve konu icerigi benim yasam bicimime ters amaaaaaaa erkek milleti yatirim yapmadigi hicbir seyin kiymetini bilmediginden, biliyormus hibi yapsa bile zaman icinde degersizlestirdiginden isteyebildiginiz seyleri isteyin diye oneride bulunuyorum. Ha ben yapmam, yapamam da o ayri 😅

Aklıma Aşık Veysel'in karısı başkasına kaçarken "bende çok emeği var, gittiği yerde boynu bükük kalmasın, benden sonra yokluk görmesin" diye karısının ayakkabısına para sıkıştırması geldi nedensiz çok da nedensiz değil gerçi de soruyla alakası yok 😅 nerede kaldı öyle seven erkekler behh

Neyse soruya gelince, zaten adamın parası varsa ve cimri değilse sizi gurur yapacak duruma sokmadan sizi mutlu etmek için harcar, size sormadan yapar bunu yani sizi küçültmeden imkanı yettiğince hediyeler, sürprizler yapar. Siz böyle şeylerden mutlu olan biriyseniz (hangimiz değiliz ki) erkek arkadaş seçiminizi yaparken bu da bir kriteriniz olmalı. Flört döneminde bu tür yaklaşımları olmadıysa muhtemelen cimri biridir ona göre düşünürsünüz. (Referans için flashbellekli konuma bakabilirsiniz :KK53:)

Ama dikkat edin sonra sizin yıllarınızı ve gençliğinizi çalıp, sana şu kadar para harcadım, aldığım şeyleri de geri ver diyecek kadar küçük hesaplar peşine düşen biri olmasın.

Öncelikle baştan söylemek isterim, bir erkek arkadaşım veya hoşlandığım biri yok. Zaten içinde bulunduğum kaos ortamı buna pek müsait değil şu an. "Maddi yatırım" ifadesini de ne anlamda kullandığım anlaşılmıştır. Yoksa bizler elbette parasını verip haklarını alabilecekleri birer eşya değiliz.

Bu, aslında yıllardan beri çok merak ettiğim bir konu. Geçen Instagram'da keşfette dolaşırken popüler bir psikoloğun bir konuşmasına denk geldim (seven sevmeyen vardır, ben tanımıyorum.). "Erkek yatırım yaptığı kadını sever." diyordu. Bu aslında yıllardan beri yaptığım bir gözlemin özet cümlesi gibi oldu.

Evlenen arkadaşlarım var örneğin. Hani bizim 'görgüsüzlük' olarak ifade ettiğimiz bazı davranışlar vardır. Mesela evlilik arifesi "İlla şu kadar takı alınacak. " diyen, eksik gördüğü yerde olaylar çıkartan. Ya da bir arkadaşım vardı mesela. Erkek arkadaşının evlilik teklifi için aldığı yüzüğü maddi açıdan yetersiz buldu. Kendisine, maddi değeri çok fazla olan beş taş bir yüzük aldırıp en baştan evlilik teklifi ettirdi. Bir başka tanıdığım, kendi ailesinin maddi durumu kötü. Ama erkek arkadaşı sıradan bir mekana yemeğe götürdüğünde saatlerce trip atıyor. Hayatında görmediği lüks mekanları bulup "Bu hafta beni buraya götür." diyor. Kuzenim evleneceği zaman düğün için ayarlanan mekanı 'ucuz' buldu. Nişanlısından ayrıldı. Adam kapılarda yattı "Gel, tamam. Nereyi istiyorsan orayı tutacağım." diye. Ve istediği o lüks mekanı tutturup orada düğün yaptırdı gibi gibi... Ve garip bir şekilde bu şekilde davranan kadınların hepsi mutlu ve el üstünde tutuluyor. Hani kendi hemcinsimiz diye durup bir baktığımızda çok ucuz hareketler, naiflikten, kaliteden çok uzak davranışlar olarak görünüyor. Ama derler ya neticeye bakmak lazım diye. İlişki içinde yine bunlar değer görüyor, tapılan o kadınlar oluyorlar.

Bir diğer taraftan hiç böyle olaylara girmeyen kadınlar var. Mesela hesabı karşı taraf ödediğinde gece gözüne uyku girmeyen, aman kimse üzülmesin sıkıntı çıkmasın diye birçok lüks bile sayılmayan sıradan şeyleri dahi istemeyen kadınlar. Bunlar da hiç değer görmüyor. Örneğin bir başka arkadaşım, kendi ailesi çok varlıklı insanlar. Kendisine çok görkemli bir nişan töreni yaptılar. Ama adamın ailesi biraz sorunlu bir tipti. Arkadaşım "Aman nikah neye yetmiyor, ben düğün istemiyorum." dedi. Ucuz olsun diye saçma sapan bir gelinlik giydi. Evleneli birkaç ay olmuştu ki aldatıldığını öğrendi.

Elbette aramızda çıkıp "Yoo, hiç öyle değil. Ben şöyle yaptım şöyle oldu." diyenler olacaktır. Ama benim yaptığım gözlemler hep bu şekilde oluyor.

Şimdi kendime baktığımda ben ailemden bir defa harçlık almadan yıllarca okudum. Kazandığım başarı bursları ile kendi kendime hep yettim, kimseden bir çorap bile istemedim. Ben de değer görmedim o ayrı tabi. :KK43: Ama bakıyorum benim gibi olan insanlar nasıl birinin kendisine maddi emek harcamasını sağlayabilir ki, çok imkansız görünüyor.

Sizce ilişkilerde mutlu sona ulaşmak için biraz gurursuz mu olmak gerekiyor?
Bir evin bir kızıyım eşimin bir dikili taşı yoktur evlenirkende düğünümüzü ailem, nikah gelinlik damatlık ve nikah sonrası yemek masraflarını biz eşimle ikimiz yaptık. Düğün ailemin isteğiydi kırmadık , eşimin ailesinin de durumu yoktu ne eşimden ne onlardan birşey beklemedik ne ben ne ailem ama takı vs kendi çaplarında yaptılar birşeyler. Ama eşim bana hediye aldığında pahalı hediyeler alır özel günlerimi unutmaz , aldatma vs hiç olmadı başka konulardan anlaşamadığımız noktalar olmuştur ama sevgimiz daimidir.
Ben kendi aiemden bile para istemezken eşimden hiç isteyemem yada sevgilim olsa ona keza ama hayatıma bana harcatmayan insanlar girdiği gibi hesabı bana ödeten hödüklerde girdi zamanında her zaman derimki Allahım bana ver vereceksen ben yine ailem için sevdiklerim için harcayım kimseye minnet etmedim,kimsenin alacağı pahalı hediyeler beni tav etmez ben maddiyata değil kendi açımdan farklı şeylere önem veriyorum.
Bahsettiğiniz gibi olan kadınlar gözümde hiç iyi yerde değiller bir gün o çok değerli kocaları arkasını dönüp gidince ortada dımdızlak kalıyorlar istisnalar harici ama ben ve benim gibiler kimseye minnet etmediğimiz için düşsekte yola devam edebiliyoruz.
Yani sizde benim modeldensiniz istesenizde diğer model olamazsınız...

Benim ilk evliligimde seks hayatımız cok iyiydi ama yetmedi, hersey seks degil evet, bicok parametreden bir tanesi

Benim ilk evliliğimde eşim iktidarsızdı ben bakire ayrıldım, adam kendi yapamadıkça beni maddiyatla cezalandırdı, eve gelen kadından tüm ihtiyaçlarıma kadar kendim karşılıyordum. Hediye almamaya başladı. Tatil parasını kendi paramı kendi ödetti vs ama ilk başta herşeyi o ödüyordu. Markete gidince kendi birası vb hariç bir sebze alsam ne çok şey alıyorsun diyordu.

Benim ilk evliliğimde eşim iktidarsızdı ben bakire ayrıldım, adam kendi yapamadıkça beni maddiyatla cezalandırdı, eve gelen kadından tüm ihtiyaçlarıma kadar kendim karşılıyordum. Hediye almamaya başladı. Tatil parasını kendi paramı kendi ödetti vs ama ilk başta herşeyi o ödüyordu. Markete gidince kendi birası vb hariç bir sebze alsam ne çok şey alıyorsun diyordu.
Sonra ayrılıp yeniden mi evlendiniz? Evlenmeden önce bu sorunundan hiç bahsetmedi mi?

O adamına göre değişir valla
Senin konuda bahsettiğin adamlar ezik tipler.
Akıllı bir adam kendini yedirmez.
Yani hesap ödemekten falan bahsetmiyorum onlar basit şeyler.k
Tabiki hesabı ödemeli . güzel kendince bütçesine göre mekanlara götürmeli sevgilisini.
Onlar ayrı konu .
Ufak tefek hediyeler falan özel günlerde.
Ama onun dışında bana para ver kartımı öde vs şeylere karşıyım.
O piskologun söylediği şeyleri bu kadar dinlemeyin her takdik her kişiye sökmez.
Bence çok kötü örnek oluyor genç kızlara bu kişi.
Adam para veriyorsa sana yatırım yapıyorsa seni seviyordur dıye bir şey yok.
Seni malı olarak görür .ve bir şekilde ayrılmak istesen mal olarak gördüğü seni bırakmak istemez .bu mu sevgi bana onu söylesin o kadın.
Hayır madem çok biliyormuş kendi hayatı nasılmış acaba.
Boşanmış bir kadın bildiğim kadarıyla.
Adamlar el üstünde mi tutuyormuş onu .
Pırlantalara mı boğuyormuş.
Tip olarak da fikir olarak da oldukça alaturka biri .
Parayı buldu o ayrı konu.
Milletin ilişkisi kötü gidiyor bunlar kazanıyor.
Bide çapa falan diyor kafayı yıcem.
Birde bunun erkek versiyonu var .size erkek dünyasını anlatıyorum diyerek çevresindeki 3_5 keko arkadasını anlatıp birde bunlara sırtlan diyor.
Gelmişler kaç yaşına sırtlanlık mu kalmış tabi oda ayrı konu.
Neyse çok etkilenme böyle şeylerden.

X