Herşeye karışan küskün görümcem

KISkanclığınızın sebebi nedir anlayamadım Evde kaldınız ya da kötü giden bir evliliğiniz mi var
Evet, düğün şeklini bile ablasının lafıyla değiştirme kararı alan bir kocaydi tümü hayalim ama olmadı, çok kıskandım sizi o yüzden :KK43:

Gorumcede sıkıntı var ama eşinizde de var bence. Çünkü orta yolu bulamıyor ilerleyen zamanda olay size patlayacak.
Bence hanimefendi de sıkıntılı
İslami koşullara çok uygun diyerek imam nikahı isteyip düğün olmasın derken

İslami koşullara uygun olmayan tavirlarda bulunup Yabanelma Yabanelma adli üyeye karşı düşük konuşuyor.
İslamdan bahsediyor habire bı de

Merhabalar kızlar içimi dökmek istiyorum sizlere;

Eşimle görücü üsulu tanıştık ve bir buçuk yıl içinde evlendik çok şükür nazar değmesin bizim aramız çok iyi hem maddi hem manevi..
Görümcemin mizacı herşeyi bilmk ayrıntısına kadar öğrenmek ister herşeyi en iyisini en güzelini o bilir eşiyle sonradan maddi imkanları düzelmiş bunun bi sonradan görmeliği ve parasından gelen söz hakkı tanınması da var kendisinde herneyse biz eşimle nişanlıyken bizim İmam nikahımızda kendisini de süslemiş eşiyle nikah tazelemiş mehirini 500 gr altınken 1 trilyona değiştirmek isteyen birisi öyle açık anlatayım anlayın, nişanlı zamanımızda bazı şeylere karışmak istedi mesela nikah istiyordum ben İslami olarak daha uygun gördüğüm için ailesi de sonradan pandemi çıktı Bundan dolayı nikaha sönüktü fikirleri ama bu abla hep düğün istiyordu elbise diktirmişti özenle, eşim de bir terazi düşünürsek %40 nikah%60 düğündü ben onu nikaha ikna ettiğimde ablasına sormuş
Bir de 35 dk konuştular çübkü ben aradım süreli meşguldü eşim sonra söyledi ben ablamla da konuştum düğün ypcm diye ben deliye döndüm tabi eşime niye öyle yaptın dedim mantıklısı bu geldi dedi (kesimlikle görümcem ikna etti çok çenelidir kendisi) ben görümceme telefon ettim dedm neden nikah düşünen nişanlım düğüne döndü seninle konuştuktan sonra yanı bu bizim kararımız karışmanı istemiyorum dedm o da bence düğün daha güzel olur o kardeşimin fikriydi ben de mantıklı açıklamaları yaptım düğüne döndü dedi ben de birdaha karışmaması gerektiğini bunun bizim hayatımızın bir kararı olduğunu söyledim ama sert bir tavırla,pandemiden dolayı nikaha döndük ve daha sonra Evi dizerken kendisi avukat gibi gelip evime salondaki berjeri ben küçük odaya taşıtmıştım eşime çümkü çok tıkış tıkış sevmiyordum bebek odası için düşündüğümüz odaya emzirme koltuğu olur diye düşündüm eşimde taşıdı bi gün bir geldim o berjer salonda görümcem taşımış onu oraya öyle daha güzel olurmuş ben hemen değiştirdim tekrar neyse asıl olayı koparan nikaha 3 gün kala eşimden evin her ayrıntısını çatalına kadar fotosunu istemesi ve 1 saat tel görüşmelerinden sonra yeter artık dedm açtım ağzımı yumdum gözümü herkes duymuş zaten aile içinde aramızın bozulduğunu yani kayınvalidem kayınbabam kaynım falan eşim bişi demedi bana ama nikah düğün olayını da anlatmış görümcem o olayı duysaydım bu düğün zor olurdu dedi bana eşim, gerdek sabahı uçakta bile eşimi aradı balayında tatilde de sırf bana inat.. neyse eşim eve sevgiyle geliyor aramız çok iyi, geçen gün kayınvalideme ağlamış telde görümcem kardeşim bana hiç gelmiyor aramıyor unuttu bizi diye k validem de eşime anlatmış eşimde de üzüldü bu duruma halbuki 3 ay oldu evlendik 2 kez gittik napabilrim pandemi var kendi ailemi Bile göremiyorum bunlar iç içeler k valimlerde kaldık geçen eşimle düşünün hem de bu dönemde neyse, eşim ben sizin eskisi gibi olmanızı iyi olmanız istiyorum diyor görümcem Ve benm için ben de eşimle gittim bi pasta yapıp yine bi hallerdeydi olmuyor napim zorlama şeyler olmuyor ama eşim de bu durumdan mutsuz napabilirim sizce
Benim de 2 görümcem var cok kafaya takma akışına bırak ciddiye alirsan daha mutsuz olursun :))

Bence hanimefendi de sıkıntılı
İslami koşullara çok uygun diyerek imam nikahı isteyip düğün olmasın derken

İslami koşullara uygun olmayan tavirlarda bulunup Yabanelma Yabanelma adli üyeye karşı düşük konuşuyor.
İslamdan bahsediyor habire bı de
KEndisi yaşadığım muzdarip durumla dalga geçerek alay ederek çok uygun davranışlarda bulunuyor haklısınız 😄

biz İslami olmayan düğünü tercih ettik hemideeeee alkollü.
hiç para muhabbeti, evinize hangi eşyayı aldınız muhabbeti de dönmedi. bu kadar maddiyat içeren kelimeyi de bir arada kullanmıyoruz nedense.
ALkollü evlilik yapmak bize göre değil biz yapmadık ☺️ Sizi de tebrik etmiyorum

X