Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sevgili Şenciğim ve diğer aynı sorunu paylaşan tüm arkadaşlar kan tahlili sonuçlarımı yazıcağım bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatır ve tavsiyelerde bulunursa çok sevineceğim Faktör V G6191A (Leiden) :NORMAL, Prothrombin G20210A: NORMAL, MTHFR C677T:HETEREZİGOT yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden hepinize teşekkür edrim.Bu arada sevgili Gila Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin bebişini sana ve diğer tüm annelere:)

Sevgili SÜLAL;geçmiş olsun öncelikle.celeninde dediği gibi sizler biraz daha şanslısınız.yani sonuçlarınız daha iyi.heterezigot olmanız durumunda heparin iğneleri yeterli oluyor.doktorunuz zamanı gelince bunun dozunu ayarlayacaktır.ben mthfr de homozigotum mesela.iğnelerin yanında birde metionin sınırlaması olan bir diyet uyguluyorum.Allah yardımcımız olsun.sevgiler...

Sevgili SÜLAL;geçmiş olsun öncelikle.celeninde dediği gibi sizler biraz daha şanslısınız.yani sonuçlarınız daha iyi.heterezigot olmanız durumunda heparin iğneleri yeterli oluyor.doktorunuz zamanı gelince bunun dozunu ayarlayacaktır.ben mthfr de homozigotum mesela.iğnelerin yanında birde metionin sınırlaması olan bir diyet uyguluyorum.Allah yardımcımız olsun.sevgiler...

Peki bu heparin iğneleri ve kan pıhtılaşma problemi için yapılması gereken tüm tedavileri kim yönetiyor yani kadın doğumcunmu yoksa hematoloğamı gidiyorsun hamileyken kim ayarlıyor tüm bu tedavilerini ben bide üstüne üstlük kayseride yaşıyorum hala iyi bir kadın doğumcu bulamadım doktoruna güvenmek ve iyi bir doktor bulmak çok önemli. Sihirli bi değnek olsa elimde puff hepinizin sağlıklı birer bebeği olmuş tüm sıkıntılar geride kalmış inşallah :emir_bebek:

Teşekkürederim celenciğim verdiğin bilgiler için doktor banada folik sait yazdı ona başladım fakat babyprin içmiyorum ondan hiç bahsetmedi. Kan sonucumun hamilelikte iğne vurulmayı gerektirecek kadar önemli olduğunu bilmiyordum insanın başına neler geleceğine hazırlıklı olması gerçekten iyi bir durum üstelik birde titoid problemim var ama bilmiyorum çokmu aptalca yada gerçekten böyle bi problem varmı ama ben normalde tiroid hastası değilim fakat hamilelikte oluşuyor hipotiroidi düşükten 20 gün sonra tsh:8,50 iki ay sonrada tsh:3,60 oldu ultrasondada bi problem çıkmadı tiroid bezlerinde şimdi kesin sonucu 7 temmuz sintigrafide öğreneceğim ama hamile kalır kalmaz bir endokrinci bulmam lazım tiroid için, pıhtılaşma için hemotolog,bebişim için jinekolog ve tüm bunlara hazır olabilmek için cesaret en erken bir sene sonra düşünüyorum gebeliği Allah kısmet ederse bu arada Allah bebeğini ve seni korusun kucağına almayı nasip etsin tekrar teşekkür edrim canım.

canım benm cok gecmiş olsun..umarım tüm bunlar sorunsuz bir hamilelik gecirmene engel olmaz ve sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın..allahım isteyen herkese yasatsın..yanlız pıhtılasma için neden hematolog arıosun ki..bosuosuna yorma kendini bence..bu sorunda olupta sadece jinekoloğuyla hamileliğine devam eden bir sürü kişi var..ne kadar cok doktor o kadar cok kafa karısıklığı..bence sağlam bir jinekolog bul ve bol bol dua et.hamile kaldığındada allaha emanet de..
bide babyprin olayını sööliim..ozamanlar babyprin vardı..ama şimdi kaldırıldı.doktorlar onun yeine coraspin verio..istersen doktoruna sor..planlanan aydan 1+2 ay önce basla derim ben..

celencim nerelerdesin endişelendirdn bizi inşallah bi aksilik yoktur öpüyoum seni ve bebişia.s.

canımın içi buralardayım da sıcaktanmıdır nedir uyusuk bi havadayım:sm_confused: bide tayin olayımız var onunlada kafayı yoruyorum..buarada sen naptin tatlım?hersey yolundamı?

Merhaba Arkadaslar ben 4 tane düsük yaptim ve bende kan pihtilasmasi tesbit edildi ve doktorum bana heparin ignesi ve aspirin önerdi . Hamile kalinca hemen bu ilaclara baslamam gerktigini söyledi . Sizlerde ayni durumu yasayan ve sonrada saglikli bebek dünyaya getiren varmi?? benimle paslasirsaniz cok sevinirim.

canım ya cok gecmiş olsun..bende 7 gebelik kaybından sonra 8.hamileliğimi yasıyorum ve alllaha şükür bu sefer hersey yolunda..önce allah sonra iğneler:nazar: 7 hamileliğimde 8. haftasını gecemedi.ve nihayetinde kanda pıhtılasma bulundu ve cözüm uygulandı..canım evet hamile olduğunu öğrendiğin ve keseyi rahim içinde yerleşmiş gördüğün an hemen heparin iğnelerine baslıosun..ama bence aspirini ve folik asiti hamile kalmadan önce kullanmaya basla..en azından ben ööle yaptım..iikide yaptım..
buarada heterezigotmu cıktı sonucun homozigotmu?çünkü bu sonyca göre diet te yapman gerek(homozigotsan yani)

Peki bu heparin iğneleri ve kan pıhtılaşma problemi için yapılması gereken tüm tedavileri kim yönetiyor yani kadın doğumcunmu yoksa hematoloğamı gidiyorsun hamileyken kim ayarlıyor tüm bu tedavilerini ben bide üstüne üstlük kayseride yaşıyorum hala iyi bir kadın doğumcu bulamadım doktoruna güvenmek ve iyi bir doktor bulmak çok önemli. Sihirli bi değnek olsa elimde puff hepinizin sağlıklı birer bebeği olmuş tüm sıkıntılar geride kalmış inşallah :emir_bebek:

sulalcim tüm bu yazdıklarını hepimzin kadın-doğumcuları yönetiyor..onlar karar veriyor.ööle hematoloğa falan gitmene gerek yok bence..yukarıdada dediğim gibi ne kadar cok doktor okadar kafa karısıklığı..tatlım kayseri küçük bi yer deilki..ben izmirdeyimde noldu koskoca prof.lara gittim ama h,ç biri bulamadı sebebimi.en son bi asistatn buldu.allahım ondan bin kere razı olsun..yani gözünü karart git bi doktorra..allaha emanet et kendini ve bebeğini..doktorun ne kadar ii olsada yukarıdan "Ol" emri gelmedikce hersey bos..

ben hemotoloğa filan gitmiyorum kadın doğumcu gittiğim doktor.birçok arkadaşta öyle yapıyor.ayrıca yine celenin dediği gibi fazla doktor kafa karıştırıyo psikolojisini bozuyo insanın.ben bu tür vakalarla genellikle üniversite hastanelerinin doktorlarının ilgilendiğini öğrendim.diğerleri pek bilmiyor biraz soruşturdum ben çünkü iğneye başlamadan önce.bazı arkadaşlar iğnelerle birlikte corasprinde kullanıyormuş burda öğrendim.bana doktorum doğuma kadar ve doğum sonrası 6 hafta daha iğne kullanacaksın sonrada ömür boyu bebek asprini dedi.ayrıca kayseriyi biliyorum 20 sene yaşadım ben orda gerçekten imkanları güzel olan biyer.bu nedenle iyi bi doktor bul ve ona güven gereçekten başkada çaremiz yok zaten.Allah izin verirde sağlıklı bebeklerimize kavuşursak yaşadığımız sıkıntıların hepsini unutacağımızdan eminim ben.herşeyin hayırlısı.Allaha emanetiz bizde bebeklerimizde.

Sevgili CELEN35;Şu an izmirde hangi doktora gidiyorsun ve iğnelerinin adı ile günde kaç doz yaptığın ve iğnelerinin dozunda hamileliğinin başında ilerleyen zamanlarında değişiklik yapıldı mı? bu konularda bilgi verirsen çok sevinirim.Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin..

arkadaşlar merhaba benim durumum sizile aynı ama ortaya çıkışı sizinkinden farklı yani benim ilk gebeliğim bebeğimin kalbi gelişmediği için sonlandırıldı sonra yapılan araştırmalarda pıhtılaşma sorunu saptandı daha öncede yazmıştım hatırlarsınız belki ve ben şimdi tekrar hamileyim sevinci ve korkuyu birarada yaşıyorum bugün iğnelere başladım benim merak ettiğim aranızda sinan hocanın hastalarıda var acil bir durum olduğunda ulaşabileceğiniz bir numara yada bir dr ismi verdimi onu bulamadığınız dönemler için

Sevgili CELEN35;Şu an izmirde hangi doktora gidiyorsun ve iğnelerinin adı ile günde kaç doz yaptığın ve iğnelerinin dozunda hamileliğinin başında ilerleyen zamanlarında değişiklik yapıldı mı? bu konularda bilgi verirsen çok sevinirim.Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin..

canım amin.allah kimsenin kucağını boş bırakmasın..
ben izmirde hatay asker hastanesinin kadın doğumcusuna gidiyorum cem bey..iğnemin adı ilk basta clexane dı.o şimdi ürkiyede yokmus..bulamıyoruz eczanelerde.onun yerşbe fraxiparin kullanıyorum..dozum hamnileliğin basından beri 0,4. hiç deişiklik yapılmadı..günde bir keere göbekten vuruluyorum..genelde saatlerini hep denk getirmeye calısıyorum..aksam 7/7:70 arası..işaret ve bas parmağımla göbeğimi sıkıstırıorum..eşim vuruo..ama artık zorlastı göbeği sıkmak..gerilidi cünkü..koldan ve bacaktanda vuruluo iğneler..canım Şen anlattı ama ben anlamamakta ısrar ettim:eek:

bende clexane 0,4 iğne ve coraspın 100 içiyorum. 21 hft.lık bebeğim karnımda ölmüştü yapılan tetkikler sonucu pıhtılaşma sebebiyle olduğunu öğrendik şimdi 13 hftlık gebeyim ve hergün iğne oluyorum.

bende clexane 0,4 iğne ve coraspın 100 içiyorum. 21 hft.lık bebeğim karnımda ölmüştü yapılan tetkikler sonucu pıhtılaşma sebebiyle olduğunu öğrendik şimdi 13 hftlık gebeyim ve hergün iğne oluyorum.

canım allah bebegini korusun inşallah ve tüüm isteyenlere versin inşallah.yaa bu aşılar canınızı yakmıyomusenağlamaben aşıdan çok korkuyorum da

canım allah bebegini korusun inşallah ve tüüm isteyenlere versin inşallah.yaa bu aşılar canınızı yakmıyomusenağlamaben aşıdan çok korkuyorum da

Sonunda bebeğinin sağlıklı bi şekilde kucağına alıcağını bildikten yada ümit ettikten sonra günde bir tane değil yüz tane bile vurulunabilir heralde o iğnelerden. Bende hiç vurulmadım ama hamile kalır kalmaz bende vurulmak zorunda kalacağım ama düşünüyorumda hiç önemli değil bir kez bile düşünmedim canım acırmı diye onun sağ sağlim doğacağını düşünmek büyük mutluluk saati saatine büyük bir keyifle vurulurum yeterki o sağlıklı bi şekilde hayata merhaba desin
"Benim minik doğmamış bebeğim anne ve baba Allahın izniyle sahip olacak sana o zamana kadar bekle bizi bitanem ve bir daha hiç bırakma anneni"

canımın içi buralardayım da sıcaktanmıdır nedir uyusuk bi havadayım:sm_confused: bide tayin olayımız var onunlada kafayı yoruyorum..buarada sen naptin tatlım?hersey yolundamı?

meraklandım bende bi süre seni göremeyince tabi izmir sıcak
bizde 7+2günlüğüz teyzesi dün korkuttu beni kasığımda ağrım ve az kırmızı lekelenmem oldu soluğu acilde aldık neyseki kalp atışlarını duyunca rahatladım çok şükür ki kanamam devam etmedi doktorum progesteran verdi serum taktı 2 saat gözlem atına aldı.kasık ağrısının idrar yolları enfeksiyonundan olduğunu öğrendik bana bebeğe dokunmayacağını söylediği bir ilaç yazdı ama ben yinede cesaret edip içemedim.neyse biz böyleyiz teyzesi tayin olayında inşallah hakkınızda hayırlısı olur canım.sen üzme kendini ve bebişi

bizde 7+2günlüğüz teyzesi dün korkuttu beni kasığımda ağrım ve az kırmızı lekelenmem oldu soluğu acilde aldık neyseki kalp atışlarını duyunca rahatladım çok şükür ki kanamam devam etmedi doktorum progesteran verdi serum taktı 2 saat gözlem atına aldı.kasık ağrısının idrar yolları enfeksiyonundan olduğunu öğrendik bana bebeğe dokunmayacağını söylediği bir ilaç yazdı ama ben yinede cesaret edip içemedim.neyse biz böyleyiz teyzesi tayin olayında inşallah hakkınızda hayırlısı olur canım.sen üzme kendini ve bebişi

Onunla geçmiş olsun canım size sağlıklı bir dokuz ay inşallah :nazar:

merhaba ays_bah;çok geçmiş olsun.inşallah bidaha yaşatmaz Rabbim.

merhaba demircool;korkmana gerek yok gereçekten bir süre sonra alışıyorsun zaten.ben iki gün sağlık ocağında yaptırdıktan sonra kendim yapmaya başladım.ordaki temizlikten emin olamadığım için böylesini uygun gördüm.ona bile alışıyorsun yani.bunların hepsini unutacağız inşallah.sevgiler...

kıyamam ben sizeeee:1hug: cok gecmiş olsun.benm bu tür şikayetim 13, haftama kadar aralıklarla sürdü canım..hep büyük endişe ve gözyaşlarıyla gittk doktora..allaha şükür bebeğim inatcı cıktı ve tutundu bana..bitanem allahım senn bebeğinide tüm bebekleride korusun esirgesin..bol bol dua et..allaha emanet de.istersen 10, haftana kadar progestan kullan.ben doktorum söölemeden baslamıstım progestana.hiç bir zararı yok..kasık ağrımda olmustu ki hala var.dün bile dedim doktora regl olucakmısım gibi ağrım var dönemiyorum yattığım yerde ağrıdan dedim..bunların normal olduğunu sürekli büyüme içinde olduğumu sööledi..eğer cok endişelenirsen steteskop al.hareketlerini hissedesiye kadar 8, haftadan itibaren bununla dinleyebilirsin kalbini..cok boğuk gelio ama anlıosun.biraz rahatlatır seni.sonra hareketlerini takip edersina.s.:nazar:

kıyamam ben sizeeee:1hug: cok gecmiş olsun.benm bu tür şikayetim 13, haftama kadar aralıklarla sürdü canım..hep büyük endişe ve gözyaşlarıyla gittk doktora..allaha şükür bebeğim inatcı cıktı ve tutundu bana..bitanem allahım senn bebeğinide tüm bebekleride korusun esirgesin..bol bol dua et..allaha emanet de.istersen 10, haftana kadar progestan kullan.ben doktorum söölemeden baslamıstım progestana.hiç bir zararı yok..kasık ağrımda olmustu ki hala var.dün bile dedim doktora regl olucakmısım gibi ağrım var dönemiyorum yattığım yerde ağrıdan dedim..bunların normal olduğunu sürekli büyüme içinde olduğumu sööledi..eğer cok endişelenirsen steteskop al.hareketlerini hissedesiye kadar 8, haftadan itibaren bununla dinleyebilirsin kalbini..cok boğuk gelio ama anlıosun.biraz rahatlatır seni.sonra hareketlerini takip edersina.s.:nazar:

Sevgili celenciğim güzel haberlerini bekliyorum hergün okuyorum seni seninle aynı sorunu paylaşıyoruz MTHFR CT 677 Heterezigot sen mutlu sona ulaştığında kendim ulaşmış kadar çok sevineceğim benim olmuş gibi mutlu olacağım canım bizleri habersiz bırakma sakın bu şekilde gebe kalıp mutlu sona ulaşan arkadaşlar varsa onlarında desteğini bekliyorum

daha öncede sordum ama cevap yazan olmadı aranızda sinan beyin hastaları olduğunu biliyorum acil durumlarda yada kendisine ulaşamadığımız hastanede olmadığı durumlar için önerdiği bir isim oldumu size ve burdan ismini hatırlayamadığım biri lütfi beye gidiyodu muayene ücreti tetkikleri nerde yaptırıyor doğumu nerde yaptırıyor yazarsanız çok sevinirim

X