İstediğimi yiyerek verdiğim kilolar ve önerilerim

Tamam anladım. İnşallah onu da yapıcam biraz kilo verdikten sonra. İçtenlikle verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim. İnşallah sizinde sıkıntılarınız en kısa zamanda düzelir. Bende sağlıklı bi şekilde kilo veririm inşallah. Benimde ayak tabanımda topuk dikeni var 1,5 yıldır. Bazen üzerine basamayacak hale geliyorum. Özellikle ilk kalktığım zamanlar oluyo ve biraz aksayarak yürüyorum.Biraz yürüyünce azalıp geçiyo. İğnesi varmış topuktan vurulan ama çok zor vuruluyormuş ve acıtıyormuş. Ayrıca varislerim ve diz kapağımda gıcırdama ve bazen ağrı da oluyor. Kilo verirsem tüm bu sağlık sorunlarımın da azalacağını düşünüyorum. Şu anda diyetim iyi gidiyor, inşallah vazgeçmeyeceğim ve inşallah hedefime ulaşırım..sevgilerle..💐💐💐

Çok teşekkür ederim, size de geçmiş olsun. İnanın anladım ki hem kilo vermek hem de spor yapnak bu ikisi çoğu ağrının ilacı. Kilolarınız gidince ağrınız da hafifleyecek sonra spor da deneyebilirsiniz. Umarım hedefinize ulaşırsınız tekrardan çok teşekkür edefim ben de size.

Çok teşekkür ederim, size de geçmiş olsun. İnanın anladım ki hem kilo vermek hem de spor yapnak bu ikisi çoğu ağrının ilacı. Kilolarınız gidince ağrınız da hafifleyecek sonra spor da deneyebilirsiniz. Umarım hedefinize ulaşırsınız tekrardan çok teşekkür edefim ben de size.
Canım meraba, nasılsın? inşallah iyisindir, ben senden aldığım diyetkolik tavsiyesi ile diyete başladım ve şuan 14 kilo kadar verdim 2,5 ayda...sana ne kadar teşekkür etsem az.... aklıma geldikçe senin için dua ediyorum...iyiki bu yazıyı yazmışsın..hala diyete devam ediyorum, hedefime 7 kilo kadar kaldı, belki yeni bi hedef te belirlerim sonra..1000 kalorilik diyet yapıp günde 1 saat hızlı yürüyüş yapmaya çalışıyorum..arada yürüyemediğim ve 1000 den fazla kalori aldığımda oluyo tabii..ama dengelemeye çalışıyorum..topuk dikenim gitti kilolarla birlikte, diz kapağı gıcırtılarım ve varis ağrılarında azaldı çok şükür..çook öpüyorum seni canım:KK200:

Çoook sevindim çok teşekkür ediyorum ben de size. Ne mutlu bana size yararlı olduğum için. Ne demek hepimizin en büyük sorunu kilo, yardım etmekten çok mutlu oldum tebrik ediyorum sizi de 👏👏😊
Canım meraba, nasılsın? inşallah iyisindir, ben senden aldığım diyetkolik tavsiyesi ile diyete başladım ve şuan 14 kilo kadar verdim 2,5 ayda...sana ne kadar teşekkür etsem az.... aklıma geldikçe senin için dua ediyorum...iyiki bu yazıyı yazmışsın..hala diyete devam ediyorum, hedefime 7 kilo kadar kaldı, belki yeni bi hedef te belirlerim sonra..1000 kalorilik diyet yapıp günde 1 saat hızlı yürüyüş yapmaya çalışıyorum..arada yürüyemediğim ve 1000 den fazla kalori aldığımda oluyo tabii..ama dengelemeye çalışıyorum..topuk dikenim gitti kilolarla birlikte, diz kapağı gıcırtılarım ve varis ağrılarında azaldı çok şükür..çook öpüyorum seni canım:KK200:

Çoook sevindim çok teşekkür ediyorum ben de size. Ne mutlu bana size yararlı olduğum için. Ne demek hepimizin en büyük sorunu kilo, yardım etmekten çok mutlu oldum tebrik ediyorum sizi de 👏👏😊
Teşekkür ederim canım, hedefime ulaşınca yine yazarım burdan sana..çok öpüyorum:KK19:

Tabiki de 7 kilo gitti şu an hala vermeye devam ediyorum. Annem çok derdi kilo ver diye kendisi bile dedi bacakların zayıfladı, göbek bölgemde hem önden hem de yanlardan o fazla yağlarım gitti üstüne yüzümde de etki etti,yüzün bile zayıfladı diyor annem. Yani yüzümden bacaklarımdan ve göbeğimden çok fark edilir şekilde kilo verdim. Sonuçta çok az sayılır bir kilo değil verdiğim belli oluyor sonuçta. Başka sorunuz olursa yazabilirsiniz 🙏
Merhaba ben emziriyorum acaba emzirmeye etkisi olurmu uygun 😔

Merhaba yeteri kadar besin almış oluyorum ben yani aç kalmıyorum bana kalırsa emzirmeye kötü bir etkisi olmaz çünkü besin eksikliğiniz olmuyor sadece her besinden yeteri kadar yiyorsunuz. Fakat sizin için nasıl olur bilmiyorum ne yazık ki. Şimdi yanlış bir şey söyleyip etkilemek istemem sizi. Doktorunuza danışmanız en sağlıklısı olacaktır ❤
Merhaba ben emziriyorum acaba emzirmeye etkisi olurmu uygun 😔

Merhaba, baştan sona bütün mesajları okudum ve oldukça heveslendim. Önerdiğiniz programları da indirdim. Yarın itibariyle dikkatle uygulamaya özen göstereceğim. Sanki bu sefer başaracak gibiyim hissediyorumm 🤣

Merhaba arkadaşlar, ablalarım. Bu yazıyı benim gibi diyet yapamayanlar ama kilo vermek isteyen ve kısa süreli bir yaşam biçimi değil de artık hayatlarına düzen getirmek isteyenler için yazıyorum. Ben 169 boyunda bir kızım ve genelde hep kilom 60-65 arası olmuştur. Hayatım boyunca aşırı zayıf bir kız asla olamadım ama memnunum halimden. Her şey mart ayında başladı bir akrabamızın yanına yurtdışına gittiğimizde kameradan yüzümü çekerken tek fark ettiğim yüzümün yuvarlaklığı oldu. Çünkü ordayken habire yiyordum. Bir cesaret tartıya çıktım ve hayatımın şokunu yaşadım. 70 kiloyu bulmuştum. Daha önce hiç 70 kilo olmamıştım. İşte o saatten sonra anladım ki artık cidden bir şekilde bu kilolardan kurtulmam lazımdı, bu bana bir uyarıydı resmen. Öncelikle tuzu kestim. Ve annemin önerisi ile sabah aç karına 1 çay kaşığı karbonat içmekle başladım. Yatmadan önce bir bardak daha içip daha fazla su içmeye özen gösterdim. Böylelikle artık ödem mi attım kilo mu verdim bilemem ama 69 kiloyu gördüm. Türkiyeye döndüğümde ise bu olayın tek karbonatla olacak şey olmadığını fark ettim. Dayımın karısı da o dönemler zayıflamak için bir şeyler yapıyordu ve kendisi de 10 kiloya yakın vermişti. Sorduğumda bana tek dediği kalori hesabı yapmaktı. Evet arkadaşlar biliyorum kim uğraşacak değil mi o kalori hesabıyla? Ben bile bunu uygular bırakırım diye düşündüm. Fakat öyle olmadı. Önce bazal metabolizma hızınızı internetten hesaplıyorsunuz bu hız sizin hiç hareket etmeden gün içinde ne kadar yaktığınızı gösteriyor. Benim bazal metabolizmam 1500 kalori çıkmıştı. Hareket edince ise günlük yakımım 1600 ya da 1700 ü buluyordu. Yani bu hesaplamaya göre her gün 200 kalori daha az yesem bile kilo verebilmem gerekti. Tabii arada 1500 kalori yediğim hatta üstüne çıktığım oldu. Fakat genellikle hep 1000-1400 arasında kalmaya çalıştım. Eylüle kadar her ay 1 er 1 er kilo verdim. Yani yavaş yavaş kilo verdim ama ayrıca bu kalori olayına da alıştım( ki kendimden hiç beklemezdim çünkü genelde kilo konusunda hiç diyet falan yapamam.) Nasıl mı yaptım kısaca bu bazal metabolizmamı hesaplayıp kalori sayan uygulama indirdim. Bu uygulamaya günlük neyi ne kadar yediğimi giriyordum. Uygulamada zaten hepsinin kaç kalori olduğu yazıyor. Ama en sevdiğim kısım ise istediğim her şeyi yiyebiliyordum. Tabii ki ölçüsünde yiyordum ama istediğimi yiyebiliyorum sonuçta. Nutellayı tamamen kestim ve onun bile büyük fark yarattığını gördüm. Bunların yanında ayda 2 kere detoks suyu yapıp içiyorum ki ödemlerim de gitsin. Yani arkadaşlar istediğimi ölçülü bi şekilde yiyerek ve aslında o 1400 kalorinşn bana gün içerisinde yettiğini görerek 70 kilodan 63.0 a düştüm. Evet yavaş yavaş verdim ama memnunum. Eğer siz de benim gibi diyetle uğraşmaktan yoruluyorsabız bence deneyebilirsiniz. Çünkü istediğimi yiyip ve sadece günlük yediklerinizi hesaplayarak böyle bir kiloyu vermek benim için bir mucize oldu. Eğer sorularınız olursa yazabilirsiniz.
Not: benim gibi kalori sayarak kilo verenler varsa hikayelerinizi duymak çok isterim 🙏
Hayırlı akşamlar bende geçen sene ramazanda kalori hesabı yaparak ayda 4 kilo vermiştim 3 gündür tekrar başladım birde 25 gün oldu akşam 5 6 dan sonra hiç bişey yemiyorum iki kilo verdim

Screenshot_20200302-224853_Samsung Internet.jpg

Canım yaptım şimdi tam anlamadim günlük 872 kalorimi almam gerek zayıflamak için

Ben de once bu siteden baktim ama mantikli gelmedi. Diyetkolik sitesinden yaptm. Arkadasin onerdigi site. Oradan dene tekrar, degisecektir

Ben de once bu siteden baktim ama mantikli gelmedi. Diyetkolik sitesinden yaptm. Arkadasin onerdigi site. Oradan dene tekrar, degisecektir
Yaptım 1472 cıktı kalori hesabı yaptığım programda ayni cıktı

1472 olan nornaldir günlük 1000 kalorinin azı sağlıksız olur. Zayıflamanız için 1300 bile günlük alsanız yeter. 😘

Bekliyorum güncellemeleri 😘
Merhaba canım, nasılsın? Umarım iyisindir.. Bu yönteme başkaları da başlamış, çok sevindim..
Ben de iyiyim çok şükür.. verdiğim kiloya inanamayacaksın..

4,5 ay önce 96.4 ile başlamıştım, bugun 74.1 kiloyum...22 kilo vermişim şükür... kalori hesabı yöntemiyle verdim, ve cuma zayıflama yarışmasına da girerek motivasyonumu artırdım.Hedefim 75 ti, ulaştım şükür.. şimdi yeni hedefim 70.. inşallah bakalım..
Sana tekrar çook teşekkür ediyorum, tüm güzellikler seninle olsun..:KK200::KK200::KK200:

Kızlar günlük kalori ihtiyacınızı internetten hesaplayın, günlük ihtiyacınızdan eksik aldığınız ve sporla yaktığınız kalori 7000 kaloriye ulaştığında 1 kilo vermiş oluyorsunuz..

Örnek: Benim günlük ihtiyacım 1800 kalori.. Bugun 1000 kalorilik yedim ve sporla 200 kalori yaktım. Kaldı 800..demekki 1 günde günlük ihtiyacımdan 1000 kalori eksi ye düşmüşüm..7 gün boyunca buna devam etsem, 7000 kalori eksiye düşmüş olurum ve 1 kilo vermiş olurum..

Haftada yarım kilo vermek için, günlük kalori ihtiyacınızdan eksik aldığınız ve yaktığınız kalorinin toplamı 500 olsa yeterli..

Programı bende indirdim bütün yazışmaları okudum 3 gün önce diyete ve evde spora başladım şimdi bu takibinde yapılan ekstra yoğurt kürü ve detoks suyu içiyorum 61.4 kg hedef 50 gelişmelerde yazıcam etkilerini 😀

Programı bende indirdim bütün yazışmaları okudum 3 gün önce diyete ve evde spora başladım şimdi bu takibinde yapılan ekstra yoğurt kürü ve detoks suyu içiyorum 61.4 kg hedef 50 gelişmelerde yazıcam etkilerini 😀

Sabırsızlıkla bekliyorum umarım istediğiniz kiloya ulaşırsınız 💗

Ah ben bu yorumu gözden kaçırmışım sanırım :KK43:. Asıl ben teşekkür ederim çok sevindim adınıza, biz kadınlar kilo vermek için çok uğraşıyoruz ne mutlu eğer size yardımım dokunduysa 💗💗
Merhaba canım, nasılsın? Umarım iyisindir.. Bu yönteme başkaları da başlamış, çok sevindim..
Ben de iyiyim çok şükür.. verdiğim kiloya inanamayacaksın..

4,5 ay önce 96.4 ile başlamıştım, bugun 74.1 kiloyum...22 kilo vermişim şükür... kalori hesabı yöntemiyle verdim, ve cuma zayıflama yarışmasına da girerek motivasyonumu artırdım.Hedefim 75 ti, ulaştım şükür.. şimdi yeni hedefim 70.. inşallah bakalım..
Sana tekrar çook teşekkür ediyorum, tüm güzellikler seninle olsun..:KK200::KK200::KK200:

X