ingilizce kitap bulmak

fitblack

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
6.480
9.877
1-2 tane değil hanımlar,bayağı bir kitaba ihtiyacım var.uzun bir süre kitap okumaya ara vermek zorunda kalmıştım,artık günde en az 100 sayfa kitap okumaya karar verdim. okumak istediğim çok fazla yazar var,o kadar birikti ki. yalnız bu süreçte ingilizcemi de geliştirmek istediğim için ve genelde orijinal dilde okumayı sevdiğim için kitapların hepsi ingilizce olacak.
şimdi problemim şu günde 100 sayfadan hesap edersek, ortalama bir kitaba da 280 sayfa falan desek ayda 10 kitaba tekabül ediyor:oha: ben bu kadar kitabı nereden bulacağım. bulmak problem değil aslında better world books gibi harika siteler var. sahaflardan da alabilirim ama yine de bütçem yetmez. e-kitap deneyimim hiç olmadı,sıcak bakıyorum ama daha uygunsa düşünebilirim ancak.aslında benim derdim çok ucuza nerelerde bulabilirim?
ya da istanbul'da bildiğiniz kütüphaneler var mı? kaliteli yazarların olduğu.
son olarak kitap takası yapabilirim.verebileceğim çocuk kitapları ve ygs-lys test kitapları var. isteyen olursa özelden yazabilir.
şimdiden teşekkür ederim herkese:KK200:
not: işsiz misin demeyin,evet işsizim. bu yıl kendimi ingilizceye adamaya karar verdim.

Kitabevlerinde satılıyor ingilizce kitap. Hem de bir sürü. Kütüphanelerde de bulabilirsiniz rahatlıkla. Neden bulunmayan bir şey gibi bahsettiniz ki?

İngilizce kitapları genelde çok ucuza bulmak zor. Eski kitapları falan bulabilirsiniz belki ama orijinal dilde yine pahalı olacaktır. Ben e-kitap okuyorum, kütüphanemde muhakkak elimin altında olsun dediğim mesleğimle ilgili veya sevdiğim alanlardaki kitapları satın alıyorum. Hikaye, roman tarzı kitaplarım e-kitaptır. Onları da satın alırım ama durumum yok derseniz pdf olarak ücretsiz indirme yerleri de mevcut.

İngilizce kitapları genelde çok ucuza bulmak zor. Eski kitapları falan bulabilirsiniz belki ama orijinal dilde yine pahalı olacaktır. Ben e-kitap okuyorum, kütüphanemde muhakkak elimin altında olsun dediğim mesleğimle ilgili veya sevdiğim alanlardaki kitapları satın alıyorum. Hikaye, roman tarzı kitaplarım e-kitaptır. Onları da satın alırım ama durumum yok derseniz pdf olarak ücretsiz indirme yerleri de mevcut.
teşekkür ederim,ne kadar eski tip kitap okumayı sevsem de galiba en iyisi e-kitap olacak.
peki siz memnun musunuz? hangi cihazı kullanıyorsunuz?
pek durumum yok şu ara maalesef,ücretsiz indirebildiklerimi indiririm.

teşekkür ederim,ne kadar eski tip kitap okumayı sevsem de galiba en iyisi e-kitap olacak.
peki siz memnun musunuz? hangi cihazı kullanıyorsunuz?
pek durumum yok şu ara maalesef,ücretsiz indirebildiklerimi öyle yaparım artık.

Çoğu kitap öyle ücretsiz bulunabiliyor, Fifty Shades serisine para vermek istemediğim için İngilizce pdf'ini indirmiştim, gayet de rahat okunuyor, kaldığın yeri falan işaretliyor zaten uygulama, açtığınızda aynı yerden devam ederek ilerliyorsunuz. iPad 2 var bende, eski bir cihaz bu zamana göre ama memnunum.

Çoğu kitap öyle ücretsiz bulunabiliyor, Fifty Shades serisine para vermek istemediğim için İngilizce pdf'ini indirmiştim, gayet de rahat okunuyor, kaldığın yeri falan işaretliyor zaten uygulama, açtığınızda aynı yerden devam ederek ilerliyorsunuz. iPad 2 var bende, eski bir cihaz bu zamana göre ama memnunum.
o zaman böyle yapacağım ben de. en iyisi cihaz araştırmasına gireyim şu an :KK48: aradığım cevabı buldum teşekkürler

bilmiyorum pek,bildikleriniz varsa yazabilir misiniz? reklam oluyorsa özelden yazabilirsiniz :)

Takip ettiğim çok sayıda site ve kitap paylaşım grubu var. İnternette 'kitap takas' diye ararsanız yaşadığınız yere ve aradığınız türe göre birçok alternatif bulabilirsiniz. e-kitap da seçeneklerden biri elbette ancak illa kağıda dokunacağım :)

Takip ettiğim çok sayıda site ve kitap paylaşım grubu var. İnternette 'kitap takas' diye ararsanız yaşadığınız yere ve aradığınız türe göre birçok alternatif bulabilirsiniz. e-kitap da seçeneklerden biri elbette ancak illa kağıda dokunacağım :)
bende de o var ama cidden kitapları e-kitap halinde okuyan arkadaşlarım da çok memnun. ondan yavaş yavaş ısındım ben de. bir de kütüphanem tıklım tıklım artık. yeni kitap alıp koyacak yerim kalmadı. en iyisi bu gelişmeleri takip etmek sanırım:olamaz: keşke kocaman bir evim ve kocaman bir kütüphanem olsaydı:110:

bende de o var ama cidden kitapları e-kitap halinde okuyan arkadaşlarım da çok memnun. ondan yavaş yavaş ısındım ben de. bir de kütüphanem tıklım tıklım artık. yeni kitap alıp koyacak yerim kalmadı. en iyisi bu gelişmeleri takip etmek sanırım:olamaz: keşke kocaman bir evim ve kocaman bir kütüphanem olsaydı:110:

e-kitaba alışamadım hala. O yüzden ayrılmak çok zor oldu kesinlikle :KK1: ancak kitaplarımın bir kısmını takas ettim, yeni kitaplar geldi. Bir kısmını bağışladım da biraz yer açıldı. Yabancı ikinci el veya takas siteleri de var ancak biraz tuzluya geliyor.

Memleketimde bir ikinci el dükkanı var; yapılan bağışları satıyorlar daha çok. Kurucuları İngilizler olduğu için genelde bağışçıları da İngilizlerden ve bol bol kitap bağışı geliyor.

2 kitap 1 lira. Hazirana kadar beni idare edecek 20 kitap alıp 10 lira vermek paha biçilemez.

Belki sizin yaşadığınız yerde de vardır böyle oluşum; bir araştırın derim.

e-kitaba alışamadım hala. O yüzden ayrılmak çok zor oldu kesinlikle :KK1: ancak kitaplarımın bir kısmını takas ettim, yeni kitaplar geldi. Bir kısmını bağışladım da biraz yer açıldı. Yabancı ikinci el veya takas siteleri de var ancak biraz tuzluya geliyor.
ben de kütüphanemin yarısını sahaflara verdim,yeni evime taşınmadan önce. lakin yine doldu ve artık kitap konusunda çok seçiciyim. sadece en sevdiğim yazarları,klasikleri vs tutmaya karar verdim ki onlar bile çok yer kaplıyor. ama onlara da kıyamıyorum vermek için:olamaz: siz e-kitap da okuyorsunuz o zaman ara sıra?

X