Insanity Max30 günlüğüm

Şifa orucunun olayı zaten o, arkasından "yediklerinize dikkat etmeniz" mümkün değil. Çünkü hem metabolizmayı aç bırakıp onun hızını yavaşlatıyor, kıtlığa girdiğini düşündürüp strese sokuyorsunuz, hem de ardından vücut yemek yemeye saldırıyor. Hem metabolizma yavaşlıyor, hem aşırı yemek yiyorsunuz yani. Bu şifa orucunun adı "şifa", yani sağlık. Sağlıksız insanlar için yani. Ameliyat öncesi doktorların ameliyata girecek hastalarının içini boşaltmak için yaptıkları bir oruç. Bunu zayıflamak için kullananlar içinin temizlendiğini söylüyor ama ardından kat kat kilo alıyorlar ne yazık ki.

Dukan uzun vadede sürdürülebilen bir diyet değil bence, en başta pahalı. Dukan kesinlikle o kalori olayını hesaplamıştır, yoksa sınırsız protein alarak zayıflamak mantıklı değil.

Detoks denilen şey yalan, bir şeyler içerek vücudumuzdaki toksinleri atabileceğimizi düşünmüyorum. Ama vücudumuzdaki eksik mineral ve vitaminleri tamamlamak için sebze meyve suyu içmeyi destekliyorum, kendim de yapıyorum. Güzel tariflerim de var :)

Bugün biraz yoğunum, haftasonu müsait olursam yanıt yazabilirim.
Leithia canım cevap için dönmüşsün, teşekkürler canım.böyle insanlara bayılırım, sadık dürüstlük göstergesidir benim için.

Canım dönüp dolaşıp aynı konuları konuşmuş olacağız, çünkü ikimizde su orucu ve Dukan diyetinde sınırsız protein hakkında farklı düşünüyoruz. Ama düşünce farklılığı birbirimize cephe gibi algılanmasın sakın özellikle arkadaşlar tarafından, ben seviyorum ki Leithia' yı:KK37:

Dukan diyetiyle sınırsız et ve ürünleriyle zayıflayan o kadar çok insan var ki, bana kalırsa buradaki asıl mantık karbonhidratı minumuma indirmek proteini yakmak için karbonhidrattan enerji alımı olmayınca yağlardan yakıyor mecbur vücut. Ben bu diyetinde denedim tabii kusur kalır mıyım hiç:KK39: inanmazsınız belki sadece dukan diyetiyle ama sıfır kaçaklı bir ayda 10 kilo vermişdim. Tabi yürüyüş ve sporda vardı. Bir tanıdığım ki bende ondan görüp başlamıştım iki ayda 15 kilo vermişdi. Verilmeye veriliyor kilolar.. Ama mühim olanı koruyabilmek, işde orda işin içine kalori hesabı giriyor bak.

Antioksidanlar vücut için deterjan görevi görüyor bana kalırsa...

İşin uzmanı değilim ne beslenmede ne sporda ama araştırmayı severim. İllede benim dediğim doğru asla demem tatlım, burda karşı iki görüş olarak fikrilerimizi paylaştık.

Detoks yazını merakla bekliycem Canım Sevgiyle kal..:KK68:

Ha focus ha max 30 madem beraber başlamış olalım size katılayım. Pazar mı başlıyoruz?
Şu an ne yapıyorsunuz siz?
Kaç kişiyiz kim kimiz?
Ay başlangıç kilolarımızı falan yazalımda heyecan olsun.
Simurg canım Pazar günü ilk programla başlıyoruz inş Max30 a.. şu an çok kalabalık değiliz tatlım, sende gelirsen 4 kişi olucaz inş ama eminim sonradan katılan çok olucak bizdeki değişimleri okuyanlar gelecekdir.. Pazar günü herkes başlangıç kilosunu alsın evet. Yarın ben bazı hatırlatmalar hazırlıycam zaten... Sevindim çok şekerim katılmana :KK73:

asli abla senden bişey rica edeceğim musait olduğunda bakabilirmisin acaba bu max 30ile beraber verdiği beslenme programıni bulamadım ben bulabilirsen ekler misin buraya fikir olussun kafamızda
Can'ım bende bir yorumda okumuştum bizim kültürümüze yabancı birtakım yiyeceklerle doluydu ve kas geliştirilmesi için olduğundan epey dolu menülerde.. Bi bakmaya çalışırım. Bulurum inş.

Amin cnm inş iyi dileklerin için tsk ederim pazar değilde pazartesi bende katilabiliim size inş allah izin verirse :) peki videoyu nerden bulabilirim acaba ? Bide deneyip zayıflayan incelen bi örnek varmı acaba ? İnanmak hirslanmak istiyorum zayıflicam die ne yapcakmi şaşırdım piskolejm bozuldu valla :KK43:
Hoşgeldin çilekli turtacığım. Hepimiz incecik olcaz inşallah . Tamam sen ptesi başla farketmez Canım. Hiç bozma psikolojini falan bak görürsün eğlene eğlene çatır çatır eriticez yağları :KK49: 2. Sayfamızı incelersen orada takvim ve programın linki var. Oradan hepsini bulabilirsin. İster direkt izle ister indir canım hadi bekliyoruz şekerimm

Kızlar ohh sonunda kaynaştınız Maşallah okumaya yetişemiyorum hala süpersiniz ha şöyle kaç gündür parmaklarım yoruluyodu ya la hareketli tutayım topiği diye..

Kızlar bugün 3 saatlik uykuyla duruyorum şu an. Sabah firmayla ilgili bir terslik yüzünden apartopar işyerine gittik, ben iş yeri uzak olduğundan evde homeofis çalışıyorum. Hergün gitmiyorum Firmaya uzaktanbağlantılı çalışıyorum.
Neyse sabah sabah biraz stress ve gereksiz gerginlik oldu neyse biz gidince sorun çabuk halloldu.

İkindiyi bekledim birazdan az bişey uyurum, akşama görüşürüz bebeklerim. Gönlüm şimdi rahat herkes birbirine kaynaşdı Maşallah öpüldünüz şekerlerimm

image.jpg

Kızlar ohh sonunda kaynaştınız Maşallah okumaya yetişemiyorum hala süpersiniz ha şöyle kaç gündür parmaklarım yoruluyodu ya la hareketli tutayım topiği diye..

Kızlar bugün 3 saatlik uykuyla duruyorum şu an. Sabah firmayla ilgili bir terslik yüzünden apartopar işyerine gittik, ben iş yeri uzak olduğundan evde homeofis çalışıyorum. Hergün gitmiyorum Firmaya uzaktanbağlantılı çalışıyorum.
Neyse sabah sabah biraz stress ve gereksiz gerginlik oldu neyse biz gidince sorun çabuk halloldu.

İkindiyi bekledim birazdan az bişey uyurum, akşama görüşürüz bebeklerim. Gönlüm şimdi rahat herkes birbirine kaynaşdı Maşallah öpüldünüz şekerlerimm
sorun her neyse cozulmesine sevindim abla ama uyuma bu saatte bence akşam erken yatarsin hem uyku duzenin geri gelir hemde iyi değil diyorlar ya ikindi sonrasi uyumak tabi yine de sen bilirsin çok bilmişlik gibi algılamani istemem

sorun her neyse cozulmesine sevindim abla ama uyuma bu saatte bence akşam erken yatarsin hem uyku duzenin geri gelir hemde iyi değil diyorlar ya ikindi sonrasi uyumak tabi yine de sen bilirsin çok bilmişlik gibi algılamani istemem
Biliyorum kuzum ikindi uyunmaz derler ama uzun uyuyamam zaten şöyle bir saat iyi gelir heralde, yoksa böyle enerjisiz sevmem kendimi ben ya :KK76:

Hoşgeldin çilekli turtacığım. Hepimiz incecik olcaz inşallah . Tamam sen ptesi başla farketmez Canım. Hiç bozma psikolojini falan bak görürsün eğlene eğlene çatır çatır eriticez yağları :KK49: 2. Sayfamızı incelersen orada takvim ve programın linki var. Oradan hepsini bulabilirsin. İster direkt izle ister indir canım hadi bekliyoruz şekerimm
Aaa bu iyi oldu çok teşekkür ederim :)

Kızlar Schaun T severleri gördünüz mü ? Adam salonlara sığmıyor. Başka resimlerde var ama yüklemedi. Ara ara atarım gene..

Sedacığım deneme yapmışsın mesajını bulamadım ya ben senin kuzum.. Benim gözler Şeyla bakıyorda bugün. Akşama dönerim Baki'im napmışsın?

Efsa şekerim nerelerdesin ses ver ??
Bahar kuzum bugün ne yedin içtin kıı anlat hele ..

Kızlar benim bacak içi yağları çok var sarkıyo yani çok kötü gözüküyor acaba bu sporla onlarda toparlanırmıki bide göbek ve simitlerim var tek sorunum bunlar :) basenlerim var ama memnunum :KK76: basenlerinden memnun olanı hiç duydunuz mu acaba :KK48::KK48::KK48:

Kızlar benim bacak içi yağları çok var sarkıyo yani çok kötü gözüküyor acaba bu sporla onlarda toparlanırmıki bide göbek ve simitlerim var tek sorunum bunlar :) basenlerim var ama memnunum :KK76: basenlerinden memnun olanı hiç duydunuz mu acaba :KK48::KK48::KK48:
kilo verdikçe bence toparlanır yani tüm umudum benim o yönde:-)insanüstü shaun abi de düzeltemezse benim fiziği kimse düzeltemez diye düşünüyorum

Bacak içinin çözümü bence sumo squat. devamlı yapmadım ama 10 gün bile fark ettiriyor toparlamaya başlıyor. Ama sumo squat yaparken focusta yapıyordum onunda faydası vardır heralde. Sonuc olarak 30max ta fayda etcektir :KK70:

Simitler içinde Hulahoop derim başka bişi demem. Bu akşam yeniden düzenli çevirmeye başlıyorum.

Bacak içinin çözümü bence sumo squat. devamlı yapmadım ama 10 gün bile fark ettiriyor toparlamaya başlıyor. Ama sumo squat yaparken focusta yapıyordum onunda faydası vardır heralde. Sonuc olarak 30max ta fayda etcektir :KK70:

Simitler içinde Hulahoop derim başka bişi demem. Bu akşam yeniden düzenli çevirmeye başlıyorum.

hulahoop cidden ise yarıyor mu yaa öyleyse bende alayım gerçi bilmiyorum küçükken yapamazdim:-) bide fıtık var zorlar mi ki

hulahoop cidden ise yarıyor mu yaa öyleyse bende alayım gerçi bilmiyorum küçükken yapamazdim:-) bide fıtık var zorlar mi ki
Fıtıkta etkisini bilemem canım bi doktora danışmakta fayda var. Ağırlıklı hulahoop kesinlikle işe yarıyor.
Küçükken bende ceviremezdim. Ama hem agırlıklı hemde boyunun boyuma uygun olması sayesınde rahat cevırıyorum. 30 dk da 3-4 kere den fazla düşürmüyorum. hatta oda hulahopu cevırırken farklı hareketler yapasım geldıgı ıcın düşüyor

Ozaman bende alayım hulahop :) squatida deneyeyim belki ise yarar :)

Leithia canım cevap için dönmüşsün, teşekkürler canım.böyle insanlara bayılırım, sadık dürüstlük göstergesidir benim için.

Canım dönüp dolaşıp aynı konuları konuşmuş olacağız, çünkü ikimizde su orucu ve Dukan diyetinde sınırsız protein hakkında farklı düşünüyoruz. Ama düşünce farklılığı birbirimize cephe gibi algılanmasın sakın özellikle arkadaşlar tarafından, ben seviyorum ki Leithia' yı:KK37:

Dukan diyetiyle sınırsız et ve ürünleriyle zayıflayan o kadar çok insan var ki, bana kalırsa buradaki asıl mantık karbonhidratı minumuma indirmek proteini yakmak için karbonhidrattan enerji alımı olmayınca yağlardan yakıyor mecbur vücut. Ben bu diyetinde denedim tabii kusur kalır mıyım hiç:KK39: inanmazsınız belki sadece dukan diyetiyle ama sıfır kaçaklı bir ayda 10 kilo vermişdim. Tabi yürüyüş ve sporda vardı. Bir tanıdığım ki bende ondan görüp başlamıştım iki ayda 15 kilo vermişdi. Verilmeye veriliyor kilolar.. Ama mühim olanı koruyabilmek, işde orda işin içine kalori hesabı giriyor bak.

Antioksidanlar vücut için deterjan görevi görüyor bana kalırsa...

İşin uzmanı değilim ne beslenmede ne sporda ama araştırmayı severim. İllede benim dediğim doğru asla demem tatlım, burda karşı iki görüş olarak fikrilerimizi paylaştık.

Detoks yazını merakla bekliycem Canım Sevgiyle kal..:KK68:
Çok teşekkür ederim öncelikle. Ve evet, arada gergin bir tartışma yok, beyin fırtınası ya da fikir danışması diyebiliriz.

Öncelikle Dukan olayından bahsedeyim. Dukan kesinlikle işe yarayan bir diyet, işe yaramıyor demiyorum asla. Karatay gibi Dukan da oldukça başarılı diyetlerden. Ama benim eleştirdiğim nokta, "sınırsız" kelimesi. Çünkü Dukan kesinlikle proteine sınır koyuyordur, mesela günde 5 tabak yiyeceksiniz diyordur ama "sınırsız", "sabahtan akşama dek hiç durmadan" protein yiyeceksiniz demiyordur. "Ooo madem sınırsız, günde 10 kilo et yiyeyim" dersen kilo alırsın, benim dikkat çektiğim nokta buydu. Dukan'ın eleştirdiğim diğer yanı, yükleme haftasında verilen diyetin masraflı olması, sürekli ete para yetiştirmek zor. Onun haricinde, tabii ki işe yaradığını biliyorum, kalıcı kilo veren çok fazla kişi var Dukan sayesinde. Yine de acaba ileride gut hastalığına sebep olur mu diye düşünüyorum. Dukan bildiğim kadarıyla Ketojenik diyetlere giriyor.

Ancak şu var, vücudumuzun her besin tipine ihtiyacı var. O yüzden ben karbonhidratların tamamen kesildiği, yağların tamamen beslenme düzeninden çıkarıldığı bir beslenme şeklinin sağlıklı olacağını sanmıyorum. Her şeyden ama az az, bende işe yarayan bir formül. Başkalarının bünyesi farklı olabilir, ama ben doymamış yağın ve kompleks karbonhidratın bulunduğu bol proteinli diyet uyguluyorum kendimde.

Hiç karbonhidrat almamanın şu sıkıntısı var, kaynak: BBC'nin "10 Things You Need to Know About Losing Weight" belgeseli.
"Complex carbs take more energy to break down than refined/processed/simple carbs. If you go low carb, your body will go into ketosis and you will urinate out ketone bodies."
Çevirisi şöyle, kompleks karbonhidratların yakılması için basit karbonhidratlardan daha fazla enerjiye ihtiyacı var. Eğer vücudunuzda az miktarda karbonhidrat olursa, onların enerjisini kullanarak katabolik tepkimeye giriyor vücut(yıkım tepkimeleri) ve yağ kaybı yaşanıyor. Eğer bu az miktarda karbonhidrat olmazsa, enerjiyi yağdan harcamaya yönelmiyor vücut, aksine daha fazla yağ parçalayabilme potansiyeli varken daha az yağ yakıyor. Aşağıda bir kaynaktan aldığım metnin çevirisi var:

Arizona State University’den araştırmacılar 6 haftalık bir periyotta 2 ayrı beslenme programını karşılaştırmışlar. Birincisi ketojenik, yani tüm kalorilerin %10’dan azı karbonhidratlardan geliyor. İkincisi ise karbonhidrat açısından daha zengin (total kalorinin %40’ı), yağ açısından daha az (total kalorinin %30’u) bir program. İki programda da protein miktarı aynı. İki grubun denekleri de sonuçta kilo kaybetmişler. Fakat kaybedilen yağ miktarı anlamında pek belirgin bir değişiklik yok. Tamamen karbonhidratı çıkarttığınız bir beslenmenin ilk haftasından itibaren sinirlilik ve yorgunluk hali görülebilecektir.

Son olarak antioksidan olayı da yalan ne yazık ki.

http://www.livescience.com/34845-detox-cleansing-facts-fallacies.html
http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2014/dec/05/detox-myth-health-diet-science-ignorance
livescience ve the guardian'da yazan metinlerin çevirisi ise şu şekilde:

"Açık olalım," diyor Exeter Üniversitesi'nden tamamlayıcı tıp emekli profesörü Edzard Ernst... ki çeşit detoks vardır: Birisi saygıdeğer iken, diğeri değildir." Söylediğine göre saygıdeğer olanı, hayati tehlikesi olan ilaç bağımlısı insanların tıbbi tedavisidir. Gerçekten işlevseldir ve bunun belli başlı nedenleri vardır. Ancak şöyle devam ediyor: "Diğeri ise girişimciler, sahtekarlar ve sahte doktorlar tarafından, sözde biriktirmiş olmanız gereken vücut toksinlerinizin etkisini gideren sahte bir tedaviyi satmak amacıyla gasp edilmekte olan kelimedir."
Eğer toksinler vücudunuzun boşaltamayacağı bir şekilde birikseydi, söylediğine göre ölmüş olmanız veya ciddi tıbbi müdahaleye muhtaç olmanız gerekirdi.
"Sağlıklı vücut böbreklere, bir karaciğere, deriye, hatta siz konuşurken içinizdeki zehri boşaltabilen akciğerlere sahiptir. Sağlıklı bir vücutta mükemmel şekilde iyi çalışan bir şeyi daha iyi çalıştıracak herhangi bir detoks tedavisi yok."
"Toksinlerin" etrafında dönen satış oyunları, sindirdiğiniz veya soluduğunuz zehirli maddelerdir. Fakat tam olarak bu toksinlerin ne olduğu açık değil. Eğer isimlendirilselerdi, geçerliliklerini denemek için tedaviden önce ve sonra ölçülebilirlerdi. Ancak daha çok, gözünüzdeki yüzen şeyler gibi (bunlara "yüzer noktalar" deniyor, buraya tıklayarakbilgi alabilirsiniz), bu toksinlere odaklandığınız zaman görüş alanından "kaçıyorlar".
2009'da, bir grup bilim insanı tarafından kurulan Sense About Science (Bilimin Mantığı) kurumu, marketlerde ve eczanelerde satılan ve zehir arındırdığını iddia eden 15 ürünün imalatçısıyla temas kurdu. Ürünler beslenme takviyelerinden meyve suları ve şampuanlara kadar çeşitlilik gösteriyordu. Bilim insanları, iddiaların ardındaki kanıtları sordukları zaman, üreticilerden bir tanesi toksinler şöyle dursun, "arındırmak" ile neyi kastettiklerini bile açıklayamadı.

Kaynak: Richard Dawkins Foundation For Reason & Science
http://www.radikal.com.tr/saglik/detoks-bir-yalan-mi-1193525/
http://www.evrimagaci.org/fotograf/66/7251
http://www.hurriyet.com.tr/detoks-koca-bir-yalan-mi-19461488

Kadınlar kulübü sitesinin linkleri kendi sayfasına çevirme gibi bir alışkanlığı var, eğer linkler çalışmıyorsa google'a "detoks yalanı" yazmanız yeterli olacaktır. Yabancı kaynaklarda ise "Detox Myth" araması, bilimsel sayfalarda bu yalana dair kanıtlarla dolu.

Ama dediğim gibi, detoks derken vücudu temizlemek değil de eksik mineral ve vitaminleri eklemek gibi bir düşünceniz varsa, sebze ve meyve suları tavsiyemdir. Bayılırım içmeye :)

Çok teşekkür ederim öncelikle. Ve evet, arada gergin bir tartışma yok, beyin fırtınası ya da fikir danışması diyebiliriz.

Öncelikle Dukan olayından bahsedeyim. Dukan kesinlikle işe yarayan bir diyet, işe yaramıyor demiyorum asla. Karatay gibi Dukan da oldukça başarılı diyetlerden. Ama benim eleştirdiğim nokta, "sınırsız" kelimesi. Çünkü Dukan kesinlikle proteine sınır koyuyordur, mesela günde 5 tabak yiyeceksiniz diyordur ama "sınırsız", "sabahtan akşama dek hiç durmadan" protein yiyeceksiniz demiyordur. "Ooo madem sınırsız, günde 10 kilo et yiyeyim" dersen kilo alırsın, benim dikkat çektiğim nokta buydu. Dukan'ın eleştirdiğim diğer yanı, yükleme haftasında verilen diyetin masraflı olması, sürekli ete para yetiştirmek zor. Onun haricinde, tabii ki işe yaradığını biliyorum, kalıcı kilo veren çok fazla kişi var Dukan sayesinde. Yine de acaba ileride gut hastalığına sebep olur mu diye düşünüyorum. Dukan bildiğim kadarıyla Ketojenik diyetlere giriyor.

Ancak şu var, vücudumuzun her besin tipine ihtiyacı var. O yüzden ben karbonhidratların tamamen kesildiği, yağların tamamen beslenme düzeninden çıkarıldığı bir beslenme şeklinin sağlıklı olacağını sanmıyorum. Her şeyden ama az az, bende işe yarayan bir formül. Başkalarının bünyesi farklı olabilir, ama ben doymamış yağın ve kompleks karbonhidratın bulunduğu bol proteinli diyet uyguluyorum kendimde.

Hiç karbonhidrat almamanın şu sıkıntısı var, kaynak: BBC'nin "10 Things You Need to Know About Losing Weight" belgeseli.
"Complex carbs take more energy to break down than refined/processed/simple carbs. If you go low carb, your body will go into ketosis and you will urinate out ketone bodies."
Çevirisi şöyle, kompleks karbonhidratların yakılması için basit karbonhidratlardan daha fazla enerjiye ihtiyacı var. Eğer vücudunuzda az miktarda karbonhidrat olursa, onların enerjisini kullanarak katabolik tepkimeye giriyor vücut(yıkım tepkimeleri) ve yağ kaybı yaşanıyor. Eğer bu az miktarda karbonhidrat olmazsa, enerjiyi yağdan harcamaya yönelmiyor vücut, aksine daha fazla yağ parçalayabilme potansiyeli varken daha az yağ yakıyor. Aşağıda bir kaynaktan aldığım metnin çevirisi var:

Arizona State University’den araştırmacılar 6 haftalık bir periyotta 2 ayrı beslenme programını karşılaştırmışlar. Birincisi ketojenik, yani tüm kalorilerin %10’dan azı karbonhidratlardan geliyor. İkincisi ise karbonhidrat açısından daha zengin (total kalorinin %40’ı), yağ açısından daha az (total kalorinin %30’u) bir program. İki programda da protein miktarı aynı. İki grubun denekleri de sonuçta kilo kaybetmişler. Fakat kaybedilen yağ miktarı anlamında pek belirgin bir değişiklik yok. Tamamen karbonhidratı çıkarttığınız bir beslenmenin ilk haftasından itibaren sinirlilik ve yorgunluk hali görülebilecektir.

Son olarak antioksidan olayı da yalan ne yazık ki.

http://www.livescience.com/34845-detox-cleansing-facts-fallacies.html
http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2014/dec/05/detox-myth-health-diet-science-ignorance
livescience ve the guardian'da yazan metinlerin çevirisi ise şu şekilde:

http://www.radikal.com.tr/saglik/detoks-bir-yalan-mi-1193525/
http://www.evrimagaci.org/fotograf/66/7251
http://www.hurriyet.com.tr/detoks-koca-bir-yalan-mi-19461488

Kadınlar kulübü sitesinin linkleri kendi sayfasına çevirme gibi bir alışkanlığı var, eğer linkler çalışmıyorsa google'a "detoks yalanı" yazmanız yeterli olacaktır. Yabancı kaynaklarda ise "Detox Myth" araması, bilimsel sayfalarda bu yalana dair kanıtlarla dolu.

Ama dediğim gibi, detoks derken vücudu temizlemek değil de eksik mineral ve vitaminleri eklemek gibi bir düşünceniz varsa, sebze ve meyve suları tavsiyemdir. Bayılırım içmeye :)
bende yazılarınızı okumaya bayılıyorum ne çok şey var bilmedigimiz eline sağlık

X