İnsanlar neden bu kadar meraklı ve kötü niyetli?

Malesef ben öyle değilim keşke olabilsem. Sert çıkıyorum ama onlar gibi de konuşup bel altı vuramam susmaları için. Bekleyeceğim artık yeni bir olayın dikkatlerini dağıtmalarını
Bu benim hayatım sizi ilgilendirmez diyebilmeniz kafi gelir.

Insanlar haberi yeni duyduysa şaşırıp sorabilir...bu özel hayatını çok gizli yasayanlar da bana bir tuhaf geliyor...
Yani yeni nişan attiysaniz ya da yeni bosandiysaniz insanlar bunu sorabilir. Bunda tuhaf ne var anlamıyorum. Is yerinde bosananlara ben nedenini sormam mesela tarzım olmadığı için ama biri anlatsa dinlerim ya da bilen biri varsa ogrenmeye çalışırım, çünkü merak ederim. Bunlar çok normal insani merakla. İnsanlar 2 gün konusur 3.gun hatırlamaz bile...
Sormalarında bir sıkıntı yok zaten. Bir kere sorulur cevabı neyse tamam denir unutulur gider. Nişan bu zaten saklayayım gibi bir durum olamazdı da, annemin kuzeninin hayatımda nasılsın dememiştir annemi arayıp ne oldu, siz niye araya girip barıştırmadınız nişanlanıp ayrıldı diyecekler diyor bu hadsizlik ve beni rahatsız eden de insanların üstlerine vazife olmayan şeylere burnunu sokmaları

Sizin ex nişanlı iddia bağımlısı idi galiba ? Aman çoluk çocuk sevindir boşver takma milleti. Bizim insanımız aşk acısından surunmeyi marifet zanneder.
Sanırım kaderimdir diyip evlenmem gerekiyordu ben zorluk yaşarken de dönüp bakmayacaklardı bile. Evet bağımlıydı malesef. Hep çok şükür diyeceğim hayatım boyunca erken fark ettiğim için

bizim ülkede nişan atma, boşanma, falan bunlar sanki dünyanın sonunu getiren olaylar gibi. bana da böyle tepkiler verilse ben de gerilir ve kocaman bir size ne, kime ne demek isterdim. ama öyle olmuyor işte bizim toplumda.
Kötü bir şey yapmışım da hep önüme çıkacakmış gibi hissetmeye başladım artık, alt tarafı olmadı dedim bitirdim. Yeni bir şeyle dikkatleri dağılana kadar görmezden geleceğim artık mecburen

Adı üstünde nişanlılık
Zaten birbirini tanımak için var bu süreç.
Yanlış bir şey varsa ayrılmanız gayet doğal.
Siz hiç kafanıza takmayın bu onların boş işleri
Bir dönüp kendi hayatlarına baksalar neler neler vardır ama başkalarına salata olmak hobileri.
Ağızlarının payını verin bence
Kimsenin haddine değil
Üzülmeyin böyle hadsizler için de değmez
İnanın ben de öyle düşünürdüm, hala da öyle düşünmeye çalışıyorum ama sıkıldım ve fazla tepki vermeye başladım galiba artık. Bu dönem bitsin istiyorum sadece duyunca üzülmeyeyim, kırmak kırılmak istemiyorum bu konuyla ilgili

Sanırım kaderimdir diyip evlenmem gerekiyordu ben zorluk yaşarken de dönüp bakmayacaklardı bile. Evet bağımlıydı malesef. Hep çok şükür diyeceğim hayatım boyunca erken fark ettiğim için
Kesinlikle. O konunda da demiştim çok şanslısın diye. Hatta bugün bir konu açıldı eşi bağımlı imiş ve eş ailesi bu borç sizin diyip aradan çekilmiş. :KK43: İnan ki çok şanslısın.

herkese başka cevap verdiğinizi, ve bir dedikodu seansı esnasında insanların bunu konuşup kafalarının karışıp, hangisi doğru hangisi yalan anlayamayışını hayal edip eğlendim minik. yani insanları anlamak güç, iki insan neden nişan atmış olabilir allasen nası bir cevap bekliyorlar yani, adam italyan mafyasına üyeymiş de ondan mı ayrılmışsınız, ya da gizli ajanmış da amiri evlenmeyi mi yasaklamış kendine? ne olabilir yani, bir şey ters gitmiş ayrılmışsınız. işsiz bunlar. müge anlı 2009 yılının bölümlerinin linkini atın ordan izlemeye başlasınlar biraz oyalanırlar.
Aslında çok da basit bir şekilde anlaşamadık, Allah benden iyisiyle karşılaştırsın dedim, ne ben ne ailem kötülemedik nasip değilmiş dedik. Sanırım olayı biraz süslememiz gerekiyordu. Rahat edip daha da kurcalamazlardı belki de.

Kesinlikle. O konunda da demiştim çok şanslısın diye. Hatta bugün bir konu açıldı eşi bağımlı imiş ve eş ailesi bu borç sizin diyip aradan çekilmiş. :KK43: İnan ki çok şanslısın.
İnanın zerre pişman olmadım, hep çok şükür diyorum ama nasıl çöktüm anlatamam hep kendimi telkin ediyorum Allah kurtardı seni diye. Allah yardımcısı olsun bu belaya bulaşan herkesin, tek bir kişi duymadım artık iyiyiz diyen

İnanın zerre pişman olmadım, hep çok şükür diyorum ama nasıl çöktüm anlatamam hep kendimi telkin ediyorum Allah kurtardı seni diye. Allah yardımcısı olsun bu belaya bulaşan herkesin, tek bir kişi duymadım artık iyiyiz diyen
Çökmen normal ya. İnsan elbet ki üzülür , hayal kırıklığına uğrar. Ama şimdi ki üzüntün azalıp yok olacak. Eğer ki o adamla olsaydın hem manevi hem de maddi olarak çökerdin.

Adamı niye koruyorsunuz? Daha doğrusu gerceği neden paylaşmıyorsunuz? Bağımlıymış öyle biriyle mi evlenseydim? deyin herkes Allah kurtarmış verilmiş sadakan varmış moduna gecer.

Çökmen normal ya. İnsan elbet ki üzülür , hayal kırıklığına uğrar. Ama şimdi ki üzüntün azalıp yok olacak. Eğer ki o adamla olsaydın hem manevi hem de maddi olarak çökerdin.
Yaşayabileceklerimi daha doğrusu eninde sonunda olacakları çok net gösterdiler bana konuyu açtığım zaman yardımcı olmaya çalışan herkesten Allah bir kere daha razı olsun. Kaldırabileceğim bir hayat değildi asla zaten ona bin şükür ki bitti ama işte o hayal kırıklığı bazen dalıp götürüyor. O da zamanla geçecek inşallah

Adamı niye koruyorsunuz? Daha doğrusu gerceği neden paylaşmıyorsunuz? Bağımlıymış öyle biriyle mi evlenseydim? deyin herkes Allah kurtarmış verilmiş sadakan varmış moduna gecer.
Korumak değil de benden duyulsun istemiyorum, daha doğrusu konuyla uzaktan yakından bir alakam olsun istemiyorum ben. Allah kurtardı beni çok şükür, onun da yardımcısı olur inşallah. Zaten insanlar susmak bilmiyor bir de dallanıp budaklanır kimsenin ağzına kimseyle ilgili laf vermek istemedim

Bana biraz kasıt gibi geliyor artık, düşüncesizlikten ziyade. Duymamaya çalışmaya devam edeceğiz artık🤦‍♀️
Markette gorunce Oo geziyorsun diyene ne bekliyordun urganla kendımı asmamı mı deseydin keske.
Hatta marketten sımdı urgan alıp kendimi asacam evde, aslında beterim deseydin.

Korumak değil de benden duyulsun istemiyorum, daha doğrusu konuyla uzaktan yakından bir alakam olsun istemiyorum ben. Allah kurtardı beni çok şükür, onun da yardımcısı olur inşallah. Zaten insanlar susmak bilmiyor bir de dallanıp budaklanır kimsenin ağzına kimseyle ilgili laf vermek istemedim
Aslında olayın içinde olunca tam göremiyoruz hani derler ya nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmadığını diye. Kaçındığınız nokta belki de duyulsa daha iyi olacaktı. Ben olsam neyse söylerdim. Hele ağladı adam bunu bırakmış herhalde den sonra tekrar arar o kuzene anlatırdım.

Ne demek benden duyulsun istemiyorum. Duyulsun gitsin, senden sonra başkasına sıvanacaklar, o kızcağız evlenecek bilmeden belki? Değer mi şu tantanayı çektiğine hem?

Nişanı atarken düşünmedim millet ne der diye ben yaşayacağım dedim ama şimdi o korku oluşmaya başladı bende de. Resmen bunun için arayan soran var yolda görsem tanımam. Tersliyorum ama sonra da herkes bana böyle mi bakıyor, arkamdan neler söylüyorlardır diye de günlerce düşünüyorum. Resmen hayata bakış açım değişiyor biraz daha sürerse keşke çekseydim diyeceğim diye korkuyorum.
işte bu kötü, amaçlarına ulaşacaklar belli ki 😀
Terslemek yetmez, sonuna kadar umursamazlıktan geleceksiniz. Onlar sordukça hııı evet kızzz nasıl bıraktım adamı, hahhahha diyip geçeceksiniz :) Hatta sizin yaşta bekar kızı olana “ben bıraktım, kızına al çok istiyorsan” deyin. Dişli görürlerse kendi aralarında konuşurlar, size gelmezler.

Bir de annenizi arayan olursa da annenizin elinden telefonu alın, verin veriştirin. Onlar utanmıyorsa siz daha utanmaz olun. Hayt böyle

Markette gorunce Oo geziyorsun diyene ne bekliyordun urganla kendımı asmamı mı deseydin keske.
Hatta marketten sımdı urgan alıp kendimi asacam evde, aslında beterim deseydin.
Öylee bakabildim sadece suratına, aklımdan bin şey geçti de ne desen boş diye sustum bıraktım valla. Eminim sevinirdi ama kendimi asacağım dediğimde çünkü kafaları bi harika maşallah

Öylee bakabildim sadece suratına, aklımdan bin şey geçti de ne desen boş diye sustum bıraktım valla. Eminim sevinirdi ama kendimi asacağım dediğimde çünkü kafaları bi harika maşallah
Ne desen neden bos olsun ya da bos olsun ne olur?
Belkı de bısey demediğin ıcın kendilerinde bu hakkı goruyorlar. Haksızlığa ugrarken susan kimsenın kazandigini gormedım ben. Susmamanı onerırım.
Cıddıye almazdı dalga gectigini anlar, reyondan yogurt alıp cıkardı bence

Aslında olayın içinde olunca tam göremiyoruz hani derler ya nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmadığını diye. Kaçındığınız nokta belki de duyulsa daha iyi olacaktı. Ben olsam neyse söylerdim. Hele ağladı adam bunu bırakmış herhalde den sonra tekrar arar o kuzene anlatırdım.
Belli de ben yanlış bakıyorum siz de haklı olabilirsiniz ama inanın ben sadece hayatımın bu dönemi bitsin gitsin yaşamamış gibi olayım istiyorum. Baştan söylemedim şimdi sıkıştım da anlattım onu suçlayın demeyi de kendime yediremiyorum, sağlıklı düşünemiyor da olabilirim

işte bu kötü, amaçlarına ulaşacaklar belli ki 😀
Terslemek yetmez, sonuna kadar umursamazlıktan geleceksiniz. Onlar sordukça hııı evet kızzz nasıl bıraktım adamı, hahhahha diyip geçeceksiniz :) Hatta sizin yaşta bekar kızı olana “ben bıraktım, kızına al çok istiyorsan” deyin. Dişli görürlerse kendi aralarında konuşurlar, size gelmezler.

Bir de annenizi arayan olursa da annenizin elinden telefonu alın, verin veriştirin. Onlar utanmıyorsa siz daha utanmaz olun. Hayt böyle
Deneyeceğim bundan sonra sussam da olmuyor bari susmayayım da içime atıp kendimi şişirmeyeyim. Dediklerinizi yazdım aklımın bir köşesine, inşallah kullanmak zorunda kalmam 😊

X