Hergun gelen ev sahibi ne yapmalıyım 🤦

Bende etmiyorum alismasin diye ama laf sokuyor 🙄

Bedava mı oturtuyor be yolarım o kadını tabi lafla 😂🤏Laf sokuyomuş kokana. Kiradan düşcem bunları yövmiye say de. Hadsiz. Misafir sevmem kusura bakma derim gelmek isterse çocuklu kadınım müsait olamıyorum derim bitti gitti. Ama çok net pısırıksınız ya bence.

Merhaba Evleneli 3 yıl oldu 3 aylık bir bebeğim var 😌eşimle 2 katlı bir ev tuttuk temiz bakımlı lüks bişey ev sahibim yaşlı 7 yaşlarında eşi olmuş bir kadın çocukları çok uzakta yaşıyor tasindigimizdan beri hergun mutlaka geliyor e geldimi mutlaka bı çay kahve Faslı oluyor bebeğim durmadigi zamalarda memesini Verde gel filan dedi🤦vay biz besige bağlar şunu yapardik falan filan ..bide bahçe işleri işi bitmiyor çocuktan çıkıp yardım edemiyorum ama laf çarpıyor bazen kim yapacak adam lazım diyor eşim kapıyı açma müsait değilim de dedi ama yüze duramıyorum olmuyor birde titiz afedersiniz tuvalette kova varmı diye ihtiyaç bahanesiyle kontrol ediyor dolaplarının içinde örtü varmı diye bakıyor ıslak koyma filan dedi daha yeni tasindim bu evi eşimle zar zor bulduk ragat hareket edemiyorum evimde akıl verin ne yapayım
Kabul etmek zorunda değilsin
Bahaneye bulma direk suratına vur
Benim bir bakmak zorunda olduğum çocuğum var sizin bahçenize bakmak zorunda değilim üstelik beni rahatsız ediyorsunuz deyin
Yaslimis masliymis dinlemem herkes haddini bilsin
Nedemek evi falan kontrol etmek keşke başka alternatifinizolsada alın evi başınıza çalın diyip çıksan asla fazla yüz vermeyin bak nasıl geri çekiliyorlar hadsizlik bu kadarıda ben gelemem böyle şeylere ya

Ay gerçekten Allah sabır versin 🤦‍♀️ bizde kayınvalidemlerle aynı apartmanda oturuyoruz girişte ve bodrum katta kiracı var benim kayınpeder çok huysuz insanları canından bezdiriyo gerçekten kiracılara karışır sürekli sigarasına ayakkabısına misafirine falan sürekli laf söyler bide evlerinin kilidini değiştirtmez yani onların anahtarı kayınpederimde var daha önceki kiracıyla kavga etmişlerdi kadın biyere gittiğinde eve girip bakıyomuş Allah'ım işkence gibi ya geçen bodrum kattaki kiracının ablası kalmaya gelmiş adama bağırıyo niye ablan kalıyo bilmem ne diye gerçekten insanı çıldırtır. Allah'tan bana karışamıyo biraz çekiniyo benden mesafeliyim bide eşim çok sert bu konuda karıştırtmıyo taşınır gideriz diye korkuyolar o yüzden çocuklarından bitek eşim kalmış binada diğerleri kaçmış görüşmüyorlar..
Valla sizede Allah sabır versin ama bence biraz tavrınızı koyun derim

Densiz adama yapacak bir şey yok. Bir şekilde her zaman müsait olmuyorum. Ben uygun olunca sizi çağırırım dersiniz. Çok üst elerse keşke evi kiraya vermeseydiniz diyeceksiniz. Anlamıyorsa çocukları gelince anlatacaksınız evi kiraya verdiler ama evimi kendime ait hissetmiyorum diyeceksiniz.

Ben de ev sahibine altlı üstlü oturuyorum.
Bahçeyle ilgili bazen destek isterler eşimden ama benim yapmayacağımı bilirler.
Siz bahçenin meyvesini, sebzesini yiyor musunuz? Ya da bahçede mangal vs oturuyor musunuz?
Eğer faydalanıyorsanız elbette temizliği/bakımı ile ilgili de eşiniz sorumluluk almalı.
Sizin 3 aylık bebekle bu havada yapmanız zaten mantıklı değil.
Kendinize kayınvalide almadınız en nihayetinde. İnsan evinde de özgür olmayacaksa ne işe yarar bu hayat?

Ev bakarken yine böyle bir ev sahibi ilk zamanlar çocuk düşünüyorsanız hiç eve bakmayın duvarları, evi mahveder demişti :KK70: ilk zamanlar çocuk düşünmüyordum ama doğum planıma karışacak kadar olan bir ev sahibinin daha nelere karışacağını düşünemem bile.

Hiç yalana dolana gerek yok.

Müsait değilim. Bebeğimle ilgileniyorum. Fırsatım olduğunda da dinleniyorum, işlerimi hallediyorum deyin.

O ev sahibi iflah olmaz, evde rahat edebileceğinizi düşünmüyorum, tavrınızı koyduğunuz anda evden çıkmaya ya da büyük kavgalara da hazır olun. 20 yıl öncenin küçük yerdeki ev sahibi örneği ev sahibiniz. Laftan sözden de anlamaz. Bunlarla çok karşı karşıya kaldım geçmişte. Bir eve bakmaya gittik yıllar önce, amca oturdu evin kurallarını söylüyor, evde pop müzik dinlenemezmiş, sen de başını kapatsan daha iyi olur dedi bana. Dehşetle çıktık gittik evden, bir başkası taşındığımda eşya yerleştirirken eve geldi, koltukların yerini beğenmemiş mutlaka onun istediği şekilde sıralayacakmışım, birinci haftada siz geç mi yatıyorsunuz, gece ışıklar açık oluyor, gece yarısı banyo mu yapıyorsunuz, karşı komşuya ben küsüm onunla sakın konuşma falan demeye başladı, daha kutuları bile tam açmadan o hafta içinde taşınıp gittim. Arkadaşım banyodayken kadın elindeki arkadaşımın haberi olmayan anahtarla eve girip banyoda bastı falan. Daha böyle bir sürü saçma hikaye mevcut. O kadın asla düzelmez, kendine bir köle aldığını düşünüyor şuan, çünkü ona göre evi kiraya vermedi, ev hala ona ait ve orada duracaksanız onun eziyetini çekmek, işlerini yapmak, istediği gibi yaşamak zorundasınız. Evden bir an önce çıkmanızı tavsiye ederim.

Merhaba Evleneli 3 yıl oldu 3 aylık bir bebeğim var 😌eşimle 2 katlı bir ev tuttuk temiz bakımlı lüks bişey ev sahibim yaşlı 7 yaşlarında eşi olmuş bir kadın çocukları çok uzakta yaşıyor tasindigimizdan beri hergun mutlaka geliyor e geldimi mutlaka bı çay kahve Faslı oluyor bebeğim durmadigi zamalarda memesini Verde gel filan dedi🤦vay biz besige bağlar şunu yapardik falan filan ..bide bahçe işleri işi bitmiyor çocuktan çıkıp yardım edemiyorum ama laf çarpıyor bazen kim yapacak adam lazım diyor eşim kapıyı açma müsait değilim de dedi ama yüze duramıyorum olmuyor birde titiz afedersiniz tuvalette kova varmı diye ihtiyaç bahanesiyle kontrol ediyor dolaplarının içinde örtü varmı diye bakıyor ıslak koyma filan dedi daha yeni tasindim bu evi eşimle zar zor bulduk ragat hareket edemiyorum evimde akıl verin ne yapayım
Ev sahibinin dolap içinde ne işi var? Ben kesin o dakika kovardım. Kadın taşınmazlarına zarar gelecek diye korkuyor, babasının hayrına oturtmuyor sizi o evde kiralıyorsunuz sonuçta. Belli ki yüzünüz tutmuyor karşı çıkamıyorsunuz o zman eve almayın,eşiniz haklı. Hatta bir geldiğinde ortalığa bi boxer bırakın :)) Utanır belki çatkapı yapmaz.

Kapiyi acma goruncede sorrasa uzanmistim duyamamisim de.evine kaoiyi calinca davet etme musait degilim de .yaslilar gitmeye iletisim kurmaya yer ariyor buda uzucu ama senin hayatini zorlastiriyorsa yapacak bisey yok 🤷🏻‍♀️ misafirim var da diyebilirsin .

Mesleğiniz var mı bilmiyorum ama uzaktan çalışıyorum harçlık çıksın diyebilirsiniz. Veya hergün mesleki kurs alıyorum, İngilizce kursuna katılıyorum diyebilirsiniz. Bilgisayarla bağlanıyorum kulaklık takıyorum kapıyı duyamam diyebilirsiniz. Yoksa hastalık vs geçici şeyler. Sizin rutin oluşturmanız gerekiyor.

O ev sahibi iflah olmaz, evde rahat edebileceğinizi düşünmüyorum, tavrınızı koyduğunuz anda evden çıkmaya ya da büyük kavgalara da hazır olun. 20 yıl öncenin küçük yerdeki ev sahibi örneği ev sahibiniz. Laftan sözden de anlamaz. Bunlarla çok karşı karşıya kaldım geçmişte. Bir eve bakmaya gittik yıllar önce, amca oturdu evin kurallarını söylüyor, evde pop müzik dinlenemezmiş, sen de başını kapatsan daha iyi olur dedi bana. Dehşetle çıktık gittik evden, bir başkası taşındığımda eşya yerleştirirken eve geldi, koltukların yerini beğenmemiş mutlaka onun istediği şekilde sıralayacakmışım, birinci haftada siz geç mi yatıyorsunuz, gece ışıklar açık oluyor, gece yarısı banyo mu yapıyorsunuz, karşı komşuya ben küsüm onunla sakın konuşma falan demeye başladı, daha kutuları bile tam açmadan o hafta içinde taşınıp gittim. Arkadaşım banyodayken kadın elindeki arkadaşımın haberi olmayan anahtarla eve girip banyoda bastı falan. Daha böyle bir sürü saçma hikaye mevcut. O kadın asla düzelmez, kendine bir köle aldığını düşünüyor şuan, çünkü ona göre evi kiraya vermedi, ev hala ona ait ve orada duracaksanız onun eziyetini çekmek, işlerini yapmak, istediği gibi yaşamak zorundasınız. Evden bir an önce çıkmanızı tavsiye ederim.
Zaten küçük bir şehirde yaşıyoruz 🤦 haklısiniz

Ev sahibinin dolap içinde ne işi var? Ben kesin o dakika kovardım. Kadın taşınmazlarına zarar gelecek diye korkuyor, babasının hayrına oturtmuyor sizi o evde kiralıyorsunuz sonuçta. Belli ki yüzünüz tutmuyor karşı çıkamıyorsunuz o zman eve almayın,eşiniz haklı. Hatta bir geldiğinde ortalığa bi boxer bırakın :)) Utanır belki çatkapı yapmaz.
Mutfağa girip bakti açıp birden oldu en beteri kapının önünde çay iciyorduk yeni tasindigimizda gelininfilan geldi bende bı ara çocuk için içeri girdim çıkarken bi baktım gelin mutfakta annem su istedi dedi bende sinirden e ben çıkayım o zaman diyebildim bakarak yok yok beraber çıkarız dedi piskince inanın blne yapacağımı bilmiyorum kiracı olmak çok zor

açmayın kapıyı.
sorarsa açmadın diye yıkanıyordum,bebege bakıyordum, yoktm deyin

Ben online iş buldum bahanesini güzel buldum. Bu arada sakın yaptigini normal sanma. Ben de ev sahibimle karşılıklı oturuyorum ve aynı yastayiz. Bı kere arkadaşlarım geldiğinde yasitiz diye onu da davet etmiştim gelmedi beni başka zaman çağır arkadaşların belki yanlış anlar dedi. Ben çalışıyorum diye sık sık tatlı börek getirir kapıdan verir içeri bile bakmaz.

X