her iyi olanla evlenmem gerekli miydi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

o anlamda korkum yok. maddi anlamda her şekilde oğlumla kendime yeterim. parasal anlamı kastetmiyorum evi çekip çevirme vs o anlamda.

ama çocuk olunca herşey çok farklı oluyor. bi kere mesela babamlar çok üstüme geldi. bende onlardan çıktım evime gittim. yanımda oğlumda vardı ve uyuyordu. uyanınca minibüste öyle ağladı öyle dede diye tutturdu ki geri dönmek zorunda kalmıştım. tribimi havamı yutmak zorunda kalmıştım.

ayrıldığımda oğlum bunu kaldıramazsa çok üzülürüm. büyük şeylerde yok ya. hani aldatsa başka bişi olsa çocuğun psikolojisini de çok düşünmezsin. sürekli hır gür olan bi ev de değil. ama mutsuzum ve tükeniyorum. arada kalmamım, bir adım atamamım sebebi bu.

Monoton bi hayattan sıkılmış bir şeyleride duzeltemedigin için tükenmişlik sendromuna girmişsin bence bir psikologa git hayata bakış acın değişecek

psikologa randevu aldım ama hastalandım çok gidemedim. izindeydim bu ara,işten de izin alıp gidemem bundan sonra zor. burdan bir kitap tavsiye etmişlerdi. ondan umudum var biraz.

Anne demek istemiyorsan deme ben bunu zorunlu olarak görmüyorum

Bana sorun senin bi çok şeyi tek başına basarmanmis gibi Geldi bazen ev iş çocuk etrafında bunaldigim niye yaşıyorum diye sorguladigim çok oluyo sendeki yük bendekinin kat kat fazlası
Aslında ilişkilerini duzeltsen bu yük daha çekilir hale geliyo

Bence kayibvalideyi pas geerekilk ise eşinle başla al karşına konuş çıkın dışarı
Bak de çok bunaldım artık kaldıramıyorum yardım et bana de.... oflama puflama , negatif enerji verme zaten ona enerjim bana ancak yetiyor de .... istediklerini anlat....

Eşinle aranı düzelince kayinvalidene karşı kötü değil normal davran nötr yani bi testten yap , bi çorba bile oda aynı sofrada toplanın mutlaka bu çok önemli evde hep müzik olsun pozitif enerji verir :)
Eğer evde mutlu olup ertesi gün içi. Enerji toplayabilirsen ne kadar yorgun olursan ol eve istekle gidersin ... ama kirtarilabilir gibi Geldi uğraş biraz lütfen

Evlilik her insan için farklı bir anlam taşıyordur. Benim için, paylaşımda bulunamadığım bir evliliğin anlamı olmazdı. Olaya yemek, temizlik, çocuk olarak bakamıyorum.

Yine çekirdek aile, mahremiyet, bireysellik çok önem taşıyor benim için. Üçüncü kişilerin dahil olduğu, küçücük de olsa özelime dokunulan bir evliliği devam ettiremezdim. Misal sizi kayınvalidenizin eşinizi sizle paylaşmamak uğruna yaptığı davranışlara karşı fazla sabırlı buldum.

derin ve zeki kısmı hoşuma gitti teşekkür ederim :) .

2. çocuk olayı biraz karışmış. o kısmı karışık anlattım sanırım. normalde evet 2. çocuk düşünüyorum. evli kalmaya devam edersem oğlumun bir kardeşi olsun istiyorum. ama boşanırsam istemiyorum. boşanmaktan korkularım yüzünden vazgeçiyorum genelde. bugün tekrar ciddi ciddi düşünmeye başladım.oğlum kreş yaşına geldi zaten. onla devam ederiz. aileme baktırmayı düşünmüyorum.

eşimin annesiyle durumu bir yıldan sonra o şekilde devam etmedi. çocuktan sonra onunda annesine olan ilgisi azaldı. herkes daha çok çocuğa yöneldiği için o sorun min. seviyede. 6 yıl o şekilde can mı dayanır. annesiyle olan durumu geçmişte de az şeyler yaşamadığımı belirtmek için yazdım. şimdi eşimin anneci olmasının esprisini bile yapabiliyoruz. ikimiz arasında bu konu çok problem değil. ha hala annecidir o ayrı ama eskiden sapkınlık derecesindeydi.

yok nerde 20 yıl daha gidemem. 1 sene diye diye dişimi sıkıyorum. kredimiz bitmiş olcak. ben işi bırakınca biraz daha kendime gelirim belki. biraz daha yeşil alanı olan kırsal 3+1 bir eve taşınma gibi düşüncelerim var. bunların sıkıntılarıma bir nebze iyi geleceğini düşünüyordum ki.. işte gerçek gene yüzüme çarptı bugün. boşa mı uğraşıyorum mücadeleye devam mı diye bir de farklı görüşleri dinlemek istedim.

ona göre o ben ne desem yapıyor. gerçekten genelde yapar yüzde 90 nını yapar. ama ben çocğummuşum gibi ona emir vermek istemiyorum. ben zaten fiziki yorgunluktan ziyade zihni yorgunluktan bunaldım.

düşünmek istemiyorum. çöp mü atılacak ben demeyeyim görünce at. yada bir kere de evin temizlik durumundan o şikayetçi olsun evi temizle desin ona da razıyım.

kayınvalidemle notr uz zaten. sohbet etmeyiz. konuşmamız gerekirse normal konuşuruz. küslük yok ama çok resmiyiz.

bi kaç kere birlikte kahvaltı edelim istedim. yemek kültürleri de o kadar farklı ki. çok uyumsusuz o anlamda. bir eşim olsa yemek anlayışını değiştirebilirdim belki ama ben çoğunluğa uymak durumunda kaldım. işte o birlikte yemek yeme çalışmalarımdan hep pişman odum. bende bıraktım. zaten çoğu zaman kendi yemeğimi yemeğe bile fırsatım enerjim pek olmuyor yıl içinde. yazın biraz daha hafifliyor sorumluluklarım.

benimde arzum o. evde huzurlu düzenli olursam işteki sıkıntılarla daha rahat başa çıkabilirim diye düşünüyorum. çabalama aşamasında kalıyorum. sonuç alamadım daha çabalarımdan

Evliligini bitirmeni gerektirecek elle tutulur bir sebep yok. Yasanmislikliklar, birikimler var gibi ama kendi kendini doldurmussun sanki. Adam sana, cocuguna ilgisiz desem degil. Hicbirseyin ucundan tutmuyor yardimci olmuyor desem degil. Esinle bu yazdiklarini uzun uzun paylasip ona icini dokmeyi calissan annesini gondermez ama en azindan belki biraz daha ssana destek olur sonuçta tek cocuk baskada kimsesi yok bu acidan bakmak lazim.

Standart disi demissin ama bana baya standart sorunlariniz var gibi geldi kv ayni ev anneci erkek evi kv dolayi benimseyememk sorumsuz es gibi gibi o kadar cok ki bunlar

Kendinizi onun yerine koyabilirsiniz kv yani ayrıca daha kötü durumda insanlar var ne güzel okumuş kendi ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz sadece eğlence motive yok hayatınızda

Standart disi demissin ama bana baya standart sorunlariniz var gibi geldi kv ayni ev anneci erkek evi kv dolayi benimseyememk sorumsuz es gibi gibi o kadar cok ki bunlar

birlikte yemek yememek, yemek yapmamam vs o anlamda kullandım onu.. standart aile üyelerine sahibiz ama standart bir aile yaşamımız yok o açıdan

Ayrı eve çıksanız bile eşinizin sorumsuzluğu düzelecek mi sizce? Yani evi geçindirecek kadar para kazanacağı işleri yapmaması, riske girmesi vs. Düzelmeyecekse, 1 yıl sonra ayrılın, gitsinler başka eve çıksınlar. Siz mi bakacaksınız onlara? Sizden önce de yaşıyorlardı. Hem annesine ve kendine baksın, hem çocuk için nafaka versin. Bu kadar sorumsuz olmadan düşünecekti. Ayrıca eşiniz bohem bir erkek de değil. Bohem erkekler anneleriyle birlikte yaşamıyorlar.

Bir de neden kardeş veremeyeceksiniz? Yeniden evlenip çocuk sahibi olabilirsiniz. Hem iyi bir evlilik yaparsanız, yeni eşiniz oğlunuz için de daha uygun bir erkek modeli olabilir.

Son düzenleme:
Canım sen kayınvalideden ayrı ev tutsan kendi evini kursan sanki eşinle herşey daha iyi olcak gibi geldi bana.Keşke öyle bir imkanın olsa.Böyle kendi evinin hanımı değil misafir gibisin.

ben algılayamadım mı atlayarak okudum

şimdi de yorgunum ama

bana yukarıda ek okuduklaırnızı kpss yi vs anlatmıştınız toefl vs de yazmıştınız

şimdi de evde otursam birkaç yıl yazmışsınız

siz çok çelişiyorsunuz bir nevi daldan dala olup dağılmışsınız

sanki biraz uzman desteği yahut şöyle aklı başında bir tanıdık bile ortalığı toparlayabilir siizn için

kv ile oturmak kötü vs onları geçtim

sanki eşiniz ile sıfatlaırnız oturmamış gibi

yani siz artık karı kocayı da geçtim anne babasınız onun oğlu bunun kızı değil

bir de çocuk bu ağlarsa ağlar yani dede diye ağladı diye ille de geri dönülmez

bir ağlar iki ağlar olmayabileceğini anlar

naçizane önerim bir gününüzü yazın bir kağıda 24 saat hafta içi bir gün bir de pazar gününü

sonra bir daha okuyun ve nasıl olsun isterdiniz onları yazın

ve şimdi değiştirmek için ne yapabilirsiniz bakın

Hepsini okudum konu sahibesi.
Yazındaki enerji bile bitmiş geldi bana yani o kadar yorulmuşsun ki ve bunu o kadar yansitmissin ki...
Ama ben olsam senin yerinde silkelenir ve bebeğim için evliligimi canlandırmaya çalışırım hemde tez elden.

atlayarak okuduğunuz için anlamamışsınız sanırım. şu an özel sektörde çalışıyorum. daha iyi maaş ve sosyal haklar içinde bir taraftan mücadelemi sürdürüyorum. tek sorumluluğum ev ve iş değil onu anlatmak için yazdım.

temelli evde oturayım demedim. kredim bitince 1-2 yıl işe ara vermek istiyorum. kadrolu olmazsam tabi. eğer o zamana kadar kadrolu yani memur olursam da yasal hakkım elverirse ücretsiz izne ayrılmak isterim.

Canım umutsuz vaka olan eşin,alışmış böyle bugün ikinci eşini çalıştırıp keyfe keder yaşayan koca konusu galiba, bilemiyorum ayrılma kararı büyük birşey artısı eksisi yaz bir kenara ,artıları çok olanı seç ,ama bir düzeniniz bile olmaması temel sorun gibi,insanın evini yuva olarak görememesi çok çok üzücü, hayırlısı olsun inşallah

kv olmasa sanki daha iyi olacak gibi
artık öölmesini bekleyeceksin

Anlatmak istediğim bu durum sizi boğmuş

Evde oturma hayali yerine mevcut hali yaşayın diğerlerinin aktivitesini azaltın diyorum yoksa sizden geriye bir şey kalmayacak ki

Canım benim sizde görevler degişmiş sen koca esin kadin olmuş neredeyse
Adam cocuk bakıyor sana yemek getiriyor sen de fatura odeyip ev gecindiriyorsun elbette bu adami sevemezsin .
Kadin kadinligini bilecek erkek erkekligini o zaman evlilik de yurur. Esinin annesiyle bagini koparmasini asla bekleme onceligi elbette annesi olur karisinin kocalik yapmasina musaade eden bir adamdan baska ne beklenebilir ki .
Bazi arkadaslarin onerisi olmus ben de katiliyorum annesine yakininizdan bir ev tutun orada yiyip icip kendi evinize gidebileceginiz tabi bunu esinize kabul ettirebilirseniz.
Anladigim kadariyla esiniz cok pasif bir insan oyle olmasa evde oturup ta cocuk bakmayi nasil kabul edebilir ki. A

Vallahi

Kesik kesik yazdim kusura bakmayin . Sizde de hata var gibi geldi bana adam salmış kendini nasilsa hanim calisiyor ft odeniyor gecim bir sekilde oluyor bu tip erkekler var .
Bu sorunlari cozmek de size dusuyor siz haric herkes memnun evde bence. Esinizi karsiniza alip konusmanin vakti gelmis de gecmis bile canim.
Allah yardimciniz olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…