İnternetten aldığım parfümlerin son kullanma tarihi

Açtım, zaten açıp da kokuda bi değişiklik farkedince batch koduyla sorgulattım üretim tarihi 2009 çıktı, kutunun üzerinde de 36 ay yazıyor raf ömrü

Merhaba hanımlar,
Öncelikle trendyol dan burberry body intense edp 85 ml aldım. Kargom geldiğinde heyecanla kutuyu açıp, barkodu sorgulattım. Bi de ne göreyim parfüm 2012 üretimli son kullanma tarihine sadece iki hafta kalmış. Bir yandan üzülerek, bir yandan sinirlenerek siparişi iade ettim. 10 gün sonra aynı parfümü mizu dan sipariş ettim. Siparişim bugün geldi, malesef yine aynı hüsran, bu da 2012 üretim :KK43:.
Alışveriş yaptığım bu iki siteye de gayet güvenirim. Başka zamanlarda başka ürün çeşitlerinde birçok kez alışveriş yaptım; ürünler her zaman orjinaldi ve hep memnun kaldım. Ama bu parfüm konusu çok canımı sıktı gerçekten. Hiç mi kontrol edilmiyor, aklım almıyor? Güvenilir diye bildiğim yerler bile böyle yapıyorsa....
Şimdi ben artık bunlara bile güvenemeyecek miyim? Ne yani durumu çakmayanlara bu ürünleri mi kakalıyorlar? Ne kadar terbiyesizce bir iş ahlakı!!!:KK62:Şikayetmi ve memnuniyetsizligimi kendilerine bir an önce ileticem:KK20:
Hanımlar peki siz hem orjinal, hem fiyat olarak uygun, hem de üretimi yakın tarih olan parfümleri nerden alıyorsunuz? Bana ne tavsiye edersiniz?

Büyük ihtimalle son kullanma tarihleri azaldığı için indirime özellikle giriyorlar.
Ben de mizu dan alırım. Ama çok da güvenerek değil. Fiyat çok farkediyor. Üstelik kalıcılık daha az oluyor sanki.. Yine de fiyat/performans açısından tercihim mizu.

Büyük ihtimalle son kullanma tarihleri azaldığı için indirime özellikle giriyorlar.
Ben de mizu dan alırım. Ama çok da güvenerek değil. Fiyat çok farkediyor. Üstelik kalıcılık daha az oluyor sanki.. Yine de fiyat/performans açısından tercihim mizu.
Ben bi daha Mizu' yu tercih etmem artık.

canım instagramda dediğim satıcıyı takip ettin mi burberry body koymuş hemde intense olanı.onu daha çok beğeniyorum ben
Aaaa gerçekten mi? Farkında değilim, dur bi bakayım hemen. Onu daha çok beğeniyorum derken; instagramdaki saticidan mi bahsediyorsun canım. Yani güvenilirlik anlamında. Yoksa parfümden mi bahsediyorsun? :KK66:

Aaaa gerçekten mi? Farkında değilim, dur bi bakayım hemen. Onu daha çok beğeniyorum derken; instagramdaki saticidan mi bahsediyorsun canım. Yani güvenilirlik anlamında. Yoksa parfümden mi bahsediyorsun? :KK66:
parfüm olarak intense yi çok beğeniyorum hemde benim aldığım satıcı güvenilir ve çok uyguna koymuş

Tester ürünmüş, üretim tarihi 2014 Mart. Fatura sordum ama cevap vermedi, mağazaları varmış, güvenebilirsiniz dedi. Atakoyden gondereceklermis. Sence nasıl canım?
üretim tarihi çok yeni değilmiş ama mağazadan aldıkların bile 2013 2014 oluyor. çok parfümün var mı senin. benim mesela 10 kadar var şu an. o yüzden 2015 2016 üretim tercih ediyorum bitirmesi uzun sürdüğü için. ama yok aldıktan sonra tek onu kullanacağım dersen zaten 6 7 aya bitecek bir ürün 85 ml. bence iyi. fatura olacağını sanmıyorum. faturada kdv falan ekleniyor biliyorsun. o kadar ucuz olmazdı

üretim tarihi çok yeni değilmiş ama mağazadan aldıkların bile 2013 2014 oluyor. çok parfümün var mı senin. benim mesela 10 kadar var şu an. o yüzden 2015 2016 üretim tercih ediyorum bitirmesi uzun sürdüğü için. ama yok aldıktan sonra tek onu kullanacağım dersen zaten 6 7 aya bitecek bir ürün 85 ml. bence iyi. fatura olacağını sanmıyorum. faturada kdv falan ekleniyor biliyorsun. o kadar ucuz olmazdı
Başka parfümlerim var ama bunu alırsam bir sene içinde bitiririm, en fazla bir miktar kalsa bile önümüzdeki kış başında kalanını da kullanır, tamamen bitiririm diye düşünüyorum. Yaz için başka bir planım var da:KK49:.

Başka parfümlerim var ama bunu alırsam bir sene içinde bitiririm, en fazla bir miktar kalsa bile önümüzdeki kış başında kalanını da kullanır, tamamen bitiririm diye düşünüyorum. Yaz için başka bir planım var da:KK49:.
yerinde olsam bütçem varsa denerdim. ama etkilemek istemiyorum ben o bayanı tanımam etmem. ben eskişehirdeyim zaten kargoyla gönderdi banada. aklına başka bir düşünce gelmesin. sadece mağazada 400e satılan ürünü 200e aldım ve orjinaldi. emin ol parfüm konusunda takıntılıyım sahte ürünü anlayabilirim

X