Piercing, Hızma Hızma bakımı ile ilgili ne yapıyorsunuz?

Merhaba bayanlar..Ben 3 seneden fazladır hızma kullanıyorum.Öncelikle şunu söylemek isterim burun,kulak kepçesi gibi vücudun kıkırdaklı kısımlarını deldirmek çok riskli ve dikkat isteyen bir iştir.Yani alalade bir yerde basitçe yapılacak bir işlem değildir.
Vücudun kıkırdak kısımları tabanca ile değil tek kullanımlık steril bir iğne ile delinmelidir.Çünkü kıkırdak tabancanın yapacağı baskı ile kuvvetle muhtemel patlayacaktır.Bu da beraberin de şişlik,iltihap gibi sorunları getirecektir.Bu sorunlar en basit olanları.Bu yüzden öncelikle bu işlemi yaptırmaya karar verdiğinizde nerede yaptıracağınız konusunda da iyi bir araştırma yapın.Temiz ve bu işi bilen yerlerde yaptırın.Bazı arkadaşlarımız iğneden korkmuş ancak iğne tabancadan daha acısızdır.Hatta birçoğu acı bile hissetmez.Zaten öncesinde uyuşmayı sağlayan bir krem kullanılır.İğneyle delinir ve hızma takılır.İlk hızmanızın titanium veya çelik olması en iyisidir.İlk seferde burun içinde kalan kısmı kıvrımlı olan hızmalardan takıyorlar genelde.Ki bu alışmanız için en iyisidir.Sonrasında da ucundaki topu çok büyük olan hızmaları seçmenizi tavsiye etmem.Çünkü değiştirirken zor oluyor.
Bakım için ise;eczanelerde okyanus suyu olarak satılan spreyler ile baticon(veya muadili) yeterli olacaktır.Bu işi bilen bir yerde yaptırdığınızda zaten anlatacaklardır bakımını.
Biraz uzun yazdım ama inşallah faydalı olabilmişimdir.

X