İletişim kurmalı mıyım?

Sadece özel hayatıma hep aynı tarz kişileri çekiyor olmam tuhaf geliyor. Gerektiğinde uzman tavsiyesi de aliyoru, şu anda da olduğu gibi ama işte insan illa ki şüpheye düşüyor..

Ya aslında gerçek sorun şu ki bu kısacık hayatta şeffaf olmak, samimi iletişim kurmak neden bu kadar zor? "Bu sefer oluyor sanırım" diyorsun bı bakıyorsun yine başa dönmüşsün.. bundan yoruldum..
Belki ilk başlarda nahif kişilikleri düşünceli davranışları çekiyordur sizi ama sonra alıngan karakterleri devreye girdikçe rahatsız oluyorsunuzdur, ki zaten tanımadan ne kadar alıngan olduklarını anlayamıyorsunuz maalesef.

Valla 51 yaşına geldim bu sorunuzun cevabını ben de net olarak bilmiyorum 🤷‍♀️ Konuşarak birçok sorunu çözebilecekken küsmeyi tercih edenleri ben de anlayamıyorum, konuşarak sorun çözmek eş sevgili ilişkilerinde de arkadaşlık ilişkilerinde de önemlidir ama bazı insanlar çözümsüzlüğü tercih ediyor.

ps kısmında lgbt detayını neden verdiğini anlamadım sonuçta bunun lgbtsi heterosu yok yani insan insandır
aşkında ilişkininde cinsiyeti olmaz
bu kişi bi erkekte olsa sana aynı yorumlar gelirdi emin ol çekilmez böylesi
lgbt olmak sana birini bulmak zor , azınlığız zaten gibisinden mi düşündürüyor da iletişim kursam mı
kurmasam mı ikileminde kalıyorsun acaba
ten uyumuna bağladığın konu bu olabilir mi aslında , farkındalığım yüksek dediğin için söylüyorum yanlış anlama

ben doğru bi karar aldığını düşünüyorum üç günlük dünyada ota çöpe küsen insanla vakit geçmez
bu insanlar her güzel anın katilidir acaba ne zaman neye küsecek ne zaman sorun çıkaracak diye
tetikte beklersin beklersin ve anın tadını da çıkaramazsın
bi ortama sokamazsın kendi arkadaş grubuna soksan seni rezil eder attığı triplerle
neye küstüğünü alındığını bilsen belki bi çözüm bulunabilir ama onu da bilmiyorsun
manipülasyon ve kendini haklı görme çabası zaten aman aman düşman başına
travmaları olmuş kıyamıyorum demişsin de zaten psikolojisi %100 sağlıklı insan yoktur şu hayatta
herkesin bi travması bişeyi var ama belli bi yaştan sonra artık aşmak gerek bunları
travması varsa terapi alsın napalım yani :)
en sevmediğim şeydir geçmişte yaşadığı şeylerin faturasını gelecekteki insanlara kesen bi şekilde
bunların ceremesini başkalarına çektiren tipler
bunlar kendi hayatlarını böyle kaprislerini çekecek insanlar üzerine kuruyorlar
insan tabi ki ilişkide ciddi bi sorun karşısında tavır alabilir almalıda zaten ama ota çöpe kapris yapılmaz
ten uyumu iyi hoş ama beraber normal zaman geçirirken yaşadığın 5 kötü an yatakta yaşadığın 1 anı da siler atar emin ol

Belki ilk başlarda nahif kişilikleri düşünceli davranışları çekiyordur sizi ama sonra alıngan karakterleri devreye girdikçe rahatsız oluyorsunuzdur, ki zaten tanımadan ne kadar alıngan olduklarını anlayamıyorsunuz maalesef.

Valla 51 yaşına geldim bu sorunuzun cevabını ben de net olarak bilmiyorum 🤷‍♀️ Konuşarak birçok sorunu çözebilecekken küsmeyi tercih edenleri ben de anlayamıyorum, konuşarak sorun çözmek eş sevgili ilişkilerinde de arkadaşlık ilişkilerinde de önemlidir ama bazı insanlar çözümsüzlüğü tercih ediyor.
Bende 42 yaşındayım ve hayatım o kadar sorunsuz ve huzurlu ki(binlerce şükür) rahat batıyormuş gibi bu kişilerle karşılayıp duruyorum ama tüm date üyeliklerimi sildim yeter gerçekten bir kez daha riske giremeyeceğim.

bir kere de olması gereken beni bulsun, hani kader gayrete aşıkmış ya yok öyle bir şey.. mağarada bile olsak yaşanacak şey yaşanıyor, bu sefer sıfır çabayla an'da kalarak keyfime bakıyorum hadi bakalım, gelen gelsin 😄

Bende 42 yaşındayım ve hayatım o kadar sorunsuz ve huzurlu ki(binlerce şükür) rahat batıyormuş gibi bu kişilerle karşılayıp duruyorum ama tüm date üyeliklerimi sildim yeter gerçekten bir kez daha riske giremeyeceğim.

bir kere de olması gereken beni bulsun, hani kader gayrete aşıkmış ya yok öyle bir şey.. mağarada bile olsak yaşanacak şey yaşanıyor, bu sefer sıfır çabayla an'da kalarak keyfime bakıyorum hadi bakalım, gelen gelsin 😄
Bence de, umarım bundan sonra şöyle pozitif hayat dolu konuşarak sorun çözen espriden anlayan her şeye alınmayan biri çıkar karşınıza, ben de evrene böyle bir enerji yayayım sizin adınıza🙏

İletişim kurmalı mıyım?
NO.
Ten uyumunuz ne kadar muhteşem olursa olsun, enerjinizi bu kadar çeken, yiyip yutan tüküren biriyle olmanın hiçbir mantıklı yanı yok. Partnerlik sizi çoğaltan, yükselten, size katan zenginleştiren biriyle olunca anlamlı.
Yoksa hayatta bizi düşüren, aşağı çeken şey zaten çok. Bari sevgilimiz yükseltsin yani..

(Bu arada Balık burcu mu arkadaş?)

ps kısmında lgbt detayını neden verdiğini anlamadım sonuçta bunun lgbtsi heterosu yok yani insan insandır
aşkında ilişkininde cinsiyeti olmaz
bu kişi bi erkekte olsa sana aynı yorumlar gelirdi emin ol çekilmez böylesi
lgbt olmak sana birini bulmak zor , azınlığız zaten gibisinden mi düşündürüyor da iletişim kursam mı
kurmasam mı ikileminde kalıyorsun acaba
ten uyumuna bağladığın konu bu olabilir mi aslında , farkındalığım yüksek dediğin için söylüyorum yanlış anlama

ben doğru bi karar aldığını düşünüyorum üç günlük dünyada ota çöpe küsen insanla vakit geçmez
bu insanlar her güzel anın katilidir acaba ne zaman neye küsecek ne zaman sorun çıkaracak diye
tetikte beklersin beklersin ve anın tadını da çıkaramazsın
bi ortama sokamazsın kendi arkadaş grubuna soksan seni rezil eder attığı triplerle
neye küstüğünü alındığını bilsen belki bi çözüm bulunabilir ama onu da bilmiyorsun
manipülasyon ve kendini haklı görme çabası zaten aman aman düşman başına
travmaları olmuş kıyamıyorum demişsin de zaten psikolojisi %100 sağlıklı insan yoktur şu hayatta
herkesin bi travması bişeyi var ama belli bi yaştan sonra artık aşmak gerek bunları
travması varsa terapi alsın napalım yani :)
en sevmediğim şeydir geçmişte yaşadığı şeylerin faturasını gelecekteki insanlara kesen bi şekilde
bunların ceremesini başkalarına çektiren tipler
bunlar kendi hayatlarını böyle kaprislerini çekecek insanlar üzerine kuruyorlar
insan tabi ki ilişkide ciddi bi sorun karşısında tavır alabilir almalıda zaten ama ota çöpe kapris yapılmaz
ten uyumu iyi hoş ama beraber normal zaman geçirirken yaşadığın 5 kötü an yatakta yaşadığın 1 anı da siler atar emin ol
Bilerek belirtiyorum çünkü "erkekler öyledir vb." Tarzı yorumlar geliyor. Aşk aşktır elbette sadece cinsiyete bağlı yorumlar yapılmasın diye not düştüm.

Bir ilişkiyi, ten uyumu, benimsemek ve yanında iyi hissetmek tamamlar, iletişim dışında çok iyiydik tabii ben ten uyumuyla sınırlı bırakınca bir çok anlam çıkıyor ama en iyi uyumumuz tensel olandı evet :) bir de ikimizde tek gecelik takılan kişiler değiliz, sevişiyorsak duygusal yönden bağımız oluşmuştur, yani bizim için yüksek uyumla birlikte duygusal bir şeydi.

Ve dediğiniz gibi azınlıkta olup güzel bir şey yakalayıp kıymetini bilmemek de sinirimi bozuyor.. böyle bir sonuç beklememiştim..

Bence de, umarım bundan sonra şöyle pozitif hayat dolu konuşarak sorun çözen espriden anlayan her şeye alınmayan biri çıkar karşınıza, ben de evrene böyle bir enerji yayayım sizin adınıza🙏
Çok teşekkür ederim :)

NO.
Ten uyumunuz ne kadar muhteşem olursa olsun, enerjinizi bu kadar çeken, yiyip yutan tüküren biriyle olmanın hiçbir mantıklı yanı yok. Partnerlik sizi çoğaltan, yükselten, size katan zenginleştiren biriyle olunca anlamlı.
Yoksa hayatta bizi düşüren, aşağı çeken şey zaten çok. Bari sevgilimiz yükseltsin yani..

(Bu arada Balık burcu mu arkadaş?)
Evet balık burcu, ben koç haritam komple ateş etkili 😄

Aynısından bende de vardı, küsen triplenen, iletişim kurmayan yetişkin birey hiç hiç çekilmiyor hiç. 5 yaşındaki çocuk gibi davranan biriyle uğraşamazsın, bir noktadan sonra sinir hastası olursun. Zaten patlamışsın konu sahibesi, romantizm ten uyumu vb iyi hoşa am iyi bir ilişki için en önemlisi karşı tarafın makul biri olması, yormaması, zırva davranışlarda bulunmaması. Sen bilirsin, romantizmin hatırına belki biraz daha sürdürürsün bu işi ama sonra işin sonu cehennem ol git seninle uğraşamama gelir.

Aynısından bende de vardı, küsen triplenen, iletişim kurmayan yetişkin birey hiç hiç çekilmiyor hiç. 5 yaşındaki çocuk gibi davranan biriyle uğraşamazsın, bir noktadan sonra sinir hastası olursun. Zaten patlamışsın konu sahibesi, romantizm ten uyumu vb iyi hoşa am iyi bir ilişki için en önemlisi karşı tarafın makul biri olması, yormaması, zırva davranışlarda bulunmaması. Sen bilirsin, romantizmin hatırına belki biraz daha sürdürürsün bu işi ama sonra işin sonu cehennem ol git seninle uğraşamama gelir.
Biten bitti sürdürecek bir şey yok ortada ama o lânet olası telafi edilebilir mi "belki"si zihnime gelip duruyor.

Bilerek belirtiyorum çünkü "erkekler öyledir vb." Tarzı yorumlar geliyor. Aşk aşktır elbette sadece cinsiyete bağlı yorumlar yapılmasın diye not düştüm.

Bir ilişkiyi, ten uyumu, benimsemek ve yanında iyi hissetmek tamamlar, iletişim dışında çok iyiydik tabii ben ten uyumuyla sınırlı bırakınca bir çok anlam çıkıyor ama en iyi uyumumuz tensel olandı evet :) bir de ikimizde tek gecelik takılan kişiler değiliz, sevişiyorsak duygusal yönden bağımız oluşmuştur, yani bizim için yüksek uyumla birlikte duygusal bir şeydi.

Ve dediğiniz gibi azınlıkta olup güzel bir şey yakalayıp kıymetini bilmemek de sinirimi bozuyor.. böyle bir sonuç beklememiştim..
objektif konuşayım
iletişim dışında çok iyiydik diyorsun mesela, yanında iyi hissetmekten bahsetmişsin ama
her an neye küseceği belirsiz birinin yanında iyi hissetmek imkansız değil mi ya
canlı bomba gibi yani en güzel anların katili olur bunlar
genel olarak ele alalım yarın bununla tatile çıksan başına gelecekleri düşünebiliyor musun
tatilin en güzel anlarında sana trip yapacak küsecek alınacak
bütün tatilin berbat olacak
çünkü karakteri bu yani malzeme bu
arkadaş ortamında hayal et, herkes gülerken o gülmüyor, sohbetlere pek katılmıyor
bişeye küsüp milletin içinde sana surat yapıyor trip atıyor falan
ister misin mesela böyle bişiler yaşamak

son cümlene gelelim senin açından bakınca ortada güzel bişi olmadığı için sen bişi kaybetmiş sayılmıyorsun
onun açısından bakalım o da güzel olan bişeyi kendi davranışlarıyla mahvettiği için aslında o kaybetti
bu bakımdan iletişim kursam mı diye düşünmesi gereken taraf o aslında sen değilsin
sen iletişim kurduğun anda ne olacak ? benle o kadar kavga etti beni evinden yolladı ama şimdi bensiz yapamadı bak yazdı diyecek
ben zamanında çok fazla sorunlu kişiyi hayatıma alıp düzelmesi için çok uğraşmış
olmayanı oldurmak için çok uğraşıp hepsinde de karşılığında nankörlük görmüş bi kadın olarak konuşuyorum
olurda bu seninle iletişim kurmak isterse ki pek sanmıyorum ama eğer kurarsa
tavırlarını değiştirmediği sürece yeniden hayatına almamalısın
devamlı kendini haklı gören insan egoludur
sen yazarsan egosunun ne kadar arşa çıkacağını ve barışırsanız o tavırlarının dozu artmış halini sen düşün

Töbee reklamın neyine alınabilir insan? Bence yerinde tepki vermişsiniz adım atmayın hatasını anlarsa gelsin yoksa gerçekten boşverin çekilmez.

Ben ondan büyük ve daha farkındalıklı biriyim, çok ciddi travmalar yaşamış geçmişte onu anlıyorum ve bir noktadan sonra kıyamıyorum..

Bu saatten sonra bizden olmaz biliyorum ama merak da ediyorum.
O zaman anlayışlı olmanız normal ama o da bir yere kadar. Eğer travmaları ilişkilerine bu şekilde yansiyorsa en azından kendisi için destek almalı. Sonuçta sizin de bir canınız var ve ondan daha az değerli değil.

Merak etmeniz de doğal ama kendinize de aynı değeri verin. Kendinize uygun biri illa ki çıkacaktır karşınıza.

objektif konuşayım
iletişim dışında çok iyiydik diyorsun mesela, yanında iyi hissetmekten bahsetmişsin ama
her an neye küseceği belirsiz birinin yanında iyi hissetmek imkansız değil mi ya
canlı bomba gibi yani en güzel anların katili olur bunlar
genel olarak ele alalım yarın bununla tatile çıksan başına gelecekleri düşünebiliyor musun
tatilin en güzel anlarında sana trip yapacak küsecek alınacak
bütün tatilin berbat olacak
çünkü karakteri bu yani malzeme bu
arkadaş ortamında hayal et, herkes gülerken o gülmüyor, sohbetlere pek katılmıyor
bişeye küsüp milletin içinde sana surat yapıyor trip atıyor falan
ister misin mesela böyle bişiler yaşamak

son cümlene gelelim senin açından bakınca ortada güzel bişi olmadığı için sen bişi kaybetmiş sayılmıyorsun
onun açısından bakalım o da güzel olan bişeyi kendi davranışlarıyla mahvettiği için aslında o kaybetti
bu bakımdan iletişim kursam mı diye düşünmesi gereken taraf o aslında sen değilsin
sen iletişim kurduğun anda ne olacak ? benle o kadar kavga etti beni evinden yolladı ama şimdi bensiz yapamadı bak yazdı diyecek
ben zamanında çok fazla sorunlu kişiyi hayatıma alıp düzelmesi için çok uğraşmış
olmayanı oldurmak için çok uğraşıp hepsinde de karşılığında nankörlük görmüş bi kadın olarak konuşuyorum
olurda bu seninle iletişim kurmak isterse ki pek sanmıyorum ama eğer kurarsa
tavırlarını değiştirmediği sürece yeniden hayatına almamalısın
devamlı kendini haklı gören insan egoludur
sen yazarsan egosunun ne kadar arşa çıkacağını ve barışırsanız o tavırlarının dozu artmış halini sen düşün
Geçmişte sizin gibi çok verici ve aşırı sabırlı olduğu uzun ilişkiler yaşamış ve sanırım tüm toleransı ve uyumlu olma çabasını kaybedince beni buldu :) zaten herkes kendini benimle bi şey sanıyor nedense..

Töbee reklamın neyine alınabilir insan? Bence yerinde tepki vermişsiniz adım atmayın hatasını anlarsa gelsin yoksa gerçekten boşverin çekilmez.
Sadece reklam değil, yani oturmuş konuşuyorsunuz tam o an aklınıza yarın ki yemek için dondurucudan bir şey çıkarmayı unuttuğunuz geliyor ve "çıkarmayı unuttuk ya dur çıkarayım" demek bile alınmasına kizmasina, o an ki konuşmayı/eylemi kesip atmasına yetiyor.

Merhaba

Aslında dert sayılmaya bilir emin değilim ama dışarıdan yorumlanmasına ihtiyacım var.

Ben son bir aydır biriyleydim ama iletişim sorunu yaşayıp ayrıldık. Sorun da onun günde en az on kere alınıp küsmesi ve suçlayıcı davranması nedeniyleydi.

Yani keyifle sohbet ederken, konuşurken bı bakıyorsunuz küsmüş alınmış tepki gösteriyor, siz ne olduğunu bile anlamadan suçlanıyorsunuz falan. Tabii modunuz düşüyor, neşeniz enerjiniz altüst oluyor. 2dk geçiyor durumu kendince düzeltiyor ve zaman geçirmeye devam ediyorsunuz hoop bi kaç saat sonra tekrar... Bu durum bitmek bilmiyor.. enerjisi düşük, gülmeyen, ortamı canlandırmayan, soru sormadan bir şey anlatmayan biri..

Bense tam tersiyim, ates topu gibi, pozitif, güler yüzlü, çok yüksek enerjili bir yapım var ama onunla yerle bir oldu.

En son üç gün bendeydi bilgisayardan bir şey bakıyorduk stokta yoktu sayfada çıkan reklamdaki bir şey dikkatimi çekti "bu ne acaba çok ilginç görünüyor" dedim diye birden küstü alındı triplerle kalktı gitti.. resmen delirdim, "ne oldu bu sefer neye alındın ne yaptim?" dedim ama bağırıyorum. O da bağırmaya başladı.. "bana böyle davranmazsin ne yapsam yetmiyor, alinacak kusecek bir sebep bulup iletişimi mahvediyorsun, benden bu kadar, yeter artık" dedim o da eşyalarını toplayıp gitti.

İki hafta olmak üzere ve ben olayı hala içimde düşünüyorum.. ten uyumumuz muhteşemdi sanırım sırf bu yüzden özlüyorum.. iletişim kurmayı çok istiyorum ama doğru olmayacağını bildiğim için kendimi tutuyorum yani iki yetişkin olarak böyle ilişki yaşanmaz bunu yapamam biliyorum ama o günden beri tek Kelime konuşmadık. Onu merak da ediyorum..

İletişim kurmalı mıyım?

PS: Lgbti bireyiz, linç tayfa lütfen bir de sizinle uğraşmayayım..
Bence yol vermekle en iyisini yapmışsın psikolojisi bozuk biriyle şeninde psikolojini bozar bu tarz insanlar hayata karşı enrejini sevincini hareketliliğini mutluluğunu yok eder yani senin hayatının içine sçr ten uyumuna takılma bence belli bir süre sonra seni mutsuz kavgacı sinirli takıntılı bir hale dönüştürür çok çok iyi yapmışsın ilişki yaşamak istiyorsun problemli biriyle uğraşmak istemiyorsun öyle değil mi

Sadece reklam değil, yani oturmuş konuşuyorsunuz tam o an aklınıza yarın ki yemek için dondurucudan bir şey çıkarmayı unuttuğunuz geliyor ve "çıkarmayı unuttuk ya dur çıkarayım" demek bile alınmasına kizmasina, o an ki konuşmayı/eylemi kesip atmasına yetiyor.
:KK57: Karşı tarafın ağır sorunları var gibi tedavi fln olması lazım

Geçmişte sizin gibi çok verici ve aşırı sabırlı olduğu uzun ilişkiler yaşamış ve sanırım tüm toleransı ve uyumlu olma çabasını kaybedince beni buldu :) zaten herkes kendini benimle bi şey sanıyor nedense..
:)
bu onun anlatımı ama
kimse kötü yönlerini anlatmaz geçmiş ilişkilerinden bahsederken
bu tip insanları zaten hep başkaları tüketmiştir hep haksızlığa uğramıştır hep kıymeti bilinmeyen taraf kendileri olmuştur :)
onlar hep çok verici çok mükemmel çok uyumlu hep sabırlı alttan alan ama karşı taraf bunun değerini bilmeyendir :)
hep kurban psikolojisinde olurlar hep beni üzdüler modunda takılırlar

birkaç ay önce arkadaş grubunda sizin gibi bi çift vardı, mekanda oturuyoruz 15 kişi rahat var
sohbet muhabbet kahkahalar gırla
kızlardan biri sizin gibi yüksek enerjili bi tip, konuşkan , sıcakkanlı
yanındaki kız ise soğuk, donuk , espirilere gülmeyen, bütün akşam bişi sorulmamışsa cevap vermeyen suratsız bi tipti
bunlar 2 saat bile oturmadılar erken saat olmasına rağmen biz gidiyoruz deyip gittiler
ortamda bir sürü yeni insan birbiriyle tanışmıştı, donuk olan kız bi kişiye bile tanıştığıma memnun oldum hadi hoşçakal demedi
neyse gittiler millet arkalarından konuşmaya başladı
meğer donuk olan kız şey demiş yanındaki arkadaşa, ben rahatsız oldum gidiyoruz demiş
bu kız buna nasıl katlanıyor bütün gece somurtup oturdu ortamın enerjisini düşürdü falan dendi hep arkasından
siz devam etseniz sizinle de ilgili bu tip şeyler olacaktır mutlaka
gerçekten ister misin böyle birini

şunu yapan birini sahiden ister misin hayatının geri kalanında
kendine bunu sor diyorum başkada bişi demiyorum kusura bakma ...

X