İnsanlar neden bu kadar meraklı ve kötü niyetli?

İş yerinizdekiler cinayet suç değil dese bu konuda fikriniz değişecek mi? Neden fikriniz değişiyor? siz kendiniz haklı olduğunuzu tam oturtmamışsınız diye deyilenler sizi çok etkiliyor galiba. O arsızı da bozmuşsunuz öyle intikam almış sadece kendisi de dediğine inanmıyordur. Siz de gülüp benim derdimi çekmek sana kalmamış git kendi şu şu dertlerine yan deseydiniz. Bekar konusuna da merak etmeyin, daha iyileri çıkacak karşınıza. Zaten bağımlı demişsiniz, öylesiyle evlenmek akla mantığa sığmayacak bir şey.
Asıl sebebi bilmedikleri için ve beni sürünürken görmedikleri için sürekli 'şaka' yollu takılıyorlar sözde. İnanın tersliyorum da ama alınmıyorlar hiç ben utanıyorum artık. Ayrılırken çok üzüldüm ama tereddüt etmedim ben hala da iyi ki diyorum. Ama insan yoruluyor bir süre sonra sadece bitsin bir an önce diyorum

küçük bir yerde yasıyorsunuz herhalde
Bu kadar herkes nasıl içli dışlı
Sorduklarında sadece “ bu benim özelim “ deyin.
Müdürden şöföre kadar herkes niye sorar ki
Evlenecekken 1-2 gün kala mı ayrıldınız da bu kadar büyütüyorlar.
Aile gibiyiz kavramını çok yanlış anlayan bir kurum malesef. Yatak odası muhabbetleri dönüyordu ki çok şükür onlar yok artık herkes hadsiz ve densiz. Hayır düğün tarihi korona sebebiyle belirsiz bir tarihti. Artık duymazlıktan geleceğim

Aile gibiyiz kavramını çok yanlış anlayan bir kurum malesef. Yatak odası muhabbetleri dönüyordu ki çok şükür onlar yok artık herkes hadsiz ve densiz. Hayır düğün tarihi korona sebebiyle belirsiz bir tarihti. Artık duymazlıktan geleceğim
duymazdan gelmeyin dediğim gibi özel hayat deyin geçin
Rezillik yani

duymazdan gelmeyin dediğim gibi özel hayat deyin geçin
Rezillik yani
Kesinlikle rezillik çıkma şansım olsa şimdi bırakır çıkarım ama malesef. Emin olun en az üçer defa demişimdir. Ama başka nişanlı arkadaş var kurumda ne zaman yan yana gelsek konusu açılıyor, ne zaman düğün lafı geçse bana dönüyorlar bıktım ben de

Kesinlikle rezillik çıkma şansım olsa şimdi bırakır çıkarım ama malesef. Emin olun en az üçer defa demişimdir. Ama başka nişanlı arkadaş var kurumda ne zaman yan yana gelsek konusu açılıyor, ne zaman düğün lafı geçse bana dönüyorlar bıktım ben de
eğer kamuda iseniz tayin vs isteyin.
Yapacak bir şey yok yani adam öldürmedin sonuçta anlaşamadım bitti
Çok üstüne gelirse sizin başka işiniz yok mu de

Facia olarak görüyorlar ve galiba bana da bunu yapmaya başladılar. Bu kadar mı kötü bir şey yaptım ben diye düşünüyorum artık. İnanın abartı gibi geliyor olabilir ama iş yeri tuvaletinde ağlamaya başladım artık. 20 kişi önünde bozduğum babam yaşında adam eee artık sana da bekarı gelmez diyip arsızca gülebiliyor
Çünkü böyle yetiştirilmişler, hayatlarını bunların üzerine kurmuşlar ve bu uğurda ömür tüketmişler. Kadın dediğin sürünür yahu, cefa çeker, ne haddine nişan atmak boşanmak falan. Başka türlüsünü görmemişler. Haliyle yadırgıyorlar. B.k gibi ilişkilerde debelendiklerinden olsa gerek bu nefretleri, kurtulabileni görünce enayilikleri ile yüzleşiyorlar.

Çünkü böyle yetiştirilmişler, hayatlarını bunların üzerine kurmuşlar ve bu uğurda ömür tüketmişler. Kadın dediğin sürünür yahu, cefa çeker, ne haddine nişan atmak boşanmak falan. Başka türlüsünü görmemişler. Haliyle yadırgıyorlar. B.k gibi ilişkilerde debelendiklerinden olsa gerek bu nefretleri, kurtulabileni görünce enayilikleri ile yüzleşiyorlar.
Kendi mutsuzluklarını böyle bastırıyorlar diyorum ben de. Herkes mutsuz olsun istiyorlar ben de öyle debelenmek istemiyorum ama en çok etkinlenmek üzüyor

hepsi tamam da bu kısmı bana biraz ütopik geldi.
Bana da anlattıkları zaman öyle geldi ama malesef doğru. Onlar için anlaşamamak ayrılmak için asla bir sebep değil. Dövüyor, sövüyor mu diye soruyorlar yok diyorum eeee o zaman niye ayrıldın diyorlar üzgün de değilsin, başkası mı girdi aklına diye ağız arıyorlar kendilerince

Hanımlar herkese merhaba. Nişan atalı kısa bir süre oldu. Tamamen aklımdan çıkarmaya çalıştığım bu dönemde yaşadıklarım beni hep geriye götürüyor. Ben mi çok hassasım insanlar mı anormal artık ayırt edemiyorum.
Hayatımda birine gidip özel hayatını sormuş değilim en yakınımın dahil gelip kendisinin anlatmasını beklerim, kendim üzerine gitmem ama insanların arsızlığından bıktım. 1 senedir eve adım atan yoktu arayan soran yoktu ki ailem hastalığı çok ağır atlattı geçmiş olsun diyen olmadı. Şimdi bir akrabaya altınını geri verince bütün herkese yayılmış telefonlar susmuyor, böyle bir hakkı kendilerinde nasıl buluyorlar anlamıyorum annem sürekli telefonda hayırlısı buymuş, kısmet vs vs.. Çalıştığım kurumda tüm çalışanlara tek tek nasip dedim, müdürü bile gelip seninle konuşacağız neler olmuş ben yeni duyuyorum diyip laf almaya çalışıyor. Servis şöförü geçmiş olsuuun bacııım buluruz birini deme hadsizliğinde. En son birkaç gün önce markette dıdımın dıdısı gelip
- canııııım ay çok üzüldüm ama bakıyorum toparlanmışsın geziyorsun diyince afalladım ve sinirlerim bozuldu. Markete gidiyorum alt tarafı ki gezip tozsam sana ne. Teyzeme de gulummlk hiç üzgün durmuyor bakıyoruz da aklında ne vardı da o adamı bıraktı demişler. Sebep olarak sadece anlaşamıyoruz demiştim bağımlı olduğundan haberleri yok, olmayacak da. Zaten zor toparlıyorum bari dışarıya çıkarken bir iki kendimi iyi hissedeyim diye giyinip çıktım şimdi daha da moralim bozuldu. Sürünmem mi gerekiyordu bu dönemde? Çok sıradan, kendi halinde bir insanım öyle o kadar konuşulacak bir insan da değilim ama insanlar evde kalmaktan en ufak şeye sarar oldu galiba ve küçük bir yerde yaşıyorum. Terslemekten bıktım ne yapayım başka
İnsanlar pasif duran kişilere karşı bu kadar rahat olabiliyorlar. Genel olarak Sessiz sakin bir yapınız var sanırım. Cazgır olarak bilinen insanlara kırıcı konuşmaya pek cesaret edemiyorlar . Sanırım dışarıya dönük cazgır olmak gerekiyor.

Görümcem nişan attı. Kuzeni aramış,kısmet demiş görümcem, beni aradı kuzenleri. Biliyor musun ne olmuş, kim kimi bırakmış falan. Kaç yaşında çocuklu kadın. Bilmiyorum abla nasip dedim kapattım telefonu. Bu kadar saçma bir hareket yok. Gelinim ya çekiştiririm diye düşündü bariz. Bunların hepsi böyle , bizim millet böyle , yapacak bir şey yok.

Hanımlar herkese merhaba. Nişan atalı kısa bir süre oldu. Tamamen aklımdan çıkarmaya çalıştığım bu dönemde yaşadıklarım beni hep geriye götürüyor. Ben mi çok hassasım insanlar mı anormal artık ayırt edemiyorum.
Hayatımda birine gidip özel hayatını sormuş değilim en yakınımın dahil gelip kendisinin anlatmasını beklerim, kendim üzerine gitmem ama insanların arsızlığından bıktım. 1 senedir eve adım atan yoktu arayan soran yoktu ki ailem hastalığı çok ağır atlattı geçmiş olsun diyen olmadı. Şimdi bir akrabaya altınını geri verince bütün herkese yayılmış telefonlar susmuyor, böyle bir hakkı kendilerinde nasıl buluyorlar anlamıyorum annem sürekli telefonda hayırlısı buymuş, kısmet vs vs.. Çalıştığım kurumda tüm çalışanlara tek tek nasip dedim, müdürü bile gelip seninle konuşacağız neler olmuş ben yeni duyuyorum diyip laf almaya çalışıyor. Servis şöförü geçmiş olsuuun bacııım buluruz birini deme hadsizliğinde. En son birkaç gün önce markette dıdımın dıdısı gelip
- canııııım ay çok üzüldüm ama bakıyorum toparlanmışsın geziyorsun diyince afalladım ve sinirlerim bozuldu. Markete gidiyorum alt tarafı ki gezip tozsam sana ne. Teyzeme de gulummlk hiç üzgün durmuyor bakıyoruz da aklında ne vardı da o adamı bıraktı demişler. Sebep olarak sadece anlaşamıyoruz demiştim bağımlı olduğundan haberleri yok, olmayacak da. Zaten zor toparlıyorum bari dışarıya çıkarken bir iki kendimi iyi hissedeyim diye giyinip çıktım şimdi daha da moralim bozuldu. Sürünmem mi gerekiyordu bu dönemde? Çok sıradan, kendi halinde bir insanım öyle o kadar konuşulacak bir insan da değilim ama insanlar evde kalmaktan en ufak şeye sarar oldu galiba ve küçük bir yerde yaşıyorum. Terslemekten bıktım ne yapayım başka
Insanlar haberi yeni duyduysa şaşırıp sorabilir...bu özel hayatını çok gizli yasayanlar da bana bir tuhaf geliyor...
Yani yeni nişan attiysaniz ya da yeni bosandiysaniz insanlar bunu sorabilir. Bunda tuhaf ne var anlamıyorum. Is yerinde bosananlara ben nedenini sormam mesela tarzım olmadığı için ama biri anlatsa dinlerim ya da bilen biri varsa ogrenmeye çalışırım, çünkü merak ederim. Bunlar çok normal insani merakla. İnsanlar 2 gün konusur 3.gun hatırlamaz bile...

bizim ülkede nişan atma, boşanma, falan bunlar sanki dünyanın sonunu getiren olaylar gibi. bana da böyle tepkiler verilse ben de gerilir ve kocaman bir size ne, kime ne demek isterdim. ama öyle olmuyor işte bizim toplumda.

Adı üstünde nişanlılık
Zaten birbirini tanımak için var bu süreç.
Yanlış bir şey varsa ayrılmanız gayet doğal.
Siz hiç kafanıza takmayın bu onların boş işleri
Bir dönüp kendi hayatlarına baksalar neler neler vardır ama başkalarına salata olmak hobileri.
Ağızlarının payını verin bence
Kimsenin haddine değil
Üzülmeyin böyle hadsizler için de değmez

İnsanlar pasif duran kişilere karşı bu kadar rahat olabiliyorlar. Genel olarak Sessiz sakin bir yapınız var sanırım. Cazgır olarak bilinen insanlara kırıcı konuşmaya pek cesaret edemiyorlar . Sanırım dışarıya dönük cazgır olmak gerekiyor.
Malesef ben öyle değilim keşke olabilsem. Sert çıkıyorum ama onlar gibi de konuşup bel altı vuramam susmaları için. Bekleyeceğim artık yeni bir olayın dikkatlerini dağıtmalarını

herkese başka cevap verdiğinizi, ve bir dedikodu seansı esnasında insanların bunu konuşup kafalarının karışıp, hangisi doğru hangisi yalan anlayamayışını hayal edip eğlendim minik. yani insanları anlamak güç, iki insan neden nişan atmış olabilir allasen nası bir cevap bekliyorlar yani, adam italyan mafyasına üyeymiş de ondan mı ayrılmışsınız, ya da gizli ajanmış da amiri evlenmeyi mi yasaklamış kendine? ne olabilir yani, bir şey ters gitmiş ayrılmışsınız. işsiz bunlar. müge anlı 2009 yılının bölümlerinin linkini atın ordan izlemeye başlasınlar biraz oyalanırlar.

Görümcem nişan attı. Kuzeni aramış,kısmet demiş görümcem, beni aradı kuzenleri. Biliyor musun ne olmuş, kim kimi bırakmış falan. Kaç yaşında çocuklu kadın. Bilmiyorum abla nasip dedim kapattım telefonu. Bu kadar saçma bir hareket yok. Gelinim ya çekiştiririm diye düşündü bariz. Bunların hepsi böyle , bizim millet böyle , yapacak bir şey yok.
Hayır öğrenseler ne olacak acaba, hiç mi başka dertleri yok anlamıyorum. Düşünmüyorlar ne hissediyor bu insanlar diye

X