Doğal Saç Bakım Kürleri Kapali bayanlarda sac sorunu

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
Ayni sorun bendede var.
Saclarim arkaya yatiyor ve oyle kaliyor.
Boneden olduguna eminim.
Banyo yaptim 2 gundur tatildim ve saclarim gur gurdu disari cikmadigim icin bonede takmadim o yuzden bisy olmadi.
Ama smdi okuldan geldim ve boneyi cikardim. Hemen geri yatmis.

Tabi benim saclarim cok yagli, sac derime dedigi an hemen yaglaniyor. Su aralar no poo uyguluyorum sirkesiz. Sirf karbonat yapiyorum iyce kurusun yaglanmasin diye.
Seninkide kuruymus. Beklemezdim. Daha ck yaglanma yapar sanirdim boneler.

Ayni sorun bendede var.
Saclarim arkaya yatiyor ve oyle kaliyor.
Boneden olduguna eminim.
Banyo yaptim 2 gundur tatildim ve saclarim gur gurdu disari cikmadigim icin bonede takmadim o yuzden bisy olmadi.
Ama smdi okuldan geldim ve boneyi cikardim. Hemen geri yatmis.

Tabi benim saclarim cok yagli, sac derime dedigi an hemen yaglaniyor. Su aralar no poo uyguluyorum sirkesiz. Sirf karbonat yapiyorum iyce kurusun yaglanmasin diye.
Seninkide kuruymus. Beklemezdim. Daha ck yaglanma yapar sanirdim boneler.

bendekide ayni sorun malesef , arkaya yatan saclar.. :KK43:

benim saclarim hep kuruydu, boneden kaynaklanmiyor yani. Hic yaglanmada olmuyor.

bende yag bakim terapisini kullanmistim, ama iyi gelmedi saclarima.

saclarim düz ve az oldugundan cok cabuk gevisiyor tokam ve bu yüzden bende bonemi bi hayli siki bagliyorum.
Tel tokalarla tutturmayi hic denemedim ama denicem :)
Igne ilede sabitliyorum ama en fazla 4-5 Saat dayaniyor, sonra gidip tekrardan düzeltiyorum :)
Tel tokayla tutturmak iyi oluyo. Bende bilmiyodum gelin basi yaparken kuafor oyle yaptk hic kaymadi hosuma kacti :KK59::21:

Saçlarınızı arkaya doğru topuz yaparak her defasında o şekilde bağlarsanız saç oyle alışır tabi.
Eşarp altından ikiye ayırın , ya da eşarp altından belli olmayacak şekilde hafif nemli saçları kucuk kucuk bukleler yaparak tel tokayla tutturun v.s

saçlarını çok uzatma, ben bonenin içine birde küçük yemeni takıyorum boneyi çok sıkmam gerekmiyor kaymıyor yemeni sayesinde. elseve arginin direnç*3 kullanıyorum çok fark etti saçlarım dökülmeside durdu, öneririm. birde evde bağlama saçlarını açık kalsın. kuruturkende kafanı öne eğip dipten doğru kurut daha hacimli olacaktır

Gün içinde lavaboya gittiğinizde imkanınız oluyorsa eşarbınızı bonenizi çıkarın. Saçlarınızı açıp aşağıya eğilerek saçlarınızı ellerinizle dalgalandırın,diplerini parmak uçlarınızla hafif masaj yapın. Tekrar bone takıp eşarbınızı yapın. Sabahtan akşama kadar açıp havalandırmazsanız hem geriye yapışır hemde saç dipleriniz çok acır. Ben o şekilde yapıyorum.

Gün içinde lavaboya gittiğinizde imkanınız oluyorsa eşarbınızı bonenizi çıkarın. Saçlarınızı açıp aşağıya eğilerek saçlarınızı ellerinizle dalgalandırın,diplerini parmak uçlarınızla hafif masaj yapın. Tekrar bone takıp eşarbınızı yapın. Sabahtan akşama kadar açıp havalandırmazsanız hem geriye yapışır hemde saç dipleriniz çok acır. Ben o şekilde yapıyorum.

Vay anasini nasil yapiyosun ya :KK52: ben esarbi zaten uzun zamanda takiyorum cunku hicbir pürüz olmamali mukemmel olmali. E zaten basima taktimmi cikardgmda kırıs kırıs oldumu bir daha ayni sekli almiyo bozuk oluyo ondan asla cikarmam.:KK20::KK28:

Ben şampuan loreal elseve kullanıyorum pembesi. En son duştayken elidorun fuşya pembe bi kremini sürüyorum. 5 dakka bekletip durulaman gerek. Durulayıp çıkıyorum.
Kesinlikle saçların ıslakken tarama.
İyice havluda kalsın nemli iken tara.
Ben 15 sene olmuştur heralde ya alıştım ya da anormal bi durum yok farklı gelmiyo saçlarım kendime.
Saçlarını öne alıp, yani kafanı öne eğip bi 5 dakka hergün elinle kafana masaj yapsanda iyi gelir.

Merhaba hanimlar,

bu konu ile ilgili daha önceden bir konu acmistim, fakat fazla cevap alamadim.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/kapali-bayanlarda-sac-bakimi.840001/

Benim derdim saclarimla. Kapali bir bayanim, calistigim icin günün büyük bir bölümü kapaliyim.
Isten eve geldigimde saclarim (sanirim boneden) arkaya yatmis durumda oluyor ve ne yaparsam yapayim düzelmiyorlar. Cogu zamanda fazla vaktim olmadigindan sacimi gelisi güzel topluyorum.
Düzlestirici kullaniyorum arada sirada ama buda uzun süreli bir cözüm degil malesef.

Saclarim malesef cok kuru ve cok az, bu nedenle fazla düzlestirici vs de kullanmak istemiyorum.

Bakim olarak haftada bir sac maskesi yapiyorum ve her yikamadan sonra uclarina badem ve argan yagi karisimi sürüyorum, ama malesef iyi bir sonuc elde edemiyorum :KK43:

Önerilerinizi bekliyorum
Bende kapaliyim cnm evet saclarimiz kapali kaldigi icin havasiz kalior.eve gidince ac saclarini acik tut toka bile takma.gece yatarkende acik yat baglamadan.banyodaykende ilik suyla yika arada soguk su tut kan dolasimi yapio.saclarinida cok uzun tutma kisada olmasin omuz hizasi iyidir.birde tavsiyem saclarina duzlestirici kullanma kurutma makinasiyla cok sicak olmayan ayarda kurut.soguk hava tut varsa makinanda.birde banyoda sampuandan sonra krem sur bikac dakika tut diplerinden arinsin ams saclarinda kalsin biraz.vede saclarina yag falan fazla surme fayda etmio yemene dikkat et beslenmene cinko al demir al saclarin canlansin..

Bende Panteni kullanıyorum canım inanıllmaz memnunum , kuru saçlar için olanı kullanabilirsin,
yada eczaneden şampuan alıp bir ay onu deneyebilirsin. Benimde boneyi açtıktan sonra şekle giriyor
Saçlarını öne arkaya doğru at kendine gelsin :KK66:

Saçlarınızı arkaya doğru topuz yaparak her defasında o şekilde bağlarsanız saç oyle alışır tabi.
Eşarp altından ikiye ayırın , ya da eşarp altından belli olmayacak şekilde hafif nemli saçları kucuk kucuk bukleler yaparak tel tokayla tutturun v.s

Boneyj takiyorum.ondan sonra tel tokayi iki taraftan geciriyorum arkasindan normal saca takar gibi boneyide icine aliyorum :KK33:

Benim saclarimda düz ayni dertden bende muzdaripim..

saclarimi ortadan ayirip tel toka ile tutturduktan sonra at kuyurgu yapip (üzerine tülbent sariyorum) öyle bonemi taktim.
Bakalim eve gidince ne durumda olacaklar :)

saçlarını çok uzatma, ben bonenin içine birde küçük yemeni takıyorum boneyi çok sıkmam gerekmiyor kaymıyor yemeni sayesinde. elseve arginin direnç*3 kullanıyorum çok fark etti saçlarım dökülmeside durdu, öneririm. birde evde bağlama saçlarını açık kalsın. kuruturkende kafanı öne eğip dipten doğru kurut daha hacimli olacaktır

Saclarim cok uzun sayilmazlar. Bende bonenin icine tülbent takiyourm kendi saclarim malesef Topuz yapmama yetmiyor.
Elseve hic denemedim, suan dove oil care kullaniyorum. Diger markalarin dökülmeye kasri etkili olan sampuanlarini kullandim ama malesef hic yararini göremedim :KK43: . Saclarim evde genellikle acik oluyor, kuruturkende dediginiz yöntemi kullaniyorum ve tangle teezer ile tariyorum ama 5dk anca sürüyor sonra tekrar sönüyorlar :KK43:

Bende Panteni kullanıyorum canım inanıllmaz memnunum , kuru saçlar için olanı kullanabilirsin,
yada eczaneden şampuan alıp bir ay onu deneyebilirsin. Benimde boneyi açtıktan sonra şekle giriyor
Saçlarını öne arkaya doğru at kendine gelsin :KK66:

Pantenden hic memnun kalmadim canim :KK43:
Zigavus diye bir sampuan kullandim, eczaneden almistim oda cok kuruttu saclarimi..
Suan dove oil care kullaniyorum, simdilik memnunum.

X