Ideolojisi olmayan kadinla olamam diyen erkek..

Hepimiz ülkemizde yaşadığımız şeylere kiziyoruz ve çekip gitmek istiyoruz bazen olur öyle boş konuştum diyip gecistirseydiniz. Zira dünyanın her yerinde sorun var. Savaştan ölmeyen hastalıktan ölüyor... Aslinda gayet güzel konuşmuş her şeyi içine atıp sonra patlayan bir adam için sen bu adama çık git dediğin halde... Onu anlatırken kendimi gördüm resmen , dik başlılık içine atma her bir şeyi ile o yüzden bu adam yine seninle uzlaşmaya çalışıyorsa oldukça değer veriyor ama milli duygularına da sahip çıkan bir adam. Siyaset için birbirinizi kırmayın ve konusu kapanmışken açılsa dahi konuyu gecistirin bitsin gitsin :) biz nişanlımla 7 yıldır birlikteyiz ve farklı ideolojilerimiz var birbirimizi çok seviyoruz ama konu ideoloji tartışmasına gelince o iki aşık başka bir kimliğe bürünüyor :) baktık birbirimizi kırıyoruz artık fazla uzatmıyoruz inşallah böyle de devam eder. İnsanlık , karşılıklı sevgi saygı baki olan.

Kadın erkek konusuna girersem ikinci bir roman çıkar o yüzden hiç girmeyeyim :))

Yazdıklarınıza katılıyorum. Çok fazla yorum yapmayacağım tam kuralları bilmiyorum ama siyasi bir yöne kayar da banlanırım diye korkuyorum:)

İşte sorun da orada, ideoloji sahibi olmadığımı söyleyen kendisi. Ben bir ideolojim olduğuna inanıyorum. Onunkinden farklı olabilir, onun kadar gözü kara olmayabilir ama bir ideolojim, inancım var. Ben belki de biraz çocukça gelecek ama, sadece ülkemiz açısından değil dünya açısından yaşanan insan bazlı hiçbir kötülüğü anlamlandıramıyorum. Yani sevip saygı duymak, ne bileyim güç sarhoşluğuyla hareket etmemek sadece insan olabilmek neden bu kadar zor hep şaşırıyorum. Her kötü olayda da çok etkileniyorum. Erkek arkadaşım da her zaman bu hassasiyetimi desteklemiş haklı bulmuştur. Ama malesef ben umutsuzluğa kapılıyorum gittikçe. Bu da düşüncelerimi etkiliyor, o da bunu istemiyor. Güçlü kalıp savaşmaya devam etmemi istiyor, ben bunu anlamsız buldukça da karşı çıkıyor böyle. Aslında benzer düşüncelere isteklere sahibiz ama ben farklı yollardan sonuca gitmeyi isterken o sadece savaşmak diyor. Ben de bunu anlamıyorum.

Teşekkür ederim özenip yazdığınız için bu arada:)
evet haklısınız, fazla detaya girince işin içine siyaset giriyor ister istemez, objektif de yazsak siyasi yorumlardan ceza alıyoruz yasak çünkü. anladığım kadarıyla sevgiliniz kendi görüşüne çok bağlı olduğu için diğer fikirler ona boş geliyor herhalde o yüzden ideolojin yok falan demiş. yok yere kavga edip huzurunuz bozmayın bence. Allah korusun bir savaş durumu falan çıkarsa o zaman bakılır başın çaresine yani şimdi ortada öyle birşey yok. şu durumda ne sizinkini ne de onunkini konuşmak bize fayda sağlamıyor. diyelim ki savaş sadece Türkiye'de değil bütün dünyada çıktı, 3. dünya savaşı çıktı her ülke kanlı bıçaklı olsa mesela... o zaman gidecek bir yer de kalmayınca ne yapacaksınız? bu tarz bir savaşa katılmayan ülkeler de o savaştan etkileniyor. mesela biz 2. dünya savaşına katılmadık sözde ama yine bedel ödedik, en çok da ekonomi sarsıldı. dünya çapında iyice karışan durumlar ve beraberindeki savaş, o onu yendi bu bunu ezdi geçti falan derken biz de ülke olarak etkilendik. toptan savaş çıkınca amaan ben girmiyorum savaşa, ne haliniz varsa görün demek olmuyor :) yani emin olun Türkiye'de bir savaş çıkarsa mutlaka diğerleri de dahil olur. o dünyanın yaşanabilir ülkeleri de dahil olursa o zaman nerde kalacak dünya vatandaşlığı, belki de kimsenin kaçacak yeri bile olmayacak, bilemeyiz. öte yandan şu an bir savaş olmadığı için erkek arkadaşınızın sinirlenmesi falan da anlamlı değil. büyük konuşmamak lazım, kanımın son damlası falan diyor ama birşey olur kaçması, terk etmesi gerekir istemese de mesela, ne yaşanır bilinmez. siz bence fazla takmayın böyle şeylere, su akıyor yolunu buluyor yani. siyasiler bugün kavga ediyorlar yarın barışıyorlar çünkü işlerine öylesi geliyor. öteki desen terör kötü deyip terör örgütlerini destekliyor mesela, x ülke. bunların sonu gelmez. ha bu ülke Allah korusun savaşa sürüklenirse de bizim millet bırakıp gitmez ama ona eminim.15 temmuzda gördük, bir insan tankın önüne atlar mı ya? çarşaflı bir teyze kamyona konu komşuyu doldurup köprüye gelir mi? bilmem kaç kişiyle basılmış TRT stüdyosuna elde silah vs. olmadan koşar mı? bizimkiler koşar. kimine çok anlamlı gelen bu hareketler kimine çok saçma gelebilir işte. bunların hepsi düşünce, bakış açısı, fikir...

Saygı duyuyorum fikrinize. İnşallah hiç birimiz Suriyeliler gibi bir noktaya gelmeyiz. Ama ideolojim sadece vatan bayrak değil. Örneğin aile evinde yaşadım bu yaşıma kadar ama huzursuzluğum, sorunlarımız öyle bir noktaya geldi ki evimden gitmek zorunda kaldım. O noktaya gelene kadar çok zorluk yaşadım, mücadele ettim. Belki şuan baba evinde değilim ama en azından huzurluyum. Böyle bir ihtimalim olacaksa ve burada hiçbir çözüm umudum kalmamışsa gidebilirim. Ki erkek arkadaşımın da yurtdışında iş ihtimalleri var, biri bile gerçekleşirse gideceğimizden eminim. Hem maddi hem manevi açıdan daha iyi bir fırsat görürse ailesini ve beni de alıp gideceği konusunu birkaç kez konuştuk. Bu da bir nevi kaçmak değil mi o zaman?
Evet akıllı, mantıklı, evlenmek istediğim bir insan. Ama henüz ben kendi ayaklarım üzerinde durmaya yeni başladım ve ikimiz de hazır değiliz buna. Biraz daha zamanı var gibi, benim biraz daha büyümeye ihtiyacım var:)
Seni Anlıyorum aslında ailede sorunlar olduğu için belki ait hissetmiyorsunuz Ondanda kaynaklanıyor olabilir, erkek arkadaşınız uçta bir ideolojide yaşıyorsa sorun olabilir ama aşılmayacak Birşey değil .. Mutluluklar canım.

Farklı düşüncelere saygılı olmalıyız , senin değişmeni istemekle haksız buldum karşındakini. Ki fikirlerini çok doğru bulduğum halde. Ama işte herkes birbrinin fikrine saygı duysun herkes nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşasın durumu olmuyor pek evliliklerde. Sen değişmek istesen de değişemezsin zaten. Sırf erkek arkadaşın mutlu olsun diye böyle büyük fikirleri kabul edemezsin elbette. Farkınızla birlikte yaşayabiliyorsanız devam edin , birbirinizin değişeceğini umarak bekleyerek hayaller kurmayın , ikiniz de değişmezsiniz çünkü

ne olursa olsun ayni dusunmenizi istemesi sacma. siz ona demiyorsunuz ki nasil boyle dusunursun. o da oyle diyorsunuz. ki asil ideoloji de karsidakinin onayini aramamayi gerektirir. sizde var ama sevgilinizde yok bence.
ani cikislar hakliyken haksiz duruma getirir. ona dikkat ederseniz hic sorununuz kalmaz sizin fikirlerinizi saygiyla kabullenir ( zorunda kalir en azindan : p )

Çiçek çocuk mu :KK43: Ya düşündüğünüz gibi değil. Ben tabi ki ülkemin vatandaşıyım, iki ülke uzağa gitsem elim ayağım dolanır, şimdi çemkirdiğim insanları bile buram buram özlerim. Bu vatanı seviyorum, tarihine ve Kurtuluş savaşına özgürlük yoluna, Atatürk'e herşeyine büyük sevgi saygı besliyorum. Sadece artık boşuna uğraş veriyormuşuz gibi geliyor. Biraz yorgunluk, biraz umutsuzluk. Ülkenin yarısına düşman olmaktan bir çukura düşmektense kendi içime dönerim, huzurla yaşarım diye düşünüyorum, en azından düşünmeye çalışıyorum.

Ha bak bu şekilde anlatman başka,o duyguya hangimiz kapılmıyo ki

Erkek arkadaşın elinde top tüfekle cephede nöbet bekler gibi konuşmuş fakat ikinizin de yaptığı oturup dizi izlemek. İsteyerek veya istemeyerek vatan nöbeti tutan adamlar sapır sapır ölüyor her gün doğuda.
Ulusalcılık veyahut milliyetçilik fikri çürümeye başladı artık. Ülkedeki son milliyetçi lideri de gördün, sermayenin altına serdi fikirlerini. Sosyal demokratlar da aynı yolun yolcusu.
Kuru kuruya icraatsız ideoloji sempatizanlığı, romantizmden başka şey değildir.
Bir de sevgilin ''ben böyle kadınla birlikte olamam'' demiş, sen de onun üzerine evden git demişsin. Ev, evdir. 2 sandalye masa koyunca mabed olmuyor. O zaman evlenip boşananlar kendini evinin duvarına tablo diye assın.
Velhasıl iyi hoş da aklı çok havada. Konunun konuşulmasını isteseydi de kendi açardı bahsi. Sert çıktığının farkına varıp eve gelmiş işte.

Yav he he deyip geçebilirsin fakat uzun metrajlı birliktelik zor gibi. Fikir birliği önemli çünkü.

Söylediklerinize tamamen katiliyorum.Alin benden de o kadar.

siz bu adamdan çok maddi yardım (!) almışsınız
yavaş yavaş onun gibi düşünmediğiniz için başınıza kakmaya başlar
ayrıca sorun ideolojisiz olmanız değil onun gibi düşünmemeniz farklı düşünceye saygısı yok adam sizi beslediği için de sizin üstünüzde hak sahibi görüyor bence

Konuyu basit üc cümleyle özetlemissiniz.Durum aynen dediginiz gibi.Tebrikler.

Ben üşenmeden okudum ,gözümün önünde sudan bir sebep olsa dahi her şeyin lay lay lom gitmediği arada hararetli tartismalarin da olabileceği güzel bir birliktelik canlandi .
Tabi ifadeler kullanılan cümleler kırıcı olabiliyor.
Ideolojisi olmayan bir kadinla birlilte olamam deyip yine guzel bir gun geçirmesi, beni biraz düşündürdü

Ayrica düşünceleriniz de bir ideoloji belirtisi degil mi zaten ? Bunu bir kurum ya da partiye baglamamak gerek .
Üzerinden biraz zaman gectikten sonra fikirlerinizi dayatma olmadan ( iki taraf icin de gecerli ) paylasmaniz daha makul
Guzel gunler ve gelecekler dilerim .

Konu sahibi konuyu okumaya basladiktan sonra yorum yaptim.En baslarda erkek arkadasinizin size cok fazla maddi yardim yaptigini düsünüyordum.Sonraki yorumlarinizi okuyunca durum biraz degisti.Siz de calisip ayaklari üzerinde durabilen bir bireysiniz.Halbuki konu ilk okundugunda akla gelen sey sizin erkek arkadasinizdan cok fazla yardim aldiginiz.Keske durumu farkli anlatsaydiniz.Sanirim bir cok kisi benim gibi düsündü.

Adam topu sana atmıs senden bıseyler beklıyor konusman ıcın onun dısında ben cocugu haklı buldum

Sevgiliniz mantıklı bir insan geldi bana. Yemek yapması ,sana yardım etmesi , sorunlarını güzelce sana anlatması güzel bence. Ben olsam senin yerinde karşıma alır konusurdum guzelce içimi dokerdim. Savaştan kaçma konusunda haklı olabilirsin fakat ne olursa olsun vatanın da kalma düşüncesi beni daha fazla çekiyor. Siyaset konusunda konuşma yapmayın aranızda bence. Ani sinirlenmeleri düzeltebilirsin istersen. Fakat ben şuraya da takıldım bende ani sinirleniyorum sende demiş ya birimizin alttan alması gerekiyor demiş sen alttan al demiş neden kendine ben de alttan almalıyım demiyor. Bak burada da o bencillik yapmış yani. Güzel dille sende bunu kendisine söyleyebilirsin belki ama güzel dille.

Bence çok mantıklı düşünceli bir partneriniz var öncelikle kıymetini bilin derim bu devirde böyle sorununu açık açık paylasp dsnme süresi tanyan yine de bu süre zarfında sizi incetmeyecek insan gerçekten çok az. Ve bende arkadaşınza katlyrum burdan kalkp başka yere gdelim hadi orda da savaş çıksın ordan da kacalim başka yerden de böyle bence de olmaz biyere ait hissetmeli insan biyer gercekten evimiz yuvamz vatanmz olmalı diye dsünelerdenim.

Teşekkür ederim fikrinizi paylaştığınız için. Haklısınız, zaten çok kez düşünüp üzüldüğüm şeylerden biri bu. Şuan biz ülkemizdeki Suriyelileri ne kadar dışlıyor, hor görüyoruz. Belki birkaç sene sonra aynısını bizler yaşayacağız. Hiçbirimiz bilemiyoruz. İşte bunları düşündükçe diyorum neyin savaşı bu, neden sadece yaşayamıyoruz diye. Ne bileyim..
Böyle böyle kıyamete doğru gidiyoruz işte. 3. Dünya Savaşı olmadan kıyamet kopmayacak.

Konuyu politikaya saptirmak istemiyorum ama kendi kanini dökmek istiyorsa buyursun beyefendi... tutan yok zaten. Cak cak yapması bana itici geldi...
Cok istiyorsa savaş cikmasini beklemesin. Simdiden önden buyursun.

Size gelicek olursak...
Dogmamiş bebege don bicmeyi birakin.
Durumunuzu bilmiyorum ama kendim 4 değişik ülkede yaşadım ve inanin ne zannediginiz kadar kolay ve rahat nede huzurlu.
Eger gece yarisi evinizin yanmasini veya marketde alışveriş yaparken miktir git türk oro°°°su lafini duymak istiyorsaniz almanyanin kapisi ardina kadar acik...
Hoş gelir sefalar getirirsiniz

"Başkasının vatanında sığıntı olacağıma kendi vatanımda şehit olurum." diye bir inancın sahibi ülkemizin güzel insanları. En azından büyük kesim bu inançta. İyi ki de böyle. Şu an burda rahat koltuğumuzda yorum yapıyorsak öleceğini bile bile sokağa çıkıp şehadete koşanlar sayesinde.

"Başkasının vatanında sığıntı olacağıma kendi vatanımda şehit olurum." diye bir inancın sahibi ülkemizin güzel insanları. En azından büyük kesim bu inançta. İyi ki de böyle. Şu an burda rahat koltuğumuzda yorum yapıyorsak öleceğini bile bile sokağa çıkıp şehadete koşanlar sayesinde.
:KK9::KK9:

X