Insanity Max30 günlüğüm

Yapamıyo ki yapamıyo ki ohh ohh :rolleyes:
Kız gerçekden sana şaşırıyorum ha kuzum, kız o kadar spor yapıyosun bunda niye bu kadar zorlanıyosun tatlım... Kız 15 dk 15 dk yap bari alışdıkça arttır.. Gerçekden isteksizsende başka şeyler yap kuzum ne diyim, sevmeden yapmakda işkence olur insana.. Dün bana gönderdiğin hızlı pilatesi yap mesela :) bugün yapıcam ben onu max arkasına inş :)
Ben 510 ip atladım, yarında 700 Atlıcam inşallah..bir iki nefes arası hariç hiç durmadım bile, akşama da Zumba yapıcam.. Daha ne yapım yahuu ölüm mü :KK61:

Açççç ben tabii ki aşkım ZUMBAMI paylaşırım :21:sporun, kilo vermenin eğlenceye dönüşmüş haliiii :-)
Evet ya herkes sporu eziyet gibi görüyor genelde, öyle olmamalı aslında belki faydası olur spor anlayışımız değişir.. Kız zaten en büyük katkıyı senden bekliyorum, komik hatun.. Senin komiklikleri ciddi ciddi yazmaların öldürüyor beni bazen anam :)

Evet ya herkes sporu eziyet gibi görüyor genelde, öyle olmamalı aslında belki faydası olur spor anlayışımız değişir.. Kız zaten en büyük katkıyı senden bekliyorum, komik hatun.. Senin komiklikleri ciddi ciddi yazmaların öldürüyor beni bazen anam :)
Evet keşke elimdeki DVD leri burda paylaşma imkanım olsa, harika videolar inanılmaz enerjik ve yorucu... Hem sen de zumbayla tanışmış olursun...bakarsın, yaparsın Bi bakmışsın bağımlı olmuşsun...
Rüyamda beto perezi gördüm ne alakaysa hahahah:))) yeni DVD çıkarıyormuş falan birde videolarda sarışın uzun boylu bir kız var onun eski karısıymış:KK70: ondan sonra da dedemi gördüm:KK57: Zumba dan dedeme ışınlandım ne alakaysa bu arada rüyamı da anlatmış oldum :KK53:

Evet keşke elimdeki DVD leri burda paylaşma imkanım olsa, harika videolar inanılmaz enerjik ve yorucu... Hem sen de zumbayla tanışmış olursun...bakarsın, yaparsın Bi bakmışsın bağımlı olmuşsun...
Rüyamda beto perezi gördüm ne alakaysa hahahah:))) yeni DVD çıkarıyormuş falan birde videolarda sarışın uzun boylu bir kız var onun eski karısıymış:KK70: ondan sonra da dedemi gördüm:KK57: Zumba dan dedeme ışınlandım ne alakaysa bu arada rüyamı da anlatmış oldum :KK53:
gündüz hayırlarına olsun, sen kafayı baya takmışsın bu işe anlaşıldı :KK48:

Bi aratayım şu Beto Perez' i kız bi tanışak bakem kendisiyle :)) Hayır olsun şekerim.. Deden diyo ki hep hoplayıp zıplayacagına bi arada hatırımı sor diyor kız , bende rüyanı yorumladım bak :))

Bence Zumba arkasına şu hızlı pilatesi ekle ip yerine daha faydalı olur bence :)
Hepsini bir arasa yapamam öyle deme ip atlamanın da acayip faydası var benim Bi arkadaşım sadece ip atlayarak bütün doğum kilolarından kurtuldu tam 20 kilo

Ama şunu anladım ki mutlaka zevk aldığın sporla devam edilmeli... Zor olanla 2 ayda alacağın sonucu ki bu seni spordan bıktırıp soğutacak belki hiç yapmıcaksın ileriki Zaman'da, zevk aldığın bir iki tık daha kolayla yapıp devam etmek sonucu da 6 ayda almak mesela daha mantıklı

Bi aratayım şu Beto Perez' i kız bi tanışak bakem kendisiyle :)) Hayır olsun şekerim.. Deden diyo ki hep hoplayıp zıplayacagına bi arada hatırımı sor diyor kız , bende rüyanı yorumladım bak :))
Kız Babanemide gördüm kendisi rahmetli...
Kız yoksa betom ölecekmi abowww ben ne ederim o zaman:p

Kız Babanemide gördüm kendisi rahmetli...
Kız yoksa betom ölecekmi abowww ben ne ederim o zaman:p
Kız Allah canını almasın senin :KK70:yoruma bak ya :))
dua istiyorlar o zaman kız 3 İhlas suresi birde Fatiha suresi oku ruhlarına şekerim..

Kız baktım Zumbaya Beto' ya valla zevklia ya kızz.. Adam şarkıcı mı ne aslında Schaun gibi :)
Kız sen Schaun' un Cize' sini yap o zaman ritim tutmak hoşuna gidiyor belki seversin.. Pembekurabiye denemeişdi dün bi bak max30 yerine belki onu yaparsın?

Kız Allah canını almasın senin :KK70:yoruma bak ya :))
dua istiyorlar o zaman kız 3 İhlas suresi birde Fatiha suresi oku ruhlarına şekerim..

Kız baktım Zumbaya Beto' ya valla zevklia ya kızz.. Adam şarkıcı mı ne aslında Schaun gibi :)
Kız sen Schaun' un Cize' sini yap o zaman ritim tutmak hoşuna gidiyor belki seversin.. Pembekurabiye denemeişdi dün bi bak max30 yerine belki onu yaparsın?
Hayır şarkıcı falan değil Bi kerem, kendisi Shakira gibi ünlü kişileri çalıştıran kili

ZUMBA HAKKINDA HER ŞEY… JOIN THE PARTY!

Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleri ile birleştiren Zumba ile eğlenerek zayıflamak isterseniz bu yazıyı mutlaka okuyun...

Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran Zumba hızla yayılmaya başladı ... Herkesin ağzında bir Zumba... "Zumba nedir? Ne değildir?"

Bilmeyenler için ZUMBA nedir?

ZUMBA; dinamik, heyecan verici, coşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde dans adımları kullanılarak yapılan Latin esintili dans-fitness dersidir. Kısacası ZUMBA dans ile fitnessın birleşiminden oluşan bir kardiyo programıdır. Her ZUMBA dersi bir parti tadında geçer ve katılımcılar dersin nasıl geçtiğini anlamadan hem kalori harcamış hem dans adımlarını öğrenmiş hem de eğlenmiş olarak dersten ayrılırlar. Zayıflatması, forma sokması ve dans adımlarını farkında bile olmadan öğrenilmesinin yanında ZUMBA çok eğlencedir.

Zumba Fitness'in ülkemizdeki geçmişi nedir ?

Zumba Fitness ülkemize 2009 yılında Beto Perez'in bizzat Hillside Spor Kulübündeki eğitmenlere sertifikalı bir eğitim vermesiyle gelmiştir. Daha sonra Türkiye'den birçok arkadaşımız Zumba sertifikalarını alıp Zumba'yı hızla tanıtmaya ve yaymaya başlamıştır. Şimdilerde birçok kişi tarafından bilinmekte, birçok kişinin hayatına renk katmış ve bağımlılık yapmış durumda ...Artık ZUMBA ülkemizin bir çok yerinde biliniyor, gittikçe de yaygınlaşıyor.

ZUMBA, aletler ve makinelerle spor yapmayı sevmeyen kişilere göre bir fitness programı. Derslerde hangi kaslarınızın nasıl çalıştığını, hangi hareketi kaç kere tekrar etmeniz gerektiğini düşünmeden kendinizi eğitmene ve müziğin ritmine bırakıyorsunuz, sanki bir partideymiş gibi dans edip eğleniyorsunuz.

Zumba Fitness'ın faydaları nelerdir?

Zumba’nın birçok faydası var kısaca saymaya çalışırsak; Bir kere Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba’yı öğrenirken gözünüz korkmaz. Rahat bir öğrenim ortamı sağlar size… Şekilli bir vücuda sahip olursunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrenip geliştirdikçe kendinize olan güveninizi de geliştirirsiniz.

Kimler Zumba Fitness yapabilir?

Kalp problemi olmayan herkes zumba yapabilir.
Zumba Fitness’ın her yaş grubuna ve her zevke uygun programları var. Mesela çocuklar için Zumbatomic ya da ileri yaştaki aktif kişiler için Zumba Gold, kaslarını yoğun olarak çalıştırmak isteyenler için Zumba Toning ve suda spor yapmayı sevenler için Aqua Zumba gibi.

Derslerde herkes o kadar eğleniyor, o kadar çok enerji ile doluyor ki bir saat boyunca yerimizde hiç durmadan hareket etmiş olmamıza rağmen çıkınca yorgunluk yerine, yüzlerimizde mutlu bir gülümseme oluyor. Hatta bazı öğrencilerimiz sadece kilo vermek için değil, rahatlamak ve bu enerji dolu ortamın içinde olmak için geldiklerini söylüyorlar.

Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisi haftada kaç saat bunu yapmalı?

Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisinin haftada en az 2 gün ve düzenli olarak gelmesi gerekiyor. Bir derste ortalama 700 ila 1000 arasında kalori harcanıyor. Düzenli bir diyet ile desteklenirse kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilir. Buna örnek olarak birçok öğrencimiz , 1-2 ayda sadece Zumba yapıp, yediklerine hiç dikkat etmeden 5- 6 kilo verdi.Diyetle destekleyen öğrencilerimiz ise 1-2 ayda 8-10 kilo verdi...

Zumba Fitness yapan bir kişi nelere dikkat etmeli?

Zumba yapan kişilerin mutlaka eğitmenlerinin lisanslı olup olmadığına dikkat etmesi gerekli, tüm Dünyadaki Zumba eğitmenleri www.zumba.com da listelenmiştir. Listede ismi geçmeyen bir eğitmen lisanslı Zumba eğitmeni değildir ve yaptığı ders Zumba dersi değildir. Böyle bir derse katılan kişi Zumba’yı yanlış tanımış olur. Derse katılan kişilerin buna dikkat etmesi gereklidir.

Ana menüyü aç

Zumba

Bir fitness merkezinde yapılan Zumba eğitimi.
Zumba, 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.[1] Zumba, dans ve aerobikfigurlerini içerir. Zumba koreografisinde, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, "squat" ve "lunge" egzersizleri de kullanılır.[2

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

Kızlarrrr foto geliyor

X