Ikinci Evlilik

inşallah huzurlu bir evliliğin olur ve ömür boyu sürer..
bende eğer yuvamda huzur olsun bu eşimle bitirmek isterim ömrümü o bana huzur versin cehenneme bile giderim onunla ama olmadı işte nasip değilmiş..
bitişi kolay olur nşallah :KK43:

daha önce başından bi evlilik geçirmiş ve kötü tecrübelerle bitirmiş bi insan olarak çok tedirgin bakıyorum evliliğe tekrar aynı şeyleri yaşarmıyım diye ve yaşımın verdiği olgunluk ve iki çocuk annesi olma sebebimle çok irdeliyorum ve böyle olmam gerektiğinide düşünüyorum rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın tekrar aynı acıyı yaşatmasın:Saruboceq:

:nazar: bende ikinci evliliği yapanlardanım eşiminde ikinci eşiyim.Ve eşimin ilk evliliğinden oğlu var allahıma bin şükür ne eşimle ne oğluşumuzla hiç bir sorun yaşamıyoruz şuan birde kızımız oldu bir aylık henüz. eşimle hiç bir sorunumuz olmadığı gibi oğluşumlada hiç bir sorunum yok biyolojik annesi olmasamda kendi evladım kadar çok seviyorum hatta o benim ilk gözağrım allahım eşiminde evlatlarımında yokluğunu yaşatmasın ve kimseye yaşatmasınnn :Saruboceq: :nazar: :nazar:

ne kadar çok kıskandım şimdi bir bilseniz
kızımız olacaktı :KK43: hayal ederdim hep
kızımızın da oğlumuzunda adı belliydi sadece düzenimizi oturtup çozuk yapacaktık.. olmadı ama :KK43: ben şimdi ilk evliliğimi ilk göz ağrımı bitiriyorum.. hani bazen konuşuyorum hemen evlenirim falan diye ama inanın erkeklere 10 metre yaklaşırmıyım bilmiyorum evlilikten soğudum kendi hayatımı kuracağım biraz sabretmem yeterli..
cinsellik erkekler için daha ön planda bu yüzden hemen evlenebilirler belki ve bir erkek kendisine bakım konusunda zorlanır ( ütü çamaşır bulaşık vs)
e bizim böyle bir sorunumuz da yok her halde uzun bir süre tövbeli olurum ve yeni bir evliliği de çok çok geç yaparım..
hayatta çok daha katı ve çok daha irdeleyici olurum bende.. erkeklerle normal arkadaşlık bile herhalde olmaz benim içim
yüreğimi birisinin daha hop hoplatmasını istemiyorum artık..

ne kadar çok kıskandım şimdi bir bilseniz
kızımız olacaktı :KK43: hayal ederdim hep
kızımızın da oğlumuzunda adı belliydi sadece düzenimizi oturtup çozuk yapacaktık.. olmadı ama :KK43: ben şimdi ilk evliliğimi ilk göz ağrımı bitiriyorum.. hani bazen konuşuyorum hemen evlenirim falan diye ama inanın erkeklere 10 metre yaklaşırmıyım bilmiyorum evlilikten soğudum kendi hayatımı kuracağım biraz sabretmem yeterli..
cinsellik erkekler için daha ön planda bu yüzden hemen evlenebilirler belki ve bir erkek kendisine bakım konusunda zorlanır ( ütü çamaşır bulaşık vs)
e bizim böyle bir sorunumuz da yok her halde uzun bir süre tövbeli olurum ve yeni bir evliliği de çok çok geç yaparım..
hayatta çok daha katı ve çok daha irdeleyici olurum bende.. erkeklerle normal arkadaşlık bile herhalde olmaz benim içim
yüreğimi birisinin daha hop hoplatmasını istemiyorum artık..

senağlama senağlama

sanırım sizde çocuğunuz olmadan boşandınız ilk eşinizden.. allah çocuklarınızı size bağışlasın..

sanırım sizde çocuğunuz olmadan boşandınız ilk eşinizden.. allah çocuklarınızı size bağışlasın..

evet canım çocuğum olmadan boşandım iyikide boşanmışımmm öyle bir kişiye evlat vermek cehaletin en büyüğü olurdu. evladımın hayatını mahvetmek olurdu. şimdi mutluyum çok şükür evlatlarımda var allahım sanada yaşatsın inşallah bu güzellikleri aminnnnnnnnnnnnnnn :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

ben cok sevdim ilk esimi tapardik birbirimize askin en son noktasiydi bizimki olurdum onun icin ayrildik eminim benim bir yanimin eksikligi gibi oda eksik beni dusunuyor adim kadar eminim evlenmedigini evlenmeyeceginide biliyorum cok aci cektim ayrilirken cok diretti ayrilmamak icin agladi sizladi ama bosanmak zorunda kaldi ikimizinde ici buruk kaldi birkac yillik evlilige cok sey sigdirdik sirf onu ve hatiralarimi silmek icin duzen kurdum kendimi tamir ettim ama kalbim hep hasta simdi ikinci evliligim agir ask yok ama sevgi ve saygi huzur var inis cikis yok ama sakin huzurlu bir gol kiyisindayim yanimda bukleleri olan kizim balik tutan esim gunesli bir hava ask olmasada bunlar bana yetiyor ask bazen arkani donup gitmektir derler ya iste benim hikayem onu hic unutmayacagim o benim icin issiz adam bir yerlerde bir hayati suruyor bende yabanci bir ulkede saygi duydugum beni seven koruyan musfik bir insanlayim ama lanet olsun ki dusunmeden yapamiyorum ne zaman gecicek bu kalp sancisi bilmiyorum

ben cok sevdim ilk esimi tapardik birbirimize askin en son noktasiydi bizimki olurdum onun icin ayrildik eminim benim bir yanimin eksikligi gibi oda eksik beni dusunuyor adim kadar eminim evlenmedigini evlenmeyeceginide biliyorum cok aci cektim ayrilirken cok diretti ayrilmamak icin agladi sizladi ama bosanmak zorunda kaldi ikimizinde ici buruk kaldi birkac yillik evlilige cok sey sigdirdik sirf onu ve hatiralarimi silmek icin duzen kurdum kendimi tamir ettim ama kalbim hep hasta simdi ikinci evliligim agir ask yok ama sevgi ve saygi huzur var inis cikis yok ama sakin huzurlu bir gol kiyisindayim yanimda bukleleri olan kizim balik tutan esim gunesli bir hava ask olmasada bunlar bana yetiyor ask bazen arkani donup gitmektir derler ya iste benim hikayem onu hic unutmayacagim o benim icin issiz adam bir yerlerde bir hayati suruyor bende yabanci bir ulkede saygi duydugum beni seven koruyan musfik bir insanlayim ama lanet olsun ki dusunmeden yapamiyorum ne zaman gecicek bu kalp sancisi bilmiyorum

inanın okuyunca içim burkuldu...
ne garip bir hayattır...
bir kitapta ki söz geldi aklıma seversin alırsın eşin olur.. seversin alamazsın karasevdan olur.. bazen elinde de olsa yanlış zamanda doğru insan bile olsa malesef.. kısmet.. umarım içinizde ki o acı diner.. yada hayat birgün bir yerde belki tekrar başlar sizin için.

inanın okuyunca içim burkuldu...
ne garip bir hayattır...
bir kitapta ki söz geldi aklıma seversin alırsın eşin olur.. seversin alamazsın karasevdan olur.. bazen elinde de olsa yanlış zamanda doğru insan bile olsa malesef.. kısmet.. umarım içinizde ki o acı diner.. yada hayat birgün bir yerde belki tekrar başlar sizin için.

aci olan kavustugumuz halde kiymetini bilemememiz yuregim hep buruk kalicak o benim kalbimi soktu aldi ama ben surunmedim yinede hayatim topladim simdiki evliligim dalgali bir okyanus degil bir gol kiyisi ama dusunmeden edemiyorum hala ruyalariyla bogustukca kendimi uyandirip simdiki esime haksizlik yapmamak icin ayiliyorum seytan oyun oynuyor sanki ama simdiki hayatim icin sukredip aklimin icinde dusunceleri bastiriyorum

hikayenizi okumuştum hatırlıyorum sizin adınıza çok üzüldüm umarım en yakın zamanda bu acıyı kalbinizden söküp atabilirsiniz şimdiki mutluluğunuzun daim olmasını dilerim

kaydirigubbakcemile Allah mesut etsin
bende birinci evliliğim bitiriyorum çok değmez biriyle evlenmişim
keşke öyle bir adama aşık olmasaymışım gözlerim kör olmasaymış şuan böyle olmazdım ama kader ne diyebilirsin ki ....
2 evliliği hiç düşünmüyorum
evlilikler eski devirde kalmış babanem annanem dedem zamanındaki evlilikler nerde ?
öyle bir adam yok değilecek sayıda az .....yoksa neden düşünmüyeyim evliliği?gamyoncuiremsu

canım bnim durumuna çok üzüldüm.. ne yazıkki bende devam etme ve bitirme arasında gidip geliyorum.. sorunlarınızın ana kaynağı nedir? eğer fikirleşelim diyorsan cevabını bekliyorum canım.. çünkü büyük kararsızlıklar ve yıkılar içindeyim..:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ama arkadaş kendı derdıne aynı gun cvp vermiş
keısn yazan bırı olmadı oda kendını tesellı ettı
vallahı kızmasın kımse koptum bende..

benim ilk evliliğim çooook büyük bir hata idi yaşım 18 di cahildim akılsızca hareket ettim onun yüzünden okulumu bile yarıda kestim ve daha 2.ayda hamile kaldım çocuğum oldu ama çook kötü şeyler yaşadım pek iyi anım yok belkide yaşadığımbüyük travmalardan dolayı varsada hatırlamıyorum .ama nihayetinde karar verip 4.yılımda 6 ay ayrı yaşadıktan sonra boşandım ve hayatıma düzen verdim okulumu bitirdim çocuğum için çalıştım kendime geldim resmen ve şimdiki eşimle tanıştım ilk evliliğimin ağzımda bıraktığı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yer olayına 2. evliliğim için 5 yıl bekledim ve 5 yıldır da evliyim allaha şükür çok iyiyim e 4*4 lük evlilik yoktur mutlaka ama eşimi seviyorum ve ona hala aşığım 5 yıl flört ve 5 yıl evlilikten sonra allah bozmasın birde kızım oldu yeniden 4 kişilik bir aile olarak devam ediyoruz hayatımıza ve ilk çocuğuma kendi öz babasının veremediği hatta vermek istemediği baba şefkatini ilgisini verdi maddi manevi yanında oldu hiç üveylik hissettirmedi allah razı olsun kızım şuan 16 yaşında ve ona baba diyor baba yerine koyuyor ben bile üvey olduğunu unutuyorum bazen .=)
bana karşıda çok iyi e tartışmalarımız olmuyor değil ama küslüğümüz bile fazla olmuyor allahtan .inşallah olmazda ama ben ilk yılımızda baya inatçı takıldım onuda kendimi de üzdüm onun hatalarını ben çoğu defa çok büyük tepkilerle karşıladım ama buda benim yaşadığım hayattan gelen güvensizlik indanlara inaçsızlıktan kaynaklanıyordu nihayet o dönemleride atlattık ve birdaha gelsem dünyaya yine şimdiki eşimle evlenirim
fakat hayat bu neler getireceğini bilemeyiz o nedenle herzaman dk durmalı ve ipleri hiçbirzaman erkeklerin eline vermemeli onlar içinde kendimizi yıpratmamalıyız neticede hayat bu kime neler getireceği hiiiç belli olmuyor inşallah herkes ruh eşini bulur ve onla hayatını birleştirir de 2.3.evlilikler olmaz ve buna gerekte kalmaz

slm.1. evliliğimi ünv. de iken yaptm.çokuzun sürmedi çünkü gerçekten biz anlaşamıyorduk.şiddete bile maruz kaldım.büyük bir hataydı benim için.ailemi ble umursamadım.bu yaz tekrar evlendim.eşiminde 2. evliliği o da yaklaşık 1 yıl süren bir evlilik yaşamış.çocuğumuz yok ama yapmak istiyoruz :) eşim çok iyi bir insan.beni kırmamak için elinden geleni yapıyor fakat ben de aynı durumda olduğum halde onun ilk evliliğini sorun ediyorum kendime..geçenlerde bir ajandada eski eşinin bir yazısına rastladım.yemek tarifi..bilmediğini farkında olmadığını olsa mutlaka atacağını biliyorum ama birden o kadarsinirlendim ve moralim bozuldu ki...böyle şeylerin yolunda giden evliliğime zarar vermesni istemiyorum ama yinede yapıyorum bunu... o ise bana hiç bir konuda sorun yaşatmıyor...

merhaba kızlar..ben de eşimden bir yıl önce ayrıldım.gerçi boşanma davamızı açmamız,bitmesi falan henüz yeni.ama bir yıldır ayrı evlerdeyiz.oğlumla yeni bir hayat kurduk..ben çalışıyorum.aslında hayatımın en güzel dönemini geçiriyorum.kavga yok,eşimin sorumsuzluklarına,hakaretlerine katlanmak yok..ama yine de içimde müthiş bir boşluk var..eski eşime karşı hiç bir şey hissetmiyorum.affettim ve özgürleştim.Bu arada sanırım boşluktan biriyle görüşmeye başladım..tek bir insana bağlı olmayı sevdiğimden midir nedir yine aynı hatayı yapıp hayatımın merkezine koydum onu...kendimi kısıtlıyorum o var diye,arkadaşlarımla bir yerlere gitsem bile suçluluk duyuyorum..o hiç evlenmemiş,çocuğu yok..o nedenle korkuyorum da..gerçi evliliği şimdilik hiç düşünmüyorum ama hayatımı yalnızda geçirmek istemiyorum..tek istediğim bana ve oğluma gerçekten değer verecek,hayatı paylaşabileceğim biri...sizlerin mutluluk hikayelerini okuyunca umutlanıyorum..umarım ben de bir gün doğru adamı bulurum..

elbet birgün doğru insan karşına çıkacaktır canım ama madem sende evlilik zedelerdensin iyi düşün tart iyi tanımadan evlenme hem biraz kafanı dinle bence çocuğunda varmış onla ilgilen arkadaşlarınla gez toz soyutlama kendini bence çünki önce senin yaralarının iyileşmesi lazım ben öyle yaptım kızım var benimde boşandığım eşimden kızımla gezdim her hafta sonu pazar günü kızımla cumartesileri arkadaşlarımla buluştum giyindim yedim içtim keyfime baktım ve eski bekar günlerime döndüm adeta sıfırladım kafamı ve şimdiki eşimle tanıştım uzun bir flötten sonra evlenmeye karar verdim kızımlada iyi geçinmesi cabası maşallah ama kızımı hiç saklamadım ondan hep görüşmeerimin %60 ında kızımda vardı yanımızda önce onu kabullenmesi gerekiyordu her nekadar sorun yok desede emin olmam lazımdı çok şükür hiç sorun yoktu kızımda onu seviyordu ve şuan baba diyor ona keza biyolojik babası ile görüşmüyor zaten 16 yaşına girmek üzere kızım ama babasını en son 5 yıl önce gördü o zamanda 4 yıldır görmemişti zaten e tabii baba gibi davranan şimdiki eşime baba demek istedi ve baba yerine koydu umarım sende iyi bir insanla karşılşırsın ve çocuğunu da senide çok sever ama acele etme derim

papatyam yazdıkların moral oldu canım çok sağol..erkek arkadaşım oğlumla tanıştı ve onu çok sevdi.yalnız şöyle bir sorun var oğlum babasına çok düşkün.ben de hiç bir zaman görüşmelerini engellemiyorum hatta destekliyorum.şu anda babasının düzenli bir hayatı maalesef yok.maddi ve manevi çok bir katkısı olamıyor..ben de eski eşimle aramı kötü tutmamaya çalışıyorum.kötülükle bir yere varılmıyor çünkü.açıkçası oğluma baba olmasını erkek arkadaşımdan bekleyemem..belki ağbi,arkadaş.ama aynı evde henüz bir başkasıyla yaşama fikrine sıcak bakamıyorum.ailemde bunu istemez.zaten çok yoğum çalıştığım için boş kalan tüm vaktimi oğluma ayırmaya çalışıyorum.sağolsun erkek arkadaşım bu konularda baskıcı değil.ama sanırım tam anlatamıyorum ben acele ettim biraz..henüz bir bağlılıktan kurtulmuşken kafamı tam toplamadan tekrar kendimi bir ilişkide buldum..ne kadar o arkadaşlarımla gezmemi sorun yapmasa da ben kendimi kasıyorum.neyse sanırım zamanla taşlar yerine oturur..ben de senin gibi ikinci baharımda mutluluğu yakalarım....

inşallah canım allah gönlüne göre versin hayatının geri kalanı hep istediğin gibi olur umarım

X