Kalbi kötülük dolu insanlar!

Çünkü benim duydugum kişi aileden yaşlı biriydi,kızın kayınvalidesi .Sanırım boş bulundu,beni aradı böyle böyler yaşanmış.O kız zaten deli, gecimsizin biri.Seni kıskanmış sen de suyuna git demeye getirdi.Ben de o yaşlı kadına yüklenmek istemediğim için kocasını aradım.Beni ne hakla böyle şeylerle huzursuz ediyorlar ki beni arayıp kızın suyuna git ne demek.Kocasını arayınca kıza çeki düzen vermesi gerektiğini mi anlar artık ne yapar bilmiyorum diye düşünerek aradım ki kız zaten evi terk etmiş...

ohh haketmiş, kovmadıklarına dua etsin bence. sizi zan altında bırakmış boşu boşuna. kadın dediğin gibi deliyse millet arkasını topluyor demekki.
sıkmayın canınızı :KK34:

ee baktınız öyle sorun çıkartıyor muhatap olmasaydınız arkadaş listenizden silseydiniz o zaman.Bence siz kuzeninize biraz fazla karışmışsınız eşiyle arkadaş olmuş olabilirsniz ama gereksiz bir yakınlık yani her tartışmalarından haberdar olma vb.O kişi de ister istemez sizin hayatınıza ne bileyim fotoğraflarınıza yakın olmuş böylece.

Her tartışmalardan haberim olmuyordu.Bu olay özellikle bana taşınmıştı.
Kızın kayınvalidesi beni arayıp durumu anlatınca ,o zaten deli, aman suyuna git deyince ben de sinirlendim
Bu olayda benlik ne var diye
O yaşlı kadına yüklenmek yerine kızın eşini aradım, olay bu.Yoksa sık sık eşiyle, kızla telefonlaştıgım yok

Son düzenleme:
Sizce insanın eşini gözden çıkarması için geçerli bir neden mi bu? Mantıklı olun lütfen...Hiçkimsenin hiçbir hediyesi bana eşimi terkettiremezdi...

insanın içine kıskançlık girince mantık orayı terk eder arkadaşım.. o yüzden olayda mantık aramanız başlı başına yanlış zaten.. ben kıza kızmadım ama çok üzüldüm, keşke başta onu engellemiş olsaydınız..

Aslinda bu kizin kalbi kotu degil
sadece biraz kiskanclik ve altinda yatan temel neden yasamak istediklerini yasayamamasi
belli ki kizi koyde okutmamislar, belli ki surekli ezilmis ,
belli ki evlendikten sonra alamadiklarimi alayim , yasayamadiklarimi yasayayim istemis,
istedigi hayati yakalayamamis ,
o nedenle tum hincini esinden cikariyor ...

Senlik bir durum degil bu ...

Ek olarak ben sahsen boyle bir kizi deli olarak nitelendirmem,
benimle sidik yaristiriyor , beni huzursuz ediyor diye dusunmem
sadece ve sadece durumuna uzulurdum...

Her tartışmalardan haberim olmuyordu.Bu olay özellikle bana taşınmıştı.
Kızın kayınvalidesi beni arayıp durumu anlatınca ,o zaten deli, aman suyuna git deyince ben de sinirlendim
Bu olayda benlik ne var diye
O yaşlı kadına yüklenmek yerine kızın eşini aradım, olay bu.Yoksa sık sık eşiyle, kızla telefonlaştıgım yok

Sahip olmadığı şeylere üzülmüş demek ki her şeyin hayırlısı boşverin

ayyy ne pislikler var yaaa bu kıskançlığın ötesinde birşey bu düpe düz pislik
allah bölelerinin şerrinden korusun insanı
hiç kendini üzme herşeyde bir hayır varıdır aileden çıkmasıda en hayırlısı bence zaten
o tip insalar etrafındaki kötü niyetliler tarafından farkedilir ve olay aldatmaya kadar gider bence, salak çünkü belli ayran delisi kim pohpohasa birşey sanıcak bırakıcak kocayı onunla düşüp kalkıcak adamı katil ederler

ya ne kadar saçma insanlar var şu dünyada canım sen hiç takma onun geçinmeye niyeti yokmuş senin ne suçun var ki..kuzenin iyi bir insansa eger ona yazık olmuş kendini böyleleriyle zaman harcamıs kurtuldugunuzda iyi olmuş umarım sen çok çok mutlu olursun

ya ne kadar saçma insanlar var şu dünyada canım sen hiç takma onun geçinmeye niyeti yokmuş senin ne suçun var ki..kuzenin iyi bir insansa eger ona yazık olmuş kendini böyleleriyle zaman harcamıs kurtuldugunuzda iyi olmuş umarım sen çok çok mutlu olursun

Canım benim teşekkür ederim:)

Cnm kiskanmasi gayet normal.
Kiza uzuldum ben..

Sende haklisin aslinda
Senin hayatin
Yasamini gizlemek zorunda degilsin
Ki...

Aslinda oda kendini gelistirebilir
Birseyler yapabilir fakat
Kisa yolu secip
Seni kiskanip
Hayatini karartmayi seciyor...
Bosver..

siz hayatinizi yediginiz ictiginizi
aldikalrinizi sattiklarinizi vs herseyinizi birde
cok ama cok zengin bir ailenin kizi yaninda anlatin bakalim
asla keyif almazsiniz degil mi?
hatta kendizi ezik hissedersiniz
ama diger taraftan
o köyden gelen sizin düsüncenize göre sizin altinizda biri
ve basbaya hava atmak oluyor bu
ve yeterince tatmin olmamissinzi birde burada devam ediyorsunuz haz almaya
benim anladigim bu kusura bakmayin

Son düzenleme:
ilk paragraf, sorunların başlıca nedenini ortaya koyuyor aslında. köydekiler arasında küçücük bir soruşturma ile, kızın hakkında detaylıca bilgi alabilirdiniz. madem bu kadar geçimsiz biri, mutlaka kulağınıza çıtlatan olurdu.
kızın yaptıklarına doğru demiyorum, çoğu cahilce davranışlar. 8 aylık sürede bunların hepsinin gitmesini bekleyemezdiniz. kız aile içinde yeterince küçümseniyor, bu belli...
aile içinde olaylar fazla paylaşılıyor gibime geldi. kız suçlu ama çevresindekiler sütten çıkma ak kaşık değil bence...

aile içi mutluluğun maddiyatla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum. kuzeniniz, sizin telefondan ona almak yerine, ona beklentisinin yanlış olduğunu gösterip başka sürprizler ile gönlünü almaya çalışsa daha iyi olurdu. kocasından yeterince ilgi görseydi, bu kadar hırçınlaşmazdı belki de.. belki de yine aynılarını, hatta fazlasını yapardı ama, bunun da en büyük nedeni o kızın fesatlığı değil, tanımadan bu şekilde yapılan evliliklerdir. siz bilinçli bir insansınız, neden kuzeninize tanımadan evlenmenin sakıncalarından bahsetmediniz ki? ben bu tür durumlarda, birini uyarma ihtiyacı hissedersem en başta gerekirse uyarırım, evlendikten sonra zerre kadar karışmam hayatlarına. şikayetlerini dinlemem, öneride bulunacaksam yapıcı şekilde sorunu halletmeye çalışırdım ya da hiç karışmazdım. kız cahil ve kıskanç olabilir ama boşanmış olarak aile yanına dönmesi onu daha çok etkiler...

son olarak, o kıskanır diye davranışlarınızı her yerde kısıtlamaya gerek yok, onunla özel olarak paylaşmamanız yeterliydi. evi terk etmesinde sizin bir suçunuz yok. onun davranışlarından sonra siz de epeyce hırslanmışsınız gibi yazmışsınız. ciddiye almayın, kendi içlerinde sorunlarını halletsinler veya ayrılsınlar. bundan sonrasında hiçbir şeylerine iyi veya kötü yorum yapmayın bence.

köylü,ahırda çalışmış,ilkokul mezunu kızla ünivesite mezunu öğretmen ,ilişkisi mükemmel kızın hayat hikayesini okuduk kim daha kötü kalpli acaba

Son düzenleme:
ilk paragraf, sorunların başlıca nedenini ortaya koyuyor aslında. köydekiler arasında küçücük bir soruşturma ile, kızın hakkında detaylıca bilgi alabilirdiniz. madem bu kadar geçimsiz biri, mutlaka kulağınıza çıtlatan olurdu.
kızın yaptıklarına doğru demiyorum, çoğu cahilce davranışlar. 8 aylık sürede bunların hepsinin gitmesini bekleyemezdiniz. kız aile içinde yeterince küçümseniyor, bu belli...
aile içinde olaylar fazla paylaşılıyor gibime geldi. kız suçlu ama çevresindekiler sütten çıkma ak kaşık değil bence...

aile içi mutluluğun maddiyatla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum. kuzeniniz, sizin telefondan ona almak yerine, ona beklentisinin yanlış olduğunu gösterip başka sürprizler ile gönlünü almaya çalışsa daha iyi olurdu. kocasından yeterince ilgi görseydi, bu kadar hırçınlaşmazdı belki de.. belki de yine aynılarını, hatta fazlasını yapardı ama, bunun da en büyük nedeni o kızın fesatlığı değil, tanımadan bu şekilde yapılan evliliklerdir. siz bilinçli bir insansınız, neden kuzeninize tanımadan evlenmenin sakıncalarından bahsetmediniz ki? ben bu tür durumlarda, birini uyarma ihtiyacı hissedersem en başta gerekirse uyarırım, evlendikten sonra zerre kadar karışmam hayatlarına. şikayetlerini dinlemem, öneride bulunacaksam yapıcı şekilde sorunu halletmeye çalışırdım ya da hiç karışmazdım. kız cahil ve kıskanç olabilir ama boşanmış olarak aile yanına dönmesi onu daha çok etkiler...

son olarak, o kıskanır diye davranışlarınızı her yerde kısıtlamaya gerek yok, onunla özel olarak paylaşmamanız yeterliydi. evi terk etmesinde sizin bir suçunuz yok. onun davranışlarından sonra siz de epeyce hırslanmışsınız gibi yazmışsınız. ciddiye almayın, kendi içlerinde sorunlarını halletsinler veya ayrılsınlar. bundan sonrasında hiçbir şeylerine iyi veya kötü yorum yapmayın bence.

Haklısınız ama görücü usulü evlendirmek fikri ailenin yaşlılarından gelince müdahale edemiyoruz ve bence asıl neden kızın kişiliğinin henüz oturmaması.Aslında yası küçük değil ama bence bu tavırlar çocukluğundan, yeteri kadar olgun olmadıgından kaynaklanıyor.Ne yaparsanız yapın insanın kafa yapısını değiştiremiyorsunuz.

insanın içine kıskançlık girince mantık orayı terk eder arkadaşım.. o yüzden olayda mantık aramanız başlı başına yanlış zaten.. ben kıza kızmadım ama çok üzüldüm, keşke başta onu engellemiş olsaydınız..

Kıskançlık sadece ona mı özgü hanımefendi, ben de bayanım, benim de sevdiğim biri, sahip olmak istediğim yasam standartları var..Ne yani istediğimiz elde edemeyince bizde mi kıskançlık yapalım? Bence kıskançlığın hiçbir haklı gerekçesi olamaz.İnsan kıskanıyorsa da en azından kıskançlığını bastırıp gizleyecek kadar hanımefendi olmalı...

dede talimatıyla evlenilirse olacağı budur diyecem
kızcağız da tecrübesizliğinden öyle yapıyor
aslında biraz da üzücü yaptıkları
çok canı yanıyor demek ki etrafa saldırıyor
muhtemelen yaşı da küçüktür

Haklısınız ama görücü usulü evlendirmek fikri ailenin yaşlılarından gelince müdahale edemiyoruz ve bence asıl neden kızın kişiliğinin henüz oturmaması.Aslında yası küçük değil ama bence bu tavırlar çocukluğundan, yeteri kadar olgun olmadıgından kaynaklanıyor.Ne yaparsanız yapın insanın kafa yapısını değiştiremiyorsunuz.

kusura bakmayın ama, kızın yetiştiği ortam, deneyimleri, geçmişi belli. birkaç görüşmede kız kendini hemen belli ederdi.

burada en büyük hata kuzeninde bana göre. kendi aklına, gönlüne göre birini seçmemiş, gitmiş büyüklerinin sözüne güvenerek kendisine uygun görülen eş ile evlenmiş.
aile yaşlılarından talep gelirse gelsin, siz öğretmensiniz, bu fikre nasıl hemen kabul gösterebiliyorsunuz, anlamak zor.

bana sorarsan, bir adam kendi evleneceği, hayatını birleştireceği kadını kendi seçemiyorsa, evliliğini başkalarının gölgesinde kalarak yaşamaya mahkumdur. kızın ne kadar suçu varsa, kuzeninin de o derece suçu var. uyumsuz bir başlangıç yapmış ve uyumu sağlamayı becerememişler, beklenen bir durum.

kız kendini yalanlarla aileye kabul ettirmemiş, ne olduğunu bilerek talip olmuşlar. onun için yazdıklarının hepsi, kuzeninin bilerek kabul ettiği gerçeklerdir. bile bile kızı bu şekilde aldıktan sonra, bunları kusur olarak dile getirmek yanlış geliyor bana.

yaşla birlikte, insanı deneyimleri yetiştirir, kişiliğini oluşturur. 8 ay gibi kısa bir sürede, mucizevi sonuçlar beklemek hata...

Kızlar kuzenim 8 aylık evli.Dedemin isteği üzerine köyden bir kız buldular onunla evlendirdiler.Kızla aramızda bir yaş var,benden bir yaş küçük.Görücü usulü olunca ancak evlilikten sonra birbirlerini tanıma fırsatı buldular.

Kız geçimsizdi, geldiği ilk günden beri olaylar dinmedi,kaprisler, kayınvalideyle atışmalar, kocaya saygısız saygısız konuşmalar, gelen misafirlerle konuşmamalar...Ben köyde yetişmesine bağlıyordum.Çünkü bildiğiniz köy hayatı yaşıyordu.İnekleri, ahırları falan vardı sabahtan akşama kadar onlarla ugrasıyordu.Yanlış anlamayın küçümseyerek söylemiyorum yani o ağır işleri yaparken ne insanlarla iletişimi öğrenmişti,ne misafir ağırlamayı.Evine ev görmesine gelen misafirleri çayla ağırlamayı düşünmüştü de şok olmuştum olur mu öyle şey hiç değilse yanına bir kek yap demiştim.Allahtan söylediklerimi ciddiye alıyordu da yapıyordu.

Defalarca ailelerinin yanında eşiyle kavgalar etti,hakaretler etti.Bu yüzden ailede kimse sevmiyordu onu ama yine de açık açık söylemiyorlardı.Sadece kıza karşı tavır yapıyorlardı.Aslında böyle giderse bu evliliğin yürümeyeceğini düşünüyorlardı ama yine de oğullarının yuvasının yıkılmasına gönülleri razı olmuyordu.

Kızı yaptığı davranışlardan dolayı herkes dışlar, sırtlarını dönerken ben yine de bi tavır takınmadan mesaj vererek yanlışının farkına varmasını istiyordum.Kızın da ailede tek tartışmadığı kişi bendim diyebilirim.

Benim uzun süren bir birlikteliğim var,öğretmenim, sosyal bir hayatım var,geziyoruz,eğleniyoruz.E kısmen o kız da bunlara şahit oluyordu ama o öyle değil.Benim yaşımda olmasına ragmen evde koca yolu bekliyor,hayatından memnun değil.Defalarca işe girmek istedi ama ilkokul mezunu ne iş bulabilir ki.Benim hayatıma özendiğini hep hisserdim,kız hayatının hiç güzel olmadıgını , kocasının ona sürprizler yapmadıgını,çok sıkıcı bir hayatı oldugunu söylediğinde hep ona telkinler verirdim bak o seni çok seviyor,maddi durumu elvermiyor...

Benim erkek arkadaşımsa sürekli sürprizler yapar,rahat bir hayatımız var,akşamları dışarı yemeğe çıkarız,haftasonları şehirdışına çıkarız.Doğumgünümde bana telefon almıştı,kız da görüp kocasına aldırmıstı.Daha sonra kuzenime kıyamadığım için hiçbir hediyemi,hiçbir sürprizi anlatmamaya karar verdim.Çünkü çocuğun öyle durumu da yok bir yerde bin liraya çalısıyor.O parayla evi mi geçindirsin, kıza hediyeler mi yetiştirsin

Ben hiçbir şeyi anlatmıyordum ama o giyimimi,parmağımdaki tektaşı, takılarımı her şeyi görüp etkileniyordu biliyorum.Ben cahilliğine veriyordum. Dün ilk defa erkek arkadaşımın sevgililer günü hediyesini faceye attım.Normalde böyle özel şeyleri paylaşmam ama bu hediyenin telefon,takı gibi bi maddi değeri olmadıgı için tatlı sempatik bir hediye oldugu için hatırası kalsın istedim ve face yükledim.Hediye de şuydu,büyük bir gelin sepeti alıp içini çeşit çeşit makyaj malzemeleriyle doldurmuş.Renk renk ojeler,rujlar,kalemler....Çok ince bir düşünceydi ve bu fikir kendisine aitti onun için paylaşmak istedim.

Kız bu sepetin fotosunu görmüş,eşiyle kavga etmiş.Sen bana niye böyle hediyeler almıyorsun diye.Telefonları fırlatmış,kırmış,büyük çapta bi kavga yaşanmış.Dün kuzenimi aradım bazı olaylar yaşandığını duydum,ben nerden bilebilirim kıskanacağını dedim, ne yapayım o kıskanacak diye ben hayatımı ona göre mi şekillendireyim dedim.O da
"boşver, senle ilgili değil
o zaten deli,bizi bıktırdı usandırdı
zaten evi de terk etmiş çıkıp gitmiş "dedi.

Kızın bir de evi terk ettiğini öğrendim.Az önce faceyi açtım, şu kızı sileyim diye baktım ki o beni zaten silmiş.Benim onu silmem gerekirken o silmiş.

Kızlar ne kadar kötü,katı kalpli insanlar var.Bizim ailede şimdiye kadar hiç kavga,boşanma olmadı, bir geldi bütün ailenin bütünlüğünü bozdu.Asıl kırıldığım konuysa kavgalarına beni alet ediyor, beni neden gösteriyor.Aslında biliyorum onun kavgaları bitmez bugün neden ben olacagım, yarın başka biri, hatta bir gün gelecek televizyonda gördüğü ünlüleri bile kıskanacak. Ben çok üzüldüm şaşırdım ve öfke doluyum....Tahammül edemiyorum böyle görgüsüz, kıskanç, içi kötülük dolu insanlara!

canın dediklerin canını alıyor... sen herşeye rağmen alttan alıp onu uyarmışsıın... buna rağmen yaptıkları bu .... boşver Allahaskına ne üzülüOsun ailelerde biraz hata var yani en basından uyumsuz bi kız olduğu belliymiş keşke kuzeninin basını yakmasalarmış... seninde o hediyeyi koyman çok normal... hayatımızı illa birilerine göremi yönlendiricez.. kıskanmak yerne insan sevinir bana değer insana da değer veren insanlar var bu kız bunu hakediyor diye. boşver üzülme

Peki şu satırlara göre sizin kalbiniz neyle dolu. Iyilikle mi

Ne bekliyorsunuz bu kadar şeye ragmen içimde hiç mi öfke oluşmasın...Tabi ki öfkeliyim, tabi ki sinirliyim...Ben hayatımı birilerinin isteklerine, kıskançlıklarına göre mi şekillendireceğim

X