Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

aynen katılıyorum ama zaten bu dıyet ehlıkeyf ınsanlara gore ya bundan daha zengın dıyet mı var ya :KK66:

Kesinlikle hiç bir şeyin eksikliğini hissetmiyorum.
Canım istese az da olsa yiyeceğim belki bu açık kapıyı kendime bıraktığımdan.
Ama yok ya hiç istemiyorum.
Sanırım bu ceviz badem kayısı üçlüsü ki saf proteinim bitince başka kuru meyvelerde ekleyeceğim, benim gibi tatlı delisi birinin bile tüm isteğini kesti.
Bilmiyorum çikolata yesem aa güzelmiş der miyim.
Regl dönemim yaklaştı.
Bugün yarın olacağım ama yok tatlı isteği sıfır.

1.öğün:2yumurta haşlanmış,peynir,domates,1 bardak ceviz
2.öğün:taze fasulye,yoğurt
3.öğün:1 köfte,taze fasulye,yoğurt
Bugün saat dört civarında bi acıktım aslında açlıkda değil de can sıkıntısındanmıdır nedir(zor bir gündü)nerdeyse börek falan yiyecektim zor tuttum kendimi.Karbonhidrattansa kuru incir falan daha evladır deyip abartarak 5 kuru incir,3 ceviz,bide yanında 1 avuç kuru üzüm yedim.Ne yazık ki durduramadım kendimi ne hikmetse.Bir yerde bir hata yapıyorum herhalde ama bulamadım ne olduğunu.Dün yumurta yememiştim mesela ondan desem bugün yedim zorlukla da olsa.
Sıvı:2 litre olmuştur devam ederim gece
Spor:Bu sabah yürüyüş yaptım sabah 6 da kalkarak ama 40 dk. kadar

Zaten yıllardır domates ve yumurtayı tuzsuz yerim de zeytinin tuzu öyle böyle değil,aslında o tuzdan arındırmanın bir yolu olmalı benim bilemediğim..Ya zaten size de oluyormu bilmiyorum ama damak tadım acayip değişti.Dün balık yaptım mesela hiç tuz koymamışım unutmuşum yani.Eşim söyleyene kadar farketmedim bile tuzsuz olduğunu ya da şirkette çıkan yemekler bana tuzlu geliyor ama bakıyorum insanlar tuz atıyorlar..Bence bu diyetle yıllardır oluşturduğumuz damak zevkimiz değişiyor ki bu güzel birşey..

Katılıyorum sana, ben bu diyet öncesinde de tuzu azaltmıştım zaten. Diyete başlayalı daha da kıstım. Geçen hep beraber yemeğe gittik, yemeği bir ben tuzlu buldum, diğerleri güzelce yedi. Aslında alışkanlıklarımızı, daha doğrusu fazla yeme alışkanlığımızı tamamen oturtsak, hiç sorun kalmayacak.
Ben 50 kiloyken, küçük bşr sosisli sandviçin yarısını zor yerdim, dönerin bir porsiyonunu bitiremez yarısını bırakırdım.
Ama nasıl oldu anlamadan yemeğe bir alıştım, doysamda yiyordum. Hele tatlı ne kadar tok olursam hayır demeyeceğim bi şeydi
1 aydır ekmeğ, ağzıma almadım, sadece bugün yeni aldığım köy tereyağının tadına bakmak için dilimin ucundan bir lokma aldım, birazcık tereyağı sürüp yedim. O da canım ekmek istediği için değil, tereyağının tadını almak içindi.
Tatlı isteğim de kalmadı, midem iyice küçüldü, hep böyle devam ederiz inşallah.

Aaaaaa kızlar unuttum size yazmayı. Bugün çarşıya indim, lezitanın köy tavuğunu aldım, pişirdim çok lezzetli. Ama çok zor pişiyor, düdüklüde pişirmek en iyisi.
İnşallah bir ile yoktur.... Deneyin derim.

Kesinlikle hiç bir şeyin eksikliğini hissetmiyorum.
Canım istese az da olsa yiyeceğim belki bu açık kapıyı kendime bıraktığımdan.
Ama yok ya hiç istemiyorum.
Sanırım bu ceviz badem kayısı üçlüsü ki saf proteinim bitince başka kuru meyvelerde ekleyeceğim, benim gibi tatlı delisi birinin bile tüm isteğini kesti.
Bilmiyorum çikolata yesem aa güzelmiş der miyim.
Regl dönemim yaklaştı.
Bugün yarın olacağım ama yok tatlı isteği sıfır.
ıste bu ınsulın dırencının kırılması durumu,seker bagımlılıgı gıtht ıstegı gıttı,arzulanan durum. Bu zaten,bıber ve sogan sarımsak tuketebılırsın bu arada,bolca balık aslında uc ogun balık yesen neler olur neler :KK66: ben de deneyecegım bunu ılerıde ,sımdı butceme uygun takılayım hele,uzum cekırdegı extractını da aldım mı denerım bırgun,bakalım,ogunlerım ıkıye dustu,aksAm yemegını kaldırdım ben de,cay fılan ıdare edıyorum,ayran ıcıyorum aksamları tamamdır ,gobek fılan gıtıtıgıdıyor :KK66:sevgıyle ugurluyorum yagları,uc ayda bır yenı camasır almak zorunda kalıyorum salvara donuyorlar,su an ust bıkını bedenım 90 yalnız bu ay sonu sanırım 85 e duser cunku askılar bolarıyor,gıdılarım fılan gıttıgıdıyorlar,yasıtım adamlara bakıyorum tv de hep musmulla suratlılar ah ya vah yazık dıyorum yanı.:KK66:

kızlar ben birşey daha soracagım size..benım yemek yedıkten sonra cnm hemen tatlı seyler cekıyor ....sofradan kalkmadan bıle bazen aklımda su yemek bıtse de dolap dakı dondurmayı yesem dıye dusunuyırum yemekten kalkıyorum sofrayı kaldırıyorum hopp hemen alımde tatlı bırseyler bunun nedenı ne olabılır acaba.....gun içinde öle oturup tatlı cok yemıyorum ama yemekten sonra cok cnm ıstıyor ...

kızlarrrrrr ben bu topiği neden önce okumadımmmm:KK3:o kadar umutluyum ki şu an da artık zayıflayacağıma inanıyorum sizle birlikte...
yarın hemen kitabı alıcamm...
benim için bomba soru:şekersiz açy yeşilçay bunların sınırlaması ya da yasak olma durumu var mı?

1.öğün:2yumurta haşlanmış,peynir,domates,1 bardak ceviz
2.öğün:taze fasulye,yoğurt
3.öğün:1 köfte,taze fasulye,yoğurt
Bugün saat dört civarında bi acıktım aslında açlıkda değil de can sıkıntısındanmıdır nedir(zor bir gündü)nerdeyse börek falan yiyecektim zor tuttum kendimi.Karbonhidrattansa kuru incir falan daha evladır deyip abartarak 5 kuru incir,3 ceviz,bide yanında 1 avuç kuru üzüm yedim.Ne yazık ki durduramadım kendimi ne hikmetse.Bir yerde bir hata yapıyorum herhalde ama bulamadım ne olduğunu.Dün yumurta yememiştim mesela ondan desem bugün yedim zorlukla da olsa.
Sıvı:2 litre olmuştur devam ederim gece
Spor:Bu sabah yürüyüş yaptım sabah 6 da kalkarak ama 40 dk. kadar

Bunları okuyunca çok hoşuma gidiyor.
Çünkü normalde yemememiz gereken zamanda bile canımız bir şey istediğinde sağlıklı şeyler atıştırmayı öğrendik.

ıste bu ınsulın dırencının kırılması durumu,seker bagımlılıgı gıtht ıstegı gıttı,arzulanan durum. Bu zaten,bıber ve sogan sarımsak tuketebılırsın bu arada,bolca balık aslında uc ogun balık yesen neler olur neler :KK66: ben de deneyecegım bunu ılerıde ,sımdı butceme uygun takılayım hele,uzum cekırdegı extractını da aldım mı denerım bırgun,bakalım,ogunlerım ıkıye dustu,aksAm yemegını kaldırdım ben de,cay fılan ıdare edıyorum,ayran ıcıyorum aksamları tamamdır ,gobek fılan gıtıtıgıdıyor :KK66:sevgıyle ugurluyorum yagları,uc ayda bır yenı camasır almak zorunda kalıyorum salvara donuyorlar,su an ust bıkını bedenım 90 yalnız bu ay sonu sanırım 85 e duser cunku askılar bolarıyor,gıdılarım fılan gıttıgıdıyorlar,yasıtım adamlara bakıyorum tv de hep musmulla suratlılar ah ya vah yazık dıyorum yanı.:KK66:

Ben soğan ve sarımsak tüketemiyordum.
Reflü ve gastirit var midem de ama karataydan sonra ağrım çok azaldı.
sanırım artık bir gün cesaret edip deneme zamanı.

Ne güzel o kıyafetlerin içine girememek, ben de iç çamaşırlarını çok beğeniyorum.
Bir tane bana odlukça dar olan ama çok hoşuma giden bir çamaşır var.
Onu deniyorum arada.
Eski haline göre çok güzel.
O vücudumda harika durduğunda tamam diyeceğim böyle kalmalıyım diye.

kızlar ben birşey daha soracagım size..benım yemek yedıkten sonra cnm hemen tatlı seyler cekıyor ....sofradan kalkmadan bıle bazen aklımda su yemek bıtse de dolap dakı dondurmayı yesem dıye dusunuyırum yemekten kalkıyorum sofrayı kaldırıyorum hopp hemen alımde tatlı bırseyler bunun nedenı ne olabılır acaba.....gun içinde öle oturup tatlı cok yemıyorum ama yemekten sonra cok cnm ıstıyor ...

Ne zamandan beri Karatay'ı uyguluyorsun.
İlk zamanlar ben de yaşıyordum böyle şeyler.
Artık aklıma bile gelmiyor, gelse de aa canım istemiyor diye şaşkınlıkla geliyor.
Bir de normalde tatlıyı o şekilde tüketiyorsan alışkanlıkta olabilir.
Beyne sinyal gidiyordur.
Nasıl uzun süre aynı saatlerde uyuyunca o saatte uykumuz geliyorsa aynı şey bu da.
direnirsen bir süre sonra bu isteğin geçeceğini düşünüyorum.

Bunları okuyunca çok hoşuma gidiyor.
Çünkü normalde yemememiz gereken zamanda bile canımız bir şey istediğinde sağlıklı şeyler atıştırmayı öğrendik.

Ben soğan ve sarımsak tüketemiyordum.
Reflü ve gastirit var midem de ama karataydan sonra ağrım çok azaldı.
sanırım artık bir gün cesaret edip deneme zamanı.

Ne güzel o kıyafetlerin içine girememek, ben de iç çamaşırlarını çok beğeniyorum.
Bir tane bana odlukça dar olan ama çok hoşuma giden bir çamaşır var.
Onu deniyorum arada.
Eski haline göre çok güzel.
O vücudumda harika durduğunda tamam diyeceğim böyle kalmalıyım diye.

Ne zamandan beri Karatay'ı uyguluyorsun.
İlk zamanlar ben de yaşıyordum böyle şeyler.
Artık aklıma bile gelmiyor, gelse de aa canım istemiyor diye şaşkınlıkla geliyor.
Bir de normalde tatlıyı o şekilde tüketiyorsan alışkanlıkta olabilir.
Beyne sinyal gidiyordur.
Nasıl uzun süre aynı saatlerde uyuyunca o saatte uykumuz geliyorsa aynı şey bu da.
direnirsen bir süre sonra bu isteğin geçeceğini düşünüyorum.

haklısın sanıırm iradem zayıf kendıme hakım olup yemezsem belkı gecer bır sure sonra.....bende karısık kuru meyve alayım badem cevız fındık vs...alıp karıstırayım en iiisi...

kızlarrrrrr ben bu topiği neden önce okumadımmmm:KK3:o kadar umutluyum ki şu an da artık zayıflayacağıma inanıyorum sizle birlikte...
yarın hemen kitabı alıcamm...
benim için bomba soru:şekersiz açy yeşilçay bunların sınırlaması ya da yasak olma durumu var mı?

Hiç bir şey için geç kalmış değilsin.
Hoşgeldin arkadaşım. :KK71:
Hiç bir şekilde sınırlaması yok bunların, yalnız fazla içtiğin çay vücutta ödem yapabilir o yüzden sınırsız olmamalı bence.
Yeşil çayı gönlünce tüket.

haklısın sanıırm iradem zayıf kendıme hakım olup yemezsem belkı gecer bır sure sonra.....bende karısık kuru meyve alayım badem cevız fındık vs...alıp karıstırayım en iiisi...

İrade zayıflığı değil, inan çok normal bu istekler.
Kendine kötü bir şey hiç söyleme.
Gül'ün dediği gibi sev kendini . :KK16:
Ama o isteği yenmelisin.
Kesinlikle kuru meyve ve badem cevizin çok büyük faydası var.
Ben bundan 5 ay önce oturup 2 büyük cips bir sürü çikolata jelibon yerdim bütün gün yemek yok.
Ben bunlardan vazgeçtiysem sen kesin vazgeçersin.
Güven kendine.
Yine ilk zamanlar Gül'ün yazdıkları işi özümsemem de çok yararlı olmuştu.
demişti ki eğer kuru kayısı yediğinizde canınız istemiyorsa, o an güzel gelmiyorsa o tatlı isteği fiziksel değil ruhendir.
Tamamen haklı.

Benim sorum geliyor.
Türk kahvesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz ?
Çok sık tüketilmesi ödem oluşturuyor biliyorum.
Zaten çok sık içmem.
Ama arada canım isteyince bir kaç gün arka arkaya gidiyor.
Acaba sürekli olmadığında da vücudumda ödeme neden olabilir mi?
Öğrendik ki ödem düşündüğümüzden daha önemliymiş.

Kahvaltın zengın olmalı boyle bak: Sabah :Su,omega3 takvıye, 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevızkırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 hurma(aslında kahverengı kuru kaysı ya da ıncır tercıhımdır,adet donemımde hurma aldık onları tuketıyorum),bır bardak cay. Yedıklerıne dıkkat. Etmelısın Canım, Hocamızın yasakladığı kötü glisemik endeksli yiyeceklerdir. Bunlar; tahıllar (arpa, buğday, yulaf vs.), mısır, patates, pirinç ve şekerdir. İyi glisemik endeksli yiyecekler ise aynı zamanda bitkisel protein açısından da çok zengin olan baklagillerdir. Nohut, kuru fasulye, barbunya, mercimek gibi... Yasaklı seyler senı acıktırırı unutma ne kadar yersen ye doymazsın kılo verene kadar bu yasaga uymalısın,dıyet menun boyle olmalı,buna benzer butcene ve damak zevkıne gore uyarlamalısın,unutma kahvaltıda ıkı yumurta kılo verınceye kadar sart.PAZARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir
2-3 adet çarliston yeşilbiber
5-6 adet minik domates
Şekersiz çay ya da süt
Bir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeği
Lahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)
Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesi
Bir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)
Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesi
Nescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak

Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)
Bir tabak pilaki
Roka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
2-3 adet tatlı kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bitki çayı
Bir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)
Bol su ya da bitki çayı

Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye
3-4 adet ızgara köfte
1 kase yoğurt
Turp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
Bol su veya ayran

Bir elma ya da armut
1 kase yoğurt

3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara
Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze bakla
Mevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalık
Taze maydanoz ve kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı

Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolası
Bir tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 adet minik domates
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su

Bir ufak portakal veya mevsim meyvesi
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)

Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve roka
Buğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatası
Bir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir
Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalık
Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)
Bol taze limonlu su ya da bitki çayı

Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)
Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumak
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su ya da ayran

Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)
Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay

3-4 kalem kuzu pirzolası
Mevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Bir porsiyon bonfile ızgara
Taze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğan
Yoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı
Bol su veya ayran

Bir ufak boy portakal veya elma
Şekersiz yeşil çay

Balık ızgara
Dilimlenmiş beyaz turp
Bol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR
Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Tatlı kırmızıbiber, domates ve salatalık
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)
Bir adet kuru soğan
Çoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Bol su

Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)
Şekersiz çay

Balık ızgara
Taze yeşil soğan, bol roka ve domates
Közlenmiş taze kırmızıbiber

ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00’den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su, ayran sut ıcılebılır.

İrade zayıflığı değil, inan çok normal bu istekler.
Kendine kötü bir şey hiç söyleme.
Gül'ün dediği gibi sev kendini . :KK16:
Ama o isteği yenmelisin.
Kesinlikle kuru meyve ve badem cevizin çok büyük faydası var.
Ben bundan 5 ay önce oturup 2 büyük cips bir sürü çikolata jelibon yerdim bütün gün yemek yok.
Ben bunlardan vazgeçtiysem sen kesin vazgeçersin.
Güven kendine.
Yine ilk zamanlar Gül'ün yazdıkları işi özümsemem de çok yararlı olmuştu.
demişti ki eğer kuru kayısı yediğinizde canınız istemiyorsa, o an güzel gelmiyorsa o tatlı isteği fiziksel değil ruhendir.
Tamamen haklı.

aaa hiç bu yönden bakmamıştım evet kuru kayısı alınca hıc cnm ıstemez ....:)

slm bayanlar ..
nasılsınız.
bugünki menümm

sabah
1 yumurtadan omlet
2 kk erzincan tulum peyniri
3 zeytin
1,5 dlm köy ekmeği(zamanla bırakıcam inş)
4 gün kurusu kayısı
5 ceviz

4 saat sonra
1 dlm ekmek
2 kk kaşar peynir
230 ml ayran

1 saat sonra
1 tabak zeytinyağlı bamya yemeği
1 kase yoğurt
5 ceviz
4 gün kurusu kayısı

3 saat sonra
büyük bardak kefir

su fazla içemedim,belki 1 lt olmuştur...

Benim sorum geliyor.
Türk kahvesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz ?
Çok sık tüketilmesi ödem oluşturuyor biliyorum.
Zaten çok sık içmem.
Ama arada canım isteyince bir kaç gün arka arkaya gidiyor.
Acaba sürekli olmadığında da vücudumda ödeme neden olabilir mi?
Öğrendik ki ödem düşündüğümüzden daha önemliymiş.

şekersız turk kahvesı metabolızma acısından ii diyoırlar baska topıclerde okumustum ama baska fıkrı olan ark lar vardır belki......

aaa hiç bu yönden bakmamıştım evet kuru kayısı alınca hıc cnm ıstemez ....:)

Sadece kilona etkisi olmayacak bu beslenmenin.
İnan ben bundan 1 ay önce çok olumsuz bakardım her şeye.
Bol tükettiğim badem ve cevizle omega 3lerimi alıyorum.
Ve bu şekilde artık pozitif bakıyorum.
Farkındasındır her yazılan mesajda olumlu yönlerini görüyorum.
Ve kilo verememe gibi bir düşüncem asla yok.
Eminim çünkü pozitifim ve sağlıklı besleniyorum.
ayrıca bol kahkaha atki bütün kasların çalışsın.

slm bayanlar ..
nasılsınız.
bugünki menümm

sabah
1 yumurtadan omlet
2 kk erzincan tulum peyniri
3 zeytin
1,5 dlm köy ekmeği(zamanla bırakıcam inş)
4 gün kurusu kayısı
5 ceviz

4 saat sonra
1 dlm ekmek
2 kk kaşar peynir
230 ml ayran

1 saat sonra
1 tabak zeytinyağlı bamya yemeği
1 kase yoğurt
5 ceviz
4 gün kurusu kayısı

3 saat sonra
büyük bardak kefir

su fazla içemedim,belki 1 lt olmuştur...

Ekmek haricinde gayet uygun bir menü olmuş.
Şöyle yapsan kahvaltıda ceviz ve badem tüketmeye başlasan.
Ekmekten önce bunu yesen bakalım hala canın isteyecek mi ?
Eğer isterse de zamanla bırakırsın eminim.

şekersız turk kahvesı metabolızma acısından ii diyoırlar baska topıclerde okumustum ama baska fıkrı olan ark lar vardır belki......

Şekerli çay ve kahve asla tüketemiyorum zaten.
Bunu duyduğuma memnun oldum.
Sık sık olmasa da içerim arada artık.

Sadece kilona etkisi olmayacak bu beslenmenin.
İnan ben bundan 1 ay önce çok olumsuz bakardım her şeye.
Bol tükettiğim badem ve cevizle omega 3lerimi alıyorum.
Ve bu şekilde artık pozitif bakıyorum.
Farkındasındır her yazılan mesajda olumlu yönlerini görüyorum.
Ve kilo verememe gibi bir düşüncem asla yok.
Eminim çünkü pozitifim ve sağlıklı besleniyorum.
ayrıca bol kahkaha atki bütün kasların çalışsın.

tmm bak başladım bile.....:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: :))) bu arada şu yazı çok hoşuma gıttı ne kadar doğru:))

Beyaz ekmeği bir bardak suya koyduğunuzu düşünün. Kısa bir süre içinde

çözündüğünü/parçacıklara ayrıldığını görürsünüz. Aynı beyaz ekmeği

yediğimizi düşünelim. Musluk suyunda bile çözünen bu ekmek türünü midemiz ve

barsaklarımızda bulunan sıvılar ve güçlü enzimler çok daha kısa sürede ve

tamamen sindirecektir.

Sindirim süreci çok kısa ve böylece emilim ve kana karışma süreci çok hızlı

olan bu tür gıdalar kan şekerini çok hızla yükseltirler. Böyle gıdalara

GLİSEMİK İNDEKSİ YÜKSEK GIDALAR denir.

X