HPV POZİTİF CİN3 LEEP SÜRECİM.

size negatifim demeyi o kadar çok isterdim ki. 12 yıl önce cin1 ile leep konizasyon oldum. Tip 33 tü. Smearlarım hep temiz çıkıyordu. Taki bu zamana kadar… üzgünüm… yine pozitif… haziranda kolpskopi sonra kriyoterapi yapıldı. 6 ay sonra tekrar smear verdim ve smear sonucu ascus. Yarın tekrar leep olucam. Beklemek istemedim çünkü benim Hpv tipim yüksek riskli. Dualarınızı benden esirgemeyin. Herkese çok geçmiş olsun. Bir de bu hastalıkta çok fazla üzülmeyin benden size tavsiye…
Size tekrar aynı kişiden mi geçti acaba?

Benim doktorum bana gebelik düşünüyorum diye konizasyon yapmamıştı ama kolposkopi sonucunuza göre bunu uygun görmüş olabilir , benim 2 bölge cin1 bir bölge cin3 gelmişti leep önerdi 1cm kazıdı ve temizlendi. Sizin daha yoğun görünmüş olabilir gebeliğe engel olsa yapmazdı doktorunuz öyle düşünmeyin. En kötü rahim ağzına dikiş atıyorlar gebelik süresince yine çözülüyor
Merhaba doktorunuz kim acaba? Nerede yaşıyorsunuz?

Beni ailemden ayırdı, çalıştığım bi sınavım vardı onu engelledi. Bi işte çalışıyordum işten çıkarttırdı. Arkadaşlarımdan uzaklaştırdı. Şuan ona bağımlıyım . Öyle bir insan ki. Yaaa. Varya . Off neyse. Herkese çok geçmiş olsun😔. Cuma günü ben yara yaktırdım. Ama içim rahat değil. Başka bi doktora daha biyopsi sonuçlarımı göstericem. Merak ettiğiniz birşey varsa yara yakımı ile ilgili sorabilirsiniz
Rahimde yara olduğunu nasıl anladınız, hsv2 hangi test ile sonuç verdi

Çokk çookk teşekkür ederim sağolun, benim tamamlayıcı özel sağlık sigortam vardı, işlem ücreti oradan karşılandı, bir ücret ödemedim, normalde 18.000 tl idi.

Kolposkopi ücretleri çok değişiyor, eğer yaptırmayı düşünüyorsanız, biraz daha araştırın derim.

Kolposkopi anında zaten saat yönünde 5 yerden parça alınıyor, şükür hepsi temiz geldi.
Kolposkopi sonrası doktorum odaya geldiğinde de ben içerde bir şey göremedim, muhtemelen sonuç da temiz gelir demişti.
merhaba kolposkobiyi nerede yaptırdınız?

Yarın kolposkopi için doktora gideceğim. Bakalım ne diyecek. İnşallah yara veya hsv2 de yoktur. Çünkü hpv 16 68 var ve yoğun bir siğil ile uğraşıyorum. Bir de onlarla uğraşmak istemiyorum:KK43:

Merhaba, bunu smear testi problemli gelen, hpv testi pozitif gelen ve endişeli arkadaşlarım için yazıyorum. 30 yaşındayım ve bebek düşündüğüm için rutin kontrole gittiğimde smear testim ASC-H gelmişti. ( HSIL dışlanamayan) sonrasında hpv dna testi yaptırdım orda da HPV 33 ( yüksek onkojenik risk) pozitif geldi.Dünya basıma yıkılmış gibi hissettim, çok korktum. Biyopsi aldırdım ve cin1 ve cin3 lezyon çıktı ve doktorum Leep operasyonu olmam gerektiğini söyledi hiç tereddüt etmeden hemen oldum. Bu süreçlerde en zoru sanırım patoloji beklemek oluyor, insan hiç bir şeye adapte olamıyor.. sonuç olarak cerrahi sınırlarım temiz çıktı ve kontrollerim sağlanacak bu süreçte bağışıklığı yükseltmek için takviyeler almaya başladım, papivir tablet, propolis vs. Sigara da içtiğim için tamamen bırakamasamda günde 3 yada 4 tane içmeye özen gösteriyorum. Eğer böyle sonuçlar aldıysanız hiç endişe etmeyin ve sürecinize baslayın o bölge temizlendikten sonra Cogunlukla toparlayabiliyor, ben cin3 geldiğine bile sevindiğimi hatırlıyorum ilk patolojimin. Süreçle ilgili endişeli olmakta haklısınız ben de öyleydim ama yoluna giriyor.. ben simdi vücudumdan bu hpv yi nasıl yok edebilirim onu düşünüyorum bu durumları yaşayan herkese çok geçmiş olsun
Bende cin 3 ve ki67 yüksek miktarda saptanmış yani anormal yayılım gösterebilen hücre demekmiş korkuyorum bu siğilleri yıllar evvel anneme sorduğumda birley olmaz diyerek geçiştirmişti şuan kendi içimde tek başıma korkunç duygular içerisindeyim 29 yaşında bekarım leep operasyonuna tek başıma gideceğim korkuyorum ve bu siğillerle yıllarca yaşadığım için ekstra korkuyorum geç kalmış olmaktan en kısa zamanda bu illetten kurtulmak istiyorum herkese şifa diliyorum

Bende cin 3 ve ki67 yüksek miktarda saptanmış yani anormal yayılım gösterebilen hücre demekmiş korkuyorum bu siğilleri yıllar evvel anneme sorduğumda birley olmaz diyerek geçiştirmişti şuan kendi içimde tek başıma korkunç duygular içerisindeyim 29 yaşında bekarım leep operasyonuna tek başıma gideceğim korkuyorum ve bu siğillerle yıllarca yaşadığım için ekstra korkuyorum geç kalmış olmaktan en kısa zamanda bu illetten kurtulmak istiyorum herkese şifa diliyorum
Keşke yıllar önce gitseydiniz dr a. Ama işin güzel yanından bakmak gerekirse cin 3. Leep ile kurtulursunuz merak etmeyin Allah ın izniyle. Yarın mı leep iniz.

Keşke yıllar önce gitseydiniz dr a. Ama işin güzel yanından bakmak gerekirse cin 3. Leep ile kurtulursunuz merak etmeyin Allah ın izniyle. Yarın mı leep iniz.
5 gün sonra leep olacağım regl olduğum için tarih ertelendi çok korkuyorum operasyondan genel anestezi ile yapılacakmış

Hayır korkmayın yarım saatte bitecek herşey. Regl sonrası leep olmak en mantıklısı zaten. Benim de genel anestezi ile oldu
Sonrasında kanama çok oluyor mu kaç gün sürüyor ortalama ? Birde benim üst deri alanda karnıma doğru olan yerde beyaz beyaz leke şeklinde çok fazla siğil var onlar için nasıl bir işlem yapılıyor ?

Sizinle aynı durumdayım. 30 yaşındayım , bebek düşündüğümüz için eşimle check up yaptırdık o sırada da ilk smear testimi verdim. CIN3 çıktı. Doktorum Hpv testini yapalım ama sonucu beklemeden Konizasyon yapalım dedi , dinlemedim. Başka 2 hastanede daha smear verdim sonuçları onların da aynı oldu. Hpv testi de Hpv 16 pozitif geldi , diğerleri negatif. Kolooskopi yapıldı incelendi , CIN2-3 sonuç aynı. Soguk Konizasyon yapıldı 2 ay önce sınırlar temiz geldi. Check up yaptırmam ve bugün arasında 5 ay var tam olarak. Bu 5 ayda vitamin kullandım. Bebek için hazırlanmaya devam ettim aynı zamanda bağışıklığımı güçlendirdim. D vit , kan ve demir ilacı , b12 ve diğer B vitaminleri C vitamini kullandım , polen propolis tükettim. Sağlıklı beslendim. Sigara içiyordum, 5 aydır elektronik sigaraya geçtim onu da çok az içiyorum. Gelecek ay itibariyle doktora smear vermeye gideceğim ve bebek için onayını isteyeceğim. Çünkü . Hpv’nin vücudumdan atılmasını beklemek istemiyorum. Daha fazla zaman geçsin istemiyorum. Doktorum konizasyondan sonra iyileşmeyi kontrol etmişti , 3 ay sonra da bebek için konuşuruz demişti. Şubat ayında tekrar vitaminleri ve hormonlarımı kontrol ettirip smear vereceğim. Ama muhtemelen Hpv hala vücudumda var olacak bu kadar kısa sürede gitmez. Sizce Hpv’nin vücudumdan tamamen atılmasını beklemeli miyim? Ve konizasyondan ne kadar süre sonra hamile kalabilirim? Hamile kalmamda problem yaratır mı ?
Canım benim de hpv 16 53 59 pozitif cin 3 geldi. Ameliyat oldum leep işlemi pataolojiden sonuç bekledim. Tabi bu süreçte 2 ay cinsel ilişki yasak sınırlarım temiz geldi çok şükür. Ameliyat olduktan 3 ay sora gebe kaldım Şuan 3.5 aylık gebeyim. Tabi gebelikte leep ve bir düşük geçmişin olduğu için doçent doktora muayene oluyorum. Hem benim için hem benek için hemde rahim ağzı yetmezliği olmasın diye herşryi doktorum söylüyor. Hiç korkmayın cerrahi sınırlar temiz geldikten sonra başka bir sorun yoksa inşallah sizde gebe kalırsınız.

selam kızlar tekrardan cin 1 sonrası leep olmuştum Hacettepede Murat Gültekin hocaya bugün patoloji sonucuçlarım geldi tertemiz dedi doktorum 6 ayda bir takibe devam edeceğim.Hpv tekrar baktırmadım 3 ay sonra gittiğimde onada tekrar bakılır sanırım öncesinde farklı bir muayenehanede yatırdığım 16 hacettepeki leep dönemi bastırdığım 42 53 cıkmıştı.Sizde durumlar nasıl

Geçmiş olsun, gözünüz aydın🙏💐

Kolposkopi sonucunuz direkt cın1 gelince mi leep oldunuz ve yaşınız kaçtı?

Ve Leep olmanızı Murat Hoca mı önerdi?

Geçmiş olsun, gözünüz aydın🙏💐

Kolposkopi sonucunuz direkt cın1 gelince mi leep oldunuz ve yaşınız kaçtı?

Ve Leep olmanızı Murat Hoca mı önerdi?
Teşekkür ederim canım.Kolposkopiyi istanbulda olmuştum özel bir hastanede Murat hocanın yanına sonuçlarımla gitmiştim görüş almak için kendi orada tekrar kolposkopi ile bakmak istedi ve leep uyguladı yaşımdan dolayı almasının doğru olacagını söyledi.Yaşım 38 sigarada kullanıyorum malesef

Teşekkür ederim canım.Kolposkopiyi istanbulda olmuştum özel bir hastanede Murat hocanın yanına sonuçlarımla gitmiştim görüş almak için kendi orada tekrar kolposkopi ile bakmak istedi ve leep uyguladı yaşımdan dolayı almasının doğru olacagını söyledi.Yaşım 38 sigarada kullanıyorum malesef
Bekleyip riske atmaya hiç gerek yok dedi Çıkma patoloji sonucumdada cine dair bişey yazmadığı için oda cin1 mi geldi bilmiyorum açıkçası.Ama burdaki sonucum cin1 di evet

X