İkinci evliliklerde eski eş sorunsalı :( fikir almaya ihtiyacım var ..

Ben senin iyi niyetle bu yazıyı yazdığına inanmadım istiyorsun tüm geçmiş gitsin saklarsa saklıyor dersin kızıyla ilgili de annesine ait hicbirsey kalmasın ultrason bile ultrason resmi bebekle ilgili mi anneyle ilgilimi sen karar ver

Bu konu büyütülecek bir konu değil, evet resimler ortada olmasa , gözünüze sokar gibi bir durum yaratmasa iyiydi eşiniz.. Ama erkekler bizim gibi ince düşünmüyorlar gerçekten.. Hiç üzmeyin kendinizi, benim için hiç anlamı yok ama bende kızım için saklıyorum babasının resimlerini.. içinizi hiç karatmayın, yaşadığınız günün tadını çıkarın.. Naçizane birde tavsiyede bulunayım ne sebeple olursa olsun eski eş konusunu açmayın eşinize, mekanın sahibi sizsiniz artık, bunu hiç unutmayın..

Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.
Benimde 2.evliligim. Esimin ilk evliliginden 12 yasinda benimde 11yasinda kizim var, suan ortak bi bebegimiz var. (ayni durumdayiz diye yaziyorum)
Esimin eski fotolarini tutmasina asla razi gelmem. Ayni sekilde bende tutmam

sizin evladınız için çocuğunuzun babasıyla sakladığınız foto vs yok mu hiç ?

Yoksa bu anormal bir durum çünkü benimde annem babam ayrı ve görseniz evde annemin evinde babam babaannem şu bu herkesin bu tür fotoları oluyor. Ne annem babam için özel biri ne de geçmişi unutamama durumu var.

Sevdiğiniz kişiyi eskiden de olsa sevdiği kişi ile görmeye dayanamıyorsunuz bu gayet kadınsal bir duygu ancak o fotoları sil at demek o çocuğa karşı bencillik olur.

Bir de eşiniz kabul edin ya da etmeyin o geçmiş ile var.

Eğer şimdi sizi sevdiğinden şüphe duymuyorsanız geçmişini deşmeyin çünkü bu sadece ilişkinize zarar verir.

Takmayın yani normal şeyler bunlar 2. Evliliklerde bunun daha günü gelecek çocuğu mezun olacak orada eski eş ve sizde Yanyana olacaksınız , eşinizin ailesinden birinin cenazesi vs olacak akraba niyetine eski eşte gelecek vs vs isteseniz de istemeseniz de var olacak. Ama zamanla siz de buna takılmayacaksınız.
Hatta belki kimbilir “ iyi kadınmış aslında ya “ bile diyeceksiniz.

Bencede oldukça saçma ve can sıkıcı hemde evladına rağmen! Onu saklamanın bir çok yolu var maksat buysa tabi. Flash diske yükle cd'ye yükle sakla.

Bence eşiniz doğru söylüyor.Bende mesela çocuğum olsa ve boşanmış olsam babasından saklardım.Unutmaması arkadaslarına göstermesi gibi durumlarda mahcup olmaması için.

Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.
Eşiniz o fotoları videoları bilgisayarında değil de bir flash bellek te saklayabilir, öylesi daha sağlıklı.ben de olsam kim olsa gözünün önünde böyle şeyler görmek istemez.bu basit bir çözüm,akla gelmemesi ilginç olur

Annesiyle kızının olduğu resimler kalsın kendisini silmeli bu size saygısızlık bu durumu konuşun düzgünce aksi halde atlatamayacagim evde sürekli huzursuz olmak istemiyorum diyebilirsin

sizin evladınız için çocuğunuzun babasıyla sakladığınız foto vs yok mu hiç ?

Yoksa bu anormal bir durum çünkü benimde annem babam ayrı ve görseniz evde annemin evinde babam babaannem şu bu herkesin bu tür fotoları oluyor. Ne annem babam için özel biri ne de geçmişi unutamama durumu var.

Sevdiğiniz kişiyi eskiden de olsa sevdiği kişi ile görmeye dayanamıyorsunuz bu gayet kadınsal bir duygu ancak o fotoları sil at demek o çocuğa karşı bencillik olur.

Bir de eşiniz kabul edin ya da etmeyin o geçmiş ile var.

Eğer şimdi sizi sevdiğinden şüphe duymuyorsanız geçmişini deşmeyin çünkü bu sadece ilişkinize zarar verir.

Takmayın yani normal şeyler bunlar 2. Evliliklerde bunun daha günü gelecek çocuğu mezun olacak orada eski eş ve sizde Yanyana olacaksınız , eşinizin ailesinden birinin cenazesi vs olacak akraba niyetine eski eşte gelecek vs vs isteseniz de istemeseniz de var olacak. Ama zamanla siz de buna takılmayacaksınız.
Hatta belki kimbilir “ iyi kadınmış aslında ya “ bile diyeceksiniz.
Bu durumda ben anormal oluyorum
1yil 9ay evli kaldim
Bebegim 6aylikti ayrildim
Hic bir kare birakmadim
Babannesi birakmis sagolsun kizim akli yetince 6yasindayken gozlerinin onunde benim gelinlik fotomu yakmis bisuru biseler soylemis cocuk 11yasinda hala onu soyluyo
Simdi siz soyleyin boyle insanlarin ne fotosunu saklayim

Kötü bir bitiş olmuş, çok seviyormuş eşini vaktinde , bunları biliyor olmak beni düşündürüyor. Evet belki takıntı olarak görünüyor olabilir ancak kızına saklıyor madem bir yerde şifreli olarak saklaması daha doğru olmaz mıydı, iki tıkla bütün fotoğraflar önümüzde, bilmiyorum , çok mu abartıyorum, teşekkürler ilginiz için..🌸
Bence kimse kocasının eski karısıyla mutlu pozların bilgisayarında duruyor olmasını kabul edemez, buradan Adam haklı yazmak kolay. Yaşayan için zordur hee siz eski Kocanızın resimlerini tutun bakalım adam kabul ederim? Asla etmez 'erkek' çünkü o. Kızı için madem at bi flaşbelleğe sakla kızın büyüdüğünde görmek istediğinde ver baksın. Sizin aklınıza acaba unutmadımı kuşkusu veremez bence. Silmese de Kızı için saklaya bilir sizin bilip fakat görmiyceğiniz şekilde. 👍

Bu durumda ben anormal oluyorum
1yil 9ay evli kaldim
Bebegim 6aylikti ayrildim
Hic bir kare birakmadim
Babannesi birakmis sagolsun kizim akli yetince 6yasindayken gozlerinin onunde benim gelinlik fotomu yakmis bisuru biseler soylemis cocuk 11yasinda hala onu soyluyo
Simdi siz soyleyin boyle insanlarin ne fotosunu saklayim
babanne hatalı zaten şüphesiz ama siz de çocuğunuz için saklasaydınız keşke

O anne babasına ait bir kare görmek isteyebilir.

Onlar artık sizin hiçbir şeyiniz değil ama kızınızın babası ve akrabaları

neden takıyosun benimde ikinci evliliğim eşimin düğün albümü vitrinimde duruyor çekmecede fotoları duruyor eşi ölmüş ama hiç birini silmemiş sil dememde neden mutluluğunu bozuyosun üstüne düşme

babanne hatalı zaten şüphesiz ama siz de çocuğunuz için saklasaydınız keşke

O anne babasına ait bir kare görmek isteyebilir.

Onlar artık sizin hiçbir şeyiniz değil ama kızınızın babası ve akrabaları
Bence sizin soylediniz cok genelleme. Adam bana neler yapmis neler etmis ben ismini duyarken tuylerim urperiyo birde foto saklarsam direk intihar sebebim
Kizim istedigi kadar gorebilir istediginde ben kendi ellerimle goturdum aramizda 1saat mesafe olmasina ragmen trene bindim goturdum
Sirf kizim sevsin diye (cunku baba hic ilgilenmiyo) babasi hediye almis gibi yapip kandiriyodum
Bazi seyler cocuklariniz icin katlanilabilir yaptigim bir cok sey var detaya girmicem ama foto saklamak...

Bence sizin soylediniz cok genelleme. Adam bana neler yapmis neler etmis ben ismini duyarken tuylerim urperiyo birde foto saklarsam direk intihar sebebim
Kizim istedigi kadar gorebilir istediginde ben kendi ellerimle goturdum aramizda 1saat mesafe olmasina ragmen trene bindim goturdum
Sirf kizim sevsin diye (cunku baba hic ilgilenmiyo) babasi hediye almis gibi yapip kandiriyodum
Bazi seyler cocuklariniz icin katlanilabilir yaptigim bir cok sey var detaya girmicem ama foto saklamak...
Emin olun ayrılan hiç kimse güle oynaya ayrılmıyor.

Foto saklamak son derece doğal.

Ayrılan iki kişi düşman değildir. Ortak çocuk varsa fotolar onlar için saklanır.

Siz ayrılmış olabilirsiniz ama çocuğunuzun hayatından dünyasından baba figürünü silemezsiniz . Aynı şey babası için de geçerli

Kötü bir bitiş olmuş, çok seviyormuş eşini vaktinde , bunları biliyor olmak beni düşündürüyor. Evet belki takıntı olarak görünüyor olabilir ancak kızına saklıyor madem bir yerde şifreli olarak saklaması daha doğru olmaz mıydı, iki tıkla bütün fotoğraflar önümüzde, bilmiyorum , çok mu abartıyorum, teşekkürler ilginiz için..🌸
Saklasa daha tuhaf olurdu bence.
Demek ki gizleme ihtiyacı duymamış,onun nazarında saklanacak birşey değil ki orda ulaşılabilecek şekilde duruyor. Ki zaten adamın geçmişi bu,an başından bildiğiniz birşey.
Öküz altında buzağı aramak sizinkisi. Çocuk olmasa ilgisi olmamalı derdim ama arada çocuklari var,bağları asla kopmayacak.
Sorun edilecek birşey göremiyorum.

Emin olun ayrılan hiç kimse güle oynaya ayrılmıyor.

Foto saklamak son derece doğal.

Ayrılan iki kişi düşman değildir. Ortak çocuk varsa fotolar onlar için saklanır.

Siz ayrılmış olabilirsiniz ama çocuğunuzun hayatından dünyasından baba figürünü silemezsiniz . Aynı şey babası için de geçerli
Ben kendimi ifade edemiyorum sanirim
Dusuncenize saygi duyuyorum

Ay yok artık. Bende boşanıyorum. Asla eşimle fotoğraflarimi silmeyi düşünmüyorum. Sosyal medyadan kaldırdim. Ama bilgisayarım da duracaklar. Kızımın hakkı. Onun da ebeveynleri evli diğer cocuklar gibi annesi ile babasının geçmişini bilmeye görmeye hakkı var.

Bu benim kabul edebileceğim bir şey değil açıkçası.
Saklamak isteyen bir belleğe atıp kaldırsın öyle saklasın bana hiç göstermeden.
Eşim, bilgisayarında eski eşiyle olan fotoğraflarını ne sebeple olursa olsun saklayamaz.
Ben o kadar medeni değilim.
Bide ben medeni olamadim bu konuda
Kendim icinde esim icinde boyle bisey soz konusu olamaz
Bunun neresi medeniyetse artik

X