İçimde ukte kalanları geride bırakmak istiyorum

:KK70: ünlüler yapınca aaa gördün mü ne güzel olmuşlar diyen ama bana gelince ay çok saçma bence diyen biri gibi konuştunuz :KK70: anlayamadığım tek şey şu onlar yapınca oluyor biz yapınca neden olmuyor? ayrıca biz milletten altın mı bekliyoruz? amaç bu muydu sizce? amaç sadece içimde ukte kalmış bir şeyi gerçekleştirmekten ibaretti. ayrıca bu anaları, babaları, akrabaları çağırarak mı olacaktı sandınız? veya gelinlik prenses model vs gibi olacak yazdım? neyse, hakaretlerinizi okumak zorunda değildim belki iyi bir şeyler de yazmışsınızdır diye okumuş bulundum umarım kalbiniz bir gün çok iyi olur. ha ayrıca emin olun gülmek isteyen bu paylaştığınız çiftler gibi bir konsept yaptığınızda da konuşuyor, dalga geçiyor yeterki insanların kalbi kötü olsun.
Hiçbir ünlüye "aaa çok guzel olmuş" demem. Gösterişten nefret ederim. Zaten zengin ünlü de takip etmiyorum, bu paylaştığım hesap karı koca freelance fotoğrafçılık yapan, Anadolu yakasında sehirden uzak köyde kirada oturan, evini kendi boyayan, masraf olmasın diye bir şeylerden kisip sevdiği şeylere bütçe ayiran, heves ettiği çekimler için kıyafetleri ikinci elci,pasaj dolaşarak alan, çekimini de tripod ile yapan bir hesap . Gösterişten o kadar uzak ki, düğün süslerini bile elinde yapıyordu akrabasiyla.
o yüzden seviyorum:)
Muhtemelen siz harika düğün yapsanız, dediğiniz gibi 15 bin değil 150 binlik borç yapsaydiniz herkes arkanızdan "şunlara bak, asgari ücretle neler yapmışlar" diye konuşacaklardi, yine yaranamayacaktiniz.
Ben bir keresinde beş yıldızlı otelde yemekli düğüne gittim, yemeklerin bazılarında soğan varmış. Yanımdaki kadınlar ,gerçekten tüm masa bunu eleştirdi, öğürenler, böyle iş mi olur diyenler...ya bes yıldızlı otel... Yine başka akraba iyi düşünmüş, denize sıfır tatlı bir balıkçı kiralamış,içine canlı müzik falan. Salaş ama şık bir yer. O da balıklı yemekli bir davetti. Ama deniz kenarı olduğu için biraz rüzgar vuruyordu, salaş mekan oldugu için camekan değil kalın plastik örtüler vardı. Oturduğum masadakiler başladılar 'bu ne soğuk, hasta olucam, üşüdüm' diye 😅
Neredeyse tüm düğünler böyle geçer. O yüzden benim düşüncem para da versen kimseye yaranamayacaksin, yemek de versen kimseye yaranamayacaksin.

Bir de bir şey soracağım. Anneniz babaniz belli ki sizi çok da önemseyen insanlar değil, senin tüm isteklerinize kulaklarini kapatmislar,seni mahcup etmişler. Kuzenleriniz sizi aşağılamaya çalışan , saçma sapan insanlar. Halalariniz teyzeleriniz de bence öyledir. Es ailesi zaten es ailesi.
Gerçekten bu insanlarla kutlama, eğlence yapmak, belki de bir yıllık kazancınızi bunlara vermek ister misiniz?
Yaşınız benden coook daha küçük. Hayattan daha işe yarar beklentileriniz olsun. Satafat için değil, elalem için değil,kendiniz için yaşayın.
Mesela ise başlayacakmişsınız,çok güzel..maaşınızı yarısını Euro yapıp kenara koyun, yıllık izinlerde eşinizle birer hafta ucuz yollu gezin. Mesela Gürcistan'a,Sırbistan'a,Kıbrıs'a pasaport bile gerekmiyor. Hepsi de ucuz ulkeler. Kampanyalı bilet bulup gidebilirsin rahatlikla...düzgün ve ekonomik bir plan yaparsaniz Asya'ya , okyanusa bile gidebilrisiniz.ve inanıyorum ikinci bir düğün yapmaktan çook daha ucuz olur birkaç yıllık tatil masrafınız.

yani benim bildiğim insanlar en azından öncesinde gidip bir görüyor düğün yapılacak yeri
kaldı ki sizin sanıyorum aynı ilde olmasına rağmen 2 tane düğününüz olmuş -hadi mesafe olan yerlerde insanlar 2 düğün yapıyor da
sizin hiç mi aklı başında büyük yoktu aranızda? 2 ayrı pespaye düğün olacağına baştan birlik tek düğün yapsaydınız, merkezde mesela
bunlar oturulup konuşulacak şeyler...

aynısı bu konu için de geçelri
hangi gelin gelinliğini son gün görüyor yavv?
-ben gelinliğe özel bir anlam yüklemem giymesem de olur, bindallı zaten bence artık herkesin harem kadını gibi giydiği bir şeye döndü. haremde cariye olmadığıma göre giymeyi tercih edeceğim bir şey değil. 3 etek veya şalvar + işlik cepken giysem daha kültürüme uygun olur.
ama ben gelinliğe bindallıya önem atfedip de düğünden önce onu seçmemiş, kiralasa bile üzerine göre modifiye yaptırıp aksesuar ayarlamış, bunları prova etmemiş kimseyi görmedim..siz evlenene kadar mağarada mı yaşadınız?

gerçekten evlenene kadar mağarada yaşamış olmalısınız
hayata başladık ne ya?
evlenene kadar hayatınız yok muydu?

kaynınızın asgari ücretle o kadar gösteriş meraklısı olduğu için direkt gerizekalı olduğunu düşünürüm zaten ama siz de çok minicik bir dünyadan geliyorsunuz gibi görünüyor (mağara dediğim o). bence biraz bi ufkunuzu genişletin.
keşke aşağılamak yerine biraz empati kurarak yazmış olsaydınız. benim ailem baskıcı bir aile diye yazmışım zaten en başından beri evet ne yalan söyleyeyim hiçbir yere göndermemişlerdi o süreçte ve bu yüzden biz daha çok da yıpranmıştık.ayrıca 2 düğünüm falan olmadı kınam köyde düğünüm ilçede it tutsanız durmayacak yerde oldu diye yazdım

Son düzenleme:
Hiç bir "ünlüye aaa çok guzel olmuş" demem. Gösterişten nefret ederim. Zaten zengin ünlü de takip etmiyorum, bu paylaştığım hesap karı koca freelance fotoğrafçılık yapan, Anadolu yakasında sehirden uzak köyde kirada oturan, evini kendi boyayan, masraf olmasın diye bir şeylerden kisip sevdiği şeylere bütçe ayiran, heves ettiği çekimler için kıyafetleri ikinci elci,pasaj dolaşarak alan, çekimini de tripod ile yapan bir hesap . Gösterişten o kadar uzak ki, düğün süslerini bile elinde yapıyordu akrabasiyla.
o yüzden seviyorum:)
Muhtemelen siz harika düğün yapsanız, dediğiniz gibi 15 bin değil 150 binlik borç yapsaydiniz herkes arkanızdan "şunlara bak, asgari ücretle neler yapmışlar" diye konuşacaklardi, yine yaranamayacaktiniz.
Ben bir keresinde beş yıldızlı otelde yemekli düğüne gittim, yemeklerin bazılarında soğan varmış. Yanımdaki kadınlar ,gerçekten tüm masa bunu eleştirdi, öğürenler, böyle iş mi olur diyenler...ya bes yıldızlı otel... Yine başka akraba iyi düşünmüş, denize sıfır tatlı bir balıkçı kiralamış,içine canlı müzik falan. Salaş ama şık bir yer. O da balıklı yemekli bir davetti. Ama deniz kenarı olduğu için biraz rüzgar vuruyordu, salaş mekan oldugu için camekan değil kalın plastik örtüler vardı. Oturduğum masadakiler başladılar 'bu ne soğuk, hasta olucam, üşüdüm' diye 😅
Neredeyse tüm düğünler böyle geçer. O yüzden benim düşüncem para da versen kimseye yaranamayacaksin, yemek de versen kimseye yaranamayacaksin.

Bir de bir şey soracağım. Anneniz babaniz belli ki sizi çok da önemseyen insanlar değil, senin tüm isteklerinize kulaklarini kapatmislar,seni mahcup etmişler. Kuzenleriniz sizi aşağılamaya çalışan , saçma sapan insanlar. Halalariniz teyzeleriniz de bence öyledir. Es ailesi zaten es ailesi.
Gerçekten bu insanlarla kutlama, eğlence yapmak, belki de bir yıllık kazancınızi bunlara vermek ister misiniz?
Yaşınız benden coook daha küçük. Hayattan daha işe yarar beklentileriniz olsun. Satafat için değil, elalem için değil,kendiniz için yaşayın.
Mesela ise başlayacakmişsınız,çok güzel..maaşınızı yarısını Euro yapıp kenara koyun, yıllık izinlerde eşinizle birer hafta ucuz yollu gezin. Mesela Gürcistan'a,Sırbistan'a,Kıbrıs'a pasaport bile gerekmiyor. Hepsi de ucuz ulkeler. Kampanyalı bilet bulup gidebilirsin rahatlikla...düzgün ve ekonomik bir plan yaparsaniz Asya'ya , okyanusa bile gidebilrisiniz.ve inanıyorum ikinci bir düğün yapmaktan çook daha ucuz olur birkaç yıllık tatil masrafınız.
benim kuzenlerim değildi eşimin kuzeniydi

benim kuzenlerim değildi eşimin kuzeniydi
Ne farkeder , sanki senin kuzenlerin çok mu farklı?
Gerçekten bir aileni düşün, davet edeceğin en yakınlarını düşün. Hangisi bunca masraf yapmana, borç odemene değer ki? O yaptığın düğüne eşinin kuzeni de gelecek. Düşün ki o adam gibi insanlar tikinsin diye sen ise gidiyorsun sabah 9 akşam 7😅 yazık valla

Anlamadım ben pek konuyu. Sizin tabirinizle hayata 100 bin borçla başlamadığınıza mı üzgünsünüz?
Dugun, eşya, gelinlik üzerinden gitmeyip, ailenizin sizi çalıştırmamasını, kısıtlamasını problem ediyorsanız, geçmiş olsun. O isyanı o zaman çıkaracaktınız. Yapmamışsınız. Şimdi eşiniz sizi bu konuda destekliyor, bu fırsatı değerlendirip çalışmaya başlayın.
İçinizde kalan kutlama için hayatta çok fazla fırsatınız olacak. Doğum günlerinizi, yıl dönümlerinizi istediğiniz gibi kutlayın.
İstediğiniz gibi gezin tozun, fotoğraf çekimi yapın. Yani geçmişe ah vah edeceğinize fırsatlar yaratmaya bakın.
Bunun için çok para vs de gerekmiyor.
Daha 3 gun önce akşam sahilde kutlama yaptık biz arkadaşlarla. Çocuklarımıza toplu doğum günü :)
Herkes bir şeyler getirdi, attık kamp sandalyelerini, süsledik etrafı, verdik çocuklara da su tabancalarını, çok da güzel eğlendik. Bu takıldığınız şeyleri elde ettiğinizde başka şeyle bulacaksınız kendinize bu bakış açısıyla.
Bırakın onun bunun ne alıp verdiğini. Tırnağın varsa başını kaşı demişler. Tırnaklarınızı çıkarma vakti :KK66:

keşke aşağılamak yerine biraz empati kurarak yazmış olsaydınız. benim ailem baskıcı bir aile diye yazmışım zaten en başından beri evet ne yalan söyleyeyim hiçbir yere gödermemişlerdi o süreçete ve bu yüzden biz daha çok da yıpranmıştık
sizden yaş yaş büyüğüm
ben tek odalı bir kerpiç evde doğdum anadolunun ücra bir köyünde
en baskıcı ailelerin en küçük yaşta evlenen bir yaylada bir mezrada doğmuş büyümüş kızları bile (böyle onlarca yengem var) düğün yerini (salon tutulacaksa) önceden bilir, gelinliğini görür, bu dediklerim 25-30 sene öncesinde bile böyleydi...
Kaldı ki hayata başlama tarihinizi doğum değil düğün gününüz olarak görüyorsunuz sizin için o kadar önemliymiş.
Allah aşkına sürekli birilerine bir kulp bulmayın.

Selamlar değerli kk üyeleri. Aranıza yeni katıldım. Uzun zamandır buraya gelmek ve içimi dökmek istiyordum bugünlere kısmetmiş. Başlıktan da anladığınız üzere içimde kalan uktelerden bahsedeceğim size ama önce geçmişi düşünme ve kaygı bozukluğu hastalığımdan kurtulmak için psikolojik ve manevi destekler almaya başladığımı söylemek isterim.
Evlilik benim sinirlerimi alt üst etti beni bambaşka bir insan yaptı sanıyordum, bilmiyorum yine de belki biraz etkisi vardır ama tek sebep evlenmek değildi. Geçen sene bu zamanlar düğün işinin konuşulacağı zamanlar daha da arttı anksiyetem. Annem ve babam milyonlar değerinde daireleri olmasına rağmen bana köy nişanı ve düğünü reva görmüş, eşimin ailesi de hal böyle olurken ilçede (köpeği bağlasanız durmayacak) bir salon tutmuşlardı. Her şey o kadar özensiz o kadar kötüydü ki bana göre. Eşim o dönem çok inatçı davranıyordu bana, gelinliğim son provalarda o kadar dar geliyordu ki ağlama krizlerine girmiştim. Bindallım ve gelinliğimde çok sökükler vardı tam o gün öğrendim 2.el olduğunu. Özel dikim istemezdim ancak en azından hiç giyilmemiş olmalarını dilerdim. Daha sonra eşim abla biz almıyoruz gelinliği sen birine hediye edersin demesin mi? Bende o gün ipler zaten kopmuştu, biterse bitsindi ama bitirmedim. Her şey aksilikle gidecek ya düğün günü de bardaktan boşalırcasına yağmur yağmasın mı? Hava durumunda güneşli gösteriyor ve hava 30 derece. Bunu da zaten içime ilçede olması sinmemişti ondan oldu diye yorumlamıştım. Ben merkezde istemiştim düğünümüzü. Eşimde çok fazla borcun altına girmemek, evlendikten sonra zor durumda kalmamamız için böyle bir yol seçti. Balayına da gitmedik. Düğünde takılan takılarla borçlarımızı kapatmaya gitti o süreçte ve daha sonrasında işine geri döndü.Dışçekimimizi de yaptırmadık,inat ettim istemiyorum diye :)
Şimdi de küçük kaynım evleniyor 11 gün sonra. Kesinlikle eşimin tam tersi biri. Her şeyi en lüks, en pahalı ve en gösterişlisi olmak durumunda ve insanları menfaatleri doğrultusunda kullandıktan sonra selamı sabahı kesiyor. En başlarda o kızın benden fazla ne özelliği var ben çok mu çirkindim ben çok mu kötüydüm ben çok mu ahlaksızdım neden kimse bana bir şeyleri reva görmedi, ben ne istiyorum diye sormadı diye çok düşündüm hatta çok ağladım. Kaynanam ve görümcemle muhatap olmamak için telefonumu kapattım, telefonumu eşimle tartışmamda da kırdım. Artık her şeyi, herkesi bir kenarda bırakmaya karar verdim.Senin ailenin maddi durumu çok iyi birde ama her şeyi abim yaptı diyordu eşimin kuzeni Benim ailem Allah var eski kafalı düğün dernekmiş cimri davranırlar ve köylülerine gösteriş olsun diye köyde yaparlar ancak bana alınması gereken her şeyi aldılar ve biz hayata 15 bin liralık borçla başladık ve borcumuz çoktan bitti iş bile kurduk. Bizim her haltımızla alay eden kaynım şu an en az 100 bin borçla başladı ve hala kız tarafı tarafından soyup soğana çevirilmeye devam ediyor ve bu çocuk asgari ücretle çalışacak.
Benim bunlara Allah var daha yeni aklım basıyor. Elalem gidiyor diye balayına gidecek, en pahalı mobilyaları, eşyaları alacağım, en lüks salonlarda kına düğün yapacağım peki ya sonrası? Durumumuz 10 ay evvel buna yetiyordu, ailem çalışmama izin vermediği için eşime maddi destek sağlayamamıştım o dönem ve şimdi nasip böyleymiş diye yoluma devam etmek istiyorum. Ancak aklımdan geçmiyor da değil 4 yıl sonra veya 9 yıl sonra kendi üzerime biçilmiş gelinlikle kaftanla en güzel mekanın birinde en yakın dostlarımızla ve sevdiklerimizle 5. veya 10. yıldönümüzü kutlayabiliriz bu konuya eşimde sıcak bakıyor tabi 1.şartı önce iş bulup çalışmam ve bu sayede kafamın dağılması :)
Eşinizi çok aklı başında buldum. Bence de güzel bir işe girin çalışın ve herşey gönlünüzce olsun.
Birde kimseyle kendinizi kıyaslamayın çünkü işin aslını asla gerçekten bilemiyoruz

10 yıllık evliyim.Evlenirken herşeyin en ucuzunu aldım sonra borç ödemeyelim diye. Gelinliğim eşya aldığımız yerdendi o zaman için 500 lira gibi bir rakamdı o dönem gelinlikler 3000 civarı idi,beğendim giydim. Düğün yapılan yerim açık hava masam süslenmişti, ikinci dansta yağmur yağdı ama öyle böyle bir yağmur değil hemde haziranda 😊 kapalı belediye salonuna taşındık oldu bitti. Tam üstünden 10 yıl geçti mutluyum,huzurluyum. Eşya,mal,mülk,düğün,para bunlar gelip geçici şeyler baki olan geçim huzur bunu aklınıza sokun önce. Sevdiniz evlendiniz bitti niye uzatıyorsunuz. Bir meşgale bir uğraş lazım size bence,iş olur bir hobi olur,bir kurs olur kafanızı sıhhatli tutmaya bakın. Maddi değil manevi şeylere odaklanın. Etrafınıza özenmeyin, emin olun özendiğiniz her hayatın diğer yüzü çok farklı.

yani benim bildiğim insanlar en azından öncesinde gidip bir görüyor düğün yapılacak yeri
kaldı ki sizin sanıyorum aynı ilde olmasına rağmen 2 tane düğününüz olmuş -hadi mesafe olan yerlerde insanlar 2 düğün yapıyor da
sizin hiç mi aklı başında büyük yoktu aranızda? 2 ayrı pespaye düğün olacağına baştan birlik tek düğün yapsaydınız, merkezde mesela
bunlar oturulup konuşulacak şeyler...

aynısı bu konu için de geçelri
hangi gelin gelinliğini son gün görüyor yavv?
-ben gelinliğe özel bir anlam yüklemem giymesem de olur, bindallı zaten bence artık herkesin harem kadını gibi giydiği bir şeye döndü. haremde cariye olmadığıma göre giymeyi tercih edeceğim bir şey değil. 3 etek veya şalvar + işlik cepken giysem daha kültürüme uygun olur.
ama ben gelinliğe bindallıya önem atfedip de düğünden önce onu seçmemiş, kiralasa bile üzerine göre modifiye yaptırıp aksesuar ayarlamış, bunları prova etmemiş kimseyi görmedim..siz evlenene kadar mağarada mı yaşadınız?

gerçekten evlenene kadar mağarada yaşamış olmalısınız
hayata başladık ne ya?
evlenene kadar hayatınız yok muydu?

kaynınızın asgari ücretle o kadar gösteriş meraklısı olduğu için direkt gerizekalı olduğunu düşünürüm zaten ama siz de çok minicik bir dünyadan geliyorsunuz gibi görünüyor (mağara dediğim o). bence biraz bi ufkunuzu genişletin.

sizden yaş yaş büyüğüm
ben tek odalı bir kerpiç evde doğdum anadolunun ücra bir köyünde
en baskıcı ailelerin en küçük yaşta evlenen bir yaylada bir mezrada doğmuş büyümüş kızları bile (böyle onlarca yengem var) düğün yerini (salon tutulacaksa) önceden bilir, gelinliğini görür, bu dediklerim 25-30 sene öncesinde bile böyleydi...
Kaldı ki hayata başlama tarihinizi doğum değil düğün gününüz olarak görüyorsunuz sizin için o kadar önemliymiş.
Allah aşkına sürekli birilerine bir kulp bulmayın.
siz benim yalan falan söylediğimi ima mı ediyorsunuz ben mi yanlış anlıyorum? yapmayın Allah aşkına ne olur ben burda annem yüzünden yaşadığım travmalarımı kalksam anlatsam kızım sen ne yaşadın böyle dersiniz. Beni zorla kardeşinin oğluyla evlendirmek istedi ve ben yıllarca istemedim, isteyeceksin diye kaç defa dayaklar yedim. En sonunda fazla naz aşık usandırır karşı taraf vazgeçti ve aniden oğlunu evlendirdi ve annem bunun inadına hiç anne gibi durmadı benim kendi evlilik sürecimde eğer ben şimdi hayata başlama tarihi olarak doğum değil düğün tarihimi görmüşsem ki hiç farkında bile değilim işte bu yüzdendir. İnsanlar çok kolay hayatlar yaşamıyor, sizlerin burdan alaycı şekilde atıp tutması çok kolay tabiki. Benim öz ve öz annem kendi evladına inşallah senin çocuğun olmaz evlat hasreti çekersin diye beddua eden insan. İnşallah heveslerin kursağında kalsın hep diyen bir insan. Onun varsa yoksa tek bir kızı ve 2 erkek torunu var. Çünkü ağzına sçan sevilir benim ablamda bunu layıkıyla yapıyor bana maddi yardım yapacaksınız yoksa çocuklarımı göremezsiniz diyor ve konu kapanıyor her zaman merhametle yaklaşan kıymetsiz olmuştur.

Anlamadım ben pek konuyu. Sizin tabirinizle hayata 100 bin borçla başlamadığınıza mı üzgünsünüz?
Dugun, eşya, gelinlik üzerinden gitmeyip, ailenizin sizi çalıştırmamasını, kısıtlamasını problem ediyorsanız, geçmiş olsun. O isyanı o zaman çıkaracaktınız. Yapmamışsınız. Şimdi eşiniz sizi bu konuda destekliyor, bu fırsatı değerlendirip çalışmaya başlayın.
İçinizde kalan kutlama için hayatta çok fazla fırsatınız olacak. Doğum günlerinizi, yıl dönümlerinizi istediğiniz gibi kutlayın.
İstediğiniz gibi gezin tozun, fotoğraf çekimi yapın. Yani geçmişe ah vah edeceğinize fırsatlar yaratmaya bakın.
Bunun için çok para vs de gerekmiyor.
Daha 3 gun önce akşam sahilde kutlama yaptık biz arkadaşlarla. Çocuklarımıza toplu doğum günü :)
Herkes bir şeyler getirdi, attık kamp sandalyelerini, süsledik etrafı, verdik çocuklara da su tabancalarını, çok da güzel eğlendik. Bu takıldığınız şeyleri elde ettiğinizde başka şeyle bulacaksınız kendinize bu bakış açısıyla.
Bırakın onun bunun ne alıp verdiğini. Tırnağın varsa başını kaşı demişler. Tırnaklarınızı çıkarma vakti :KK66:
yalan söylüyor olmalısınız diyeceğiniz kadar kötü kalpli ağzı beddualı, elalem ne der diye yaşayan bir annem var ben sizce isyanımı zamanında çıkarmamış mıyımdır? Beni her seferinde eşimin ailesine de rezil etti. Ben başta hayatımıı, en güzel en özel anlarımı mahvettiği için hayatımdan çıkarmak istiyorum ama bu konuda eşim haksız işte. O senin annendir vs vs

yalan söylüyor olmalısınız diyeceğiniz kadar kötü kalpli ağzı beddualı, elalem ne der diye yaşayan bir annem var ben sizce isyanımı zamanında çıkarmamış mıyımdır? Beni her seferinde eşimin ailesine de rezil etti. Ben başta hayatımıı, en güzel en özel anlarımı mahvettiği için hayatımdan çıkarmak istiyorum ama bu konuda eşim haksız işte. O senin annendir vs vs

Yaşınız genç olmalı böyle düşündüğünüze göre :)
Zamanla anlarsınız. Hayat siyah yada beyaz değil. Annenizle olan ilişkinizi ya hep ya hiç olarak düşünmeyin. Uzak tutun, dik durun, kararlı durun. Aynı evde yaşamadığınız, az iletişim kurduğunuz birinden zarar görmezsiniz.
Gerekirse bir süre görüşmeyin, sonra yavaş yavaş tekrar hayatınıza alın ve bu sizin yönetiminizde olsun.
Ben hayatınızdan annenizi çıkarmayın diyemem. Herkesin kendi hayatı. Ama böyle kararlar risklidir. Yarın öbür gün pişmanlığını hayat boyu yaşayacağınız kararlar vermeniz sizi daha çok yorar.

Bence geçmiş bahaneler bırakıp yeni kararları uygulama vakti. Takılmayın anaya danaya. İş bulup çalışmaya başlayın. Kendinizi mutlu edecek şeylere vakit ayırın. Zaten bunları düşünmeye çok da vaktiniz kalmayacak.

Şimdi hanım abla sen de nedenini yazmışsın zaten burada en çok bahsedilen şeyden dolayı bunları yaşamışsın.
EKONOMİK ÖZGÜRLÜK
Aile evinde bunu sağlayabilseydin içinde kalmazdı ailenden beklemezdin.

Şimdi hanım abla sen de nedenini yazmışsın zaten burada en çok bahsedilen şeyden dolayı bunları yaşamışsın.
EKONOMİK ÖZGÜRLÜK
Aile evinde bunu sağlayabilseydin içinde kalmazdı ailenden beklemezdin.
haklısın canım ama beni kısıtladıkları içinde istediklerimi eksiksiz bir şekilde ben nasıl istiyorsam o şekilde yapmalılardı.

ya kardeşim önüne gelene siz benimle alaycı konuşuyorsunuz diyosun öyle nir yorum görmedi annem nasıl biliyor musun diyosun sanki fal açtık nerden bilelim senin annen nasıl bir kadın. tamam onlar hiçbir şey istememiş eş ailenizden siz isteseydiniz sizde evlenseydiniz 100 bin borçla borç öderken mutlu mu olacaktınız. siz bir işe girin eşiniz haklı kafanız dağılsın boş oturmaktan boş şeylere sarmışsınız

Konuda bağımsız tüm kına kıyafetleri zaten ikinci el olmuyor mu ? Ben mi öyle hatırlıyorum. Seç dediler seçtim . Kuru temizleme yapıldı dendi ben ne olur ne olmaz evin yakınındakine vermiştim . ( İyi bir organizasyon şirketiydi.iHoş bana kalsa kına falan da yapmazdım da neyse ) Balayina gitmemissiniz ama durumunuz guzellestiyse güzel bir tatile gidin . Kafanızdaki şeyleri de geride bırakırsınız .

Kına , nişan şu bu
Bana bu gelenekler çok yorucu geliyor artık
İki aile arasında muhakkak bir küslük çıkıyor
En güzeli nikah ve kokteyl
Bu Arada keşke kendi gelinliğinizi kendiniz alsaydınız en azından içinize sinen bir şey olurdu.
Yeminle banada.. gereksiz gereksiz gelenek gorenek sadece insanlari memnun etmek adina yapilan seyler.. elalem ne der bla bla.. gosteris olsun, nispet olsun diye takilan ya da takildigi sanilar altinlar vs. Insanlar hayatlarinin en onemli kurumuna borcla harcla kavga gurultu giriyor.. ara ki mutlu olsun.. nasil mutlu olsunlar? Seneler sonra bile senin anan bunu yapmadi baban sunu yapmadi kavgalari😐😂

Bu konuda bir dilegim var, insallah benim cocuklarimin zamanina kadar bu sacma salak adetler biter. Olayin para puldan ziyade genclerin mutlu olmasinin daha onemli oldugunu kavramamiz gerekiyor milletce. Zaten cogu kisi takilani geri aliyor.. doguda cok altin takarlar mesela.. cogu kacakcilik yapiyormus mesela.. haram para neye yarayacak mesela? Bu dunyanin oteki tarafida var..Allah korkusu kalmadi kimsede

X