Doğal Saç Bakım Kürleri Kapali bayanlarda sac sorunu

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Sihirlidegnek

Cok Sükür Bin Sükür
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2014
956
894
Merhaba hanimlar,

bu konu ile ilgili daha önceden bir konu acmistim, fakat fazla cevap alamadim.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/kapali-bayanlarda-sac-bakimi.840001/

Benim derdim saclarimla. Kapali bir bayanim, calistigim icin günün büyük bir bölümü kapaliyim.
Isten eve geldigimde saclarim (sanirim boneden) arkaya yatmis durumda oluyor ve ne yaparsam yapayim düzelmiyorlar. Cogu zamanda fazla vaktim olmadigindan sacimi gelisi güzel topluyorum.
Düzlestirici kullaniyorum arada sirada ama buda uzun süreli bir cözüm degil malesef.

Saclarim malesef cok kuru ve cok az, bu nedenle fazla düzlestirici vs de kullanmak istemiyorum.

Bakim olarak haftada bir sac maskesi yapiyorum ve her yikamadan sonra uclarina badem ve argan yagi karisimi sürüyorum, ama malesef iyi bir sonuc elde edemiyorum :KK43:

Önerilerinizi bekliyorum

Saçların alışmış arkaya yatmaya, mesela ortadan ayrılsınlar istiyorsan işten dönünce her gün yılmadan tara, ayır ortadan tuttur tokayla. Bone takmadan önce, saçlarını geriye yatırmadan ayırmak istediğin tarafa ayırarak topla gerekirse tel tokalarla sabitle. Mesela böyle;
wedding-hairstyles-half-bow-lily-collins.jpg

Bu kadar cıncıklı olmasına gerek yok, sağ ve sol tutamları iyice tuttur, geri kalan saçını yine yukarıda topla en kötü, zamanla alışır saçların.
Cildin de kuru mu saçların gibi? Boya-açıcı falan uygulandı ondan sonra mı böyle oldu yoksa doğal olarak mı kuru saçların?

Saçların alışmış arkaya yatmaya, mesela ortadan ayrılsınlar istiyorsan işten dönünce her gün yılmadan tara, ayır ortadan tuttur tokayla. Bone takmadan önce, saçlarını geriye yatırmadan ayırmak istediğin tarafa ayırarak topla gerekirse tel tokalarla sabitle. Mesela böyle;
wedding-hairstyles-half-bow-lily-collins.jpg

Bu kadar cıncıklı olmasına gerek yok, sağ ve sol tutamları iyice tuttur, geri kalan saçını yine yukarıda topla en kötü, zamanla alışır saçların.
Cildin de kuru mu saçların gibi? Boya-açıcı falan uygulandı ondan sonra mı böyle oldu yoksa doğal olarak mı kuru saçların?

cok tesekkür ederim mutlaka denicem :) sanirim zamanla düzelirler.

Cildimde kuru, sadece T Bölgem cok hafif yagli. Saclarim dogal olarak kuru, ama malesef kuaförun 3 sene önce saclarimi yakmasiyla bu kuruluk dahada artti.

Bende 4 yildir tesetturluyum. daha bi kac aya kadar saclsrim zayif ve dokuluyodu. Boneyi cok sıkma bence. Cunku senin dedigin sorunla hic karsilasmadim. 2 gunde bir yika mutlaka saclarini ve tara iki yana dogru. Ben pantene kullanmaya basladim harika bi sampuan saclarm gürlesti resmen ve uzadi

Saçını arada yaglarla besle faydasi olur. Benim de cildim saçım kuru.durulanmayan saç kremleri kullan

bende sonradn örtündüm,10 yılı geçti,değil dokulme,saç fışkırdı,eskı halını bılen arkadaşlar evde görünce şok oluyor ,ne yaptın dıyorlar,hıççç bişey yapmadım,orman oldu,oysakı açıken neler yaptırıdımda hiç bir cacık olmazdı

Bende 4 yildir tesetturluyum. daha bi kac aya kadar saclsrim zayif ve dokuluyodu. Boneyi cok sıkma bence. Cunku senin dedigin sorunla hic karsilasmadim. 2 gunde bir yika mutlaka saclarini ve tara iki yana dogru. Ben pantene kullanmaya basladim harika bi sampuan saclarm gürlesti resmen ve uzadi

fazla sikmayincada bone cok kayiyor ve sürekli düzeltmem gerekiyor :KK43: Saclarimi 2 güne bir yikiyorum bende. Ben Dove kullaniyorum. Pantenden hic memnun kalmadim, saclarimi dahada cok kurutmustu. Sen hangi serisini kullaniyorsun?

Bende kapalıyım ama senın dedgıın gıbı hiç olmadı :KK43: eve gıdınce açarım saçlarımı bı taradım mı hemen dalgalı dalgalı olur azcık ıslatırım gayet guzel gözukur. Acaba bonenı çok mu sıkıyorsun?

bende sonradn örtündüm,10 yılı geçti,değil dokulme,saç fışkırdı,eskı halını bılen arkadaşlar evde görünce şok oluyor ,ne yaptın dıyorlar,hıççç bişey yapmadım,orman oldu,oysakı açıken neler yaptırıdımda hiç bir cacık olmazdı

masallah :) siz sansliymissiniz ozaman

Bende kapalıyım ama senın dedgıın gıbı hiç olmadı :KK43: eve gıdınce açarım saçlarımı bı taradım mı hemen dalgalı dalgalı olur azcık ıslatırım gayet guzel gözukur. Acaba bonenı çok mu sıkıyorsun?

sanirim bonemi cok siktigimdan oluyor, ama aksi takdirdede cok kayiyor bonem ve sürekli düzeltmek zorunda kaliyorum.
Saclarimin cok az olmasindanda kaynaklaniyor sanirim, sekil veremiyorum. Benim saclarim pirasa gibi dum düz :KK43:

fazla sikmayincada bone cok kayiyor ve sürekli düzeltmem gerekiyor :KK43: Saclarimi 2 güne bir yikiyorum bende. Ben Dove kullaniyorum. Pantenden hic memnun kalmadim, saclarimi dahada cok kurutmustu. Sen hangi serisini kullaniyorsun?
Yag terapisini kullandim.bitti temel bakim
Serisini aldim. Bonenin kaymasini istemiyosan oncelikle sacini cok iyi baglaman gerekiyo cunku sıki baglamayinca zaman gectikce gevsiyo ve arkaya dogru gidince bone kayiyo.bagladiktan sonra arka tarfina iki tane tel toka gecir. Zaten esarbi takincada igneyle sabitlednmi kesinlikle bi kayma olmaz sekerim :KK58::KK66::KK66::KK66:

sanirim bonemi cok siktigimdan oluyor, ama aksi takdirdede cok kayiyor bonem ve sürekli düzeltmek zorunda kaliyorum.
Saclarimin cok az olmasindanda kaynaklaniyor sanirim, sekil veremiyorum. Benim saclarim pirasa gibi dum düz :KK43:
Benımde çok uzun ama hafıf dalgalı bence taradıgında normal halıne gelmesı lazım ilk başlarda yatık olur ama normal yanı yarım saate hacımlenmesı gerekır dıye düşünüyorum.

hangi yaglari önerirsiniz? durulanmayan sac kremlerinide denedim ama cok cabuk yaglanma yaptilar bende.
Aslinda saçın Yağlanması iyi oluyor benimki de çok kuru o yüzden beslenemiyor.
Hakiki zeytinyağı sür.ben bi ara çam terebentin kullandim o da saç için iyi oluyor. İnternetten bakabilirsin çam terebentine

Yag terapisini kullandim.bitti temel bakim
Serisini aldim. Bonenin kaymasini istemiyosan oncelikle sacini cok iyi baglaman gerekiyo cunku sıki baglamayinca zaman gectikce gevsiyo ve arkaya dogru gidince bone kayiyo.bagladiktan sonra arka tarfina iki tane tel toka gecir. Zaten esarbi takincada igneyle sabitlednmi kesinlikle bi kayma olmaz sekerim :KK58::KK66::KK66::KK66:

bende yag bakim terapisini kullanmistim, ama iyi gelmedi saclarima.

saclarim düz ve az oldugundan cok cabuk gevisiyor tokam ve bu yüzden bende bonemi bi hayli siki bagliyorum.
Tel tokalarla tutturmayi hic denemedim ama denicem :)
Igne ilede sabitliyorum ama en fazla 4-5 Saat dayaniyor, sonra gidip tekrardan düzeltiyorum :)

X