İkinci evlilik, çocuklar ve eski eş kişisi sorunları..

Çalıştığım şirketin bir projesi için kardeş vakıf olarak bizimle birlikte işbirliği yaptılar, o projenin yöneticisiydim ben, nişanlım da kendi vakfında projeden sorumluydu. Proje bitimi teslim günü nihayet bitti bi kahveyi hakettik deyip 2 saatlik özel hayata dair bi sohbetimiz oldu..
zamanla olaylar gelişti.

Sorumsuzluğu, sürekli batırdığı işleri, bitmeyen, nereye olduğunu anlamadığım borçları, sürekli çalışmayı bahane derek eve çok geç gelişleri, çocuklarla zerre kadar ilgilenmeyip beni her anlamda yalnız bırakışları, ayda 1 gününü bile bize ayırmayışı, evliliğimize zamanla annesinin de dahil oluşu ve kültür farklılığımızdan dolayı onunla yaşadığımız problemler, bana hiçbir konuda hiçbir zaman hak vermeyişi, dinlemeyişi.. vs.. vs.. daha anlatayım mı? :)
Yok yok dayanamadım. Yeterli bu kadarı. :)) neyse inşallah her şey güzel olur. Acaba eski eşin durumunu belgelendirilen bu maddeye dava açabiliyor musunuz? İptali için hani.

Ohh sürünsün. Bu hırsla daha kötü şeyler yapmaz umarım. Haberlerde görüyoruz allah korusun. Başkasını bulmadan rahat vermez bence de bu adam.

Anlattıklarınıza göre eski eşiniz normal biri değil.cocuklari alabilir mi bilmiyorum ama siz evlendikten sonra size olan hıncını çocuklardan çıkarmayacağını nereden bilebilirsiniz?Allah korusun zaten ilgisiz ve döven bir babadan bahsediyorsunuz ve size takıntılı.Evliliginiz o adamı daha tehlikeli hale getirebilir mi?Hayatta herşeyden önemlisi çocuklarımızın ruh ve beden sağlığı.Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum.

Aslına bakarsanız cocuklar içinde olsa ben boşandıktan sonra eski eşlerin sürekli görüşme halinde olmalarını doğru bulmuyorum, hele ki taraflardan birinin barışma umudu varsa, baştan eski esinizle diyaloğunuzu minimuma indirmiş olsaydınız bazı şeyler daha kolay olabilirdi.

Ama olan olmuş su durumda vicdan yapacağınız hicbirsey yok, çocukların yeri annenin yanı ki karşıda şiddet uygulayan bir baba var.

Pedagog yönlendirmesiyle böyle bir yol seçmiştik, şuan ceremesini çekiyorum evet ama boşanma sürecinde birlikte görünmemizin, vakit geçirmemizin ve onların yanında anlaşıyor görünmemizin çocuklara çoook çok büyük faydaları oldu, tereyağından kıl çeker gibi atlattılar süreci.Yıpranmadan, hırçınlaşmadan sakince kabullendiler, şimdi şikayet ediyorum geri bildirimi benm için zor oldu ama çocuklarım mutlu ve zarar görmedi ya asıl huzur bu galiba :)

dashboard dashboard sizi ve konularınızı hatırlıyorum, çok güçlü bir kadınsınız öncelikle kutlarım. Harika bir annesiniz ayrıca. Pedagogla götürmüşseniz ama ben de ayrılık sonrası anne baba görüşmesini doğru bulmuyorum, etrafımda gördüğüm örneklerden.

Umarım kısa zamanda eski eşinizin yarattığı sorunları çözer ve çok mutlu olursunuz.

Evliyken aslan kesilip boşanma sırası ve sonrasında süt dökmüş kedi rollerine bürünen erkekleri anlayamıyorum Beraberken hayatı zindan et gidince de yalvar yakar özür dile ağla bağır Bu tür erkeklerin anladığı tek dil var ve o dille eşine hayatının ayarını vermişsin Tebrik ederim Hayatından yavaş yavaş çıkarmaya ve görüşmelerini en aza düşürmeni öneririm Yeni hayatının renklerine bulaşmasın Çocuklar da nişanlını sevip benimsediğine göre eeeeee bu iş bitmiştir Mutluluklar dilerim

Bütün delilleri toplamaya bak, seni mahkemeye dava acarsa eger, bu durumda sadece bi avukatla görüsün en iyilerinden ne olur ne olmaz diye, ve nisaninla bu konu hakkinda konusun ne yapalim nasil yapalim diye eski es kisisi seni hala rahatsiz etmeye ve tehdit etmeye devam ediyor bu sürecte delilleri toplamaya bakin mutlaka cocuklar sadece annede kalir baksana cocuklarin babasi cocuklariyla ilgilenmiyor demekki ne o öyle tokat atmak?

Çocukların sağlıklı yetişmesi için bile olsa fazla modern ve anlayışlı davranmışsınız. Sağlıkları yönünden babaları ile çocuklar görüşüp yemek yese daha iyi olurdu. Eski eşiniz içindeki bir gün tekrar birleşiriz umudumu sürekli yeşertmiş belki de çocuklar bile birgün tekrar aile oluruz düşüncesi içindeydi. Vicdan yapacak birşey yok. Sizin ve çocukların mutlu olacağına inanıyorsanız önünüze bakın. Eski eşlede çok elzem birşey olmadıkça telefonda dahi görüşmeyin.

Ben zerre kadar vicdan yapmazdım. Böyle boş beleş insanlar hep vicdanımızı yiyip bitiriyor zaten. Babaysa babalığını bilsin.

Artık Türkiyede şu kanun var şöyle olur böyle olur diyemiyor kimse. Herşey mümkün. Umarım düşündüğünüz gibi olur. Yinede mesajlara güvenmeyin, bir daha olursa darp raporu ve uzaklaştırma alın.

Son düzenleme:
Eski es cok fazla hayatinizda .Nisanlinizla cocuklarin gorüstüğunu bilmese de olur
Cocuklar kac yasinda .Sadece cocuklarla iletisim halinde olmasina izin verin .Siz görüsmeyin .
Rahatsiz edilirseniz uzaklastirma karari çıkartın..

Evlenseniz de evlenmeseniz de o maddeyi çıkartmak için bi başvuruda bulunun bence.

Umarım hep mutlu olursunuz :KK200:

Sizin tercihiniz tabi ama bosandiginiz kisi ile cocujlar icin birlikte vakit gecirmeniz bence hata olmus.ben kizima bak biz ayrildik ama baban ne zaman istersen ara sor gelsin alsin dedim buyume asamasinda.ama 1 defa yuzyuze gelmedim.benimde davam uzasin bosanmayayim diye cok ugrasmisti.bosanir bosanmaz esimle tanistim kizim buyusun ole evlenelim dedim ve 8 yil sonra evlendim.bu defa alacagim demeler tehditler basladi ..gel al tamam dedigimin ertesi gunu dusundumde seninle kalmali diye geri cekildi.prim vermedim hic 1 zaman.muhattap olmadim.son zamanlarda ki kadina yonelik olaylardan dolayi zaten hukuk kadinin yaninda.

Aslına bakarsanız cocuklar içinde olsa ben boşandıktan sonra eski eşlerin sürekli görüşme halinde olmalarını doğru bulmuyorum, hele ki taraflardan birinin barışma umudu varsa, baştan eski esinizle diyaloğunuzu minimuma indirmiş olsaydınız bazı şeyler daha kolay olabilirdi.

Ama olan olmuş su durumda vicdan yapacağınız hicbirsey yok, çocukların yeri annenin yanı ki karşıda şiddet uygulayan bir baba var.
kesinlikle çok haklısınız,,, çünkü sürekli görüşmeselerdi adam çoktan ümidini kesip başka bir hayat kurmuş olurdu. siz hatayı ennnn baştan. yani onunla bağları koparmamakla yapmışsınız. maalesef işiniz biraz zor görünüyor. allah kolaylaştırsın...

Çok net ve güzel anlamışsınız. Bu kadar uzun bir yazı okurken zorlanmadım. Çok mantıklı bir insansınız. Mutlu anne mutlu çocuk demek. Siz nasıl mutlu olacağınız konusunda eminsiniz. Gerisi boş ilk eş kişisi şimdi derdine yansın. Sizi bu kadar bıktırmış evliyken aklı nerdeymiş.
Ama öyle vurma, ateşli çocuga bakmama o ne ya aynı değişen yok. Bildiğiniz yolda yürürken sonuna kadar mutlu olmanızı dilerim.

Bu konuda ikna oldum benim de içim rahat ama beni vicdanen rahatsız eden bişeyler var, ne olduğunu bilmiyorum, belki sözümü tutmuyor olmam, belki eski eşin çok üzülüyor olması.. bişeyler vicdanımı gıdıklıyor işte.

Şu mesajınıza kadar "biri şu adamı dövsün" diyordum ben, bunu okuyunca şok oldum. Nesine vicdan yapıyorsunuz allah aşkına?
Adam ne koca olmayı becerebilmiş ne baba olmayı. O tokattan sonra darp raporu alıp, açacağı ilk velayet davasında çatır çatır kullanmalıydınız.
Velayeti tabii ki vermeyin, vicdan azabı da çekmeyin. O, sizi görüp ikna etme umuduyla yanaşıyordur çocuklara. Yarın birini bulsa yüzlerine bakmaz eminim.

X