İkinci evliliklerde eski eş sorunsalı :( fikir almaya ihtiyacım var ..

Silmesini isTemek belki hoş olmaya bilir ancak yeni bir hayata başlamışken geçmişin rafa kaldırılması gerekmez mi ? Yalnızca fotoğraf da değil aslen mevzu , evlilik cuzdanindsn kızının ultrason hatirlarina kadar geçti elime ve daha nicesi. En azından toparlanilabilirdi , bilmiyorum.
Kızının ultrason görüntülerini saklayan bir adama ancak derin bir saygı duyarım.ne kadar naif ne kadar sevgi dolu bir adam Maşaallah. Allah önce evladına sonra size bağışlasın.
Fotoğrafları ve diğer bazı anıları saklaması eşine saygısızlık diyorsunuzda bence adam evladına saygısından bunu yapıyor.durumun sizinle hiçbir ilgisi yok.olumlu yada olumsuz birşeyler hissedebilirsiniz ama bunu dile getirmeye hakkınız yok.
Benim evli olduğum adamla bir evladım var, aşk bebesi kendileri teyzesi:) ama bana sorsalar evladına mı saygı duymada öncelik verirsin eşine mi diye evladıma derim,illa birini kıracaksam da evladımı değil eşimi kırmayı tercih ederim.eşimin de aynı zihniyette olmasını isterim ki öyle....bence müdahale etme hakkınız olmayan bir alana girmişsiniz

Ben hak veriyorum size
Başka bir yerde ssaklasın heran elinin altındaki bilgisayarda değil
Bı de severek ayrılmış deyince yani kıskanırdım tabi kırmadan hassasiyetini ifade ederdim

İnsanları gecmisleriyle kabul etmek lazım benim fikrim o resimler silinde de yaşanmış değişmez ayrıca oda bir hatıra bir anı onun hayatına olan birşey yok saymak resmen hayatının o dönemini çöpe atmak gibi bir şey.o fotorafta sadece eski eşi yok eşiniz de var eşinizin gençliği mutluluğu heyecanı sonuçta onun bunu hatırlamak istemesi normal geldi.ben mi çok geniş düşünüyorum bilmiyorum.

Aklıma Sadakatsiz'de Volkan'ın sürekli Asya'nın evine "Oğlu için" gitmesi geldi😂 bunun kızıyla ne alakası var ki fotoğrafta birlikte görse ne olacak sonuçta ayrılmış insanlar saçma geldi ben de olsam rahatsız olurdum en azından tek bir fotoğraf koysun kızına da onu gosterir

Kötü bir bitiş olmuş, çok seviyormuş eşini vaktinde , bunları biliyor olmak beni düşündürüyor. Evet belki takıntı olarak görünüyor olabilir ancak kızına saklıyor madem bir yerde şifreli olarak saklaması daha doğru olmaz mıydı, iki tıkla bütün fotoğraflar önümüzde, bilmiyorum , çok mu abartıyorum, teşekkürler ilginiz için..🌸

Evet abartıyorsunuz. Benim babam boşanıp yeniden evlense sırf ikinci eşi rahatsız oluyor diye annemin fotoğraflarını silmesinden hoşlanmazdım. Her çocuğun annesini ve babasını mutlu olarak hatırlamaya hakkı var, boşansalar bile. Kavga gürültü hatırlasalar daha mı iyi? Fotoğrafları silmekle ya da görmemekle adamın hafızasından eski eşini silemezsiniz, ortadan kaldıramazsınız. Eş değiller ama çocuğunun annesi ve çocuk annesiyle babasını güzel hatırlasın diye fotoğrafları tutmuş. Asıl farklı düşüncesi olsa göz önünde tutmaz. Gayet düşünceli biri bence eşiniz. İlk eşine saygı duyan adam size de duyar.

Size de bu kadar abartmamanızı ve eşinizin geçmişiyle barışarak geleceğe odaklanmanızı öneririm.

Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.
Bende de aynisi oldu çatida eski sandigin içinde evlilik resimleri duruyordu mutlu genç pozlari ve çatiya bir tek eşim kendisi çikiyordu orda pitbul köpeğimiz var fotoğraf olarak oldugu için hepsini yirtdim atdim gözyaşları içinde dahada kötüsü eşşimin kizi geldigginde eşimin askerlik hatira defterinin içine annesi in resimlerini koymuş gizlice benim salondaki çekmecede eşime sorduğumda annem kpymuşdur kizim yapmaz diyor kizi 20 yaşinda.

Bende de aynisi oldu çatida eski sandigin içinde evlilik resimleri duruyordu mutlu genç pozlari ve çatiya bir tek eşim kendisi çikiyordu orda pitbul köpeğimiz var fotoğraf olarak oldugu için hepsini yirtdim atdim gözyaşları içinde dahada kötüsü eşşimin kizi geldigginde eşimin askerlik hatira defterinin içine annesi in resimlerini koymuş gizlice benim salondaki çekmecede eşime sorduğumda annem kpymuşdur kizim yapmaz diyor kizi 20 yaşinda.

Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.

Hiç kimse eşini bir başka kadina yan yana görmek istemez söz konusu çocuk olsa bile acitir igneler sakin olmaya çaliş sanda bütün mantigini kullansanda olmaz. O yuzden eşinizle konuşun resimleri album yapsin ve kizina versin. Kizin annesi bilir napacagini o albumu. Yada hafiza karina gecirsin hafiza kartini saklasin herggün kullandigi bilgisayarda kızının resmi olabilir ama annesiz olsun lütfen

Hiç kimse eşini bir başka kadina yan yana görmek istemez söz konusu çocuk olsa bile acitir igneler sakin olmaya çaliş sanda bütün mantigini kullansanda olmaz. O yuzden eşinizle konuşun resimleri album yapsin ve kizina versin. Kizin annesi bilir napacagini o albumu. Yada hafiza karina gecirsin hafiza kartini saklasin herggün kullandigi bilgisayarda kızının resmi olabilir ama annesiz olsun lütfen
Kendine bir konu ac bence, baya dertlisin herhalde😐 konu sahibinin sana cevap verecegini sanmiyorum

Teknolojik marketten harici disk alırım.Sağlamından bozulmayanlarından onun içine atarım.Onu da bi köşeye kaldırırım.Kızı için lazım olursa çıkartır veririm.
Benim elimde içim rahat
E ben rahat o daha rahat.
Sadece kozının olguğu fotolarıda internetten yüklüyosun çıkartıp eve kargoluyolar.
Oh mis herkes mutlu

Ben hiçbir erkeğin karısının eski eşiyle olan fotoğraflarını normal göreceğini düşünmüyorum, toplumun erkeklere sınırsız bir hoşgörüsü var maalesef .
Dimi ya. Kadının eski eşiyle resimleri olsa kıyamet kopar. Erkek olunca olabilir çocuk için bla bla bla.

Acilen doktora gidin siz

Şimdi sizin eski eşiniz ve çocuğunuzla olan fotoğraflariniz durmayacak mi ya da sildiniz mi bence çok üzücü . Tabi ki düğün fotoğraflarını falan da görmek ister ben ikinci evliliğimi yapsam ne eşimden bunu isterim ne de kendim silerim . Sonuçta anne babasiyla bir çocuğun bu anıları saklamak istemesi normal . Sizin için de zor bir durum haklısınız ama zaten ikinci evlilik iikiniz için de geçerli

Ben hiçbir erkeğin karısının eski eşiyle olan fotoğraflarını normal göreceğini düşünmüyorum, toplumun erkeklere sınırsız bir hoşgörüsü var maalesef .
Bugün ayrılsam eşimden sevgililik fotoğraflarımızı dahi saklarım. Hiç bir erkeğe de söz hakkı tanımam. Çocuğumun anne ve babasının birbirini bir zamanlar sevdiğini, mutlu olduğunu görmek hakkı. O günlerin fotoğraflarını her zaman saklamak hakkı. Boşanma olsa dahi anne ve baba olarak o çocuğun ailesi olmaya devam ediyoruz. Arada çocuk varsa eski eşim hala benim ailem sayılır. Benim geçmişim sonradan gelen bir insanı hiç alakadar etmez. Geçmişime de çocuğumun ailesine de saygı beklerim.
Bu kadar geçmiş takıntısı olanlar da evlenmiş boşanmış arada çocuk olan insanları tercih etmeyecekler.

X