Popüler Konu İsveç Diyeti Deneyimlerimiz

Hoş geldin aramıza a.s.

Az ve sık yiyerek yani öğünler arasında meyve yiyebilirsin bu şekilde kilo verebilirsin ben bu şekilde 2 ayda 8 kilo verdim. Beşi bir yerde çay içiyorum ve spor yapıyorum.Ama dha çabuk zayıflamam lazım. İsveç diyetinde hiç yenmeyen öğünlerde bir yumurt ayada salata yenebilir yani diğer günlerdeki öğünler gibi olabileceğini düşünüyorum çünkü dayanmak zor olur bayılıveririz.

Diyeti bıraksanda arasıra merhaba demeni isteriz tabi :)

Kilo verdiğine sevindim. Diyet ve regli aynı zamanda başladığı için kilo olarak pek birşey anlayamadım.
Bugün yine tartılacağım.

merhabaa :1hug:

pimpiriklinin hamileliği belli değil. Bence adet zamanını 1 hafta geçmişse test alsın. DİYETİ HAMİLE KİŞİLER YAPMASIN LÜTFEN.

Ben daha anlayamadım ki vucudum inceliyor anlıyorum ama tartı bozuk galiba :bbo: bugün yine tartılacağım. Arasıra eczanede ve arkadaşımda tartılıyorum emin olmak için.
4. günümdeyim menüm de peynire 250 gram yazmışlar. 25 grammı bende çok sevinmiştim tüühhh cokacimcoook

tuvalet için bağırsak çalıştıran bir form çayı yada sabah bir kaç kayısı yiyip üzerine ılık su içebilrisin. Tuvaletini yapamamak ciddi sorunlar oluşturmasın. Regliyken bağırsaklar çalıştığı için benim pek sorunum olmadı ama daha az yaptım ayıptır söylemesi ama burada sağlığımızıda paylaşmalıyız. Reglim bitti neyseyki.

Buluşma resimlerini görmek isterim keşke izmirde olsaydım belki gelirdim buluşmaya.

Güzel sağlıklı sabırlı bir gün geçirmeni diliyorum.

Bugün beşi biryerde çayımı içtim. Egzersizimi yaptım. Kahvaltı menümü yedim.
Öğlen yemeği öncesi birazdan yine bitki çayımı içeceğim.

yengecburcu diyet menüsü için teşekkürler.

kzılar yarım saat önce hastalandım yani bebiş yok üzülsemmi sevinsemmi bilemedim

gel canım biz bu duruma hayırlısı diyelim...opuyorumnanaktan
üzülme, hem sevin azıcık biraz kilo versen ve düşük kilodayken hamile kalsan hem senin hemde bebeğin için daha sağlıklı olacak zemuszemus

Öğlen yemeği havuç ve yumurta yedim.

Kalori cetvelinden hesapladım şimdiye kadar 249 kalori yemek yemişim.

Son düzenleme:
Günlük ne kadar kalori alınmalıdır?

Metabolizma, vücudun temel fonksiyonlarını devam ettirebilmek için bir günde ihtiyacı olan minimum enerji miktarıdır. Dinlenme anında vücudun kalori harcama hızına bakılarak ölçülür ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yemek yeme, uyuma, temizlenme ve benzeri faaliyetler sırasında vücudumuz devamlı kalori yakar.

Metabolizma hızının kilo alıp vermede önemli etkisi var. Bazal metabolizma hızınız ne kadar düşükse, kilolu olma ihtimaliniz de o kadar yüksektir. Eğer hızlıysa şanslısınızdır, vücudunuz enerji sağlamak için daha hızlı kalori yakıyor demektir. Eğer yavaşsa çok fazla kalori almamalısınız, ihtiyacınızdan fazlası yağ olarak depolanacaktır. Kiloluysanız ilk işiniz metabolizmanızı hızlandırmak olmalı. Bunu yapmak için de kas dokusunu artırmanız gerekli. Kas dokunuz ne kadar fazlaysa metabolizmanız da o kadar hızlanır, ince kalma şansınız artar.

Bu nedenle düzenli egzersizle metabolizmayı hızlandırmak ve vücut fonksiyonlarının daha mükemmel olmasını sağlamak sağlıklı yaşam için bir koşuldur.

Yavaş metabolizmalı kişiler daha kolay kilo alır. Metabolizmayı hızlandırmak için düzenli olarak egzersiz yapmak ve kas dokusunu artırmak şart.

Kilo vermek için temel şart, harcanan kalori miktarının alınan kalori miktarından fazla olmasıdır.

internette buldum. Sizinle paylaşıyorum.

evet kızlar haklısınız kilo verdikten ve bu kiloyu dengeli bir şekilde sürdürdükten sonra yani vucuda tam yapışınca yeni kilo o zaman hamşle kalmak en iyisi bencede zaten planlanmayan bir bebek olacaktı ama genede içim bir tuhaf oldu elimde olmadan üzüldüm azda olsa

bugün diyetin 4. günündeyim ve menü çok hoşuma gitti et yok salata yok misgibi şeyler var ...ve diyeti harfiyen yerine getirmeye devam ediyorum ama bugün kendimi zayıflamış hissetmiyorum tam tersine sankiş göbüşüm şişti belki hastalanmamdandır diyorum ama ben genelde hastalandığımda göbüşüm iner yani hasta olana kadar vucudum şişerdi bu sefer farklı oldu ama hayırlısı bakalım pes etmedim yola devam kızlar....

bu arada sizleri tanıdığım içinde kendimi çok şanslı hissediyorum
kocaman öpüyorum sizi opuyorumnanaktan:1hug:

canlarım bugün kaçamaksız birgün geçirdim :)
hiç egzersiz yapmadım ama, keyfim yerinde çok aç değilim.
4.günüm ve ögle ile akşamı yerdeğiştirdim, akşama yumurta ve havuç var ve 25 gr peynir :))

bu arada kumdenizi canım saol bu güzel bilgiler için az önce sitede gezerken vucudun alması gereken günlük kalori miktarını hesaplyın diye bir bölüm gördüm sizde bir bakın isterseniz benim günlük 1800 küsür kalori almam lazımmış hesaplar bunu gösterdi sizde bir bakın isterseniz

1800 kalori 2 bardak kola 1 kekten bile az :)))))

zenimcim tebrik ederim bu arada peyniri yerken kendinden geçiyor insan yavaş yavaş ye tadını çıkar kaydirigubbakcemile3

iyiakşamlar arkadaşlar a.s.
haraketli ve güzel bir günün sonunda evimdeyim nihayet :lepi:
bugün sabah çay günümdü ben bitki çayı içtim (karanfil-tarçınlı)
öğlen alalacele ızgara etimi yaptım köfte olarak 200 gr.dan ben yarısını bile yiyemedim ..akşama hiçbir şey yazıyordu ama ben şimdi gelirgelmez kalan köftelerimi azcık domatesle yedim

Son düzenleyen: Moderatör:
vallahi arkadaşlar bugün irademe hakim olabildiysem ben artık bu iş bitmiştir derim zemuszemus
neden derseniz fotolardanda belki görüceksiniz mis gibi kumpir yiyeninden tutun,ayvalık tostuna,hamburgere ,kolaya baktım :sinifsinif:
ama sadece baktım yane :umursamaz:

yengecburcu canım iyi vakit geçirmene ve özellikle rejimini bozmamana çok sevindim inanki
bu arada seni çok iyi anlıyorum bende dün plajda aynen öyleydim insan bi tuhaf oluyor vallahi kaydirigubbakcemile3 saldırası gelior yiyeceklere

yengeç burcu canım resimlerinize baktım şimdi çok güzelsiniz hepinizde
seni görünce ilerdeki halimi gördüm sanki gerçi şuanda aynıyım yüz ve tip olarak aynı sana benziyorum tahminlerimde yanılmamışım
bacaklar ince bel bölgesi sorunlu aynı ben
ama sana bişe öyleyeyimmi öle çok kilolu görünmüyosun canım bence gayet hoş ve alımlı bir bayansın :lepi:
kilo bize yakışıyor yaw
ama genede zayıflamak en iyisi durmak yok yola devam sağlık açısından ve iyi bir alışveriş geçimek için delikafaduldenkaydirigubbakcemile3

merhaba forumu uzun suredir takit ediyordum bugün üye oldum
ben 49 kiloyum 1 63 boyundayım 44 yada 45 olmak istiyorum zaten zayıfsın diyebilirsiniz ama kilo aldığımda sadece yanlara gittiği için yanlarım çok çıkık..göbeğim hiç yok denecek kadar az.
isveç diyetini okudum ama sağlıklı bulmadım.
arkadaşlar tartılmayın en büyük yanlış bu ölcüm yapın
ölçüm yapmak daha iyidir
hergün not alın kagıda bel ölcünüzü falan
bu şekilde diyetleri sporsuz yapmayın sarkma yapar kilo verirsiniz ama etlerinizi ellediğinizde lümbür lümbür yapar

canfan slm canım ... öncelikle aramıza hoşgeldin a.s. umarım bu sitede çok iyi vakit geçiriri ve çok iyi dostluklar kurarsın ...
söylediğin gibi kilon fazla değil diyeceğim çünkü ben 15-16 kilodan kurtulmaya uğraşıyorum boyun 168 kilom 75 di 4 gün öncesine kadar şuan 71 kilodayım
çabuk kilo vermek aslında iyi değil diyorlar çoğu zaman ki doğruluk payıda çoktur buna eminim en iyi kilo verme uzun sirede verilendir ama be biraz sabırsızım kendi adıma konuşmak gerekirse ve bu diyeti ikinci kez uyguladığım için bünyemin kaldıracağını düşündüm ...
sarkma konusunda haklısın hatta çatlak bile yapıyor vucutta bazen ama bunun içinde zaten günde 2 saate yakın yürüyüş ve spor yapıyorum ...
anlayacağın bir yandan verip bir yandanda kaslarımı düzene sokmaya toparlama çalışıyorum ...
umarım başarırım ve sende seni rahatsız eden kilolarından bir an önce kurtulursun canım
opuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…