HPV POZİTİF CİN3 LEEP SÜRECİM.

Reddit ekşi sözlük gibi bir site, insanlar çeşitli konularda deneyimlerini paylaşıyorlar. Bir de şunu hatırlatmak isterim; bu süreci geçiren kişi unutuyor ve bir daha bu konulara dönüp bakmıyor internette haliyle, ben olsam ben de bakmam olmuş bitmiş yani. Yazanların daha çok olumsuz deneyimler yaşayanlar olması da bu yüzden normal. Atlatan insan ne diye dönüp yazsın ki? Ben anormal smearim çıkınca birkaç kişiye söyledim, aa bende de oldu, leep oldum geçti, konizasyon oldu annem 10 sene önce geçti vs diyen bir sürü insan oldu. Konuyu açana kadar hiç haberim bile olmamıştı….

Bir de şunu sormak istiyorum ben 4 lü ilk doz oldum 2. Ve 3. Dozu 9 lu olsam sorun olur mu böyle yapan var mı onu merak ediyorum. Bir doktor gerek yok bir doktor yaptır dedi. Bilimsel bir veri sunan olmadı.
4lü üstüne 9lu öneriliyor diye biliyorum. bence yaptır diyen doktoru dinleyin.

Çok teşekkür ederim bu beni mutlu etti. Dilerim tüm kadınlar bir gün bunu unutur. Ben maalesef yalnızım sağlıklıyım eşimde öyle psikiyatristten terapi alıyorum ama hala yalnız hissediyorum. Bilmiyorum çok korkuyorum, en son gittigim obko jineko profesörüne çok yaygin mi diye sordum ve ketem hpv testlerinin yüzde 25 i pozitif ve pozitif olanların kolposkopi sonuclarinda yalnızca yüzde 15 inde hücre değişikliği var ve bunlarında yüzde 70 ine müdahale ediyoruz o kadar da yaygın değil aslında dedi bana ve Ankara'daki hpv kliniği prof dr Polat dursun Du sanırım yanlış olabilir. Tıp 16 ise 450 kat,tip 18 varsa 250 kat rahim ağzı kanseri olma riskiniz var demektir diye bir yazısı vardı. Bilmiyorum süreç korkutucu geliyor. Kontrol altında olmak doğru iletişim verebilecek ve tecrübeli doktorlari bulmak çok zor ve üzücü acı çekiyorum, korluyorum. Kac kere tekrarlayacak baska yerlerde de olacak( bas boyun vulva anüs vajina..) Şükür ediyorum tabii ama bir yandan da çok korkuyorum ve çok acı çekiyorum keşke olmasa.. kimse istemez biliyorum belki en basiti bu ama ciddi anlamda hem utanç verici hem bilinmez hem eşinle olan cinsel hayatına yansıyor yani tuhaf ve karmaşık ve işin ucunda da ciddi ölümcül bir kanser var.. hepimize özellikle tehlikeli tipleri taşıyanlara sabır kolaylık şifa diliyorum.

Esimde ben de Saglikciyim demek istedim ama yazsamamışım. O da ciddi anlamda zor hastanedeyim ama kimseye gidemiyorum. Mecburen ilçe dışındaki hastanelere gitmek zorundayım onlarda uzak.. izin almak zor. Yani benim için yaşamak zaten zordu bir de bu geldi.. belki hepimiz için öyle ne bileyim keşke böyle bir arkadaşı olsa belki yıllar önce atlatmış biri olsa yanımda destek mutlu olurdum. Ama sizlere de teşekkür ederim iyisi varsınız

Merhaba arkadaşlar, bende bu iğrenç virusle 2019 da tanıştım. Tek eşliyim evliyim. İlk ilişkimi eşimle yaşadım. Yani bu virus bana eşimden geçti. Bilseydim asla onunla evlenmezdim. Hayatımı mahvetti. Nefret ediyorum ondan. Sinirim ne yapsam geçmiyor. Evlilik hayatımız her yönden çok değişti. Nefret ediyorum nefrettt. Onun yüzünden hiç haketmediğim bi virısle uğraşıyorum sürekli. Yok smear yok byopsi yok bilmem ne. En son cuma günü rahim ağzımı yaktırdım. Sürekli antibiyo kullanmaktan bıktııımmm. Eşimin umrunda değil. Bide üzerine beni azarlıyor sürekli. Boşuna kendinizi kandırmayın. Bakteri değil bu vırus. Bir kere vucuda girdimi birdha çıkmaz.

Düşündükçe çıldırıyorum. Ben kim hpv kim. Tek eşli olmasaydım bu kadar üzülmezdim. En azından hakettim derdim. Allahım nerden denk geldim de evlendim şu viruslü iğrenç herifle.

Düşündükçe çıldırıyorum. Ben kim hpv kim. Tek eşli olmasaydım bu kadar üzülmezdim. En azından hakettim derdim. Allahım nerden denk geldim de evlendim şu viruslü iğrenç herifle.
Çook geçmiş olsun
Peki hangi tipi taşıyorsunuz ve pozitif olduğunuzu ne zaman öğrendiniz?
Bunca zaman hpv yi vücuttan atamamış olmanıza çok üzüldüm
Tedavi için bir şeyler yapıyor musunuz peki? Takviye vs.

Önce tip 18 di , birbucuk yıl sonra tip 16 çıktı. Hayır hiçbişey yapmıyorum. Hangi virus olursa olsun vucuda bir kez girdiği zaman ömür boyu sizinle kalır.. çaresi yok. Sadece bağışıklığımızı yüksek tutarsak virusu baskılarız. Ama asla vucuttan atamayız. Ben 10 gün önce gardasil aşının ilk dozunu oldum baskılamak için okadar.

Yanlış biliyorsunuz. İnsanları da bunalıma sürüklüyorsunuz üstelik. 2019da pozitif olduğunuzu öğrenmişsiniz, aradan 4 koca sene geçmiş ve daha yeni aşı olmuşsunuz. Ne denilebilir ki. Ayrıca dünyanın sonu değil, tedavisi var. Herkes tedavi olup unutup gidiyor biraz sakin olun yahu. Bu sinirinizin sebebi eşinizin anormal tutumu bence. İşe onu değiştirmekle başlasanız her şey iyiye gider gibi.

Neden hak ediyorsun ne kadar kötü bir düşünce. Bu sitedeki insanlar hak ediyor mu? Bence hiç bir kadın hak etmiyor. Cinsel aktif olan herkes risk altında. Evet ben de utanıyorum, acı çekiyorum, üzülüyorum. Ama kimseyi suçlamiyorum Heleki eşimi asla. Başka bir kanserde olabilirdi. Bakteri değilse antibiyotik içmenizin başka sebebi olmalı. Sizin adınıza ve bunu okuyup yargılanıp üzülen kişiler adına üzgünüm.

Merhaba , hpv en yüksek risklileri 16 ve 18 dir bunlar negatif sizde ama yinede yüksek risklilerden biri pozitif gelmiş hangisi olduğu yazmıyor,
Hpv niz pozitif geldiği için kolposkopi şart olmuş.
Ascus enfeksiyondan da olabilir tahriştende hpv den de ancak hpv pozitif geldiği için rahim ağzında hücrelere bakılacak ve biyopsi alınacaktır ve varsa şiddeti bu şekilde ölçülecektir.

Kesinlikle katılıyorum. Kimseyi suçlamaya gerek yok iki taraf için de ve yanlış biliyorsunuz hpv olup da vucudundan bunu atan çok insan tanıyorum bu durumu o kadar cok kadın yasıyor ki biraz sakin olmalısınız bence

Merhaba kolposkopi oldunuz mu
Merhaba cumartesi gittim doktora. Kolposkopi yapılacak gün verecek. Rahim ağzında yara olduğu için o yarayıda yakacağını söyledi. Ben korkulacak birşey varmı diye sordum. O da hayır yok cin 1 in kansere dönüşme oranı %2, cin 2 nin %5, cin 3 ün %12. Cin 3 çıkarsa leep yapılıyor doğurganlık korunarak yine tedavisi oluyor korkulacak birşey yok dedi. Açıkçası beni çok rahatlattı. Aşı içinde istiyorsan olabilirsin dedi. Sanırım tek eşli olduğunda aşı çok şart değil. Ayrıca korunmasız da eşimle birlikte olabileceğimi artık virüsü birbirimize bulaştırdığımızı söyledi

Çok geçmiş olsun ancak korunmasız birlikteliğe devam ederseniz, virüsü pinpon etkisi ile birbirinize bulaştırmaya devam edeceksiniz ve virüs vücutta kalmaya devam edecek diye biliyorum, bu konu hakkında doktorunuzun yorumunu merak ettim.

Ya ben kimseyi yargılamıyorum. Kimseyle ilgilenmiyorum . Ben sadece benim başıma gelmesi büyük sanssızlık onu demek istedim. Tek kişiyle birlikte oldun ve sansa bak ki oda viruslü. Buda yetmezmiş gibi bu haziran ayında bana birde genital herpes virusu bulaştırdı. Hem hpv ile uğraşıyorum hem herpes virusu ile. Ve tüm bunların sebebi evlendiğim insan. Nasıl suçlamıyım ya. Elbette suçlarım. Madem geçmişinde birçok kişiyle beraber olmuş, evlenirken beni kolumdan tutup hastaneye götürcekti. Aşısını yaptırcaktı. Dikkat edicekti. Benim ne gunahım var. Ona hiçbişey olmuyor üstelik. Sürekli operasyon geçiren , antibiyotik, fitil ,krem vs uğraşan benim. Kadınlığımı mahvetti ya. Tabikide suçlarım. Önüne gelenle yatmış virusleri toplamış. Geldi bana bulaştırdı. Pskolojim çok kötü durumda. Ondan nefret ediyorum ama boşanamıyorumda. Benden aldığı o kadar şey var ki .

Beni ailemden ayırdı, çalıştığım bi sınavım vardı onu engelledi. Bi işte çalışıyordum işten çıkarttırdı. Arkadaşlarımdan uzaklaştırdı. Şuan ona bağımlıyım . Öyle bir insan ki. Yaaa. Varya . Off neyse. Herkese çok geçmiş olsun. Cuma günü ben yara yaktırdım. Ama içim rahat değil. Başka bi doktora daha biyopsi sonuçlarımı göstericem. Merak ettiğiniz birşey varsa yara yakımı ile ilgili sorabilirsiniz

Rahim ağzı yarasımı yaktırdınız

2 doktorda ki bunlar profesör korunmasız devam edebileceğimi söyledi. Ben de korunuyordum ama bıraktım yine. Bana mantıklı gelmiyor korunmak.
Evet siğil varken ara verilmeli cinselliğe ama siğil yokken de karşımızdaki taşıyıcı olabilir. Hpv negatife dönüp 2 yıl sonra tekrar pozitife dönenler var.sürekli taşıyıcı olanlar var. erkekte siğil yokken tespit de edilemiyor bu virüs. O zaman korunmasız her birliktelik risk. Ve hatta korunmada tam bulaşı engellemiyorsa o zaman cinselliği tamamen bitirmek gerekiyor. Yada ilk birliktelik yaşıyorsa kadın ve erken o zaman sıkıntı yok anlamına geliyor. Bilemiyorum biraz karmaşık bu kısmı.

Haklısınız sizi anlıyorum ama olabildiğince üzülmemeye çalışın, siz de biliyorsunuz ki bu hastalığın vücuttan atımını stres de öteliyor.
Ben dahil burda yüzlerce kadın var bu hastalık ile uğraşan. Bende şuan ayrı olduğum ve hiç görüşmediğim ama ağustos ayında birlikte olduğum erkek arkadaşımdan kapmışım virüsü, öylesine test vermiştim tesadüfen çıktı hpv tip 53 bende de, siğil falan da hiç olmadı, hala da yok şükür, kolposkopi oldum ruhsal olarak ne zorluklar sıkıntılar çektim ve tek başımaydım hep bu süreçte, erkekler bu konu da çok bilinçsiz ve rahatlar maalesef artık yapacak bir şey yok olan oldu
Sizin en azından hayat arkadaşınız eşiniz artık öyle düşünün.

Ben hpv testinde negatif gelene kadar korunma taraftarıyım. Negatif geldiğinde en azından vücudunuz bu virüsü yenmiş onu biliyorsunuz, partner Aynı olduğu için ve sizi aldatmadığını kabul edersek aynı virüsü bulaştırabilir ancak, vücudunuzda tutunması daha düşük ihtimal bulaştırsa bile. Bu arada daha önce siğil de çıkmıştı bende, onu geçirmede blueberry inanılmaz etkili olmuştu. Diyet değiştirerek kurtuldum resmen siğilden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…