Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Sevgili celenciğim güzel haberlerini bekliyorum hergün okuyorum seni seninle aynı sorunu paylaşıyoruz MTHFR CT 677 Heterezigot sen mutlu sona ulaştığında kendim ulaşmış kadar çok sevineceğim benim olmuş gibi mutlu olacağım canım bizleri habersiz bırakma sakın bu şekilde gebe kalıp mutlu sona ulaşan arkadaşlar varsa onlarında desteğini bekliyorum

bitanem seni o kadar ii anlıyorum ki.kendimde bu durumu öörendiğimde dünyada tek benm sandım.sonra bi sitede rastladım benm gibi 2 bayan. bebişlerine hamile.hatta birinin ikiz kızdı.ikiside doğal yolla hamile kalms.aynen senn gibi oldum bene.onları takip ediyor onlar ne yaptıysa aklı alıp bende yapmaya calısıyordum..ve nitekim onlarla tanıstıktan 1 ay sonra hamile kaldım.hamilelik öncesi ne yapmıslarsa yapmıstım bende zaten.bu durum hamileliğimi öörendiğim andan itibarende deişmedi..
ve inanıyorumki sulalcim sende en kısa zamanda bana-bize müjdeli haberini vericeksin..burda daha ne kadar güzel günler yasayacığımız vereceğin haberle göstereceksin:1hug:

canım ya cok gecmiş olsun..bende 7 gebelik kaybından sonra 8.hamileliğimi yasıyorum ve alllaha şükür bu sefer hersey yolunda..önce allah sonra iğneler:nazar: 7 hamileliğimde 8. haftasını gecemedi.ve nihayetinde kanda pıhtılasma bulundu ve cözüm uygulandı..canım evet hamile olduğunu öğrendiğin ve keseyi rahim içinde yerleşmiş gördüğün an hemen heparin iğnelerine baslıosun..ama bence aspirini ve folik asiti hamile kalmadan önce kullanmaya basla..en azından ben ööle yaptım..iikide yaptım..
buarada heterezigotmu cıktı sonucun homozigotmu?çünkü bu sonyca göre diet te yapman gerek(homozigotsan yani)

Celencigim bende heterezigot bulundu, yani fraxiparin diye bir igne yazdi doktorum tekrar hamile kalinca ona baslamam gerektigini söyledi günde bir defa vurmam gerekiyormus bu igneyi, tabiki aspirini ve folik asite daha önce baslayacagim, birde bende progesteron hormonu eksikmis birde onun icin hap almam gerekiyor.
Aslinda bende ücüncü hamileligimde kan pihtilastigini tesbit etti burdaki alman doktorlari ama bana sadece folik asit 5 mg hapindan baska birsey vermediler.
Bende dördüncü bebegimide kaybettigimden sonra burdaki tahlillerimle türkiyede bakildim ve ankaradaki bir doktor bana bu hastaligimin oldugunu ve mutlaka igne kullanmam gerektigini söyledi. Senin yedinci bebegini kaybettikten sonrami bu tahlili yaptilar ?

Celencigim bende heterezigot bulundu, yani fraxiparin diye bir igne yazdi doktorum tekrar hamile kalinca ona baslamam gerektigini söyledi günde bir defa vurmam gerekiyormus bu igneyi, tabiki aspirini ve folik asite daha önce baslayacagim, birde bende progesteron hormonu eksikmis birde onun icin hap almam gerekiyor.
Aslinda bende ücüncü hamileligimde kan pihtilastigini tesbit etti burdaki alman doktorlari ama bana sadece folik asit 5 mg hapindan baska birsey vermediler.
Bende dördüncü bebegimide kaybettigimden sonra burdaki tahlillerimle türkiyede bakildim ve ankaradaki bir doktor bana bu hastaligimin oldugunu ve mutlaka igne kullanmam gerektigini söyledi. Senin yedinci bebegini kaybettikten sonrami bu tahlili yaptilar ?

yok bitanem.6. dan sonra buldular sorunu.7 hamilelikte kalp atımını görelim dediler.kese olusmustu.ama ondada kalp atımı olmadı.bu hamileliğimde doktorumu deiştirdim.ve ona biraz daha nazım gecti.kalp atımını beklemiycem bu sefer keseyi rahim içinde gördük.tamamdır dedim.ve 5. haftada fraxiparin iğnesine basladım.bende günde bir kere 0,4lük vuruluyorum.lşütfen ama lütfen sende bööle yap.keseyi görür görmez al hemen iğneni vurul.bekleme kalp atımını.gecen seneki 7 hamileliğimde şimdiki gibi davransaydım bebeğim kucağımda olacaktı.ama her kötünün içinde bir ii varmıs..napalım:1hug:

daha öncede sordum ama cevap yazan olmadı aranızda sinan beyin hastaları olduğunu biliyorum acil durumlarda yada kendisine ulaşamadığımız hastanede olmadığı durumlar için önerdiği bir isim oldumu size ve burdan ismini hatırlayamadığım biri lütfi beye gidiyodu muayene ücreti tetkikleri nerde yaptırıyor doğumu nerde yaptırıyor yazarsanız çok sevinirim

merhaba, ben daha önce iki kez sinan beye gittim ve tamda bahsettiğin sıkıntı nedeniyle devam etmedim kendisine, başhekim olduğundan dışarıda özel muayehanesi yok ve hastane bünyesinde özeline gittiğim halde saatlerce bekledim, istediğim zaman ya da acil bir durumda ulaşamıyordum bunların hepsi özellikle bizim gibi riskli gebelik yaşayanlar açısından dezavantaj...alanında çok iyi bir hekim gerçekten, çok hakim konulara ama kendisine ulaşamamak ve randevu almak için bile sıkıntı yaşamak olumsuz yanları malesef...siz sormadınız mı kendisine, acil durumlarda size nasıl ulaşabilirim diye???
ben şu an lütfü beye devam ediyorum ve inanılmaz memnunum, tabi kişilerin hekimden ne beklediğine bağlı olarak değişir ama sinan beye devam etmek istiyorsanız mutlaka öğrenin acil durumda ne yapmanız gerktiğini...
bir de burada ayşe arkadaşımız var o da sinan beye gitti birkaç kez ve aynı nedenle devam etmedi ve lütfü beye devam ediyor şu anda o da...
lütfü bey ilk muayenede 230 alıyor devam kararı alırsanız sonraki muayene ücretleri 200 ve her gittiğinizde ödeme yapıyorsunuz...normal tahlillleri hacettepede yaptırabiliyorsunuz...ancak gebelikte ikili, üçlü vs. gibi önemli testleri özel bir labratuarda yaptırıyor, sonuçlar hocaya gidiyor ve siz telefonla arayıp bilgi alabiliyorsunuz kendisinden, yani tahlil sonuçlarını almaya gitme son uç gösterme gibi zaman kaybınız olmuyor...biarz maliyetli oluyor tabii ama bebişler için değer tabii sizi zorlamayacaksa..
tabii anlattıklarımla sizi etkilemek istemem, her ikiside alanında uzman haklarında hep iyi olumlu duyumlar aldığım hekimler...hekime güven çok önemli, eğer sinan beye devam kararı aldıysan o mutlaka sana acil durumlar için yol gösterecektir...
sevgiler..

celencim geliyo musun yarın ankaraya? ekim anneleri bölümünde okumuştum perşem be geliceni yazmışsın..bu arada tayin durumunuz var sanırım allah yardımcın olsun sakın yorma kendini ve kızımızı...öpüyorum canım...

he he ben gitttim bugün bekleyemedim cumartesiyi....
kızına arkadaş geliyo canım kız olduğu kesinleşti bugün veeee

canım dediğin gibi bu sefer olucak galiba allahın izniyle...bugün 15+5 olduk şükürler olsun, kıpır kıprdı bebişimiz, 4 boyutluda da gösterdi sağolsun doktorcumuz...inşallah hep böyle sağlıkla devam eder hepimizin gebelikleri, rabbim isteyen herkese tattırsın bu duyguyu inşallah..

ay ay ayyyy cok sevindim yaaa:sm_cool: yeryüzüne bir melek daha inecek deseneee:teytey: allahım korusun prenseslerimiz ve tüm bebişleri.
canım biz yarın cıkıoruz öölen 2 gibi.güneşi arkamıza alırız die düşündük doğuya dooru yol malum:smiley-cool: sanırım gece orda oluruz dura dura ancak:bbo:
ne kadar o0lmus boyu posu zillinin:1rolleyes:

canım dediğin gibi bu sefer olucak galiba allahın izniyle...bugün 15+5 olduk şükürler olsun, kıpır kıprdı bebişimiz, 4 boyutluda da gösterdi sağolsun doktorcumuz...inşallah hep böyle sağlıkla devam eder hepimizin gebelikleri, rabbim isteyen herkese tattırsın bu duyguyu inşallah..

ya bende ctesi gitsem senn doktourna bu 4 boyutlu için alırmı ki??tam olarak nerdeydi doktorun??

buradaki bütün arkadaşlarım, bir çoğunuz cumartesi kontrolüm olduğunu biliyorsunuz, ben bugün gittim, okullarda tatil olunca dayanamadım, herşey yolunda çok şükür....
inşallah herşey yolunda gider de ben, celen, mormenekşe, arev ve diğer gebe arkadaşlarımız sizlere umut oluruz...tabiii bizim doğum yapmamızı beklemeyin, iyi çelışın ödevlerinize ve bu mutluluğu hep birlikte yaşayalım tamam mı canlarım....biliyorum bazen herşey söylediğim kadar kolay olmuyor ama umudumuzu yitirmiycez, siz bol tekrar bol tekrar devam edin, tedbir bizden takdir allahtan di mi canlarım...hadi güzel ve hayırlı haberlerinizi umutla bekliyorumm(bu sözüm gebe kalmayı bekleyen arkadaşlarıma...)
öpüyorum hepinizi...sevgiler

cevabınız için teşekkür ederim ben sinan beye 3 ay önce muayene için gittim ve saatlerce bekledim tahliller sonucu pıhtılaşma sorunu var dedi ve tedavi verdi gebe kalınca hemen gel dedi ben clexane bulamadım başka bir ilaç olabilirmi kiminle görüşebilirim diye aradım tabiki kendisi ile görüşemedim bugün randevu için aradım hoca hasta kabul etmek istemiyo dedi hemşiresi durumu anlatınca haftaya verdi randevuyu çok iyi bir dr ama özel muayene için saatlerce bekleyip sonundada çok fazla bilgi vermiyo açıkçası sorunca söylüyo ama o anki heyecan ve ilk gebeliğimde yaşadığım olumsuzluktan panikten soracaklarımıda unuttum ve şu anda kafamda bir çok soru işareti var ve emiinimki doğumuda kendisi yaptrmıyor peki lütfi bey doğumu nerde yaptırıyor ben haftaya gidiyim duruma göre karar vericem

gaziosmanpaşada celencim, uğur mumcu cad. 32/2, çok kolay yeri kızılaydan taksiyle 3-4 dakikada ulaşılıyo...bakar niye bakmasın ama randevu alman lazım tabii

sevgili medussam, açokcası sinan beyin doğuma girip girmediğini bilmiyorum, bilen veya devam eden arkadaşlar cevap yazar...lütfü bey doğuma giriyor tabii ki...yalnız doğum için özel hastaneyi tercih ediyor, ben hastane konusunu konuşmadım ama bir arkadaşım hastasıydı kendisinin ve operasyonu mesa hastanesinde yaptı, kendissi girdi operasyona, bizde mesada düşünüyoruz, doktorumuzda özellikle orası derse itiraz etmiycez çünkü hastane personeli, hijyen konusunda çok olumlu duyumlar aldık...belki hacettepede de yapabilirsiniz doğumu doktorla konuşmak lazım tabii, isteğiniz halinde ve haftaiçi olmak koşuluyla ve doktorunuzda kabul ederse hacettepede yapabilindiğini biliyorum, bende doktorum hacettepeye bağlı diye hep hacettepede yaparım diye düşünüyordum ama henüz konuşup kesinleştirmedik hastane konusunu...şu an tek düşüncem sağlıkla kalan 5-6 ayımı geçirip son aya girmek o zaman konuşuruz doktorla...
sevgiler...

cevabınız için teşekkür ederim ben sinan beye 3 ay önce muayene için gittim ve saatlerce bekledim tahliller sonucu pıhtılaşma sorunu var dedi ve tedavi verdi gebe kalınca hemen gel dedi ben clexane bulamadım başka bir ilaç olabilirmi kiminle görüşebilirim diye aradım tabiki kendisi ile görüşemedim bugün randevu için aradım hoca hasta kabul etmek istemiyo dedi hemşiresi durumu anlatınca haftaya verdi randevuyu çok iyi bir dr ama özel muayene için saatlerce bekleyip sonundada çok fazla bilgi vermiyo açıkçası sorunca söylüyo ama o anki heyecan ve ilk gebeliğimde yaşadığım olumsuzluktan panikten soracaklarımıda unuttum ve şu anda kafamda bir çok soru işareti var ve emiinimki doğumuda kendisi yaptrmıyor peki lütfi bey doğumu nerde yaptırıyor ben haftaya gidiyim duruma göre karar vericem

medussam, aynı tedirginlik ve sıkıntıyı yaşamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum...madem aldın randevunu gelecek haftada git sinan hocaya, sormak istediklerini kısa notlar halinde yaz küçük bir kağıda ve muayane sonrası görüşme esnasında hızla sor sorularını kısa kısa, ben öyle yapmıştım, eğer seni tatmin ederse cevapları devam edersin, tabi acil durumda napıcanı sormayı unutma...
ve zaman önemliyse senin için ve istediğin zaman doktora ulaşmak.. o zaman birde lütfü beye git derim, sonra ver kararını...allah yardımcın olsun...

X