Hergun gelen ev sahibi ne yapmalıyım 🤦

cig_damlasii

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
14
18
33
Merhaba Evleneli 3 yıl oldu 3 aylık bir bebeğim var 😌eşimle 2 katlı bir ev tuttuk temiz bakımlı lüks bişey ev sahibim yaşlı 7 yaşlarında eşi olmuş bir kadın çocukları çok uzakta yaşıyor tasindigimizdan beri hergun mutlaka geliyor e geldimi mutlaka bı çay kahve Faslı oluyor bebeğim durmadigi zamalarda memesini Verde gel filan dedi🤦vay biz besige bağlar şunu yapardik falan filan ..bide bahçe işleri işi bitmiyor çocuktan çıkıp yardım edemiyorum ama laf çarpıyor bazen kim yapacak adam lazım diyor eşim kapıyı açma müsait değilim de dedi ama yüze duramıyorum olmuyor birde titiz afedersiniz tuvalette kova varmı diye ihtiyaç bahanesiyle kontrol ediyor dolaplarının içinde örtü varmı diye bakıyor ıslak koyma filan dedi daha yeni tasindim bu evi eşimle zar zor bulduk ragat hareket edemiyorum evimde akıl verin ne yapayım

Tavrını koyacan bacım bunuda mı biz diyelim 🤨
Olmuyor 2 katlı ev altı üstlü oturuyoruz yüz yüze bakicaz haliyle koyamadım🤦bı kaç defa kapıyı açmadım şimdide kapıyı çalarken ismimle bagirark kapıya vurmaya başladı çocuğu uyutuyordum teyze gece uyutmadi diyorum daha ne diyeyim ki🤦🤦

Merhaba Evleneli 3 yıl oldu 3 aylık bir bebeğim var 😌eşimle 2 katlı bir ev tuttuk temiz bakımlı lüks bişey ev sahibim yaşlı 7 yaşlarında eşi olmuş bir kadın çocukları çok uzakta yaşıyor tasindigimizdan beri hergun mutlaka geliyor e geldimi mutlaka bı çay kahve Faslı oluyor bebeğim durmadigi zamalarda memesini Verde gel filan dedi🤦vay biz besige bağlar şunu yapardik falan filan ..bide bahçe işleri işi bitmiyor çocuktan çıkıp yardım edemiyorum ama laf çarpıyor bazen kim yapacak adam lazım diyor eşim kapıyı açma müsait değilim de dedi ama yüze duramıyorum olmuyor birde titiz afedersiniz tuvalette kova varmı diye ihtiyaç bahanesiyle kontrol ediyor dolaplarının içinde örtü varmı diye bakıyor ıslak koyma filan dedi daha yeni tasindim bu evi eşimle zar zor bulduk ragat hareket edemiyorum evimde akıl verin ne yapayım
Evi kiraya veriyor ama kiracı eve nasıl davranıyor diye merakından geliyor.İmkaniniz olunca taşının bence onun bahçesine de yardım etmek zorunda değilsin.

Zorba yurt muduru gibi gelip gelip kontrol ediyor korkunc cocuk musunuz siz sanki. Asil korkuncu buna sizin izin vermeniz. Ne alaka elin yasli basli kadini gelecek evimi kontrol edecek. Evinizi barkinizi koruyamiyorsunuz kontrole geliyor birde laf mi sokuyor 😱😱😱😱 bu kadar kibar yasamayin hayati ya. Cocugum hasta oldu disardan misafir almiyoruz falan de uzaklastir evden yine arsizca gelirse ev musait degil de. unu diyecek kadar durusunuz olsun ya hayrina oturmuyorsunuz parasini veriyorsunuz.

Olmuyor 2 katlı ev altı üstlü oturuyoruz yüz yüze bakicaz haliyle koyamadım🤦bı kaç defa kapıyı açmadım şimdide kapıyı çalarken ismimle bagirark kapıya vurmaya başladı çocuğu uyutuyordum teyze gece uyutmadi diyorum daha ne diyeyim ki🤦🤦

Açmayın. Gerçekten. Ama ne zaman gelse açmayın. Çocuk gece uyumadı, ben de uyutmuşum. Yorgunluktan o uyuyunca ben de uyumuşum. Çok ağır uykum, yorgunluktan hiçbir şey duymamışım derseniz karşılaşırsanız. Banyodaydım, müsait değildim dersiniz. Resmi olun. Seslensin, bağırsın ne olacak? Zaten 2 katlı ev. Bağırır bağırır, açmazsınız evine döner.

Eğer açarsanız alışır yine gelir. Açmayın üst üste 4-5 sefer. Mesela laf çarpmasına izin vermeyin. Muhatap olmayın.

Siz mesafe koymadıkça yüz bulmuş geliyor da geliyor. Evinize anneniz ya da kayınvalideniz geliyorsa onlar söyleyebilir. Siz söylerseniz saygısız damgası da yiyebilirsiniz bu kadar yüzsüz birinden, kendi yaşına yakın biri söylerse daha rahat karşılayabilir.

Biz de su an yaşadığımız yerde ev bakarken, piyasada hic ev yoktu o dönem. Her ihtimali değerlendirmek zorunda kaliyorduk. Mustakil tarzi hic düşünmediğimiz halde bi daireye bakmaya gittik. 2 katlinin üst katı. Daha dış kapidan girerken alt kattan bi teyze cikti, baya yaşlı. Emlakci dedi ki bu da benim kayinvalidem, burasi bizim eski evimiz mülk benim falan. Neyse eve bakmaya çıktık, şok, alt katla üst kat arasinda kapi yok. Villa içi merdiven gibi merdiven var üst kata cikiyosun ayiran kapi yok. Piyasa o kadar b.ktan ki bu kadar sacma bir rezillige bile basbaya dunya para isteyip kiraya vermeye niyetleniyolar. Eşime yürü yürü, elin memleketinde kaynana mi alicam kendime dedim kaça kaça çıktık. Sizinki de ondan olmus😄 ev sahibine yakin oturmak hic tercih edecegim bisey olmaz bu sebeple.

X