İnsanlık için küçük benim için büyük bir aile kazığı

İnanın açıkça sordum ailenin sana düşündüğü başka biri var mıydı diye. Yanımda annesiyle konuştu, şakayla karışık bana niye birini bulmadınız oralardan dedi. Annesi de kim var ki burada sen söyle onunla konuşayım dedi. Bunlar daha biz konuyu ailelere açmadan önce oldu. Olsa sözlüm söylerdi diye düşünüyorum çünkü normalde bir erkeğin bir kadından saklamak isteyeceği konuları dahi saklamadan paylaştı benimle, böyle bir şeyden haberi varsa ne o benden saklar ne ailesi ondan saklar.

Ya açıkçası ben tam anlayamıyorum. Eşimi ailemle tanıştırdım o beni ailesi ile tanıştırdı. Sonra aileler tanıştı. Sonra nişan tarihimize kendimiz karar verdik. Düğün tarihimize kendimiz karar verdik. (Ailelere de soruyoruz tabi, kardeşimin sınavı olduğundan erteledik falan ama biz karar verdik) Neden aileleriniz bunlara karar vermek zorunda ki?

Son düzenleme:
Evet annemde mantıksız bir acele var gerçekten katılıyorum, adı da koyuldu işin, iyi kötü sözümsü bir şey de yapıldı ama nişan nişan diye tutturdu işte ne yapayım ben de bilmiyorum, tersine bir şey desem ben suçlu oluyorum bu sefer. Zaten bugüne kadar da hep nişanlımın organizasyon çabasıyla geldik ama bu kadar sözü geçiyor malesef, ailesi üvey evlat muamelesi yapıyor diye hep söylemem bu yüzden. Suç kimde bilmiyorum ama bizim işi de bu kadar uzatmanın mantığı var mıydı onu da çözemiyorum inanın ki...

Köy kültüründen midir bilmiyorum ama illa büyükler konuşur karar verir durumu var onlarda. Benim ailem bana bırakır genelde ama sözlüm de habire büyükler konuşur karar verir modunda, o noktada ben de tıkanıyorum, artık rahatlamak için her şeye prosedür gözüyle bakmaktan bir an önce gelsin geçsin de tarihe kim karar verirse versin diyorum..

Ben tamamen sizi haklı buldum. Hastaya ayıp olacaksa onun oğlunun nişanıda yapılmamalıydı. Acaba ailesinin gereksiz düşüncesizliği yüzünden mi böyle oldu. Kendi kendilerine amcaya ayıp etmek istemediler belkide.

sözlüm de habire büyükler konuşur karar verir modunda

Bu kafada bir adam beni deli ederdi.
İlerde evinizi tutarken de babasını ister. Salonunuzda da babasının fikri önemli olur. Nişan kıyafeti düğün kıyafeti annesi de gelmeli diye tutturur. Bunlara katlanabilecek misiniz? Bayramda ilk bizimkilere gidelim, yok adetler önemlidir şunları yapalım falan bunlar olacak mı?

Üvey evlatlık muamelesi o konularda işe yarıyor işte, o kadar detaya müdahale etmiyorlar ama başka insanların da işin içine gireceği konularda tuhaf bir hassaslıkları var. Yoksa nişan alışverişini bile ikimiz yaptık kıyafetti ıvır zıvırdı karışılmasını istemiyorum biz hallederiz dedim ikiletmediler, belki iyi niyetten belki gönülsüzlüklerinden tabi onu bilmiyorum...

Belki de ama amca bunu göre göre niye bize ayıp etti ya da en azından niye durumu gördüğü halde beni bahane edip uzatmayın demedi onu bilmiyorum...

Belki de ama amca bunu göre göre niye bize ayıp etti ya da en azından niye durumu gördüğü halde beni bahane edip uzatmayın demedi onu bilmiyorum...
Belkide amca ailesine söylemiştir ama onlar yinede ayıp olur düşüncesiyle öyle davranmış olabilirler. Yada bu amca nişanlınınızın ailesine ayıp olur izlenimi vermiş ama kendi oğlunununkine ses çıkarmamış olabilir.

konun başından sonuna kadar ailene hak verdim

ailenin haklı olduğu olaylar da hiç bir şey yolunda gitmez( tecübeyle sabit)

umarım sizde gider ,tüm sorunlarınızı aşarsınız

Ben de bir sey olmus sandim konu basligindan. Sizin aileniz size kazik atmis gibi anladim. arkadaslarin soyledigi gibi bence de bahane ariyorlarmis, ama bu sizinle degil de sozlunuzle alakali olabilir.

arkadaşlar, amca istediği zaman oğlunu nişanlar diye konu sahibini haksız görüyor ancak bir detay gözden kaçıyor. konu sahibinin sözlüsünün kuzeni nişanlanıyor ama engel olan amca tarafı nişana bile çağırmıyor.
askerdeki adam biliyor ama sözlüsü bilmiyor.
bariz kötü niyet var. aile organize olmuş, kumpas kuruyor gençlere, ayırmak için.
T turuncudolap bence nişandan vazgeçin. maddi olarak hazırsanız ev dayayın döşeyin. sözlünün ailesine de davetiyeyle nikahınızı haber verin. yoksa annen ve o aile çok üzer yıpratır sizi.

Son düzenleme:
Bu işi bozmaya kararlı gibi gördüm ben karşı tarafı. . Isteme olduğunu,söz alındığını fln da söylememişler kimseye.. nişanlın da saf mı ki yüzüğü takmasina izin vermemişler arayı idare edebilmesi için çook olgunlaşması lazım çoook

Geç olsunda güç olmasın siz birbirinize saygıyı sevgiyi bu olumsuz olaylar yüzünden bitmesine izin vermeyin

Banada normal geldi ya.
Evet basta bende afallardim sozlusu olsam. Ama mantikli dusunursek " kanser babamin yuzu gulsun" diye amca oglu nisan yapmis kizla.
Konu sahibinin sozlusunun babasida kendince dusunmus "kardesim orda ölum dosegindeyken ben yuzuk takamam ogluma, amcasidir onunda gormeye haki var biraz beklesekmi acaba?" Demis.
O yuzden beklenilmis.

Ayrica kanser birisi rol yapicak degil, neden " kanser sandigimiz amcasi hicte hasta gibi durmuyor normal insan gibi" diyorsunuz? Hic yakistiramadim. Adam bitse, gunden gune erise " ha haklilarmis hastaymis yav" dersiniz ancak. Onun ölume dogru ilerlemesini hicte takmadan. Hakli ciktilarla onemli olan o. Iyiki kanser dedikleri amcasi hala sapasaglammis maasallah insallah kurtulur acil sifalar dilerim.

İş sözlünde bitiyor tatlım. Çok sağlam kazık yemişsiniz ikiniz de. O ailesinin karşısına çıkacak istemiyorsanız söyleyin milleti de oyalamayalım diyecek hepsi bu. Onların tutumuna göre siz de karar verirsiniz çift olarak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…