illet eşim, illet işi, illet işsizliği..

Yetişemediği yerlerde siz neden eşinize destek olmadınız
Çalışmadınız yani
Tabuk işine girince bakkalda siz de durabilirdiniz

Bence eain sonunda basaracak adam pes etmiyor bir isi batiriyor digerine geciyor.tembel degil yani.
Insallah emekleri bosa cikmaz.
eceezgi sizin gelin ne alemde hala amsderdama tatillere gidiyormu yazda geldi hic durmaz artik

Çok çabalıyormuş gibi görünse de biraz hayalperest ve daldan dala konan bir adam gibi de geldi. Bir yerde sabit durup o iş konusunda en iyisini yapmaya çalışsa neyse ne. Bence bu tavuk işi tutsa sanki ondan da sıkılıp yeni bir alana atlayacak gibi. Macera arayacak yaşı geçmiş bence. 2 tane bebeği olan bir adamın ağırlığı olması gerekiyor.

Bazi seyler sanssizlikla aciklanamayacak kadar ortadadir ya. Esinizin derdi sanssizlik degil, ticaret adami olmamasi. Yani ticarete akli ermiyor. Kac senedir hala duze cikamasiysaniz "demek ki olmuyor" deyip maasli bir ise girmesi gerekiyor.

Esinizin ticaretcilik oynamak disinda meslegi nedir?

adam halinden memnun valla uzun yazılarıbpek okumam ama seninkini gülerek okudum :) allah yardımcın olsun ne denir ki

Allah sabirlar versin ne diyim Eşinede kocaman akil .

Eşinizin en büyük sorunu hiç kimseden tavsiye almaması kimseyi dinlememesi. Arasının iyi olduğu tatlı dilli bi büyüğünüz varsa onunla konuşabilir. Öğüt verir bi tavırda değil de muhabbet arasına ufak tavsiyeler sıkıştırırsa belki bi faydası olur

Bence siz 2 çocuğa rağmen bu işleri takip edin. Yoksa bu kafayla borç iyice büyür. Adamın ticaret yeteneği yok belliki ama zorluyor. Ya da çocuklara bakıcı tutup bir işte çalışın. Hiç değilse mama parasını düşünmezsiniz.

Yine de çabalıyor aslında ama biraz maymun iştahlı ve bildiğini okuyan bir cins...

Peki eşinin esas mesleği nedir? Ticaret mi?

Bence biraz rahatlamak biraz da ders vermek için annene falan yerleş. İşlerini düzeltmeden beni bekleme de. Bunaldım, kafa dinlemek istiyorum de. O zaman belki akıllanır...

Seviyorsan bosanma benim esim nisanliykan serseriydi herkes babama o kizina bakamaz edemez zibidinin teki askerden yeni geldi verme verme dediler ama suan Allaha şükür çalışıyor maasida baya baya iyi ayda 3-4 kere dışarda yiyip gezebilmemeize bile yetiyor bu pahalı şehirlerde sende soyle bebikimiz var bak canım de para yetmiyor de adam akıllı bi ise girsende borçları kapatsak kafamız rahat etse de yok baktin tirt boşa dicemde diyemeyeceğim bugün hocanın biri dedi bosanmak yerine yuvaları kenetliyelim birbirine diye Allah yardimcin olsun biride demiş sen çalış diye erkeğin görevi bu karısına çocuğuna bile bakamayacaksa gebersin tovbe tovbe.

Adam 8-22 evde yok, bide kadın çalışsın çocuklar orda burda ser sefil ev otele dönsün.. Para kazanmak için çalışılır anladığım siz genelde eksiye gidiyorsunuz.. Zor bir denklem... siz çalışsanız da aranızdaki bu sorun malesef çözülmez.. daha saçma işlere girmek için kendinde hak bulur sadece..

bence şartlarınızı bilmiyorum ama bakkala yakın bi yerde otursanız arada bir siz denetleseniz ilgilenseniz bakkalla ordan bukadar borç yapmazsınız diye düşünmekteyim..

Sen gerçekten on altı yaşında bir anne misin ? Ayrıca çalışmak erkeğin görevi değil. Çalışmak her kadının yapması gereken şey. Daha iyi bir hayat, söz hakkı, özgürlük, özgüven, saygınlık ve daha birçok şey için bir kadın mutlaka çalışmalı. Ne ev işleri tamamen kadına aittir, ne de para kazanma görevi tamamen erkeğe aittir.
Konu sahibi işin çok zor, umarım eşin bir an önce toparlar.

Ayy ben sana bayıldım ya :))
Haha, canım cok güldüm ya.
İşleri yönetmeye çalışsan sen de?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…