Kalça toparlama

ruyalaralemindenbircicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
136
20
Arkadaşlar boyum 1.61 kilom 59 tam 66 kilodan 59 kiloya düştüm ancak hâlâ çok kilolu hissediyorum kendimi ve kalça kısmım sert değil squata başladım 3 gündür yapıyorum ve ekmeği şekeri azalttım bu squat be kadar süre de etki etmeye başlar ve kilom sizce boyuma göre aşırı mı

Öncelikle merhaba, ben orta kiloya sahiptim (171 boy 64 kg) ancak yağ oranım yüksek olduğu için hiç sıkı değildim özellikle büyük yumuşak kalça ve kalın bacak problemim vardı.
Bir gün squata başlama kararı aldım. Günde 30 squat 10 mekik iki bacak için de 15er donkey kick yaptım 3 günde bir mola günü ilan ettim kendime ve 4 günde bir hareket sayılarını yavaştan arttırdım. 2 ay falan oldu başlayalı ve günlük sporum 10 dkikayı bile bulmadığı halde fazlasıyla inceldim sıkılaştım toparlandım. Herhangi bir diyet uygulamadan, her gün çikolata hamur işi falan tüketmeme rağmen (çok abartmadan) 5 kg verdim sırf yağdan. Sağlıkla kalın, sağlıklı kalın 👍

Aaa süpermiş. Bende aynıyım sizinle.
170 boy 64 kilo ama 58 kiloya da insem baldır kalın basen var ve kalçam hiç sıkı değil.
Bende squat yapıyorum ama istikrar yok sonucu hemen göremediğim şeyleri yaparken sıkılıyorum.
Benimde kilom normal ama yağ oranım diğer insanlara göre çok fazla. %33
Bende uygulamak isterim doğrusu.

Aaa süpermiş. Bende aynıyım sizinle.
170 boy 64 kilo ama 58 kiloya da insem baldır kalın basen var ve kalçam hiç sıkı değil.
Bende squat yapıyorum ama istikrar yok sonucu hemen göremediğim şeyleri yaparken sıkılıyorum.
Benimde kilom normal ama yağ oranım diğer insanlara göre çok fazla. %33
Bende uygulamak isterim doğrusu.
Ben de senin gibiydim ama dedim ya çok az yaparak başladım 3 günde bir canım isterse mola verdim bir süre geçince sporun egzersizin salgılattığı mutluluk hormonuna alışıyorsunuz yapasınız geliyor. Şu hareketsiz stresli günlerde stresi bile alıyor valla 🤗

Squata ve donkey kick hareketlerine hala devam ediyoeum az az ve yanına şu bacak ve karın hareketlerini ekledim gözle görülür incelme oldu sıkılaşmadan ziyade. Üst bacak: Alt bacak: Karın: karın egzersizlerini yapacaksanız eğer boynunuza dikkat edin ve komple bütün egzersizlerde eğer bir yerinizin kas yorulmasından farklı acıdığını hissederseniz hareketi es geçin olur mu sakatlık çıkmasın.

X