İki gelin arası eşitlik

Bu ne ya kaynının eski nişanlısı/sevgilisi ile mi eşit olacakmış herşey?
Doğru anladıysam saçmalıklar daniskası resmen:skandal:
Kaç kurtar bacım kendini gelir ortak ev ortak e koca da ortak mı tövbe yarabbi :olamaz:

Kız görgüsüz ise ve aynı şeyi size yapacaklarsa yani sonuç sizede görgüsüz kızın istedikleri şeyi mi yapacaklar anlamadim

Amannnnn bu da sorun mu benim kv beni(gelin) damadıyla sidik yarıştırtıyor (ayy anlatamadım).Birisi benim kadın onun da erkek olduğunu hangi amaçla yarıştırdığını sorabilir mi acaba 😳

Kendi kendine düşünceğine onlara söyle içindekileri onlar düşünsün
Eşit olcak madem bunu bunu istiyorum ona böyle yapmışınız banada yapın diye sesinizi çıkartın yoksa burda yazmakla olmaz siz onlara karşı bişey dememişiniz ki

Merhaba hanımlar
Benim ciddi bir ilişkim var.Sevglim ve abisi mühendis , beraber çalışıyorlar.Evlenince Adanada oturacağım. Kayınvalidemlerle aynı evde. Şimdi şöyle ki bundan önce sevgilimin abisi sevgilisinden ayrılmış. O zamanlar abisinin dairesini kız istediği gibi yaptırmış , tüm eşyaların en iyisini aldırmış ve hepsini erkek arkadaşımın ailesi almış. Anlattıklarına göre kız çok görgüsüzmüş , sırf onlar alıyor diye her şeyin en pahalısını aldırmış , bir sürü bilezik istemiş , kendini küçük ev aleti bile almamış falan. Buraya kadar olan kısım aslında beni hiç alakadar etmez-di
Daha tanıştığımız ilk günden müstakbel kayınvalidem her şey eşit olsun istiyorum , ikinize de aynı şeyleri yapmak istiyorum falan diyordu. Gel gelelim iş oturacağımız eve gelince bana dediler ki sen bizim evde otur , biz zaten taşınıcaz. Bu arada mutfağı banyoyu falan da istedikleri gibi yaptırmışlar daha önce. Ben ses etmedim hiç , hani ama diğeri her şeyi istediği gibi yaptırmış falan demedim.
Bu arada ben daha önce altlı üstlü oturmasak mı falan demiştim , o zaman sevgilim kendi evimiz olur mutfağı banyoyu istediğimiz gibi yaptırırız falan diyordu.
Ama geçen gün yüzük bakarken kayınvalidem demiş ki yüzüğün boyu birebir aynı olacak. İşte o zaman çok içerlendim
Mesele yüzüğün büyük küçük olması değil. Ama benim ailem eşyaları almaya gelince eşitlik yok , evin içini döşerken eşitlik yok , yüzüğe gelince eşitlik araması bana çok garip geldi. Sizler neler düşünüyorsunuz?
Bende aşagı yukarı buna benzer sorunlar yasadim...benim ailem evimi tepeden tırnağa dösedi...ama esim haric kimsenin helal olsun dedigi gormedim..o yüzden ailene iyi bak..ne varsa onlarda var...parayı veren düdüğü calar

X