Ideolojisi olmayan kadinla olamam diyen erkek..

Söylemek istediğinizi anlıyorum. Bu tartışmada öyle bir hava çizmis olabilirim ama kalkıp tek kalemde birşeyleri silecek bir yapım yok. Neredeyse iki senedir zorluklar yaşadık, ayrılma noktasına geldiğimiz de oldu ama hep ben bir şekilde uğraştım birşeyleri geri birleştirdim, çok üzüldüm çok zorlandım ama hep savaştım ikimiz için. Zaten bana söylediği en önemli şeylerden biri, senin bize olan inancına inanıyorum ben en çok idi. Benim inanmam sayesinde bu noktaya gelebildik.
Belki birden beni umutsuz ya da vazgeçmiş olarak görmek onu sarsmıştır. Ya da ilk defa ona böyle karşı tepki verdiğim için şaşırmıştır. Bilmiyorum.
Olabilir belkide. Sizin ona bunu güzelce anlatıp konuşmanız lazım. İnşallah toparlarsınız

senin ideolojin yok degil var. sadece onunki ile örtüşmüyor.
aynen burada çok ince bir çizgi var ve konu sahibi anlamamış üstünde durmamış

ideolojisinin olduğunu savunan kendini bilge olarak gören ve devamında sözde ideolojisine
uymayan zıt fikri ideoloji olarak kabul etmeyip direk aşağılayan karşısındaki kişiyi fikirsiz kabul eden
tipler var ne yazık ki

toplum olarak genelde böyleyiz benim fikrime uymuyorsa karşımdaki insan ölsün
mantığındayız

aynen burada çok ince bir çizgi var ve konu sahibi anlamamış üstünde durmamış

ideolojisinin olduğunu savunan kendini bilge olarak gören ve devamında sözde ideolojisine
uymayan zıt fikri ideoloji olarak kabul etmeyip direk aşağılayan karşısındaki kişiyi fikirsiz kabul eden
tipler var ne yazık ki

toplum olarak genelde böyleyiz benim fikrime uymuyorsa karşımdaki insan ölsün
mantığındayız
evet, benim gibi düşünmeyen ölsün kafası bu. bi de sorsan 30 tane trip atar. sonuna kadar haklı bulur kendini.

Hiç yoktan kavga etmişsiniz.O, gerçekten çok fazla ciddiye almış ve abartmış.Doğmamış çocuğa don biçmek misali mi olmuş nedir.

Konunun bir kismini okudum ama anladigim su ki kimse savas olsun istemez. Kimse tek bir ulkeye bagli degil nerede mutluysa orada rahat etmeli. Allah korusun bir savas olursa kimse kendi ulkesinden mecburiyetten pat diye ayrilmak istemez tabiki mucadele eder. Ki bana gore de dogru olan budur. Hic kolay kazanilmadi bazi geri beyinliler yuzunden geri de gitmemeli ulke. Kendi ulkende yapacagin isler sinirlidir baska ulkede hayallerinin gerceklesecegini dusunursun gidebilirsin. Ama ulkemde karisiklik olsa bazi sig beyinlere yedirmezdim ulkemi erkek arkadasiniz o yonden bakmistir belki

Evet haklısınız, çok teşekkür ederim. İşin aslı uzun zaman ben de onun gibi düşündüm ettim, yani en azından yapılacak birşey varsa mutlaka yaparım kaçıp gitmem dedim, sonuçta yine huzur için refah için savaşmak söz konusuydu ama artık bu da anlamsız geliyor. Sonucu zaten belli bir de neden bizim hayatlarımız kararsın diye düşünmeye başladım sanırım. Umudumu kaybettim. Zaten anlamlandıramadığım bir sürü insani zaaf ya da siyasi durumlar varken bir de böyle hissetmek inanılmaz yordu beni. O yüzden şuan farklı düşünüyoruz. Ama kalkıp acaba tartıştığımız gibi bir durum olursa değişir miyim diye düşünmek de yanlış sanırım.
Bene sizinle aynı fikirdeyim. Bir kere geldiğim şu dünyada değer mi diye sorguluyorum. Eşim de arkadaşınız gibo düşünüyordu ama zaman içinde o da umudunu yitirdi galiba. En son kamboçyaya yerleşip yerleşmeme konusunda karar ermeye çalışıyoruz. Çocklarımın bu ortadoğu gündeminden biraz uzak olmasını istiyorum bende açıkçası. Ama eşimle şu noktaya gelene kadar baya kavgalarımız kırgınlıklarımız oldu. O yüzden dedim aslında iyi düşünün diye.

X