Hızlı kilo verme diyetim

Belgisel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
1.235
36
Artık sürekli kilo al - kilo ver döngüsünden bıktığım için kısa sürede kilolarımı vermeye ve arkasından korumaya odaklandım. Yaklaşık 5 senedir bu konuda onlarca kitap okudum ve bir çok bilgi edindim. Sonunda kendime göre bir diyet hazırladım ve 4 gündür yapıyorum. 4 günde 3 kilo verdim, bunun çoğu sudur biliyorum ama yine de bana çok iyi moral verdim. Bu başlıkta neler yiyorum herkesle paylaşmak istiyorum belki ihtiyacı olan başkası da faydalanır. Ancak bu benim kişisel beslenmem, kimseye bir öneri değil. Bu diyet sağlıksız diyecek arkadaşlara şimdiden çok ciddi paralar ödeyerek çok ünlü diyetisyenlere gittiğimi ve uzun dönemde çok yavaş kilo verip bırakınca kolaylıkla aldığımı söylemek isterim. Bu nedenle uzman kontrolünde yavaş kilo verin felsefesine artık inanmıyorum. Hızlı ve zorlayıcı bir diyetle kilolarımı kısa zamanda vereceğim ve sonrasında iyi bir korunma programı uygulayacağım. Bu arada şu anda 67.5 kiloyum ve boyum 1.58. Hedefim ilk aşamada 57 kilo olmak sonrasına bakacağım. Diyetim protein ağırlıklı, karbonhidrat ve yağı düşük, düşük kalorili bir diyet ancak ilk 2 hafta bu şekilde devam edeceğim sonrasında daha makul bir beslenmeye geçmeyi planlıyorum. Bakalım nasıl gidecek.

1. gün yediklerim

Sabah: Az 2 tereyağında yumurta
Ara: Şekersiz nescafe ( 2- 3 yemek kaşığı süt ekledim tadı iyi olsun diye)
Öğlen: 150 gr haşlanmış tavuk, 1 bardak diet kola
Ara: 1 büyük kupa yeşil çay
Akşam: 200 gr ızgara balık
Yatmadan önce: Bitki Çayı

2 .gün ve 3. gün yediklerim

Sabah: Az tereyağında 2 yumurta
Öğlen: 100 gr light ton balığı - Bol limon sıktım, 1 bardak diyet kola
Akşam: 100 gr yağsız bonfile ızgara
Yatmadan önce: Bitki Çayı

4. gün yediklerim

Öğlen: 1 dilim protein ekmeği - Migroslarda satılıyor, karbonhidratı düşük bir ekmek, 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi ( şekersiz, sürülebilir fıstık ezmesi)
Akşam: 150 gr ızgara somon balığı , çok az yağlı ve bol limonlu az kıvırcık salata

Her gün en az 2.5 litre su içiyorum ve spor yapmaya ne yazık ki imkanım yok. Spora 60 kilo olunca sıkılaşmak için başlamayı düşünüyorum, şimdilik spor olmadan devam edeceğim.

Kilo vermeye çalışan herkese başarılar dilerim ve bana katılacak arkadaşlar olursa beklerim.

Son düzenleme:
5. gün yediklerim

Öğlen: 1 dilim protein ekmeği - Migroslarda satılıyor, karbonhidratı düşük bir ekmek, 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi ( şekersiz, sürülebilir fıstık ezmesi)
Akşam: 200 gr yağsız dana bonfile ızgara, 1 bardak diet kola.
Gece: Bitki Çayı

Yumurtayı her gün 2 tane yiyorum yukarıda yanlış yazmışım, düzelteceğim faydalananlar olursa hatalı olmasın. Az kalori biraz halsizlik yapıyor ama dayanılmayacak gibi değil. Cumartesi veya pazar tartılmayı düşünüyorum ve sonuçlarını da yazacağım buradan.

6. gün yediklerim

Akşam: 200 gr ızgara levrek, 1 bardak diet kola.

7. gün yediklerim

Akşam: 200 gr yağsız dana bonfile ızgara, 1 bardak diet kola.

Bu sekilde bir haftayı tamamladım ve bugün tartıldığımda 66 kiloyu gördüm yani bir haftada 4.5 kilo gitti. Bugünden sonra daha dengeli ve normal bir diyete başlayacağım. Bu nedenle buradan bilgi vermeyeceğim nasıl gittiği ile ilgili. Takip edenler olursa diye sonucu da paylaşmak istedim.

1 haftada 4.5 kilo ve bu diyet gayet de sağlıklı bir diyet canım:) Devamı gelir umarım. Bende 165 'e 65.7 :KK43: takipteyim bende yapabilirim :bicak:

Teşekkür ederim, şimdilik başka bir diyete geçiyorum ama 1 ay sonra bunu yeniden yapacağım çünkü bir çeşit şok diyet kalorisi çok düşük olduğu için. Ama aç kalmıyorsun, protein kesinlikle tok tutuyor. Ben öneririm, eminim kısa zamanda etkili olacaktır.

diyet bayaa şok aslında ama sağlıklı görünüyor arkadaşım.. Ben de 2015 ocakta hamile kalmadan önce 58-59 kiloda seyrediyodum.. Hamile kaldım üstüne kürtaj falan geçirdim derken kilom 65-66 lara kadar çıktı sonra 2016 ağustosta 64 e gelebildim ancak.. Eylülde tüp bebek tedavisi hormon ilaçları falan yine hamile kaldım ikiz bebeklerdi yine kilom 68 e kadar çıktı yine kürtaj oldum kasım2016 da ve hala da 68 kiloyum.. Bikaç ay sonra tekrar tedavi olmayı düşünüyorum o yüzden bikaç ayda hızlıca kilo vermem gerek yavaş verilen diyetler beni çok bunaltıyo şimdi 68-69 seyrediyorum.. Yalnız bebek düşündüğüm için bazı vitaminler kullanıyorum onları kesmemem gerek sürekliliği önemli acaba onlar diyetime daha doğrusu kilo vermeme engel olur mu o noktada kafam karışıyo.. Ben sana katılmak istiyorum ama bikaç gün içinde malzemeleri tedarik edebilirim bu sefer sektirmek istemiyorum.. Bu arada boyum 173cm hedef kilom 57 yani eski kilom fazladan bi 11-12 kilom var yani :KK43:

diyet bayaa şok aslında ama sağlıklı görünüyor arkadaşım.. Ben de 2015 ocakta hamile kalmadan önce 58-59 kiloda seyrediyodum.. Hamile kaldım üstüne kürtaj falan geçirdim derken kilom 65-66 lara kadar çıktı sonra 2016 ağustosta 64 e gelebildim ancak.. Eylülde tüp bebek tedavisi hormon ilaçları falan yine hamile kaldım ikiz bebeklerdi yine kilom 68 e kadar çıktı yine kürtaj oldum kasım2016 da ve hala da 68 kiloyum.. Bikaç ay sonra tekrar tedavi olmayı düşünüyorum o yüzden bikaç ayda hızlıca kilo vermem gerek yavaş verilen diyetler beni çok bunaltıyo şimdi 68-69 seyrediyorum.. Yalnız bebek düşündüğüm için bazı vitaminler kullanıyorum onları kesmemem gerek sürekliliği önemli acaba onlar diyetime daha doğrusu kilo vermeme engel olur mu o noktada kafam karışıyo.. Ben sana katılmak istiyorum ama bikaç gün içinde malzemeleri tedarik edebilirim bu sefer sektirmek istemiyorum.. Bu arada boyum 173cm hedef kilom 57 yani eski kilom fazladan bi 11-12 kilom var yani :KK43:

Ben bu diyeti 7 gün yaptım ve bıraktım. Şimdi başka bir diyete geçtim ama 7 günde 4.5 kilo çok iyi geldi. Şok olduğu için daha uzun süre sürdürmek istemedim açıkcası. Bence vitamin engel olmaz, eskiden dukan yaparken her gün vitamin alıyordum ve kilo vermemi engellememişti bunda da engelleyeceğini düşünmüyorum. Bence bir veya 2 hafta yapıp hızlı bir şekilde 4-6 kilo verip başka bir diyete başlaman daha iyi olabilir.

Ben bu diyeti 7 gün yaptım ve bıraktım. Şimdi başka bir diyete geçtim ama 7 günde 4.5 kilo çok iyi geldi. Şok olduğu için daha uzun süre sürdürmek istemedim açıkcası. Bence vitamin engel olmaz, eskiden dukan yaparken her gün vitamin alıyordum ve kilo vermemi engellememişti bunda da engelleyeceğini düşünmüyorum. Bence bir veya 2 hafta yapıp hızlı bir şekilde 4-6 kilo verip başka bir diyete başlaman daha iyi olabilir.
Evet ben de o şekilde planlıyorum 1 hafta civarında yapıp başka bi diyete geçmek istiyorum zaten bu tarz bi diyeti insan en fazla 2 hafta yapabilir sağlık açısından diye düşünüyorum oldukça düşük kalorili çünkü.. Bu diyet işyerinde öğle yemekleri için de benim için harika bi seçenek oldu özellikle fıstık ezmeli kısım :) Peki şekersiz fıstık ezmesinin bi markası var mı canım? sen sonra nasıl bi diyete geçtin 4,5 kilo verdim demiştin geri geldi mi yoksa daha da verebildin mi? Ben pazar günü başlıycam diyete malzemeleri temin edip regl dönemimi de geçirip :)

Arkadaş şu son beş kilo gitmez mi ya, hiç mi verilmez ya :işsiz: yıllardır beş kilo fazlam var :kahve:

nefret geldi artık, bir de bu diyete bakayım :kızgın:

Evet ben de o şekilde planlıyorum 1 hafta civarında yapıp başka bi diyete geçmek istiyorum zaten bu tarz bi diyeti insan en fazla 2 hafta yapabilir sağlık açısından diye düşünüyorum oldukça düşük kalorili çünkü.. Bu diyet işyerinde öğle yemekleri için de benim için harika bi seçenek oldu özellikle fıstık ezmeli kısım :) Peki şekersiz fıstık ezmesinin bi markası var mı canım? sen sonra nasıl bi diyete geçtin 4,5 kilo verdim demiştin geri geldi mi yoksa daha da verebildin mi? Ben pazar günü başlıycam diyete malzemeleri temin edip regl dönemimi de geçirip :)

Ben Calve'nin sürülebilir fıstık ezmesini kullandım ve çok lezzetliydi :) Ben bitince hemen ketojenik diyete başladım. Henüz bir haftam bitmediği için tartılmadım ama geri geldiğini sanmıyorum aksine sanki daha da gitti. Bakalım pazartesi sabah kaç çıkacak yine yazayım buradan. Regl iken bende diyete başlamam insanın morali bozuluyor :KK12:

Ben Calve'nin sürülebilir fıstık ezmesini kullandım ve çok lezzetliydi :) Ben bitince hemen ketojenik diyete başladım. Henüz bir haftam bitmediği için tartılmadım ama geri geldiğini sanmıyorum aksine sanki daha da gitti. Bakalım pazartesi sabah kaç çıkacak yine yazayım buradan. Regl iken bende diyete başlamam insanın morali bozuluyor :KK12:
Ben de gold marka buldum fıstık ezmesini tadı gayet iyi ama protein ekmeği bulamadım soruyorum marketlerde bilmiyorlar ne olduğunu tam buğdaylari gösteriyorlar hep onun yerine glutensiz ekmek yedim ama carb. Oranı yüksek çok sevmedim bakalım:KK43:

Ben de gold marka buldum fıstık ezmesini tadı gayet iyi ama protein ekmeği bulamadım soruyorum marketlerde bilmiyorlar ne olduğunu tam buğdaylari gösteriyorlar hep onun yerine glutensiz ekmek yedim ama carb. Oranı yüksek çok sevmedim bakalım:KK43:

Migroslarda bir de makrolarda var. Karbonhidratı çok az ve tadı çok iyi inşAllah bulursun. Ben bu hafta 1 kg daha verdim yani şok diyet sonrası da devam ediyor kilo verme kısmı. Ama ketojenik diyet yapıyorum yani kesinlikle bırakmadım :nazar:

Migroslarda bir de makrolarda var. Karbonhidratı çok az ve tadı çok iyi inşAllah bulursun. Ben bu hafta 1 kg daha verdim yani şok diyet sonrası da devam ediyor kilo verme kısmı. Ama ketojenik diyet yapıyorum yani kesinlikle bırakmadım :nazar:
Valla harikasın canım maşallah diyim.. Ben 3. günümdeyim bundan sonra ketojenik diyete geçicem bu arada bizim diyotimiz de ketojenik diyete giriyo tüm yediklerimi uygulamaya girdim birebir tutturuyoruz keto oranını :KK73::KK73: ekmeğe bugün bi daha bakıcam inşallah bulurum :KK200:

Valla harikasın canım maşallah diyim.. Ben 3. günümdeyim bundan sonra ketojenik diyete geçicem bu arada bizim diyotimiz de ketojenik diyete giriyo tüm yediklerimi uygulamaya girdim birebir tutturuyoruz keto oranını :KK73::KK73: ekmeğe bugün bi daha bakıcam inşallah bulurum :KK200:

Gerçekten mi? Ben hiç hesaplamadığımdan bilmiyordum inan, yaptım ama keto diye yapmadım şok diyet diye yaptım :) Eğer link vermek yasak değilse ekmek şu https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/42010894-30507-eiweissbrot-protein-ekmegi-250-gr Umarım bulabilirsin :kk77:

defalarca diyet yaptım 1 hafta yaptım 2 hafta deliler gibi yedim hep bozdum hep bozdum banada bi el atın 10 kilo fazlam var 2 yıllık evliyim artık çocuk istiyorum ama fazla kilolarla korkuyorum hamile kalmaya. 69.5 kiloyum şuan çalışıyorum ve çok hareketsizim spor yapmak çok zor geliyor zaten eve nasıl gidiyorum nasıl çıkıyorum belli değil :KK43: şu ketojenik diyet mi ne öyle bişey yazmışsınız ne oluyor bi açıklar mısınız kızlar hadi bi el atıverin banada ya bi getirin gaza artık yemiyim her önüme geleni :KK43:(((

defalarca diyet yaptım 1 hafta yaptım 2 hafta deliler gibi yedim hep bozdum hep bozdum banada bi el atın 10 kilo fazlam var 2 yıllık evliyim artık çocuk istiyorum ama fazla kilolarla korkuyorum hamile kalmaya. 69.5 kiloyum şuan çalışıyorum ve çok hareketsizim spor yapmak çok zor geliyor zaten eve nasıl gidiyorum nasıl çıkıyorum belli değil :KK43: şu ketojenik diyet mi ne öyle bişey yazmışsınız ne oluyor bi açıklar mısınız kızlar hadi bi el atıverin banada ya bi getirin gaza artık yemiyim her önüme geleni :KK43:(((

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/ketojenik-diyet-deneyimlerimiz.978603/ linkinden detaylarını inceleyebilirsin. Ketojenik diyette spor olmadan kilo veriyorum ben.

X