Ikinci Evlilik

arkadaslar benim ilk evliligim esiminkide ama ilgimi cekti konu aslinda okurken gözlerim doldu:KK43:
ayrilmis bir ailenin cocuuyum cok zor gunler gecirdim
cocuklu bayanlara tavsiyem evlenirken cok iyi dusunun ne olur
onlar mutlu olamassa sizlerde olamassiniz onlar icin en iyisini yaparsaniz sizde cok mutlu olursunuz
Allah kimseyi cocukla hele ayirmasin
annemin ne cektigi ben bilirim

2 evliliği hiç düşünmüyorum
evlilikler eski devirde kalmış babanem annanem dedem zamanındaki evlilikler nerde ?
öyle bir adam yok değilecek sayıda az .....yoksa neden düşünmüyeyim evliliği?gamyoncuiremsu

çok haklısın onları zamanında daha iyiymiş..

benim birinci evliliğim eşimin ikinci evliliği öyle hızlı geliştiki herşey ilk eşinin kullandığı eşyaları kullanıyorum şu an salonumda eşim alma taraftarı değil seneye ben atanacağım için taşımak zor diye bahane üretiyor ilk eşi ile dayak yüzünden boşanmışlar ama eşimin anlattıklarına göre hep kız hatalıymış ve hak etmiş ama bende daha düğünüm olmadan eski sevgililerinin resimlerini sildim diye dayak yiyip beyin travması geçirenlerdenim şimdi atanmayı bekliyorum atandıktan sonra herşey değişirse devam ederim değişmezse güle güle der hayatıma bakarım

Birde egitimci olacaksiniz haaa:kızgın:Hic kimse dayagi hak etmez tamammi hicmi hic yakistiramadim size.....yazik cok yaziiikkkk:kızgın:

8 sene süren bir evliliğin ardından 1 kızım varken boşandım. Boşandığımda kızım 3,5 yaşındaydı. 1 sene sonra bir arkadaşım vasıtası ile biriyle tanıştım. 7-8 ay kızımla tanıştırmadım. Tabi ikinci evliliklerde aşktan çok farklı özelliklerini ölçüp tartıyorsunuz. Kızımla tanıştırdığımda kızım çok sevdi arkadaşımı. 1,5 sene çıktık. ve arada kızımla birlikte parklara gittik yemekler yedik eğlendik. Kızım çok sevmişti tabi arkadaşımda kızımı çok sevmişti. Arkadaşımın çocuklarla arası çok iyiydi. Hatta birşeyi hiç unutmuyorum çok basit birşey ama. Ben kızıma hiç sıkılmış portakal suyunu içiremezdim. ılk birlikte yemeğe çıktığımızda kızım onun kulağına şarkılar söyledi hiç yapmadığı şeydir bu. Ve ağzından girdi burnundan çıktı portakal suyunu içirdi güzelce hemde harika bir yolla :) vel hasıl kelam 1,5 sene sürdü arkadaşlığımız. 5,5 yaşındaki Kızım anne evlen orhan amcamla diyordu. Kabullenmişti hemde kendiliğinden. Bu beni çok sevindirmişti. Bir kaç kez keşke orhan amca benim babam olsaydı dediğini duymuş ve duygulanmıştım.

Ve evlendik. Eşiminde ikinci evliliği ama çocuğu yok. Ben kızım ve eşim. Hayatımızın en doğru kararı sanırım bu. Rabbim pişman etmesin inş. Kızım şuan 7 yaşında ve çok mutlu bizimle. Baba diyor eşime. Onu serbest bırakmıştım ne dersen de hiç sorun değil senin istediğin önemli demiştim hep. Ufacık yavrum çok olgundu. Sonuç olarak ikinci evliliğim ve çok mutluyuz. Darısı herkesin başına inş. Allahım kimseyi huzursuz etmesin. Kalın sağlıcakla...

bi süredir jinekoloji ve gebelik konuları altında yazmıştım.ama bugün çok kötü şeyler yaşadım ve bu konuyu aradım buldum.ne güzel şeyler paylaşmışsınız.mutlu olanlrı tebrik ediyrm.çok imrendim.mutsuz olanlara da allah tan sabır diliyorum.bana da tabiiiii.
ben 2.evliliğimi 2006 da yaptım.daha önce evlenmemiş bir erkekle evlendim.benim ilk evliliğimden 1 kızım var.ama şimdiye kadar çocuk sahibi olamadım.çok uğraşmama rağmen.
önce kısırlıkla ilgili yaşadığım sorunu söyliim.
eşim hep 'senin kızın var.sen beni anlayamazsın.ben çocuk istiyorum' diye beni suçladı o kadar kötü günler yaşadım ki hiç bizaman tüp bebek dahil çocuk sahibi olamayacağımı öğrendiğimde boşanmayı istedim.sadece bu sebepten bile hayatından çıkıp senin çocuk sahibi olmana fırsat vermek için boşanalım.dedim.ancak eşim anladığım kadarıyla :ilk evliliği olduğu için ve beni sevdiği için boşanmak istemiyor.ama hiç sorunlar bitmiyor.ben 3 seneye yakındır evliyim.bugün hala 14 yaşındaki kızımla ilgili kavga ediyoruz.bu nasıl iş ya.siz anlatın benim aklım durdu.ölmek istiyorum

Birde egitimci olacaksiniz haaa:kızgın:Hic kimse dayagi hak etmez tamammi hicmi hic yakistiramadim size.....yazik cok yaziiikkkk:kızgın:

difa1975 ve kuzucuğum okadar haklısınız ki...ama hayat gerçekten o kadar kolay değil.akıl vermek çok kolay ama inanın öyle olmuyor.bi arkadaşın yazdığı gibi aklım var ama bazı konularda akılla gerekli kararlar veremiyo insan.
1.insan yaşadığı kadar bilirmiş.
2.mutluluk kişiye göre değişirmiş.insanların mutluluk tanımı farklıyımış.sen neyle mutlu olacağını bilirsin.ve gerçekleştiğinde mutlu olrsun.bu sebeple ki eşini mutlu eden şey seni mutlu etmeyebilir.
3.hayatta bizim dışımızda gelişen bazı şeyler var.mucizeler gibi.yada difa 1975 in yaşadığı gibi inanılması zor kötü olaylar.
örneğin ben tüp bebekle bile hamile kalamayacağım söylendikten tam bir sene sonra kendiliğinden hamile kaldım.mucize.
ama kıymetini bilemedik ve gidip aldırdık.kötü.
böyle birşey varmı.var.
şu anda o kadar pişmanım ki anlatamam.
kürtajdan sonra eşimle barıştık ve tekrar bebek olmuyor.rabbim sanırım bize ders veriyor.:1no2:
4.hayatta hiç böyle birşey benim başıma gelmez demeyin.
5.kimseyi kınamayın ve yermeyin.bir yerde duymuştum.allah o olayı o duyguyu bize son nefesimizde bile olsa bir kez tattırırmış.
6.başkalarının çocuklarını sevenler eşinizin çocuğunu sevmek bu kadar zor mu?
eğer zorsa sevmeden de olsa olduğu gibi kabul edip bakmak sahip çıkmak ilgilenmek büyütmek gerçekten mi zor.

bu arada bu yazdıklarımdan dolayı ne olur kızmayın.kimseyi şuçlamak için yazmadım.ne kuzucuğu ne difa 1975 i ..... yine aynı şeyi söylüyorum.her ikiside çok haklı.

bilemiyorum kırılmaktan , pişman olmaktan, yanılmaktan çok korkuyorum. İlk evliliğimde mutlaka benimde hatalarım ve yanlış davranışlarım olmuştur.. olduda bunları birdaha tekrar etmeyeceğim . Ah nolurdu ilkinde düzgün birine denk gelseydimde çoçuğumla kocamla huzurla evimde yaşasaydım. Şu an çok duygusal bir anımdayım daha biraz önce beni bir hiç yüzünden azcık kırdı. Bende hemen hüzünlendim valla bu hayat beni dengesizleştirdi . Allah hakkımda hayırlısını versin... Herkese hakketiği mutlulu versin rabbimsenağlama

Bunlar benimde surekli tekrarladigim cumleler, hergun her defasinda neden diyorum, neden ilkinde hersey gitmedi, cıcugumla, esimle mutlu goturebilseydim.Asik oluyoruz, seviyoruz ne guzel dusuncelerle evleniyoruz ama sonuca bakinca, insan ilerisinden korkuyor. Beni seven boyle yaparsa, 2. ye nasil cesaret edeyim diyorum, heralde bundan sonra seni seviyorum diyen cikarsa arkama bakmadan kacar giderim.
Hayallerim, umutlarim herseyim gitti, sil bastan yapmak ne kadar zor hayati. İstermiydim bosanmayai ama olmasi gereken buymus, yapilacak bisey yok, umarim bundan sonrasi hepimiz icin hayirli olur.

Canımıniçi, aklımızı aile birliğini korumak için kullanmak yerine, niye dağıtmak için kullanmaya
uğraşıyoruz. Evlilikte, eve girerken akıllar kapının dışında mı bırakılıyor?
Trafik kurallarını ihlal edenlere, ehliyetini elinden almaya-okul kurallarını ihlal
edenlere, okuldan atılmaya-iş yerindeki kuralları ihlal edenlere, işten çıkarmaya vb.
varan cezalar uygulanırken, aile birliğinin kurallarını ihlal edenlere neredeyse madalya takılacak.
Aile birliğini-dirliğini-düzenini koruyamayan ve boşanmaya giden eşlere de,
başka ilişki yaşama ve yeniden evlenme konusunda cezalar getirilsin bence.
Bir işe müracaat edildiğinde, eski iş yerinden referans istenirken, ikinci veya daha
fazla evlilik yapacaklardan, iyi hal belgesi istemek yok.
Tatlım, önceki yazımda da belirttiğim gibi, evliliğim süresince aile birliğini parçalamaya
çalışan canavarlar gibi, güzel olan her değeri yedik bitirdik ve boşanmayı zorunlu hale
getirdik. Boşandığımıza pişman olmamız mümkün değil, çünkü ilişkimizi uçsuz
bucaksız bir çöle cevirmiştik. Bir yudum su bulabilmek için, o çölden kurtulmaktan
başka yol kalmamıştı. Bu durumda boşanmaktan pişmanlık duymak akılsızlık olur.
Lakin, evliliğimin ilk yıllarından itibaren karşılaştığımız sorunlara akılcı çözümler
aramadığıma çok hem de çooook pişmanım. Sorunları yeni sorunlar üreterek
çözmeye çalıştık. İkimiz de aklı başında, başkalarının sorunlarına akılcı çözümler
üretebilen olgun kişilerken, kendi sorunlarımızı çözebilmeyi bırak, katlayarak
arttırıyorduk. Sorunlarımızı aşabilecek yeterli akla kapasiteye sahipken,
niye yapmamıştık. Canım, ayrıldıktan sonra kurduğum düzen içinde çok huzurluyum.
Ekonomik özgürlüğüm var, Sağlığımız yerinde çok Şükür. Hiç bir sorunumuz yok.
Bunca olumlu şartlara rağmen, yüreğimdeki yara kanamaya devam ediyor.
Bu yaranın ömür boyu kanayacağını sanıyor ve boşanan herkesin de aynı duyguları
yaşadığına inanıyorum.a.s.

yazdığın duyguların hepsini paylaşmakla birlikte aynı şeyleri düşündüğümü belirtmek isterim fakat pratikte bir çok kez sizin söylediğiniz olamıyor malesef. insanları akla davet ettikçe karşında aklın göreceli olduğu herkese göre değiştiğini söyleyen ve bunu mantıklı şekillerde açıklayan muhataplar oluyorlar. yani sen akla davet ettikçe aklına değil akla davet ettikçe onlar akıllarında diretiyorlar. hiç bir ilişki tek taraflı değil olmayacakta. yani şunu düşünüyorum karşı taraf çok emek verdi de biz onu mu görmedik acaba? eğer bu soruya içten hayır emek vermedi diyen varsa bu duyguları hissederek huzuru bulur. boşuna kalbiniz yanmasın çünkü eminim kendine bu soruları sorcak olgunlukta bir insan ilişkisi içinde emek vermiştir. o yüzden kimse tamamen suçsuz değildir suş oranının azlığı önemlidir. çünkü insanlar et kemik ve sinirden ibaret bazen olmadıkları şekillere girebiliyorlar ellerinde olmadan....laelaelaelaelae

dayağı ben atmış olsam tamam bana yakışmaz ve ben dayağa çok karşıyım ama eşim eğitimin e sini kabuletmiyor işte yapacağım bir şey yok şu an için iyi davranıyor davranışları falan değişti ama ben hala tedirginim ve hala beklemekteyim konuşarak sorunları çözmek varken dayak ve saldırganlık niye bunuda bir türlü çözmüş değilim hala

bende ayrılmak istiyorum ama ne cesaretim var nede çocuğuma bakacak imkanım var.çok çaresizim..beni tek korkutan şey oğlumdan ayrılmak ve benim eşim bunu yapacak bir karaktere sahip çok mutsuzum:::KK43:(((((

Bir ilişki bittiyse bitiyor, unutmuyor insan kendisine yapılanları unutamıyor bence bu insan oğluna verilen en büyük ceza ama hayat onsuzda güzel oluyor. Yeniden başlıyorsun, ayağa kalkıyorsun ilişki bitiyor sen bitmiyorsun. Bende çok yıprandım ama geçti şimdi biri var çok daha iyi biri, şimdi iyiki diyorum devam etmemişim. Sen iyi biriysen senin diğer yarın olan iyi adam seni buluyor :asigim:

ben de suan ayrılıgın esıgındeyım,zaten anlasamıyoruz gunlerımız zehır oluyo bıze,
cok ayrılmak ıstıyorum ama korku var
bılıyorum ayrılık bı donem ondan sonra toparlanıcam ayaga kalkıcam
belkı yenı bı ınsanla tanısıp mutlu olucam ama bılmıyorum
benı tutan ne bu korkunun sebebı ne
suan aılemın yanında kalıyorum
ınsallah esım pesıme dusmez de bıter bu ıs
bı kac ay cok uzulurum bılıyorum ama sonunda olum yok elbet alısıcam
allahtan cocugum yok ve gencım 24 yasında hos bı bayanım
dusundugum bı sey de elalem ne der?cok sacma ama
dusunuyo ınsan ıster ıstemez.........

benimde şuan 2evliligim çok ama çok mutluyum ilk evliligim 13yıl sürdü şimdi ğeçen ğençligime acıyorum boşa çekmişim okadar acıyı şiddeti korkuyu 2evliligimde yaşamaya başladım 1yılı yeni bitirdik keşke yıllar önce şimdiki kocamı tanımış olsaydım

bende 23 yaşındayım ama 8 yıllık evliyim çok devreler atlattım ucundan döndüm 6 yaşınd oğlum var herşey kısmet kısmetinde bu varmış mutlu ol inşopuyorumnanaktan

Bir ilişki bittiyse bitiyor, unutmuyor insan kendisine yapılanları unutamıyor bence bu insan oğluna verilen en büyük ceza ama hayat onsuzda güzel oluyor. Yeniden başlıyorsun, ayağa kalkıyorsun ilişki bitiyor sen bitmiyorsun. Bende çok yıprandım ama geçti şimdi biri var çok daha iyi biri, şimdi iyiki diyorum devam etmemişim. Sen iyi biriysen senin diğer yarın olan iyi adam seni buluyor :asigim:

Hayaller, umutlar tukense de mecburen hayata asilmaya devam ediyorsun ama yasananlari unutmak mumkun mu? Onemli olan kin tutmadan geride kalanlarin guzel olanlarini animsayabilmek bir de karsina seninki gibi hos bir "bonus" cikarsa, hayat yine de ne guzelmis der, devam edersin....::teselli:

Bende ikinci evliliğimi yaptım. Evlendiğimde benimde eşiminde bir kızı vardı. Yani evlendik ve evimize 4 kişi olarak girdik :))). O kadar çoookk sorun yaşadık ki, halada yaşıyoruzzz :KK43:((

ahh ah.
ne zor biiyormusunuz;
insan yatağa girip başını yastığa koyduğunda bidaha ona sarılamayacağını onun kokusunu içine çekemeyeceğini elini tutamayacağını düşününce çekip gitmek yalnız olmak korkulur oluyor..
15 gün ailemin yanında kaldım
nasıl ızdırap gibi geçti bir bilseniz..
eşim; hanı göğsüme başını yaslayıp bir kedi gibi kıvrılıyorsun ya işte o zaman herşeyi unutuyorum der.
işte bidaha oraya kıvrılamayacağını bilmeniz..
ne kadar göünüze iğrenç kötü pis görünsede o eskileri düşünmeniz boğazınızı düğümlüyor..
işte otobüs karşısında durupta ayağınızı gerri çekiyo
istiyorsunuz ki herşeyi senin istediğin gibi düzelteceğim desin.. demiyor..

işte bu yüzden ayrılmaktan korkuyorum
eğer ayrılır ayrılmaz benim için hazırlanmış başka bir yuva olsun aynı şefkat olsun da içinde ki başka olsun işte ozaman koşa koşa kaçarım burdan
ama sıfırdan başlaması kolay değil olmayacakta..

bende eşimin ikinci eşiyim..

daha önce evlilik yaşamış insanlar daha temkinli ve daha uysal yaklaşıyorlar :)

X