IGM-IGM ve LUPUS ANTİKOAGÜLAN

Gulsah93

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2022
9
3
31
Merhaba arkadaşlar. Aranızda bu testleri daha önce yaptıran veya bilgisi olan varmı merak ettim. Bu tahliller Lupus hastalığınımı gösteriyor damarlarda pıhtılaşmamı? ANA testimde pozitif.

Eklentiler

• Screenshot_20220722-184503_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20220722-184503_e-Nabz.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 1.181
  • Screenshot_20220722-184456_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20220722-184456_e-Nabz.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 871
  • Screenshot_20220721-180252_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20220721-180252_e-Nabz.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 844
Sedimantasyon, C3 ve C4 değerleri nedir bende ANA pozitif, c3 C4 düşük, sedimantasyon yüksek çıktı.
İdrar protein ve kreatinin yüksek çıktı, lupus hastasıyım.

Merhaba arkadaşlar. Aranızda bu testleri daha önce yaptıran veya bilgisi olan varmı merak ettim. Bu tahliller Lupus hastalığınımı gösteriyor damarlarda pıhtılaşmamı? ANA testimde pozitif.
Benimde bugün sonuclarim çıktı doktorla görüşemedik henüz sizin durumunuz ne oldu

Benimde bugün sonuclarim çıktı doktorla görüşemedik henüz sizin durumunuz ne oldu
Sizdeki sıkıntı nedir ? bende de lupus cıktı ikinci gebeliğim , bu gebelikte farkedildi ve bebeğe etki ediyor malesef.. erken başlangıçlı gelişme geriliği oluyor bebeklerimde.. vücudum yabancı bir maddeymiş gibi atmaya calısıyor bebeğimi.. haftaya romatolojide sonuclarım cıkacak nasıl bir tedavi uygulanır bilemiyorum.. sizde ki sıkıntı nedir

Sizdeki sıkıntı nedir ? bende de lupus cıktı ikinci gebeliğim , bu gebelikte farkedildi ve bebeğe etki ediyor malesef.. erken başlangıçlı gelişme geriliği oluyor bebeklerimde.. vücudum yabancı bir maddeymiş gibi atmaya calısıyor bebeğimi.. haftaya romatolojide sonuclarım cıkacak nasıl bir tedavi uygulanır bilemiyorum.. sizde ki sıkıntı nedir
Kimyasal gebelik oldu Mayıs ayında doktor öylesine test istedi ve 87.2 çıktı sonucum

Sizin sonuçlarınız nasıl çıktı

Sedimantasyon, C3 ve C4 değerleri nedir bende ANA pozitif, c3 C4 düşük, sedimantasyon yüksek çıktı.
İdrar protein ve kreatinin yüksek çıktı, lupus hastasıyım.
Sedimantasyon bende de yüksekti antifosfolipid lupus denildi. Yani damarların tıkanma riaki var. Bu yüzden önlem olarak kan sulandırıcı asprin verdi doktorum. Siz nasılsınız? Çok geçmiş olsun

Geçmiş olsun benim ki sle+aps yani antifosfolipid lupus damarlarımın ileride tıkanma riski için önlem alındı. Her lupus hastasına vermiyorlar sedimantasyonum biraz yüksekti benim plaquenil ve ecopirin kullanıyorum size ne verdiler
Ben gidemedim canım bu ay hamile olduğumu öğrendim 10 gün sonra değerim düştü kanama oldu bu lupus ile ilgili mi acaba. İlaç kullanma zamanı mı var gebe kalmak için

Ne gibi bir yol izlendi sizde acaba ben daha fırsat bulup gidemedim
Ana testim pozitif çıkınca romatoloji'ye gittim doktor teşhis koymak için bir sürü test yapıyor O da bir 10-15 gün sürdü Arkasından da Eko ve göz muayenesi istiyor bir sıkıntı varmı diye. Sonrasında 3 ay sonra tekrar kontrole çağırıyor Normalde 6 ayda bir ama yeni başladığım için sanırım İlaçlarım ne derecede etki ettiğine bakmak istiyor ama gitmenizi Şiddetle tavsiye ediyorum bir an önce ilaç kullanmak çok önemliymiş

Ben gidemedim canım bu ay hamile olduğumu öğrendim 10 gün sonra değerim düştü kanama oldu bu lupus ile ilgili mi acaba. İlaç kullanma zamanı mı var gebe kalmak için
Çok üzüldüm =( evet düşüklerin lupus hastalığıyla doğrudan ilgisi var lupusluyken hamile kalmak için doktoruma'yı almak gerekiyor Onun belirlediği Aralıkta gebe kalınıyor ilaçları ona göre ayarlıyor doktor Çünkü Lohusa döneminde hastalıkta alevlenme olabiliyormuş Ben de çocuk sahibi olamıyordum bir türlü sebepsiz yere olmadı iki kere de Düşük yaptım Doktor soruyor zaten direk düşük yaptın mı diye

Çok üzüldüm =( evet düşüklerin lupus hastalığıyla doğrudan ilgisi var lupusluyken hamile kalmak için doktoruma'yı almak gerekiyor Onun belirlediği Aralıkta gebe kalınıyor ilaçları ona göre ayarlıyor doktor Çünkü Lohusa döneminde hastalıkta alevlenme olabiliyormuş Ben de çocuk sahibi olamıyordum bir türlü sebepsiz yere olmadı iki kere de Düşük yaptım Doktor soruyor zaten direk düşük yaptın mı diye
Teşekkür ederim canım bilgilendirdigin için bende en kısa zaman içinde gideyim yine ilaç verilecekse versinler bir an önce o zaman. 🥺

Ana testim pozitif çıkınca romatoloji'ye gittim doktor teşhis koymak için bir sürü test yapıyor O da bir 10-15 gün sürdü Arkasından da Eko ve göz muayenesi istiyor bir sıkıntı varmı diye. Sonrasında 3 ay sonra tekrar kontrole çağırıyor Normalde 6 ayda bir ama yeni başladığım için sanırım İlaçlarım ne derecede etki ettiğine bakmak istiyor ama gitmenizi Şiddetle tavsiye ediyorum bir an önce ilaç kullanmak çok önemliymiş
Benim sonucum böyle çıkmış canim

Eklentiler

• IMG_20220919_155105.jpg
    IMG_20220919_155105.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 890
Sizdeki sıkıntı nedir ? bende de lupus cıktı ikinci gebeliğim , bu gebelikte farkedildi ve bebeğe etki ediyor malesef.. erken başlangıçlı gelişme geriliği oluyor bebeklerimde.. vücudum yabancı bir maddeymiş gibi atmaya calısıyor bebeğimi.. haftaya romatolojide sonuclarım cıkacak nasıl bir tedavi uygulanır bilemiyorum.. sizde

Kızlar merhaba, 6+5 ken bi düşüğüm oldu kürtaj olmak zorunda kaldım üzerine doktorum genetik bölümüne yönlendirdi pıhtılaşma ve kromozom testleri için, 3 kasım da tahlil verdim 2 ay oldu ama hala kromozomun sonucu çıkmadı, internetten baktığımda da lupus antikoagülan testi negatif olması gerekirken benim pozitif çıkmış, dediğim gibi testlerimin hepsi çıkmadığı için genetik doktoruyla henüz görüşemedim ama biraz araştırınca iyice endişelendim, bu konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilirse çok memnun olurum Böyle olupta doğum yapan var mı aranızda ? İlk gebeliğimdi o yüzden çok endişeliyim

Merhaba benim de Lupus antikoagülan değerim yüksek çıktı ve pozitif sonuçları göstermek icin gün bekliyorum araştırirken sizi gördün son durumunuz nedir nasil bir yol izlediniz gebe kalabildiniz mi

X