insan neden yalan soyler?

haziran26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2013
924
455
Ilk kez yalanina sahit oldum.esim nobet usulu calisiyor.geceden cikti kahvalti yapiyorduk baktim pek yemiyor kahvalti yapip mi geldin dedim hayir yiyorum iste dedi ama yemiyor yani.neyse aksam oldu face a bakiyor bu bir baktim bir kiz arkadasi mesai sonrasi kahvalti diye foto paylasmis bir kac kisi e aralarinda kocam da var.sok oldum neden sordugum halde soylemedin dedim ?iste uzulmeni istemedim tartisma cikarirsin diye senle de yedim vs gibi bir yanit aldim.
Simdi ben bu adama nasil guvenecegim?insan saklamak istedigi bir sey olmasa yalan soyler mi?aldatiliyor muyum?
Cok uzgunum

Ilk kez yalanina sahit oldum.esim nobet usulu calisiyor.geceden cikti kahvalti yapiyorduk baktim pek yemiyor kahvalti yapip mi geldin dedim hayir yiyorum iste dedi ama yemiyor yani.neyse aksam oldu face a bakiyor bu bir baktim bir kiz arkadasi mesai sonrasi kahvalti diye foto paylasmis bir kac kisi e aralarinda kocam da var.sok oldum neden sordugum halde soylemedin dedim ?iste uzulmeni istemedim tartisma cikarirsin diye senle de yedim vs gibi bir yanit aldim.
Simdi ben bu adama nasil guvenecegim?insan saklamak istedigi bir sey olmasa yalan soyler mi?aldatiliyor muyum?
Cok uzgunum

sinir bozucu bir durum olmuş:26: kıskançmısınız siz arkadaşlarıyla falan bir yerlere gitmesine laf ediyorsanız belki o yüzden söylemek istememiştir. hem iş arkadaşları evli olduğunu biliyodur diye düşünüyorum:KK49:

Cok uzgunum

kalabalık bi şekilde kahvaltı yapılmışsa işte...
aldatılıyormuyum diye düşünmeyin bence..eşinizin halinden tavrından bunu en iyi siz anlarsınız.........

Cok uzgunum

bunu aldatmaya bağlamış olman ilginç geldi
evet bir yalan var ortada ama neden ilk aklına gelen şey aldatılıyor olmak
bence önce bunun nedenini düşün
demekki bu konuda daha öncede olumsuz hisler yaşamışsın
büyütmeye değceğini sanmıyorum
yapabilceğin en iyi şey
sonunun tartışmayada varsa doğru söylemnesini beklediğini kendisine iyice anlatman

Cok uzgunum

İş yerinde arkadaşlarla kahvaltı yaptık deseydi kızabilecek bir insan mısın? Öyleysen bu yüzden yalan söylemiş olabilir. Ama bu da kabul edilemez. Kızmaman gerektiğni düşünüyorsa konuşarak halletmeliydi bence. Yalan söyleyerek değil. Ama yok ılılmlı bir insansan buna da kızmazdım diyorsan sakladıysa bir sıkıntı vardır gibi geliyor.

yok ne aldatması sizde :KK30::KK30:

belli ki birlikte kahvaltılar edilmiş eşinizde faceye resim koyacaklarını tahmin etmedi tabi :KK1: kıskançlık yapmayın kızmayın diye söylememiş ama hoş değil tabiki tavrınızı koyun ama aldatma falan düşünmeyin yaniii :KK31::KK31:

Yalan soylemesini anlamlandiramadim arkadaslarla atistirdik birseyler dese sorun yapmazdim yani o yuzden bilemiyorum ne dusunecegimi kafam yuregim allak bullak.esim kiskanc oldugumu sorun cikaracagimi ima etti ama sorun yalan soylemeseydi cikmayacakti.buz gibi sogudum nasil duzelecek bilmiyorum.

ılk kez yalanina sahit oldum.esim nobet usulu calisiyor.geceden cikti kahvalti yapiyorduk baktim pek yemiyor kahvalti yapip mi geldin dedim hayir yiyorum iste dedi ama yemiyor yani.neyse aksam oldu face a bakiyor bu bir baktim bir kiz arkadasi mesai sonrasi kahvalti diye foto paylasmis bir kac kisi e aralarinda kocam da var.sok oldum neden sordugum halde soylemedin dedim ?iste uzulmeni istemedim tartisma cikarirsin diye senle de yedim vs gibi bir yanit aldim.
Cok uzgunum

peki kahvaltı ettım deseydı kızarmıydınız_?? Neden yalan söylemıs olabılır..

Cok uzgunum

benm eşimde güya çok dindar ama çok yalanını yakaladım buna çözüm yok maalesef:KK31:

bazen olaylar senın ıstegının dısında gelısıyor..

belkı kocan bı anda kendını arkadaşlarıyla o masada buldu,onları kıramadı..

eve donuncede sana söylemek ıstemedı,belkı uzulursun veya suan dusundugun gıbı senaryolar uretebılırsın dıye..

Aldatma diye düşünmeyin kalabalık grupmuş ama yalan söylemesi sizden çekinmesinden de olabilir. Niye gittin evde niye yapmadın kızlar da varmış vs şeklinde bi tepkide bulunur muydunuz eğer söyleseydi. Yani bunu düşünüp çekinmiş olabilir mi

benm eşimde güya çok dindar ama çok yalanını yakaladım buna çözüm yok maalesef:KK31:
Peki nasil guveniyorsun.yalan en tahammul edemeyecegim durum
bazen olaylar senın ıstegının dısında gelısıyor..

belkı kocan bı anda kendını arkadaşlarıyla o masada buldu,onları kıramadı..

eve donuncede sana söylemek ıstemedı,belkı uzulursun veya suan dusundugun gıbı senaryolar uretebılırsın dıye..
umarim oyle olsun.bugune kadar itimadim tamdi asla toz konduramazdim ama bu yalan beni bitirdi yasamiyorum sanki hala inanamiyorum .sonuctA Gece mesaisindeyim dese ne bileyim nerde?bir kac gundur yara yapiyor dye yuzugunu de cikarmisti hic suphe etmedim ama simdi aklima iyi seyler gelmiyor.guvenimi Inanilmaz zedeledi.
Ustelik ozur bile dilemedi:KK43:

Son düzenleme:
Cok uzgunum

Aldatılma olduğunu düşünmüyorum.
Kıskanç bir yapıya sahipseniz eşiniz çekinmiş olabilir mi? :26: Tabi ki ne olursa olsun yalan söylemek hoş değil... :KK51:

Peki nasil guveniyorsun.yalan en tahammul edemeyecegim durum

umarim oyle olsun.bugune kadar itimadim tamdi asla toz konduramazdim ama bu yalan beni bitirdi yasamiyorum sanki hala inanamiyorum .sonuctA Gece mesaisindeyim dese ne bileyim nerde?bir kac gundur yara yapiyor dye yuzugunu de cikarmisti hic suphe etmedim ama simdi aklima iyi seyler gelmiyor.guvenimi Inanilmaz zedeledi.
Ustelik ozur bile dilemedi:KK43:

yüzük çıkarması beni düşündürdü açıkçası yada tesadüf böyle bir olayla denk gelmiş bilemedim. ama senin adına çok üzüldüm gerçekten arkadaşım. ben de aynı şekilde birşey görsem senin gibi hissederdim :KK43: ama face ye fotoğraf koyan kişi seni biliyordur mutlaka evli olduğunuzu. ne desem ki. sen yine de bir özür ve daha ayrıntılı bir açıklama beklediğini söyle bence. kafanı başka şeylerle oyalaki soğukluğun artmasın. hep bu olayı düşünürsen soğukluğun geçmez

Cok uzgunum

İnsanın ilk aklına gelen arkasında bir şey var ki doğruyu söylemiyor oluyor maalesef. Bir de şunu düşünün erkek arkadaşlarıyla yediğini falanda söyleyebilirdi kız olduğunu direkt saklasaydı altında bişey aramanız gerekebilirdi ama sizi üzmemek için yapmış olabilir. Bunda üzülecek ne varsa yemezsin masada oturursun düşüncesiz davranmış bence ama şüphe edilecek bir durum gözükmüyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yüzük çıkarması beni düşündürdü açıkçası yada tesadüf böyle bir olayla denk gelmiş bilemedim. ama senin adına çok üzüldüm gerçekten arkadaşım. ben de aynı şekilde birşey görsem senin gibi hissederdim :KK43: ama face ye fotoğraf koyan kişi seni biliyordur mutlaka evli olduğunuzu. ne desem ki. sen yine de bir özür ve daha ayrıntılı bir açıklama beklediğini söyle bence. kafanı başka şeylerle oyalaki soğukluğun artmasın. hep bu olayı düşünürsen soğukluğun geçmez
Artik etraf cok bozuk arkadasim evliyi bekari ayirmiyorlar pek malesef.
Dedigim gibi inanilmaz sarsildi guvenim yalan soylemesi ardinda baska seyler aramaya zorluyor ama zamani geri alamayiz.evet yuzugunu ise girerken cikarsa eve gelirken taksa haberim olmaz sonucta degil mi o yuzden arti guvendigim icin umursamadim acikcasi.
Dun aksam ayni aciklamalarla ozur diledi.iste uzulmeni istemedim iste kahv.yapiyor benle yapmiyor diye vs zaten yemedim iki lokma birsey aldim.
bu kadar basit bir olay icin soylenen yalani ben masum bulmuyorum cok kirildim.bir sey yok gibi gorunuyor .
Dusunmemeye calisiyorum tabi ama soyledigi baska yalanlar da var mi yoksa bile bundan sonra olacak mi kovamadim bunlari kafamdan hala.

İnsanın ilk aklına gelen arkasında bir şey var ki doğruyu söylemiyor oluyor maalesef. Bir de şunu düşünün erkek arkadaşlarıyla yediğini falanda söyleyebilirdi kız olduğunu direkt saklasaydı altında bişey aramanız gerekebilirdi ama sizi üzmemek için yapmış olabilir. Bunda üzülecek ne varsa yemezsin masada oturursun düşüncesiz davranmış bence ama şüphe edilecek bir durum gözükmüyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Degil mi ama esinin uzulecegini dusunen adam ben evimde esimle yaparim kahvaltimi tum gece beraberdik zaten diyebilir madem oyle

X