Gebeliğe Hazırlık Hormon. Yumurta zayıflığı. Aşılama. Önerileriniz

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de düşük çıkacağını sanmıyorum ama amh baktırmadan kendine yol çizersen bi taraf karanlık kalacak gibi. Kafanda soru işareti kalmasın bence başka bi hastaneye git yaptır hemen. Bu ay hsg çekileceği için doktor korunma önerecek zaten radyasyondan dolayı, bu ay her türlü boş geçecek. O yüzden doğum kontrol hapını da kullan dedim.
Tamam canım. Ya sinirleniyorum. Bir test yapsaydınız onu da. Şimdi en azından derdimi bilirdim

Tamam canım. Ya sinirleniyorum. Bir test yapsaydınız onu da. Şimdi en azından derdimi bilirdim
Sanki ellerine yapışacak alacakları fazladan bir tüp kan. Tedavi sürecinde insan daha da gergin oluyor. En ufak hata bir ay ertelemeye sebep oluyor çünkü.
Bana transfer öncesinde bi ilaç verip gönderdi, transferde görüşürüz dediler. Hastaneyi bombalamak istemiştim o an. Sonra kendi aklımla kalkıp gittim de bir ton aksilik çıkmıştı. Insan bi kontrole çağırır.
Oturup kendimiz düşünmesek daha ne kadar bekleyeceğiz belli değil.

Sanki ellerine yapışacak alacakları fazladan bir tüp kan. Tedavi sürecinde insan daha da gergin oluyor. En ufak hata bir ay ertelemeye sebep oluyor çünkü.
Bana transfer öncesinde bi ilaç verip gönderdi, transferde görüşürüz dediler. Hastaneyi bombalamak istemiştim o an. Sonra kendi aklımla kalkıp gittim de bir ton aksilik çıkmıştı. Insan bi kontrole çağırır.
Oturup kendimiz düşünmesek daha ne kadar bekleyeceğiz belli değil.
Gerçekten hiç bir şey anlatmıyorlar. Sonra da kızıyorlar ki millet internetden bakıyor. Napalım yani başka çözüm bulamıyoruz. Bende zaten yumurtlama dönemi muayene edip sende hiç bir sorun yok deyip gındermişdiler, ben de rahat rahat oturuyorum meğerse varmış.

Gerçekten hiç bir şey anlatmıyorlar. Sonra da kızıyorlar ki millet internetden bakıyor. Napalım yani başka çözüm bulamıyoruz. Bende zaten yumurtlama dönemi muayene edip sende hiç bir sorun yok deyip gındermişdiler, ben de rahat rahat oturuyorum meğerse varmış.
Tüp bebek tedavisi bana asla tek doktorla yetinmemeyi öğretti🤣

Teşekkürler canım. Başka hastanede amh baktırmaya çalışacağım ve aşılamayı da ertelemeyelim. Hiç umudum yok ama bunu da yaptık denedik deriz hiç olmazsa
Inşallah gönlüne göre versin Rabbim. Hiçbirine gerek kalmadan sürpriz bi hamilelik haberi bekliyorum😍

İyi günler kızlar. Önerilerinize, tavsiyelerinize çok ihtiyacım var, bilgim çok az.

Reglin 3.günü gidip hormon testi ve muayine yaptırdım. Yaş 29, hiç gebelik oluşmadı. Yumurtalarım zayıfmış, ve sayısı 7-8 tane toplamda. Hormon testlerim:

Fsh 5,75
Lh 5,49
Prolaktin. 29,43 (yüksek)
ST3. 3,460
ST4. 1,490
Progesteron. 0.319 (yüksek)
Estradiol. 66,67

Amh yaptlrmadılar, sonra bakarız gerekirse dediler. Doktor aşılama önerdi, hsg çektireceğim. Gelecek ay da regl olunca gelmemi söylediler. Şu ilaçları yazdı doktor.
Yasmin
Fenomom

Şimdi kızlar zaten üzüldüm iyice neden sayı ve kalite düşük.... Bunun tedavisi oluyor mu kızlar? İlaçlar sadece bir ay için mi etki gösteriyor? Her ay içip doğal yolla denemeye mi devam etsem düşünüyorum ama dah da zarar veririm vücuduma. Yumurtlama dönemi bir kaç kere doktora gitmiştim sorun yok demişlerdi. Vulyasyin testine göre de normal pik gösterip seyrekleşiyor. Siz ne önerirsiniz? Bu sonuçlar yumurta rezervimin de aşağı olduğunu gösterir? Aşılama mantıklı mı?

Bir de kızlar Yasmin doğum kontrol hapıymış. Herhalde hsg için vermişlerdir düşünüyorum ama içmek istemiyorum. Rahim filmi çektirince doğum kontrol hapı yazıldığını hiç duymamıştım.
Amh baktirmadan sayi hakkinda dakik fikir soyleyemezler. Işte soyucaklar ya hastayi hemen aşilama tup bebek. Benim lhim 23ken hamile kaldim. Bir kaç ayimi aldi ama ben tup bebek için gidince gerek gormedi stresden uzak dur dedi kaldim yani. Senin hormonlarin guzel. Prolaktin icin iki hafta dostineks icmen bile yeterli. Hsg sonrasi da hamile kalma ihtimalin artar. Kalitesi artsin diye yemegine takviyene dikkat et. Olucak. Belke 5 ay geç olucak ama olucak. Bilmiyorum klomen femara gibi ilaçlar kullandinmi. Kullanmadiysan muhakkak şans ver bir kac ay. En once de femaraya

Amh baktirmadan sayi hakkinda dakik fikir soyleyemezler. Işte soyucaklar ya hastayi hemen aşilama tup bebek. Benim lhim 23ken hamile kaldim. Bir kaç ayimi aldi ama ben tup bebek için gidince gerek gormedi stresden uzak dur dedi kaldim yani. Senin hormonlarin guzel. Prolaktin icin iki hafta dostineks icmen bile yeterli. Hsg sonrasi da hamile kalma ihtimalin artar. Kalitesi artsin diye yemegine takviyene dikkat et. Olucak. Belke 5 ay geç olucak ama olucak. Bilmiyorum klomen femara gibi ilaçlar kullandinmi. Kullanmadiysan muhakkak şans ver bir kac ay. En once de femaraya
Yok canım kullanmadım ne işe yararlar zararlı mı olurlar bilemiyorum. Bu benim ilk ciddi muayenem sayılır. Amh yaptırıp o konuda rahat olsam beklerdik 5 ay ama yapmadılar. Araştıracağım yapacak bir doktor bulurum umarım.

Yok canım kullanmadım ne işe yararlar zararlı mı olurlar bilemiyorum. Bu benim ilk ciddi muayenem sayılır. Amh yaptırıp o konuda rahat olsam beklerdik 5 ay ama yapmadılar. Araştıracağım yapacak bir doktor bulurum umarım.
Evet ilk asilama demeleri bile para tuzagi. Ben femarayla hamile kaldim hem de ikizlere. Dene sonra git asilama tup bebeye

Daha kaliteli yumurta gelistiriyo. 6 aya kadar kullanila bilir. Yumurtalarinin tepkisine gore doz yavas yavas artirilir. Onerilirse catlatma iynesi de yapilir
O zaman doktor kontrolu lazım. O kötü işte. İçerim büyür çatlamaz da da zarar verir bana...

Kuzum burda her kesin baş vuruduğu doktora gittik guya. İyi hastane ve iyi doktor burda çok az maalesef
Evet haklisin ama sana asilama tup bebek derlerse muhakkak o sonuçlarini bir kaç doktora da gotur. Doktora giderken aşirj çocuk isteyini belli etme. O zaman istedikleri yone yonlendirirler. Ve size asilama tup bebek teklif ettiklerini de soyleme yeni doktora. Sadece sonuçlarinla git ve fikirlerini oyren. Ben hamileyken kanamam oldu dusuk yapiyorsun buyuk ihtimal diyerek beni bir doktor aglatti. Kanamam ola ola o kadar yolu cagirdi ve sadece telefondan yaza bileceyi reçeteyk yazdi. Doktora demisdimki lutfen ilaci diyin alayim kanamam kesince yaniniza gelicem. Ama para alicak ya beni o halde o kadar yolu getirtti. Somra o doktor psikolojimi bozdu diye beni umutsuzluga atti diye gitmedim. Yenisini bulunca benim reçetemi telefondan da diyordu. Sadece ultrason gerekli olduğunda çagirdi. Ikizdi bende. Sana dinlenme gerek dedi. Onunla devam ettim. Çok iyi geldi o doktor

Evet haklisin ama sana asilama tup bebek derlerse muhakkak o sonuçlarini bir kaç doktora da gotur. Doktora giderken aşirj çocuk isteyini belli etme. O zaman istedikleri yone yonlendirirler. Ve size asilama tup bebek teklif ettiklerini de soyleme yeni doktora. Sadece sonuçlarinla git ve fikirlerini oyren. Ben hamileyken kanamam oldu dusuk yapiyorsun buyuk ihtimal diyerek beni bir doktor aglatti. Kanamam ola ola o kadar yolu cagirdi ve sadece telefondan yaza bileceyi reçeteyk yazdi. Doktora demisdimki lutfen ilaci diyin alayim kanamam kesince yaniniza gelicem. Ama para alicak ya beni o halde o kadar yolu getirtti. Somra o doktor psikolojimi bozdu diye beni umutsuzluga atti diye gitmedim. Yenisini bulunca benim reçetemi telefondan da diyordu. Sadece ultrason gerekli olduğunda çagirdi. Ikizdi bende. Sana dinlenme gerek dedi. Onunla devam ettim. Çok iyi geldi o doktor
Doğru. Eşimle konuşacağım. Zaten psikolojik olarak kendimi aşılamaya hazır hiss etmiyorum. Önce amh sorunu ve hsg yı Hall edeyim. Amh çok düşük olmazsa temmuzda daha kesin karar veririm. Zaten bir az nefes almak için amh öğrenmeye çalışıyordum şuan daha büyük baskı altında hiss ediyorum kendimi

X