İçimdeki sıkıntı...

Benim çevremde kötü huylu çıkanların hepsi eski sağlığına kavuştu. Tazı gibiler maşallah. Nüks de yaşamadılar. Kolay tedavi edilebilir bir tür sanırım. Yumurtalığı rahimi almaları da olaki kötü huylu sıçrama ihtimaline karşı kitleyi temiz çıkarmak içindir. Korkmayın.

Benim çevremde kötü huylu çıkanların hepsi eski sağlığına kavuştu. Tazı gibiler maşallah. Nüks de yaşamadılar. Kolay tedavi edilebilir bir tür sanırım. Yumurtalığı rahimi almaları da olaki kötü huylu sıçrama ihtimaline karşı kitleyi temiz çıkarmak içindir. Korkmayın.
Yaa geröekten mi? Çevrenizde var mı yumurtalığı rahmi alınan ve kötü huylu çıktığı halde sağlıklarına kavuşan? Allahım inşallah ya . İnternette en kötü hastalık tipi olarwk geçiyor genelde fark edilmediği için sıkıntılıymış diye okudum. Allahım yorumunuz o kadwr sevindirdi ki beni

Kızlar merhaba. Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum.
normalde 9da uyuyan ben, içimedeki sıkıntı yüzünden uyuyamadım saatlerdir ağlıyorum. Belki güzel dilekleriniz bir nebze hafifletir diye yazmak istedim.
Annem önceki hafta kötü bir sancıyla hastaneye gitmek zorunda kaldı. Doktor yumurtalık kisti var ama 10 cm boyutuna ulaştığı için almamız lazım ameliyat ile dedi. Annem 52 yaşında menepoza girmiş. Kist i %90 iyi huylu görünüyor ama önlem amaçlı yumurtalık ve rahmini de alacağız dedi. Dün ameliyat oldu . Doktor baya zorlamış dedi kist bağırsaklarını falan zorlamış biraz daha geç kalsa bağırdaklarını çürütürdü ama müdahale ettik ve temizledik dedi.
patolojiye gönderildi sonuç için. Sonuçları bekliyoruz ama doktor ameliyattan önce söylediği gibi %90 iyi huylu diyemşyor , sonuçları bekleyelim diyor. Dayım doktor o da kötü çıkma ihtimali de var çok masum bir kiste benzemiyor dedi. Bunları bugün duydum ve duyduğumdan beri ağlıyorum. Nasıl hissettiğimi anlatamam. Şuan diyorum ki bunu atlatalım bundan sonra kafama en küçük şryi bile takmam yeterki atlatalım diyorum.:KK43:
Bu durumları yaşayanlar belki anlar bir şeyler yazar... en kötü ihtimali düşünürsek iyi huylu çıkmazsa, çok çok kötü bir durum mu? Yumurtalık ve rahim alındı önlem amaçlı bir daha kist çokmasın diye . Belki içinizde yaşayan vardır. İyi dileklere, dualara o kadar ihtiyacım var ki. Nefesim kesilşyor bazen
Teyzemde de vardı.rahmini aldılar.sonrasında bir sorun yasamadı çok şükür. Kötü huyly olsa bile sonucta rahmi almıslar rahimle birlikte o da gitmiş oluyor zaten

Yaa geröekten mi? Çevrenizde var mı yumurtalığı rahmi alınan ve kötü huylu çıktığı halde sağlıklarına kavuşan? Allahım inşallah ya . İnternette en kötü hastalık tipi olarwk geçiyor genelde fark edilmediği için sıkıntılıymış diye okudum. Allahım yorumunuz o kadwr sevindirdi ki beni
Internete "başım ağrıyor yazsan" beyin kanserisin sonucuna ulasırsın(Allah korusun bu hastalıklarlardan hepimizi)
Internet ortamındaki her bilgiye güvenme 🌸
Teyzem 12 yıl önce filan ameliyat olmuştu.tekrar da etmedi sorun da yasamadi cok sükür şu an 60 yasında

Teyzemde de vardı.rahmini aldılar.sonrasında bir sorun yasamadı çok şükür. Kötü huyly olsa bile sonucta rahmi almıslar rahimle birlikte o da gitmiş oluyor zaten
Teyzenin kötü huylu muydu? Geçmiş olsun Allah kimseye göstermesin

Teyzemde de vardı.rahmini aldılar.sonrasında bir sorun yasamadı çok şükür. Kötü huyly olsa bile sonucta rahmi almıslar rahimle birlikte o da gitmiş oluyor
Internete "başım ağrıyor yazsan" beyin kanserisin sonucuna ulasırsın(Allah korusun bu hastalıklarlardan hepimizi)
Internet ortamındaki her bilgiye güvenme 🌸
Teyzem 12 yıl önce filan ameliyat olmuştu.tekrar da etmedi sorun da yasamadi cok sükür şu an 60 yasında
içime su serptin gerçekten sağol... yayılmış falan olsa doktor hepsini temizledik demezdi değil mi? Operasyon zor oldu ama başarılı oldj her şeyi temizledik dedi

Ama mesela ameliyattan önce iyi derken ameliyattan sonra sadece zor oldu ancsk sonuçlardan sonra konuşabilirim demeye başlayınca korktum.
e tabi ki normal olanı bu, dışarıdan bakılarak bir tahminde bulunabiliriz ama kesin sonuç patolojiden sonra belli olur,profesyonel bir hekimin söylemesi gerekeni söylemiş,içiniz rahat olsun :)
Dayım da doktor , söylendiği kadar çokta masum olmayabilir dedi.
tabi ki, aynı şekilde dayınız da doğru olanı söylemiş. sonuçta dışarıdan bakarak teşhis koyamayız. maalesef tıpta masum görünüp kötü huylu çıkan,kötü huylu görünüp masum çıkan çok olgu var. ondan dolayı gerçekçi yaklaşmış dayınız,illa kötü bir şey olduğundan değil yani :)
Ama doktor çıkar çıkmaz şubu söyledi, beklediğimizfen zor oldu biraz daha kalsa organlarını mahfederdi şimdiye kadwr nasılsğrısı olmamış ama başarılı bir şekilfe temizledik dedi .
evet kitle büyük olduğu için ağrı yapmamasına şaşırmışlar, çünkü bası yaparak hem ağrı yapar hem de diğer organların çalışmasını bozar :)

dediğim gibi,pet-ct'de yayılım var mı bakılır zaten,ancak tertemiz bir şekilde çıkarılması çok iyi bir şey,bana metastaz olmadığını düşündürdü :) met yapan olgular çok agresif yayılım gösterir,temizlenmesi pek mümkün olmaz yani :)
O kadar içimi eahatlattı ki yazdığınız allah razı olsun
sizden de ,ne demek :)

O kadar içimi eahatlattı ki yazdığınız allah razı olsun . Şöyle, ameliyattan önce %90 iyi huylu dedi korkulacak bir şey yok dedi doktor raporu da duruyor evde çok düşük riskli diye geöiyor. Hiç akılım ucunda aksi yoktu. Ama doktor ameliyattan çıkınca beklediğimizfen zor geçti iyi ki daha fazla geç kalmamışız dedi(ameliyattan mnce zaten risk yok diyip bi ay sonraya randevu vermişti ama annem ağrım var diyip hemen 4 gin sonraya almışlardı ameliyatı) zor oldu ama temizledik cerrah da girdi ameliyata biraz tutar farkı olscak bilginiz olsun dedi. Biraz daha kalsaydı bağırsakları çürütecekmiş dedi. Başta bağırsaklardan korktu biraz zorlamış dedi yapışmış birbirine dedi. Ama iki gün gözetimden sonra bu sabah tamamfır bağırsaklar tamamen çalışıyor sıkıntı yok diyip taburcu ettiler . Patoloji sonuçları çıkınca tekrwr konuşuruz dedi. Ama mesela ameliyattan önce iyi derken ameliyattan sonra sadece zor oldu ancsk sonuçlardan sonra konuşabilirim demeye başlayınca korktum. Ameliyatta mı fark etti tam tersi çıktığını diye. Dayım da doktor , söylendiği kadar çokta masum olmayabilir dedi. Nefesim sıkışıyor resmen düşündükçe. Ama doktor çıkar çıkmaz şubu söyledi, beklediğimizfen zor oldu biraz daha kalsa organlarını mahfederdi şimdiye kadwr nasılsğrısı olmamış ama başarılı bir şekilfe temizledik dedi . Şimdilik durum bu. Ama içime swnki bir yumru oturmuş iki gündür neredeywe hiçbir şey yemedim çok zormuş gerçekten allah hastalıkla savaşan hetkese sabır sağlık versin
Çok geçmiş olsun tez vakitte iyileşsin anneniz..doktorunuz yapılan operasyonun zorluğundan bahsetmiş anlattığınıza göre operasyon sırasında karşılaşılan problemleri anlatmış size bunun patolojik sonuçla bir ilgisi yokki.eğer kötü huylu olmasından şüphelenseydi vakit kaybetmez pet çekimi ister yayılım var mı diye kontrol eder gerekli tedavilere başlatırdı.ne zaman çıkacak pataloji sonuçlarınız belli mi içinizi ferah tutun bence..

e tabi ki normal olanı bu, dışarıdan bakılarak bir tahminde bulunabiliriz ama kesin sonuç patolojiden sonra belli olur,profesyonel bir hekimin söylemesi gerekeni söylemiş,içiniz rahat olsun :)

tabi ki, aynı şekilde dayınız da doğru olanı söylemiş. sonuçta dışarıdan bakarak teşhis koyamayız. maalesef tıpta masum görünüp kötü huylu çıkan,kötü huylu görünüp masum çıkan çok olgu var. ondan dolayı gerçekçi yaklaşmış dayınız,illa kötü bir şey olduğundan değil yani :)

evet kitle büyük olduğu için ağrı yapmamasına şaşırmışlar, çünkü bası yaparak hem ağrı yapar hem de diğer organların çalışmasını bozar :)

dediğim gibi,pet-ct'de yayılım var mı bakılır zaten,ancak tertemiz bir şekilde çıkarılması çok iyi bir şey,bana metastaz olmadığını düşündürdü :) met yapan olgular çok agresif yayılım gösterir,temizlenmesi pek mümkün olmaz yani :)

Teşekkür ederiö yazdıklarınız için . Ameliyattan önceki raporunda şunlar yazıyor, sağ overde 10x9.8x6.4 cm boyutunda multıpl kontraslanma gösteren ince septalar içeren,kontraslanan solid komponenti bulunmayan multiloküle kistik lezyon izlenmiştir. Malignite açısından düşük düşük riskli olarak değerlendirilmiştir. Şimdi allah korusun bu raporun tersi bile çıksa, yayılım göstermemiştir değil mi? Yani o kadarı ameliyattan önce belli olmaz mıydı? Yüzde 90 iyi denmişti ameliyattan önce. Allah korusun kötü bile olsa yayılım göstermemiş yani temizlendiği için sıkıntı uaşanmaz değil mi? Hethalde çok kötü bir durum olsa ameliyat öncesi bu kadar iyi şeyler söylenmezdi... iyi şeylere o kadar inanmak istiyorum ki

Bu arada doktorlar gerçekçi konuşur dediniz ya sizde. Yayılım göstermiş olsa ameliyatta anlaşılır doktor “geç kalınmadan temizledik başarılı geçti” diyemezdi değil mi? Yani doktor dedi ki beklediğimiz gibi değildi zor geçti cerrah çağırdık, nasıl şimdiye kadar o ağrıya dayandın ki aşırı bir ağrı yapması gerekiyordu iyi ki daha fazla geç kalmadan müdahale ettik, her şeyi temizledik dedi

Çok geçmiş olsun tez vakitte iyileşsin anneniz..doktorunuz yapılan operasyonun zorluğundan bahsetmiş anlattığınıza göre operasyon sırasında karşılaşılan problemleri anlatmış size bunun patolojik sonuçla bir ilgisi yokki.eğer kötü huylu olmasından şüphelenseydi vakit kaybetmez pet çekimi ister yayılım var mı diye kontrol eder gerekli tedavilere başlatırdı.ne zaman çıkacak pataloji sonuçlarınız belli mi içinizi ferah tutun bence..
Belli değil ama perşembe kontrole gidecek belkş belli olur . Peki ameliyat sırasında yayılım gösterip göstermediği görülmez mi?

Çok geçmiş olsun tez vakitte iyileşsin anneniz..doktorunuz yapılan operasyonun zorluğundan bahsetmiş anlattığınıza göre operasyon sırasında karşılaşılan problemleri anlatmış size bunun patolojik sonuçla bir ilgisi yokki.eğer kötü huylu olmasından şüphelenseydi vakit kaybetmez pet çekimi ister yayılım var mı diye kontrol eder
Bu arada ameliyattan önce ürolojiye de gitmiçti böbrekten olabilir ağrım diye. Orda baya tahlil mr her şey şekilde bir kaç gin boyunca hem orda hem jinekolog da bir dürü şey çekilde her şey temiz dendi hiçbir yok dendi( sadece kist var dendi). Allah korusun yayılım söz konusu olsaydı illaki bir şeyden bir şüphe bir şey olmaz mıydı?

Kızlar merhaba. Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum.
normalde 9da uyuyan ben, içimedeki sıkıntı yüzünden uyuyamadım saatlerdir ağlıyorum. Belki güzel dilekleriniz bir nebze hafifletir diye yazmak istedim.
Annem önceki hafta kötü bir sancıyla hastaneye gitmek zorunda kaldı. Doktor yumurtalık kisti var ama 10 cm boyutuna ulaştığı için almamız lazım ameliyat ile dedi. Annem 52 yaşında menepoza girmiş. Kist i %90 iyi huylu görünüyor ama önlem amaçlı yumurtalık ve rahmini de alacağız dedi. Dün ameliyat oldu . Doktor baya zorlamış dedi kist bağırsaklarını falan zorlamış biraz daha geç kalsa bağırdaklarını çürütürdü ama müdahale ettik ve temizledik dedi.
patolojiye gönderildi sonuç için. Sonuçları bekliyoruz ama doktor ameliyattan önce söylediği gibi %90 iyi huylu diyemşyor , sonuçları bekleyelim diyor. Dayım doktor o da kötü çıkma ihtimali de var çok masum bir kiste benzemiyor dedi. Bunları bugün duydum ve duyduğumdan beri ağlıyorum. Nasıl hissettiğimi anlatamam. Şuan diyorum ki bunu atlatalım bundan sonra kafama en küçük şryi bile takmam yeterki atlatalım diyorum.:KK43:
Bu durumları yaşayanlar belki anlar bir şeyler yazar... en kötü ihtimali düşünürsek iyi huylu çıkmazsa, çok çok kötü bir durum mu? Yumurtalık ve rahim alındı önlem amaçlı bir daha kist çokmasın diye . Belki içinizde yaşayan vardır. İyi dileklere, dualara o kadar ihtiyacım var ki. Nefesim kesilşyor bazen
Zaten doktor %90 iyi huylu demiş ki çoğu rahim tümörleri iyi huylu oluyor. Dayınız keşke sonucu bekleseydi böyle üzmeseydi sizi.

Zaten doktor %90 iyi huylu demiş ki çoğu rahim tümörleri iyi huylu oluyor. Dayınız keşke sonucu bekleseydi böyle üzmeseydi sizi.
Sonuç iyi gelsin de varsın bir hafta üzüleyim o kadar istiyorum ki bir hafta önceki halimize dönmeyi. Evet yüzde 90 iyi dedi ama acaba diyorum açıp baktıktan sonra mı öyle olmadığını fark ettiler . Bilmiyorum dayım normalde kötü şeylerde bile abartmayın normal bir durum der . Ama bu kez korkusunu gördüm . Söylediğinden ziyade bilmiyorum. İçimi bir korku sardı ameliyat gününden bu yana .

multıpl kontraslanma gösteren ince septalar içeren,kontraslanan solid komponenti bulunmayan multiloküle kistik lezyon izlenmiştir. Malignite açısından düşük düşük riskli olarak değerlendirilmiştir.
bakın şunlar gerçekten iyi prognoz işareti,raporu sevdim :)
Yani doktor dedi ki beklediğimiz gibi değildi zor geçti cerrah çağırdık, nasıl şimdiye kadar o ağrıya dayandın ki aşırı bir ağrı yapması gerekiyordu iyi ki daha fazla geç kalmadan müdahale ettik, her şeyi temizledik dedi
şöyle,hani tahmin ettiklerinden büyük çıkmış,ondan cerrah çağırmışlardır. ve büyük olduğu için nasıl ağrı yapmamış hayret demişler, ancak yine de her şeyi temizlemişler. eğer barsağa invazyon olsaydı bu şekilde tereyağından kıl çeker gibi temizlenemezdi rahat olun :)
Belli değil ama perşembe kontrole gidecek belkş belli olur . Peki ameliyat sırasında yayılım gösterip göstermediği görülmez mi?
şöyle,farazi konuşuyorum örnek vermek için.

diyelim ki akciğere veya böbreğe yayıldı, bunu o yapılan ameliyatla anlayamazsınız.

genel bir pet-ct çekilir,bakılır nerede odak var,nereye yayılmış. bu şekilde anlaşılır.

ancak sizin raporda yazdığını söylediğiniz şey bende oldukça iyi bir izlenim bıraktı ,merak etmeyin :)

dilerseniz özelden de yazabilirsiniz sorunuz olursa,bildirimler arasında göremeyebiliyorum burayı kusura bakmayın :)

X