İkinci evlilik, çocuklar ve eski eş kişisi sorunları..

dashboard

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2017
379
1.282
Bi kaç yıl önce evliliğimi bitirdim, evlatlarım var.
Evi terkettiğimde bütün amacım biran evvel o evlilikten kurtulmaktı bu yüzden çocuklara nafaka dışında hiçbirşey talep etmedim, sadece anlaşmalı boşanıp geçmişe bi çizik atmak istiyordum.

Eş kişisi anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyordu çünkü süreci uzatırsa barışacağımıza inanıyordu, ve ben onu boşanmaya ikna etmek için elimden gelen herşeyi yaptım.
Nitekim boşandık da.

Bundan sonra ki süreçte eş kişisi sürekli geri dön diye konuşmalar, mesajlaşmalar gerçekleştirdi.
Benim cevabım başından beri hep çok netti; "bizim bir geleceğimiz asla olmayacak!"
Bu konuda ki tavrım gerçekten çok netti çünkü ben evi terketmeden önce tam 3 yıl boyunca düzeltebilmek için bişeyleri denenebilecek herşeyi denedim, düzelmediğine kesin kanaat getirdiğim gün evi terkettim.
Kararım da emindim yani, sinirle alınmış direkt bi karar değildi.
Ama eski eş kişisi bunu anlamamkta direniyordu, hala onu sevdiğimi ve benim peşimi bırakmıyacağını söylüyordu.

Her neyse..
Gel zaman git zaman karşıma bana tekrar nefes aldıran, kadınlığımı, insanlığımı hatırlatan, çok kibar ve anlayışlı bir adam çıktı, işle alakalı bir proje için tanıştık ve zamanla flörte evrildi durum.
Ciddiyet kazandıkça ilişkim eski eş kişisini durumdan haberdar ettim.

Sonra ben sözlendim ve eski eş kişisi yalvarmanın dozajını arttırmaya başladı, bazen seni kaybedemem, kaybedersem yaşayamam diyordu, hem "benim için bir değerin kalmadı artık, çocuklar için bile beni arayıp sorma, muhattabım değilsin" gibi hakaretlere varabilecek söylemlerde bulunuyordu hem de bi sonra ki gün önüme diz çöküp evlenme teklif ediyordu..
Ben her birine ilk gün verdiğim cevabı verdikçe (bizim bir geleceğimiz asla olmayacak) o hırslanmaya ve bana psikolojik olarak baskı kurmaya başladı.

Sözlendiğim adamla bir pedagog eşliğinde çocuklarımı tanıştırdım ve süreci pedagogla birlikte yönettik, ne kadar görüşeceklerine, nasıl görüşeceklerine falan hep pedagog karar verdi.
Şimdi diyalogları muhteşem durumda, çocuklarım sözlümü çok seviyor, sözlüm onları..
Eski eş kişisi burdan yürüyor ve çocukları sözlümle görüştürmeme asla müsaade etmiyor, sürekli bununla ilgili kavga çıkarıyor ve hepimizi huzursuz etmeye çalışıyor.

Durum zor biliyorum empati yapıyorum ve defalarca hem benim hem sölümün onun babalığına saygı duydğumuzu, onun bu sıfatına zarar verecek hiçbişey yapmadğımızı sakinlikle anlatıyorum ama o her defasında saldırmayı tercih ediyor. Soruyorum; sözlendiğimden beri çocukların sana karşı olumsuz bi tavrı mı oldu? diye hayır diyor ama yine de görüşmeyecek allah görüşmeyecek!

Danıştığımız avukatlarda babanın velayeti kesinlikle alamayacağı konusunda hemfikirler. Bu konuda ikna oldum benim de içim rahat ama beni vicdanen rahatsız eden bişeyler var, ne olduğunu bilmiyorum, belki eski eşin çok üzülüyor olması.. bişeyler vicdanımı gıdıklıyor işte.

Teşekkür ederim her birinize tek tek :anne:

Son düzenleme:
Aslına bakarsanız cocuklar içinde olsa ben boşandıktan sonra eski eşlerin sürekli görüşme halinde olmalarını doğru bulmuyorum, hele ki taraflardan birinin barışma umudu varsa, baştan eski esinizle diyaloğunuzu minimuma indirmiş olsaydınız bazı şeyler daha kolay olabilirdi.

Ama olan olmuş su durumda vicdan yapacağınız hicbirsey yok, çocukların yeri annenin yanı ki karşıda şiddet uygulayan bir baba var.

Eski eşin durumu müsait değilmiş zaten o kadar haciz işsizlik ve borcun içinde bir de mahkeme masrafı yapmaz inat Uğruna zaten bu durumda da alamaz.

Çocuklarınız kaç yasında ?

Eski eşinizle bu durumun en çok çocuklara zarar verdiğini iki medeni insan gibi konuşsanız.

Bir de nişanlınızla nasıl tanıştınız ?
Yanlış anlamayın aadece meraktan soruyorum.

Bi kaç yıl önce 7 yıllık evliliğimi bitirdim, evlatlarım var.
Evi terkettiğimde bütün amacım biran evvel o evlilikten kurtulmaktı bu yüzden çocuklara nafaka dışında hiçbirşey talep etmedim, sadece anlaşmalı boşanıp geçmişe bi çizik atmak istiyordum.

Eş kişisi anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyordu çünkü süreci uzatırsa barışacağımıza inanıyordu, ve ben onu boşanmaya ikna etmek için elimden gelen herşeyi yaptım.Bu "herşey" in içinde tüm haklarımdan vazgeçmemin yanında bir de şöyle bir madde vardı; " boşanma halinde çocukların velayeti annenindir, anne evlenirse velayet babaya geçecektir.Baba evlendiğinde ise velayet anneye iade edilecektir".
Bu maddeyi eklerken protokole, bundan sonra asla evlenmeyeceğine emin, çok kırılmış çok yıpranmış, çok yorulmuş bir kadın vardı tabii, herşeyden ziyade boşanma davası esnasında çocukların menfaatini düşünen bir hakimin bu maddeyi kabul etmeyip revize edeceğini düşünüyorduk avukatımla.
Ama öyle olmadı.
Hakim maddeyi okumamış bile olabilir ve protokolü bu haliyle kabul edip bizi boşadı.

Bundan sonra ki süreçte eş kişisi sürekli geri dön diye konuşmalar, mesajlaşmalar gerçekleştirdi.
Benim cevabım başından beri hep çok netti; "bizim bir geleceğimiz asla olmayacak!"
Bu konuda ki tavrım gerçekten çok netti çünkü ben evi terketmeden önce tam 3 yıl boyunca düzeltebilmek için bişeyleri denenebilecek herşeyi denedim, düzelmediğine kesin kanaat getirdiğim gün evi terkettim.
Kararım da emindim yani, sinirle alınmış direkt bi karar değildi.
Ama eski eş kişisi bunu anlamamkta direniyordu, hala onu sevdiğimi ve benim peşimi bırakmıyacağını söylüyordu.

Her neyse..
Gel zaman git zaman karşıma bana tekrar nefes aldıran, kadınlığımı, insanlığımı hatırlatan, çok kibar ve anlayışlı bir adam çıktı, işle alakalı bir proje için tanıştık ve zamanla flörte evrildi durum.
Ciddiyet kazandıkça ilişkim eski eş kişisini durumdan haberdar ettim.
(burda bir parantez açayım, eski eşimle boşanmış bile olsak çocukların sağlıklı gelişimi ve durumu kolay atlatabilmeleri için çok sık görüşebiliyorduk, haftada bi gün çocuklarla birlikte dışarı çıkıp yemek yiyorduk vs.)

Sonra ben nişanlandım ve eski eş kişisi yalvarmanın dozajını arttırmaya başladı, bazen seni kaybedemem, kaybedersem yaşayamam diyordu, hem "benim için bir değerin kalmadı artık, çocuklar için bile beni arayıp sorma, muhattabım değilsin" gibi hakaretlere varabilecek söylemlerde bulunuyordu hem de bi sonra ki gün önüme diz çöküp evlenme teklif ediyordu..
Ben her birine ilk gün verdiğim cevabı verdikçe (bizim bir geleceğimiz asla olmayacak) o hırslanmaya ve bana psikolojik olarak baskı kurmaya başladı.

Nişanlandığım adamla bir pedagog eşliğinde çocuklarımı tanıştırdım ve süreci pedagogla birlikte yönettik, ne kadar görüşeceklerine, nasıl görüşeceklerine falan hep pedagog karar verdi.
Şimdi diyalogları muhteşem durumda, çocuklarım nişanlımı çok seviyor, nişanlım onları..
Eski eş kişisi burdan yürüyor ve çocukları nişanlımla görüştürmeme asla müsaade etmiyor, sürekli bununla ilgili kavga çıkarıyor ve hepimizi huzursuz etmeye çalışıyor.
Nişanlımla beni ayıracağını iddia ediyor,
Durum zor biliyorum empati yapıyorum ve defalarca hem benim hem nişanlımın onun babalığına saygı duydğumuzu, onun bu sıfatına zarar verecek hiçbişey yapmadğımızı aksine sürekli babalarıyla ilgili çocukları yüreklendirici yönlendirmeler yaptığımzı sakinlikle anlatıyorum ama o her defasında saldırmayı tercih ediyor. Soruyorum; nişanlandığımdan beri çocukların sana karşı olumsuz bi tavrı mı oldu? diye hayır diyor ama yine de nişanlınla çocuklar görüşmeyecek allah görüşmeyecek!

Şimdi sözünde dur ve velayeti bana ver evlendiğinde diyor, bu mümkün değil!
Çocuklarımı yapacağım bir evlilik için hiçkimseye veremem, gerekirse ertelerim gerekirse evlenmem ama velayetten vazgeçmem.Çünkü çocuklarla ilgilenmeyecek biliyorum, geçen hafta oğluma tokat atmış, parmaklarının izi çıkmış yavrumun yüzünde bi de utanmadan bana bunu anlatıyor, çocukların ödevi oluyor evde boya kalemi yoktu deyip yaptırmıyor, çocuklar ondayken ateşleniyor, kaç ateşi diyorum bilmiyorum ateş ölçerim yok ama 40 derece değil olsa anlarım diyor, bi ilaç al diyorum gittim ama nöbetçi eczane kapalıydı diyor.. dalga gçiyor sanki, ben böyle bi adama evlat emanet edebilir miyim!! asla!!

Danıştığımız 3 ayrı avukatta hem nişanlımın konumu gereği( çocukların menfaati açısından) hem de eski eşimin işsiz oluşu, hacizlik borçları vs. hem de çocukların yaşları açısından velayeti kesinle alamayacağı konusunda hemfikirler. Bu konuda ikna oldum benim de içim rahat ama beni vicdanen rahatsız eden bişeyler var, ne olduğunu bilmiyorum, belki sözümü tutmuyor olmam, belki eski eşin çok üzülüyor olması.. bişeyler vicdanımı gıdıklıyor işte.

Sizden ne istiyorum onu da bilmiyorum, dertleşmeye ihtiyacım vardı demekki.
Teşekkür ederim her birinize tek tek :anne:

Öncelikle yeni ilişkinizde mutlu olmanıza çok sevindim. Hayırlı olsun. Allah eski eş kişisi gibilerden bizi uzak etsin. Ne kadar iğrenç bir tip. Kendisi dibin dibini gördüğü için sizin mutlu olmanızı asla istemiyor bu belli. Peki neden boşanmıştınız bu adamdan.

Her bosanmada boyle bir madde oluyormu aceba anne evlendiginde velayet babaya verilcektir diye ? Bende bosanmak istiyorum boyle bisey olabiliyormu sonradan

Çocuklarınız kaç yaşında? Çocuklar 12 yaşından sonra kiminle kalmak istediklerine kendileri karar verebiliyorlar diye biliyorum. 12 yaşına az varsa evliliği biraz bekletin derim. Ayrıca çocuklarınızın mutlu olduklarına inanıyorsanız ortada vicdan yapacak bir durum da söz konusu değildir.

Sizin durumunuzda olsam eskiden verdiğim söz umurumda olmaz. Çocuğuna tokat atıp sağlığıyla ilgilenmeyen ve baba sıfatının yakışmadığı birine çocuklarımı vermezdim. Çocuklar verdiğiniz sözden daha önemli. Velayetı alamaz demişsiniz isabet olur. Kimin ne kadar üzüldüğü de önemli değil.

Eski eşin durumu müsait değilmiş zaten o kadar haciz işsizlik ve borcun içinde bir de mahkeme masrafı yapmaz inat Uğruna zaten bu durumda da alamaz.

Çocuklarınız kaç yasında ?

Eski eşinizle bu durumun en çok çocuklara zarar verdiğini iki medeni insan gibi konuşsanız.

Bir de nişanlınızla nasıl tanıştınız ?
Yanlış anlamayın aadece meraktan soruyorum.

Çalıştığım şirketin bir projesi için kardeş vakıf olarak bizimle birlikte işbirliği yaptılar, o projenin yöneticisiydim ben, nişanlım da kendi vakfında projeden sorumluydu. Proje bitimi teslim günü nihayet bitti bi kahveyi hakettik deyip 2 saatlik özel hayata dair bi sohbetimiz oldu..
zamanla olaylar gelişti.

Öncelikle yeni ilişkinizde mutlu olmanıza çok sevindim. Hayırlı olsun. Allah eski eş kişisi gibilerden bizi uzak etsin. Ne kadar iğrenç bir tip. Kendisi dibin dibini gördüğü için sizin mutlu olmanızı asla istemiyor bu belli. Peki neden boşanmıştınız bu adamdan.

Sorumsuzluğu, sürekli batırdığı işleri, bitmeyen, nereye olduğunu anlamadığım borçları, sürekli çalışmayı bahane derek eve çok geç gelişleri, çocuklarla zerre kadar ilgilenmeyip beni her anlamda yalnız bırakışları, ayda 1 gününü bile bize ayırmayışı, evliliğimize zamanla annesinin de dahil oluşu ve kültür farklılığımızdan dolayı onunla yaşadığımız problemler, bana hiçbir konuda hiçbir zaman hak vermeyişi, dinlemeyişi.. vs.. vs.. daha anlatayım mı? :)

Hakkınızda hayırlısı olsun eğer avukatlar böyle diyorsa çocuklarınız sizde kalır ayrıca vicdan azabı çekmenizi gerektiricek hiçbir şey yok ortada.

ben olsam oğlana atılan tokattan sonra bi darp raporu alırdım.

şu tokatı hemen hastanede raporlatsaydınız keşke.

+1
bende
eski eşiniz çok konuşmasın sizde üzülmeyin
hiçbir halt yapamaz

Tokat attığında ben yanında değildim, olsaydım onun darp raporu alması gerekirdi zaten, o tokatı yedirirdim ona.
Çocukların onda olduğu gün olmuş böyle bir şey, hem kendisi hem oğlum söyledi günah çıkarttı bi nevi, bana geldiğinde çocuklar üzerinden gün geçmişti zaten.
Ama mesajla tokat attığını yazdırdım, en azından elimde bununla ilgili bi yazılı beyan var Allah'tan.

Çocukları gezmeye bile göturse bir hafta sonra getirir.aynisi arkadaşımın başına geldi. Kız al götür dedi.velayeti de vereyim dedi.5 günü cocuk geldi.huzursuzluk çıkarmak için yapiyor

Cocuguma tokat atan kisi babasi da olsa dunyayi dar ederim ona
Konuyu okurken zaten sinirlendim eski esinize ama tokat kismi beni benden aldi
Boyle bir adama cocuk falan verilmez , iyi bir avukatla gorusup evlenmeden once dava acin gerekirse protokoldeki o madde icin
Yani hukuki kismini bilmiyorum ama mutlaka evlenin ve cocuklarinizi o adama vermeyin

Çalıştığım şirketin bir projesi için kardeş vakıf olarak bizimle birlikte işbirliği yaptılar, o projenin yöneticisiydim ben, nişanlım da kendi vakfında projeden sorumluydu. Proje bitimi teslim günü nihayet bitti bi kahveyi hakettik deyip 2 saatlik özel hayata dair bi sohbetimiz oldu..
zamanla olaylar gelişti.

Sorumsuzluğu, sürekli batırdığı işleri, bitmeyen, nereye olduğunu anlamadığım borçları, sürekli çalışmayı bahane derek eve çok geç gelişleri, çocuklarla zerre kadar ilgilenmeyip beni her anlamda yalnız bırakışları, ayda 1 gününü bile bize ayırmayışı, evliliğimize zamanla annesinin de dahil oluşu ve kültür farklılığımızdan dolayı onunla yaşadığımız problemler, bana hiçbir konuda hiçbir zaman hak vermeyişi, dinlemeyişi.. vs.. vs.. daha anlatayım mı? :)
Sizin belli bi kariyeriniz var eski Eş işsiz Güçsüz sırf bu nedenden dolayı alabileceğini sanmıyorum.

Öncelikle arıza çıkarmaması konusunda uyarın olmazsa da bir avukata gidin bu maddenin iptali vs oluyor mu diye.

X