iNGiLTERE Paylasim Alani(Tanisma)

ingiltere'de el işi ürünler (şal,çanta vb.)satan mağazalar var mı?ingiltere'yi iyi biliyorum diyen arkadaşların dikkatine!!!!!!!!!şutarafagittişutarafagitti

konunuzu ingiltere paylasim alanina kaydiriyorum lutfen ordan devam ediniz ordan size daha cok arkadas ulasacak ve sorunuzu cvblayacaktir

selam arkadaslar,
Bende ingiltere Cheltenham dan. 3 yildir burdayim. Cok seviyorum burayi. Insanlari cok sicak kanli ve yardim sever. Hic Turk arkadasim yok burda. Tanismayi ve kafalarimiz uyusursa da gorusmeyi isterim. Sevgilerimle

selam ben ankaradan siz türkiyeyi bizlerde orda yaşayan yakınlarımızı özlüyoruz yani:çok üzgünüm: sizleri ...

selamlar olsun anavatandan türkiyeden.ben istanbuldayım arkadaşım ama ingilterede bulundum çok güzel günlerim oldu.keşke bir fırsatım olsada hemen tekrara o günleri yaşayabilsem.

Ben londraya yaklasik 2.5 saat uzaktayim. Bu cevrede pek turk yok, turk arkadasim da yok. Olmasini gercekten de isterdim. Arasira londraya gidiyoruz gezmeye. genelde gnubirlik oluyor, yada bir miisafirim geldiginde gezmeye goturuyorum o kadar.

Ben londraya yaklasik 2.5 saat uzaktayim. Bu cevrede pek turk yok, turk arkadasim da yok. Olmasini gercekten de isterdim. Arasira londraya gidiyoruz gezmeye. genelde gnubirlik oluyor, yada bir miisafirim geldiginde gezmeye goturuyorum o kadar.

Merhaba Ah İstanbul,
Sanırım İstanbul' u çok özlüyorsun, ben de oraya yaklaşık 15 saatlik otobüs mesafesindeyim, Güneyde bir sahil ilçesinde yaşıyoruz, durumumuz pek farklı sayılmaz uzaklık açısından .Türkiye' den arkadaş istersen her zaman yazışabiliriz :eek:a.s.Benim de İngiltere ile ilgili merak ettiğim konular var .Son zamanlarda İngiltere' de iş imkanlarını ararştırıyorum.İstanbul' da İngilizce Uluslararası İlişkiler okudum, çalışmak istediğim uluslararası insani yardım örgütleri ve sosyal yardım kuruluşları Avrupa' da ve özellikle İngiltere' de çok fazla. 11 yıldır oldukça iyi ve akıcı düzeyde İngilizce konuşuyorum. Birleşmiş Milletler de ve Almanyada uluslararası bir televizyonda staj deneyimlerim, Türkiye de ise finans kuruluşlarında 3 yıllık iş deneyimim var (Halen çalışıyorum). İdeallerim açısından İngiltere benim için çok cazip, bu arada evliyim ve eşim' de burada çalışıyor.Küçük yerin imkanları da sınırlı oluyor...Londra' da hayat, kiralar çok pahalı diye okuyorum, yıllık minimum ne kadar kazanılırsa ortalama bir hayat geçirilir sence? Yıllık 24000.-pro rata nasıl bir paradır? vergisi kesilmemiş hali mi demek oluyor?neti 12000 gibi ve sanırım londra için acayip az, bu dediğim iş çocuklar için bir yardım örgütü ve part time. Bugün son gündü başvuru için vazgeçtim. Baya yazmışım, göreceğinin garantisi de yok :sm_confused: görüşürüz:1rolleyes:

kızlar selam
ingilterede degilim ama
benim icin cok ozel ve onemli bi insan yaşiyor birminghamda
inşallah gelip görmek de nasip olacak ya fuar yada onun vesilesiyle yerimseniben

kusura bakmayin. Uzun zamandir cok yogundum buralara pek bakamadim. Oncelikle Judy bende yazismak cok isterim. Acik demek lazimsa ben londrada olmadigimdan bir ufak bir koyde oldugumdan londradaki fiyatlari bilmiyorum. Sadece pahali oldugunu biliyorum. Zaten pound bizim paramizdan 2.35 kat daha degerli. Otomatikman hersey cok pahali zaten turkiye deki kazanca gore. Burda ise bildigim. saatlik £8- £10 calisiyorlar cok vasilfi olmayanlar.
Ama sunu derim ki buralara gelme firrsat bulursan kacirma derim. Bir evin kirasi min £650-£900 civarinda yakit elektrik su toplam olarak 3 aylik yaklasik £1300, tek yon otobusun £3 ve 1 patlicanin £1.50 oldugu bir ulkeden bahsediyoruz. Hersey cok pahali. ama en az eline aylik £2500-£3000 gecerse normal bir standartta yasayabilirsin yani yillik olarak min. 0-£40000 kazanman lazim anlamina geliyor.
umarim bilgi verebilmisimdir. Her zaman sorabilirsin bena at mail adresini yazisabiliriz
sevgiyle kal

X