Bebek Beslenmesi kaka sorunu lütfen yardım...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
arkadaşlar benim bebeğim doğduğundan beri çok az kabız olmuştur sert aptığı olur ama zorlanma yoktur..şimdilerde yenice iştahı birazcık düzeldi normalde hiç yemediği halede suyu bile az içtiği halde nasıl oluyorsa dr.da sordum ama kakasını yapıyordu günlük 2 kere felan şimdilerde de bir bebeğin yani 15 aylık bir bebeğin normalde yemesi gereken miktardan az yiyor oldukça ama kakası hiç bitmiyor bazen sıvaşıp kalan bazende sert olarak günde kesinlikle şaşmıyor 5 yada 4 buluyor böyle durumda olan varmı normal mii bu yani az yeyipte 5 kaka yada 4 kaka yapan hiç yemeyipte 2 kaka yapan bebek....pişikğüide hiç bitmiyor bu yüzden ialçlarda kafi gelmedi kaç tane dr.ialç verdi ama..hasasmış cildi çok ....

Son düzenleme:
iştahsızlığından miğde şuruplarıda kullanmıştı baya bi ama ozmanlarda da aynıydı ..doğduğundn beri böyle hareketi çok fazla aşırı yani..hiç oturamaz asla ..çok oynaşkandır hep insanların üzerine çıkmak sağa sola çıkmak oynaşmak ister...

Benim yeğenim 6-7 aylıkken ablam günde 4-5 kez kaka yapıyor diye doktora götürmüştü. Doktor ablama aynen şöyle söyledi daha ne istiyorsun bağırsakları çok güzel çalışıyor ya kabız olsa al bebeğini eve git normaldir dedi. Benimde 6 aylık bebeğim var bazen kakası çok sert bazen çok cıvık oluyor.kakasını gün aşırı yaptığıda oluyor günde 3-4 kez yaptığıda oluyor o verdiğin besinlerle alakalı bişey.ben her beslenmesinden sonra 3-4 çay kaşığı mutlaka su içiriyorum hemşiresi öle demişti kabız olmaması için.benim bebeğim başlarda çok pişik oluyordu piyasadaki ıslak mendillerden hemde en pahalısından kullanıyordum.sonra annem evde temiz bir bez ıslak mendil boyu kadar parçala her altını değiştiğinde bir parçayı ılık su ile ıslat dedi onunla temizle.inanırmısın pişik olayı halloldu. Birde her eczaneden temin edeceğin bepanthen sür.3 milyon bişey pişikler için olanını al.bak bu dediğimi yaparsan bebeğinin pişik problemini halledersin. Yüzde yüz garanti veriyom sana.sevgiler..

bazıdönemlerde bebeklerde olur canım benimkide bazen günde 5-6 kez yapar azıcık yedin nerden buldun derim içimden ama birazda olsun yiyor dedinya belki ondandır yada meyve falan yiyorsa oda sık çıkartır. yada etli şeyler. eğre kakası ishal gibi değilse bir hastalık belirtisi yoksa endişelenme

benimkide hemen pişik olur ben sürekli kıçını koklar dururum kızımın aman yapınca hemen alayım diye 2 dakka kalsa hemen pişik . tüm kremleri dnedim diyebilirim chicconun pişik kremi iyi bir koruyuculuk sağlıyor tavsiye edebilirim

sağ ol canım onuda bir dneneyeyim bakalım...
bazıdönemlerde bebeklerde olur canım benimkide bazen günde 5-6 kez yapar azıcık yedin nerden buldun derim içimden ama birazda olsun yiyor dedinya belki ondandır yada meyve falan yiyorsa oda sık çıkartır. yada etli şeyler. eğre kakası ishal gibi değilse bir hastalık belirtisi yoksa endişelenme

benimkide hemen pişik olur ben sürekli kıçını koklar dururum kızımın aman yapınca hemen alayım diye 2 dakka kalsa hemen pişik . tüm kremleri dnedim diyebilirim chicconun pişik kremi iyi bir koruyuculuk sağlıyor tavsiye edebilirim

yesemincim yemiyor diyorsun ama demekki yiyor da sana az geliyor bak günde 5-6 kere kaka yapıyor diyorsun az da olsa.... doktora götürdüğünde sorarsın için rahat eder........ eneste ne zaman yemek yesin ağzına bir lokma girsin hemen bağırsaklarını boşaltır :nazar:

arkadaşlar benim bebeğimde 5aylık 3.aya kadar kendi kakasını yapıyordu ama daha sonra yapamadı hergün derecenin ucuyla yaptırıyorum çok korkuyorum nereye kadar böyle yaptıracağım yardım edin lütfeeeen

arkadaşlar benim bebeğimde 5aylık 3.aya kadar kendi kakasını yapıyordu ama daha sonra yapamadı hergün derecenin ucuyla yaptırıyorum çok korkuyorum nereye kadar böyle yaptıracağım yardım edin lütfeeeen

dr unuz ne diyor buduruma

ben televizyonda bir dr. dan dinlemiştim bazı bebek seyrek kaka yapar hergün yapmaya bilir zorla yaptırmak alışkamlık yapar sonra kendisi yapamıyabilir diyordu. sıvı gıdalar vermek bol meyve sebze yedirmek. zeytinyağı vermek gerekir demişti. allah kolaylık versin canım

Benim oğlum yaşına kadar gün aşırı yapıyordu. Kilosu o kadar iyiydi ki anlatamam. Doğum günü hayatımızın miladı oldu :KK43:(((( gün aşırı tuvaletini yapan çocuk günde 7 kerelere kadar vardırdı işi ki benim oğlum hala daha anne sütü ağırlıklı besleniyor. Aç yaşayan insanın nasıl bu kadar yapabildiğine inanamıyorum. Hal böyle olunca kilo vermeye başladı. Bugün doktordan geldik. 9 aylık kilosuna dönmüş :KK43:((((

Bence bir çocuk gastrologu ile görüş. Anne sütü alan bebeklerde kabızlık normal ama ek gıdaya geçince kabızlığı pek sevmiyor doktorlar. Derece ve zeytinyağı ile müdehalede iyi değil. Bence bunu doktorunla paylaş

Daha buyuk cocuklarda portakali oldugu gibi yani kendisini yedirmek faydali arkadaslar...Benim oglumda 4 gun cikmamisti doktor cagirdik bize ilactan once portakali tavsiye etti...Dedigi gibi yedirdik ve sorun cozuldu..Ama cok kucuk cocuklarda portakal olmaz ama aklinizda olsun...

CANIM BENDE ANLAMADIM HİÇ YEMEYEN BU GÜNN İNANKİ SADEC SABAH AZ BİRAZ KAHVALTİ VE GECE BİRAZ ÖNCE YEDİRDİM YARIM KASE O KADAR HİÇ BAŞAK LOKMA YEMEDİ YANİ AMA KAKASI HİÇ BİTMİYOR AZARDA OLSA YAPIYOR SU İÇSE KAKA YANİ DR.DSEDİM YAPMASA DAHA KÖTÜ DEDİ ANLAMADIM BEN BU İŞİ ....:1no2:
yesemincim yemiyor diyorsun ama demekki yiyor da sana az geliyor bak günde 5-6 kere kaka yapıyor diyorsun az da olsa.... doktora götürdüğünde sorarsın için rahat eder........ eneste ne zaman yemek yesin ağzına bir lokma girsin hemen bağırsaklarını boşaltır :nazar:

arkadaşlar benim oğlum 10 günlükten 3 aya kadar hiç kaka yapamadı.ne doktorlar ne zeytinyağları,fitiller hiç işe yaramadı.hep derece ucu ile yaptırıyordum.sonra arkadaşımın biri kuru kayısıyı tavsiye etti.önceleri 2 kuru kayısıyı sabahları kaynatıp yarım fincan içiriyordum.hergün yaptım,şu ve işe yaradı.şu an 6 aylık hala kabız olduğunda 3 tane kuru kayısyı orta boy cezveye küçük küçük kesiyorum.15 dak.kaynatıyorum.şu an 80 cc ılık olarak veriyorum.önceleri hergün sabah aç karnına veriyordum.ben öyle çözdüm.mutlaka deneyin.faydasını göreceksiniz.bebeği 3 aylık falan olanlar 4-5 tatlı kaşığı ile başlayın.büyük olanlar rahatlıkla versin. muz falan verince hemen arkasından kayısı suyu veriyorum.artık hiç kabızlık sorunumuz kalmadı.çok kabızlığı olanalar hergün düzenli olarak verin

ılk 3 ay bızde yasadık o sorunu bende kulak copu ve yag ıkılısını hıc yanımdan ayırmazdım.Anca benım yardımımla yapardı.Doktor 3 ay dolunca armut ezmesı denyın dedı.Bızde armutla ustesınden geldık.Bız hazır kullanmısdık ama armus az suyla hafıf haslanıpda suyuyla pure yapılarak da verılebılır.
Gecmıs olsun umarım sızde de gecer...

arkadaşlar pişiği önlemek için pamuk kullanın .pamuğu ıslayıp temizleyin.pişiği de hakiki zeytinyağıyla geçirebilirsiniz

benim oglum beş buçuk aylık kakası köpük gibi doğduğundan beride sulu anne sütü alan bebekler böyle olurmuş doğurumu çok endişeliyim doktora götürsemmi lütfen cevap

Benim kızımda 5 aylık olana kadar günde 1 sefer mutlaka kakasını yapardı. hatta aynı saatlerde yapardı. şimdilerde ek gıdaya geçmeye başladık 2-3 günde bi yapmaya başladı kakasını. aslında ek gıda olarak sadece mevsim meyvelerinden armut, şeftali, üzüm gibi meyveleri cam rendeden geçirip azar azar veriyorum. ama acayıp şekilde gaz sorunu yaşamaya başladık. daha önceleri bu kadar gaz sorunu olmazdı. geceleri sadece açıktığı için 2 yada 3 kez uyanan kızım şimdilerde gaz sancısı yüzünden hiç uyuyamıyor. ek gıdaya geçişte böyla sorun yaşamak normal mi?

X