İnsanların Bencilliği Beni Öldürecek

Çok teşekkür ederim :KK200:
Asıl yorumuma gelince. Bu tarz insanlar her yerde mi olur ya. Bekarken oturduğum sitede annem çok ilgileniyordu hâlâ da öyle. Hayvanlara bakıyoruz diye belediyeden bile geldiler düşünün. 6 tane kedi vardı. Zorla uzaklaştırdılar hayvanları. Hem de bize yaptırdılar bu işi. Yoksa hiç bilmediğimiz bir yere götüreceklerdi. Şimdi de bakıyor annem babam. Artık kolay kolay laf söyleyemiyorlar. Çünkü kibarlıktan anlamıyorlar. Annem de karışanı bi güzel azarlıyor kimse şikayet edemiyor :KK15:

Merhaba, aynı şeyden ben de dertliyim. Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de sizinle aynı şekilde büyüdüm. Evleneli bir sene oldu. Ev de alt kattı, kışın balkonumda üşüdükçe gelip yattılar, ellemedim, kutu koydum, battaniye koydum, mama koydum vs. Yakalayabildiklerimin bakımını yaptırdım. Hastaları iyileştirdim.

Yine sokakta ev kedisi bulmuştuk. Sahibini aradım aylarca. Kızın biri çıktı geldi. Annesi atmış evden, evlenince tekrar istedi, kendi evinde bakacakmış. Vermedim hala bende.

Sonra kedinin biri balkonuma alıştı, ben de aşık oldum. Balkonumda da doğurdu. Doğumuna yardım ettim. Üç yavrumuz tosuncuk gibi zıp zıp evde şu an.

Bunların sonucunda ev sahibine şikayet edildik defalarca. Kedilerinizi zehirleyeceğim tehditleri aldık. Ev sahibi de çık dedi bize. Neyse işte,

Cumartesi taşınıyoruz. Bahçeli bir site yine. Bu sefer alt kat değil. Anne sütten kesince sahiplendirecektik, sahipleri hazırdı ama şu durumda ayrılmayacağım. Haftalarca onlara uygun ev aradım. Eşyam sığmayacak şu an ama olsun. Bahçesi ayrı, anahtarla üç daire girebiliyor yalnızca, etraftan köpek vs. giremez. Kediler için konuştuk önceden, başımızın üstünde yeri var hepsinin dediler. Komşularla bile konuştuk. Bizi ve kedileri bekliyorlar şu an.

Çok sıkıntı çektim, camlarıma taşlar, yumurtalar atıldı. İğrenç insanlarla birlikte yaşadım bir sene. Kötülüğün bu kadarını görmemiştim, gözlerimle gördüm. Ama kurtulmak üzereyim.

Bir arka sokakta annem 10-15 kediyi besliyor her gün, o mülk sahibi ses edemiyorlar. Ben de beş kedimle yaşamaya devam edeceğim ve etraftaki tüm hayvanlara elimden geldiğince hep yardım edeceğim.

Umarım sizin gibi insanlar hep var olur.

Buradaki kediler gayet sağlıklı maşallah. :) Hem de çok sıcakkanlılar.
Bir de ben hayvanların sıcakkanlı, kendini sevdiren olmasını istemezdim. Önceleri "kendisini sevdirmiyo kaçıyo "" diye üzilürdüm ama hayvan o kadar zarar görmüş, kışkışlanmış ki savunma yapıyor sonuçta. İyi ki yaklaştırmıyor demeye başladım. Aylarca her gece yemek verdiğim 2 3 kediden sadece biri yaklaşmadı bana. Ben de hak verdim hayvancağıza ve yemeklerini sularını koyup çekildim kenara.

Bir de ben hayvanların sıcakkanlı, kendini sevdiren olmasını istemezdim. Önceleri "kendisini sevdirmiyo kaçıyo "" diye üzilürdüm ama hayvan o kadar zarar görmüş, kışkışlanmış ki savunma yapıyor sonuçta. İyi ki yaklaştırmıyor demeye başladım. Aylarca her gece yemek verdiğim 2 3 kediden sadece biri yaklaşmadı bana. Ben de hak verdim hayvancağıza ve yemeklerini sularını koyup çekildim kenara.

Kesinlikle katılıyorum. Geçen gün bir yavruyu çocukların elinden zor aldım. Perişan etmişler. Top gibi atıyorlardı birbirlerine. Annesini aradım iki gün. Çok korkmuştu yavrucak, boynuma yapışık yaşadı iki gün boyunca. Boynumda kedi sokak sokak annesini aradım, buldum da. Koydum yanına. Şimdi bir de o sokağa gidiyorum her gün.

Özellikle o köpeğe, kediye tecavüz haberlerine tahammül edemiyorum. Azıcık sevgi görmek istiyorlar sadece. İnsanlar çok kötü.

Kedi piresi insana gelmez. Bizim insanımızda sokak hayvanı pis gibi bir algı var nedense. Ki bütün gün dışarda zor şartlarda olmalarına rağmen çoğunu ev kedisi sanıyorum o kadar temiz pırıl pırıllar. Benimde evde kedim var. Ayrıca bahçede bir sürü kedimiz var, kışları kedi evi koyuyoruz, mama su veriyoruz kapları her daim dolu. Allahtan diğer komşularda bizim gibi herkesin evde kedisi var ve dışardakilerle ilgileniyorlar çok şanslıyız. Sizin için çok zor olmalı. Onlarla tersleşmeden çözmeye çalışın, vicdanlarını harekete geçirecek şekilde konuşun. Hayvanlarda Allahın dilsiz kullarıdır ve bizim ekmeğimize suyumuza sevgimize muhtaçtır. Keşke bunu bir anlayabilseler.

Ben de insan sevmeyip hayvan sevenlerdenim
Kadir gecesinde bir trafik kazasina sahit olduk, surucu kadin hastanede öldü, esi ve cocugu kurtuldu. Bagajda bir kedi vardi ayagi kirilmisti. Veterinerlik fakultesine goturduk, sahibinden ayri kaldigi icin cok agresifti. Tedavisi yapildi. Ama sahibi cenazeyle ugrastigi icin geri alamadi hayvancagizi, barinaga gonderildi. O gunden beri aklimin bir kosesinde :KK43: cok uzgunum. Apartmanda bir suru sokak kedisine bakiyorum ama onu aralarina almayi goze alamadim. Saldirdigi icin. Korktum nedense :KK43: hata mi ettim bilemiyorum hala onu dusunuyorum.

Ben de insan sevmeyip hayvan sevenlerdenim
Kadir gecesinde bir trafik kazasina sahit olduk, surucu kadin hastanede öldü, esi ve cocugu kurtuldu. Bagajda bir kedi vardi ayagi kirilmisti. Veterinerlik fakultesine goturduk, sahibinden ayri kaldigi icin cok agresifti. Tedavisi yapildi. Ama sahibi cenazeyle ugrastigi icin geri alamadi hayvancagizi, barinaga gonderildi. O gunden beri aklimin bir kosesinde :KK43: cok uzgunum. Apartmanda bir suru sokak kedisine bakiyorum ama onu aralarina almayi goze alamadim. Saldirdigi icin. Korktum nedense :KK43: hata mi ettim bilemiyorum hala onu dusunuyorum.
Ara sıra kontrol ediyor musunuz o kediyi?

Anneme de kaç defa zabıta geldi şikayet yüzünden. Kimse de çıkıp ben şikayet ettim diyemiyor. Perde arkasından izliyorlar. Annem çok dişlidir ama yine de şikayet ediyorlar, kavga ediyorlar. O da hiç sallamıyor walla, aynen devam. Kediler ayak sesinden bile tanıyorlar annemi. Ben de çok severim, ilgilenirim ama benim oturduğum sitede kedi yok hiç. Sizinki yine mama hırsızıymış, fakirden alıp zengine veriyormuş :) Eski mahallemde, koyduğum mamaları toplayıp çöpe atıyorlardı. Kedilerin dadanmasını istemiyorlarmış. Köşe kapmaca oynadım bi süre, kediler yiyene kadar başında beklediğim çok oldu. Tmm sen kedilere bakma, sevme, doyurma ama hayvanın mamasını çöpe atmak nedir??

Ben ve esim de hayvanlari cok severiz. Yazinizi okurken biran kendimizi gordum. Malesef bu sekilde davranan cok insan var. Yedikleri 1 kap yemegi cok görüyorlar.. Biz insanlar cok kötüyüz. Su dünya da herseye yer var da bir hayvanlara yer yok. Ama hic düşünmüyorlar bizim kendimize cennet yaptığımiz yaşam alanlari aslinda onlarin ormanlariydi. Ve biz onlarin cennetlerini katledip kendimize cennet yaptik. O yuzden dilsiz olmalari birsey ifade etmiyor. Insan hakki gibi hayvanlarin da hakki var. Biraz vicdana gelseler cok iyi olacak.

Hastaneye goturdukten sonra aradik, takip eden cuma gunu barinaga gonderdiler simdi orada yasiyor ariyoruz ama gormeye gitmedik hic. Uzuluyorum yanima alamadim diye :KK43:
Keşke alsanız. Belki alışmıştır sahibinin yokluğuna artkk o da ):

Keşke alsanız. Belki alışmıştır sahibinin yokluğuna artkk o da ):
Vefat eden kadincagizin 3,5 yasinda oglu var, kedi ona ait. Cocukcagiz uzulur arar diye almaya cesaret de edemiyorum. Umarim geri alirlar onlar da buyuk travma yasiyordur su an cok zor cok

Vefat eden kadincagizin 3,5 yasinda oglu var, kedi ona ait. Cocukcagiz uzulur arar diye almaya cesaret de edemiyorum. Umarim geri alirlar onlar da buyuk travma yasiyordur su an cok zor cok
Çok üzüüldüm yaa keşke yaşanmasaymış böyle bir olay

X