İkinci evlilik, çocuklar ve eski eş kişisi sorunları..

Yavrumu Yüzünde parmak izi çıkacak şekilde tokatlayan adam evladımın tırnağını göremezdi bir daha
Vicdan yapacaksanız buna yapın
Elleri kırılsın!!!

Hakim anlaşmalı boşanmada protokole karışmaz.Adı üstünde anlaşmalı zaten.Keşke o topa hiç girmeseydin.Yalnız şu da var.Sen ikinci evlilik yapsan bile eski eşinin velayeti istemeyeceğini düşünüyorum.Bakamaz çünkü.Onu bilir ve istemez heralde.

Bence adama fazla izin vermişsiniz. Çocuğu dövüyor sesiniz çıkmıyor, hastalanıyor bakmıyor aynı. Sizi taciz etmiş habire yine sessizsiniz. Tehdit bile edilmişsiniz. Şikayet edebilir hatta uzaklaştırabilirdiniz kendinizden. Siz bunu yapmayınca o da hep umut görmüş. İçten içe hala seviyorsunuz sanki. Öyle geldi bana. Çocukları da alırsınız bence. Nişanlınız istiyor mu acaba? Kendisinin çocuğu var mı? Belki de baba alır gözüyle bakıyordur evlenince. Bu süreçte size destek oldu mu?

Ne garip bir maddeymis o öyle. İki tarafın da aynanda evlenme ihtimali yok mu. O zaman çocuklar ne olacak mantığa aykırı bu madde

Kendiniz için koruma kararı aldırın. Rahatsız etmesin. Velayetin el değiştirmesi davası açarsa da çocuklar dinlensin. Şartların değiştiğinden bahsedilsin. Dayak, ilgisizlik durumlarını ispat etmeye bakın. bu bi aranızda geçen mesajlamalar da olabilir.

Ya bu anlattiklarin kayit altinda mi ? Ne bileyim nobetci eczane kapaki vs sms lenolan diyaloglar mi ? Birde adamin barisma umudu varken iletisimi en aza indirio hafta bir yemek olayini.yapmasaydiniz keske.

Ben bisey yapabilecegini sanmiyorum bu arada.
aynen durumlar gerçekten böyleyse normal şartlarda kimse o çocukları bu adama vermez ama Türkiye işte yargıda nezaman ne olacağını kimse bilemez

Evlenmeden hemen once cocuklarin yuksek yarari davasi acin.ayrica cocuga neden vurdun gibi bir mesaj atin ve saklayin.ayni sekilde cocugun ilac ve materyal eksigini de belgeleyin.
Benim fikrim yeni birini bulmadan sizi rahat birakmasi guc.bagimli olmus size.mucadeleye devam mutluluklar

Eski eş kişisi başını daha çok ağrıtır, kendisi yeni birini bulmadan senin peşini bırakmaz gibi
Ne kadar acı ya.sirf o birini bulacak keyfi gelecek ozaman rahat bırakacak okdr yaptığı pislikte yanına kar kalacak .
Niye bir erkeğin zevkini beklemek zorunda bir kadin.
bu kadar çaresiz bırakılmak zorunda mı?
Erkeğin hayatı varsa kadının da var.
Allah kahretsin diyorum

Bi kaç yıl önce 7 yıllık evliliğimi bitirdim, evlatlarım var.
Evi terkettiğimde bütün amacım biran evvel o evlilikten kurtulmaktı bu yüzden çocuklara nafaka dışında hiçbirşey talep etmedim, sadece anlaşmalı boşanıp geçmişe bi çizik atmak istiyordum.

Eş kişisi anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyordu çünkü süreci uzatırsa barışacağımıza inanıyordu, ve ben onu boşanmaya ikna etmek için elimden gelen herşeyi yaptım.Bu "herşey" in içinde tüm haklarımdan vazgeçmemin yanında bir de şöyle bir madde vardı; " boşanma halinde çocukların velayeti annenindir, anne evlenirse velayet babaya geçecektir.Baba evlendiğinde ise velayet anneye iade edilecektir".
Bu maddeyi eklerken protokole, bundan sonra asla evlenmeyeceğine emin, çok kırılmış çok yıpranmış, çok yorulmuş bir kadın vardı tabii, herşeyden ziyade boşanma davası esnasında çocukların menfaatini düşünen bir hakimin bu maddeyi kabul etmeyip revize edeceğini düşünüyorduk avukatımla.
Ama öyle olmadı.
Hakim maddeyi okumamış bile olabilir ve protokolü bu haliyle kabul edip bizi boşadı.

Bundan sonra ki süreçte eş kişisi sürekli geri dön diye konuşmalar, mesajlaşmalar gerçekleştirdi.
Benim cevabım başından beri hep çok netti; "bizim bir geleceğimiz asla olmayacak!"
Bu konuda ki tavrım gerçekten çok netti çünkü ben evi terketmeden önce tam 3 yıl boyunca düzeltebilmek için bişeyleri denenebilecek herşeyi denedim, düzelmediğine kesin kanaat getirdiğim gün evi terkettim.
Kararım da emindim yani, sinirle alınmış direkt bi karar değildi.
Ama eski eş kişisi bunu anlamamkta direniyordu, hala onu sevdiğimi ve benim peşimi bırakmıyacağını söylüyordu.

Her neyse..
Gel zaman git zaman karşıma bana tekrar nefes aldıran, kadınlığımı, insanlığımı hatırlatan, çok kibar ve anlayışlı bir adam çıktı, işle alakalı bir proje için tanıştık ve zamanla flörte evrildi durum.
Ciddiyet kazandıkça ilişkim eski eş kişisini durumdan haberdar ettim.
(burda bir parantez açayım, eski eşimle boşanmış bile olsak çocukların sağlıklı gelişimi ve durumu kolay atlatabilmeleri için çok sık görüşebiliyorduk, haftada bi gün çocuklarla birlikte dışarı çıkıp yemek yiyorduk vs.)

Sonra ben nişanlandım ve eski eş kişisi yalvarmanın dozajını arttırmaya başladı, bazen seni kaybedemem, kaybedersem yaşayamam diyordu, hem "benim için bir değerin kalmadı artık, çocuklar için bile beni arayıp sorma, muhattabım değilsin" gibi hakaretlere varabilecek söylemlerde bulunuyordu hem de bi sonra ki gün önüme diz çöküp evlenme teklif ediyordu..
Ben her birine ilk gün verdiğim cevabı verdikçe (bizim bir geleceğimiz asla olmayacak) o hırslanmaya ve bana psikolojik olarak baskı kurmaya başladı.

Nişanlandığım adamla bir pedagog eşliğinde çocuklarımı tanıştırdım ve süreci pedagogla birlikte yönettik, ne kadar görüşeceklerine, nasıl görüşeceklerine falan hep pedagog karar verdi.
Şimdi diyalogları muhteşem durumda, çocuklarım nişanlımı çok seviyor, nişanlım onları..
Eski eş kişisi burdan yürüyor ve çocukları nişanlımla görüştürmeme asla müsaade etmiyor, sürekli bununla ilgili kavga çıkarıyor ve hepimizi huzursuz etmeye çalışıyor.
Nişanlımla beni ayıracağını iddia ediyor,
Durum zor biliyorum empati yapıyorum ve defalarca hem benim hem nişanlımın onun babalığına saygı duydğumuzu, onun bu sıfatına zarar verecek hiçbişey yapmadğımızı aksine sürekli babalarıyla ilgili çocukları yüreklendirici yönlendirmeler yaptığımzı sakinlikle anlatıyorum ama o her defasında saldırmayı tercih ediyor. Soruyorum; nişanlandığımdan beri çocukların sana karşı olumsuz bi tavrı mı oldu? diye hayır diyor ama yine de nişanlınla çocuklar görüşmeyecek allah görüşmeyecek!

Şimdi sözünde dur ve velayeti bana ver evlendiğinde diyor, bu mümkün değil!
Çocuklarımı yapacağım bir evlilik için hiçkimseye veremem, gerekirse ertelerim gerekirse evlenmem ama velayetten vazgeçmem.Çünkü çocuklarla ilgilenmeyecek biliyorum, geçen hafta oğluma tokat atmış, parmaklarının izi çıkmış yavrumun yüzünde bi de utanmadan bana bunu anlatıyor, çocukların ödevi oluyor evde boya kalemi yoktu deyip yaptırmıyor, çocuklar ondayken ateşleniyor, kaç ateşi diyorum bilmiyorum ateş ölçerim yok ama 40 derece değil olsa anlarım diyor, bi ilaç al diyorum gittim ama nöbetçi eczane kapalıydı diyor.. dalga gçiyor sanki, ben böyle bi adama evlat emanet edebilir miyim!! asla!!

Danıştığımız 3 ayrı avukatta hem nişanlımın konumu gereği( çocukların menfaati açısından) hem de eski eşimin işsiz oluşu, hacizlik borçları vs. hem de çocukların yaşları açısından velayeti kesinle alamayacağı konusunda hemfikirler. Bu konuda ikna oldum benim de içim rahat ama beni vicdanen rahatsız eden bişeyler var, ne olduğunu bilmiyorum, belki sözümü tutmuyor olmam, belki eski eşin çok üzülüyor olması.. bişeyler vicdanımı gıdıklıyor işte.

Çocuklarıyla birlikte ikinci evliliğini yaşayan ve eski eşiyle bu konuda problem atlatan birileri var mı aramızda?

Teşekkür ederim her birinize tek tek :anne:

Çocuk için niye darp raporu almadınız? Görüşmelerine niye kısıtlama (3. kişi veya uzman eşliğinde kısa süreli görüşme vs gibi bir kısıtlama) getirmediniz? Bu ne rahatlık? Ne kadar rahat yazmışsınız tokat atmış, yüzüğünün izi çıkmış diye??? Niye hala rahatça görüşebiliyor çocuklarınızla? Bu sağlıklı mı sizce?

Çocuk için niye darp raporu almadınız? Görüşmelerine niye kısıtlama (3. kişi veya uzman eşliğinde kısa süreli görüşme vs gibi bir kısıtlama) getirmediniz? Bu ne rahatlık? Ne kadar rahat yazmışsınız tokat atmış, yüzüğünün izi çıkmış diye??? Niye hala rahatça görüşebiliyor çocuklarınızla? Bu sağlıklı mı sizce?

Neden darp raporu almadım, çünkü bu olay çocuklar babasındayken oldu ve onlar bana 1gün sonra geldiler yani ben öğrendiğimde iş işten geçmişti.

Yukarıda yazmış olduğum şeye rağmen bu konuda alabileceğim bir önlem varsa ve bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
İnsan bazen olayın içindeyken tutulup kalıyor ve düşünemiyor, yardımcı olursanız sevirim.

Bende boşandım bana da pedagog anne baba ve çocuklar görüşmeli dedi ben kabul etmedim o zaman sadece özel günlerinizde birlikte olun dedi ( karne günü doğum günü ).Bende anlaşarak boşandım ve ben bir gün evlenirsem ki hiç öyle bir düşüncem yok kız çocuğu direkt babaya veriliyomuş bunu boşandıktan sonra öğrendim bilseydim öyle bir madde yazdırırdım evlensem dahi çocukların velayeti anne de diye gerçekten insan bulunduğu durumda bazen kitlenip kalıyor.

çocuklarınız kaç yaşında ? kız mı erkek mi ?

Bende boşandım bana da pedagog anne baba ve çocuklar görüşmeli dedi ben kabul etmedim o zaman sadece özel günlerinizde birlikte olun dedi ( karne günü doğum günü ).Bende anlaşarak boşandım ve ben bir gün evlenirsem ki hiç öyle bir düşüncem yok kız çocuğu direkt babaya veriliyomuş bunu boşandıktan sonra öğrendim bilseydim öyle bir madde yazdırırdım evlensem dahi çocukların velayeti anne de diye gerçekten insan bulunduğu durumda bazen kitlenip kalıyor.

çocuklarınız kaç yaşında ? kız mı erkek mi ?
kesinlikle dediğiniz gibi birşey yok.annenin evlenmesi durumunda çocuklar babaya verilmiyor. Ancak baba annenin evlenmesini bahane ederek velayet davası açabilir.ama bunda da eğer anne çocuğuna tüm koşullari sağlayarak bakabiliyorsa yine velayet annede kalıyor.annenin iffetsiz yaşaması yada cocuguna kötü davranması yada evlendigi kişinin çocuğuna kötü davrandığınin ispatlanması lazım velayetin babaya verilmesi için. Bu arada bunlari ikinci evliliğini yapmış ve bir kız evlada sahip biri olarak yazıyorum.bizde baba velayet davası acmadi. Ama benle aynı şekilde ikinci evliliğini yapan bir arkadaşıma baba velayet davası açtı ve hakim yinede velayeti annede bıraktı.
Sözün özü genelde bu tip uydurma bilgileri boşanmış anneleri pasifize etmek ve sindirmek için bazı kişiler bilinçli yayıyor o kisiler evlenmesin diye....

Son düzenleme:
Neden darp raporu almadım, çünkü bu olay çocuklar babasındayken oldu ve onlar bana 1gün sonra geldiler yani ben öğrendiğimde iş işten geçmişti.

Yukarıda yazmış olduğum şeye rağmen bu konuda alabileceğim bir önlem varsa ve bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
İnsan bazen olayın içindeyken tutulup kalıyor ve düşünemiyor, yardımcı olursanız sevirim.

Birçok kişi darp olduğu gün rapor almıyordur ki. Siz çocuğu görür görmez götürmeliydiniz. Yüzüğünün izi çıkmış diyorsunuz. İz de varmış, nasıl götürmezsiniz anlamıyorum. Ki iz olmasa bile onlar doku içi enflamasyondan vs. anlıyorlarmış.

Üzerinden az gün geçtiyse götürün, belki anlaşılır. Ayrıca belki mesajları ve çocuğun beyanını delil olarak gösterip uzaklaştırma (veya sadece 3. kişi eşliğinde kısa süreli görüşme vs) isteyebilirsiniz. Avukatınıza danışın. Avukatınız da nasıl avukat? Niye darp raporu almadın demedi mi? Demediyse avukatınızın yeterliliğini de sorgulayın.

kesinlikle dediğiniz gibi birşey yok.annenin evlenmesi durumunda çocuklar babaya verilmiyor. Ancak baba annenin evlenmesini bahane ederek velayet davası açabilir.ama bunda da eğer anne çocuğuna tüm koşullari sağlayarak bakabiliyorsa yine velayet annede kalıyor.annenin iffetsiz yaşaması yada cocuguna kötü davranması yada evlendigi kişinin çocuğuna kötü davrandığınin ispatlanması lazım velayetin babaya verilmesi için. Bu arada bunlari ikinci evliliğini yapmış ve bir kız evlada sahip biri olarak yazıyorum.bizde baba velayet davası acmadi. Ama benle aynı şekilde ikinci evliliğini yapan bir arkadaşıma baba velayet davası açtı ve hakim yinede velayeti annede bıraktı.
Sözün özü genelde bu tip uydurma bilgileri boşanmış anneleri pasifize etmek ve sindirmek için bazı kişiler bilinçli yayıyor o kisiler evlenmesin diye....

hadi ya bu işe sevindim zaten alsa da bakamaz çocuklara da işte bendeki biraz tedirginlik.
bide ben kasım da dava açtım aralıkta mahkeme görüldü boşandık beş kuruş vermedi ne nafaka ne tazminat nafaka süresi ne başlar dava açılınca mı 3 ay sonra işlem yapabiliyormuşuz içeri girsin de aklı başına gelsin pisliğin.

X