Herşeye karışan küskün görümcem

ek dim maddiyat umrumda değil komik ifadesi koyacaktım unutmuşum. ineriz de çıkarız da. neyse ki birbirimizi nasıl yontarız derdimiz yok.
Napalım paramız varsa ağlayalım mı
Sakın nasıl yontarım diye de düşünmeye başlama bütün dünya bir araya gelse yine buna çare bulamaz

Zengin ya
Maddi olarak iyi anlaşiyorlar ya
Hangi görümce sonradan görmeymiş ya
Onun için

Kendisi babadan görme olmadığı kesin

Hep çok abartılı tepkiler vermişsiniz. Karşınızdaki kişiye sinirlerinizi de teslim etmişsiniz o da oynuyo.

vallaha görümceler salın aertık bizi bi salında hayatımızı yaşıyalım ya

görümcenin her şeye karışması aşırı sinir bozucu ama ona bu fırsatı verende eşiniz.Sizin evliliğiniz sizin eviniz barkınız.Karar merci sizlersiniz ama eşiniz zaten sizi es geçip büyük kararlar almaya evlenmeden başlamış.Eşinizin aklı başına gelmedikce siz daha çok konu açarsınız buraya.
Birde konu zaten uzun üstüne karmakarışık keşke daha düzgün yazsaydınız.

eşinizle maddi olarak aranızın iyi olduğunu belirtmek zorunda mıydınız?
gerçi ne demekse...
Bunlar farklı dünyaları yaşıyorlar biz normal insanlar bilmeyiz. Eşi görümcesinin maddi durumu yüzünden bacısının ağzına bakıyor. Para bunlar için çok önemli. O değilde maşallah az kalmış doğuma ilk bebek mi

Ya amaan takıldığınız şeye bak...sonuçta evlisiniz ve o sizin kocanız...artık ablasının etkisi altında kalamaz çünkü gece sizin yanınızda
Gelelim görümceye evli barklı ve paralı...ondan zarar gelmez size ...düşünsenize mesela benim görümcem teşhisli obsesif...yıllardır tedavi görüyor...ayak üstü kırk yalan garip takıntılar..boşandı çoktan gelir yok ama babasının eline bakıyor...yada benden sürekli para istiyor...annesine söyleyemiyorum.....evime gelir (Aynı binadayız) tutar beğenmediği eşyayı kaşla göz arası kırar a bu kırılmış atayım bari der ...mutfak gereçlerinin yerini değiştirir kafasına göre...tencere kapaklarını kırar kulpları aa bu kırılmış der değiştirir....k.v.biryere gidecek olsa bana sana emanet diyor ...bir sorun yaşasa hesabı benden soruluyor...onu öyle yapma bak bu yanlış desen tamm bittin resmen aylarca sürat laf sokma hakaret...abisine bile üstelik...bir oğlu var babada ...eşim onu yazın köye götürür sonra gider geri getirir kışın sömestr de alır taşır götür getirini yapar....çocukla (çocuk 13 yaşında )ki çift laf edemezsin annesi hemen alınır terslenir surat beş karış kapıları çarpar...
Şimdi köydeler arar beni sürekli yenge odamın şurasında vazo var onu salona koy,şu çekmecede şu poşet var onu köye yolla,bilmemneredeki çekmecede ip var onu bana gönder....
Bazen sinir geliyor ama bişey diyemeyiz dokunulmazlığı var...daha önce çok kavga ettim ailesi bana kapıyı bile gösterdi onun yüzünden o derece...kızı kıymetli kaynanamın...evimden gizli birşeyler alıyordu eşime söylemiştim yeni evliyken gidip kavga etmişti anası bana çekmek zorundasın işine geliyorsa dedi...aradan yıllar geçti tabi ettiğini fazlasıyla çekti ama ....
neyse
Konuya dönecek olursam bence görümcenizin kıymetini bilin belliki kardeşine düşkün sıkı fıkı olmasanız da eşinizle arasındaki diyaloğa saygı duyun zamanla sizi benimseyecektir...

Ya ben bazen anlamıyorum eşiniz gayet iyi anlayışlı hersey yolunda o zaman düşünüyo musunuz ben neden bu sorunları yaşıyorum diye bir erkekte kız kardeşine bu kadar hesap vermemeli. Saygı başka bisey sonuçta ama evlilik 2 kişinin yürütebileceği bir gemi nikah memeru ikinize soruyo dimi o soruyu bitti... o zmn kaynanalar kaynatalar gmrümcelere de sorulsn bu soru öyle saçma şey olur mu yaaa... eşimde sorun yok demeyin bi yerlerde sorun olmasa siz bunları yaşamazdınız.görümcede bu adama biseyler diyo sizde neden sizinki askıya alınıp görümceninki oluyoo burda kararı veren görümce değil ki eşiniz ... ve bir erkek evin her detayını üşenmeden nasıl kız kardeşine aktarır bnm eşim konuşmaya üşenir sorun aslında eşinizin dengeyi kuramaması görümcede kabahat yok... yani varda yok onu konuşturan bunları yapmasına izin veren eşiniz. Benim annem rahatsızlandı düğünüme 1 ay kala ben kına bile yapmadm moralim iyi değildi diye hatta salon bike tutulmuştu ücretü verilmişti bnm görümcemde ısrarala o kadar para verdin yap yap diye ısrar etti yok millet bekler falan dedi... bende eşine ben hastayken milleti eğlendiremem kimse k. Bakmasn demiştim eşimde annesi ve kız kardeşinin yanımda o nasıl isterse öyle olacak diyip konuyu kapatmıştı... ve bnm istediğim olmuştu... yani demem o ki bazı şeylere eşiniz müdahale etmiyor ve izin veriyor.

Yanlış anlama ama kendi kararları yerine aile ağzına bakan bir eşin varsa bu yazdıkların daha iyi günlerin.Hani değişir diye düşünüyorsan sakın düşünme değişmezler.Benim eşimde de hayır diyememe problemi var,kendi istemediği bir şeyi bile kırılmasınlar,laf etmesinler diye yapar ve ben ne kadar laf etsem de bana da bir şekilde yaptırır.Görümcen konusunda hiçbirşey yapamazsın çünkü ne yaparsan önünde sonunda kötü olan sen olursun çünkü düzelecek bir durum yok.Eşin düzeltir bu durumu onuda başarabilirsen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…