Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Hayirli günler Karatay teyzenin Gülleri.

Sabah, 2 yumurta rafadan, 2 incir, 2 hurma,1 dilim peynir, cay.

Hala ilerleme yok bende. Her yanim sizliyor.

2 gün sonunda 600 gr lık bir azalış ile keyiflendim doğrusu... 66,3....
bugün sabah kahvaltı yapmadan dışarıya çıktım geçmiş olsun ziyareti için kesin kaçamak olacak diye düşünerek gitmiştim zaten :KK50:
küçük bir kase dondurmayı kahvaltı olarak hüplettim :KK50: ama yanındaki çikolatayı yemedim buda bir başarı sanırım... karnı aç aslında ama inatla bişey yemicem süt içmeyi planlıyorum az sonra...akşam yürüyüşlerine başlıyoruz eşimle bugece inşallah daha iyi olacak ...Sevgiler...:KK34:

dün beni toparlayın demiştim ya canan hocayı dinledikten sonra kendime geldim ne varsa karatayda var:KK52::KK52: tabi siz karataycı dostlarımın yeri ayrı sizlerle laflamak dedikodu yapmak ayrı keyif:KK16:

eveet tek tek isim sayarsam arada kaçırdıklarım olabilir kendisi çocuğu kocası vs hasta olan bütün arkadaşlara
acil şifalar diliyorum:94:
aramıza yeni katılanlar var hoşgeldiniz
pazartesi kilo bildirim günümüz hergün düzenli menü paylaşan ve liste hazırlamayı kabul eden arkadaşlar 1 hafta sonra listeye girebilir

liste hazırlamayı kabul eden derken neyi kastediyorsun arkadaşım :44:

Bende aranıza yeni katıldım. Dün sabah karatay diyetine başladım. Kitabı alalı 2-3 ay olmuştu fakat okuyamamıştım. Burdan bazı kullanıcı yorumları okuyarak kitabı bitirdim ve dün sabah itibari ile diyete başladım. Ben çok kiloluyum 93,5 kilodayım. Ben fazla ekmek yada hamur işi yiyen biri değilim ama dondurma ve çekirdek olayım çok fazla :KK43:( artı çukulata.... abur cubur...
Ben hafta hafta kilolarımı yazacğım. inşaallah zayıflarım :KK43:((

selam kızlar,

hayat devam.. diyet de, spor da. artık rutinim haline geldi diyeti bozmamak. eskiden şaşırıyordum nasıl bozmuyorum diye. bugün mesela 2 yi buldu öğle yemeği. baya acıkmıştım. pideler gözümün önünde uçuştu ama ızgara köftemi yedim..

iyi ki varsınız kızlar...

geçmişi okuyup, yazmaya çalışacağım bir ara

bol leptinli günler dilerim...

liste hazırlamayı kabul eden derken neyi kastediyorsun arkadaşım :44:
her pzt liste yayınlıyoruz ya onu sırayla yapıyoruz kastettiğim o istersen seni de listeye eklerim

gülcüm seninki de aksiliğin önde gideni olmuş hoş değil nahoş anı:KK30:

bicnv canımcım bu günlerde fazla göremiyorum seni

Son düzenleme:
herkese selam kızlar..

haftalardan sonra nihayet tekrar sahalara dönmeye çalışıyorum.. gerek iş gerek aile hayatımın yoğunluğu ve stresi nedeniyle uğrayamadım.. malumunuz üzere oğlum rahatsızdı.. şimdi daha iyi çok şükür, hastalığı ile ilgili fiziksel bir sorun çıkmadı.. psikoloğa gidiyoruz, bakalım inşallah psikoterapi ile atlatacağız...

iş yerinde de sıkıntılar var, işler çok yğun ve eleman yetersiz, amirlere derdimi anlatamıyorum, ben de çareyi durumu kabullenip, gerekirse iş yavaşlatmada buldum, bundan sonra bizden bu kadar diycem.. işlerine gelirse..

sizden naber kızlar? umaım herkes iyidir.. görüşmek üzere..

xc9 mesaj kutun doluydu canım, mesajım gitmedi.. :KK43:

Son düzenleme:
sabah:KK56:
kkk
öğle:KK56:
1 kase ayranlı çorba
10 tane leblebi
10 tane üzüm
akşam:KK56:
3 yk et sote
1 tabak peynirli dövme(peynirli erişte gibi yaptım)
salata

2.5 lt su sabah 1 saat akşam 45 dk yürüyüş

merhaba güzel hatunlar.öncelikle yeni gelenlere hoşgeldin,bebişleri hasta olanlara geçmiş olsun diyorum.bugünkü menümü yazıp kaçıyorum.işler bir yoluna girsin sohbetlerinize dahil olmak isterim.
sabah:klasik kk,1 küçük armut
öğle:tarhana çorbası,et yemeği,yoğurt,1 avuç fıstık
akşam:eek:kuldan gelince yorgunluktan kalkamadım hava da ağır uyku halinde uyumadan uzandım.eşim sağolsun omlet yapmış çay demlemiş,1 avuç fıstık.

görüşmek üzere ....:KK16::KK16::KK16::KK16:

karataya başladıktan sonra mide yanmalarım ve kazıntılarım tamamen geçti burada gastriti ülseri olan arkadaşlar da şikayetlerinin ortadan kalktığını söyler hep dün karatay hoca bu konuya da açıklık getirdi:KK28:
70 li yıllarda şekerim vücuda etkileri araştırılırken görlmüş ki şeker mideye girdiği andan itbaren midede ısı artışı ve inflamasyon oluşmaya başlıyor bu dmek oluyor ki mide hastalıkları yüksek gi li gıalarla beslendiğimiz için oluyormuş anlayacağınız karatay diyetinden sonra mideyle ilgili şikyetlerimizin bitmesi tesadüf değil :KK76:işte bize ömür boyu karatay yapmak için bir neden daha:KK9:

şu aşamada çok fazla yazamıyorum. arada girip çıkıyorum. düğüne kadar sizden izin istiyorum tartım yok kilo bildirimi yapamıyacağım.. menülerimi de yazmasam daha iyi. çünkü içimde dürüm ağacı çıkacak artık. ve bu diyetimiz için hiç hoş bir örnek değil.
yine buralardayım girerim yazarım muhabbet ederiz ama sorumluluk açısından bunları söylemek istedim. liste ve menü bildirimi konusunda izin istiyorum:KK34:
Canım benim kolay gelsin.. Sana izin veriyoruz..
Bende aranıza yeni katıldım. Dün sabah karatay diyetine başladım. Kitabı alalı 2-3 ay olmuştu fakat okuyamamıştım. Burdan bazı kullanıcı yorumları okuyarak kitabı bitirdim ve dün sabah itibari ile diyete başladım. Ben çok kiloluyum 93,5 kilodayım. Ben fazla ekmek yada hamur işi yiyen biri değilim ama dondurma ve çekirdek olayım çok fazla :KK43:( artı çukulata.... abur cubur...
Ben hafta hafta kilolarımı yazacğım. inşaallah zayıflarım :KK43:((
Hoşgeldin .. Vereceğine eminim .. İnsülünü kırınca kaçamak olmuyor..
herkese selam kızlar..

haftalardan sonra nihayet tekrar sahalara dönmeye çalışıyorum.. gerek iş gerek aile hayatımın yoğunluğu ve stresi nedeniyle uğrayamadım.. malumunuz üzere oğlum rahatsızdı.. şimdi daha iyi çok şükür, hastalığı ile ilgili fiziksel bir sorun çıkmadı.. psikoloğa gidiyoruz, bakalım inşallah psikoterapi ile atlatacağız...

iş yerinde de sıkıntılar var, işler çok yğun ve eleman yetersiz, amirlere derdimi anlatamıyorum, ben de çareyi durumu kabullenip, gerekirse iş yavaşlatmada buldum, bundan sonra bizden bu kadar diycem.. işlerine gelirse..

Cnmmm özledik seni Hoşgeldin .. Geçmiş olsun .. Menümü yazayım: Sabah saat 11:30 da kkk ... Saat 7:30 da barbunyaa yoğurt .. Hepinizi öpüyorum ... Görüşürüz şekerler..

herkese selam kızlar..

Mahzen hoşgeldin. Oğlunda bir sorun çıkmamasına sevindim. İş stresi hepimizde var, malesef stresi bir taraftan yoğunluğu bir taraftan kendimize birşey kalmıyor. Sabır deyip dayanıcaz artık

sabah 7.30: tek yumurtalı kkk, ıhlamur

öğlen 13.00: çöp şiş, salata

akşam 20.00: 5 köfte, salata, 1 kaşık yoğurt

spor yapamıycam bu akşam gün içinde çok yürüdüm, çok sıcaktı hava, hiç halim kalmadı

Kızlaaaar iyi geceler hepinize,evime döndüm..!!! oğluşumu istanbulda bırakarak döndüm:KK43:(18 yaşında ve çok olgun olsa da; o gözümde hala küçük,dayanamadım ağladım tabiki de...ama alışırım yapacak bir şey yok...Allah tüm çocuklarımızı ve tüm sevdiklerimizi korusun...okula başlayan tüm öğrencilere başarılar diliyorum...

felluzcuğum bende karataya başladığımda eskiden ne kadar yanlış beslendiğimi ve çocuklarımıda yanlış beslediğimi anladığımda (o zamanda onu doğru beslenme olarak empoze etmişlerdi bende doğru beslediğimi ve beslendiğimi sanıyordum taa karataya kadar )keşke eskiden tanısaymışım çocuklarım bu kadar kilolu olmazdı diye düşündüm sonra zararın neresinden dönsek kardır deyip onlarıda bu beslenmeye alıştırmaya çalışıyorum ama zor oluyor kuşlar yuvadan uçtular birisi İstanbul'da birisi Azerbaycan'da çocuklar ne bulursa onu yiyorlar kim yapacak kim hazırlayacak onlara . ....geçen gün kahvaltıda istanbul'daki kızım, senden bir tane klonlamak lazım benim yanıma bunları hergün bana hazırlasın yoksa ben yapamam deyince içim cız etti ana kuzusu hala... okuldan ve derslerden ne zaman vakit bulacak ne hazırlayacak ne yiyecek aklım hep onda ama yapacak bişeyde yok onun okulu orada benim işim ankara'da o buraya gelemez ben gidemem çok zor ama katlanıyorum.... felluzcuğum sende zamanla katlanmayı öğreneceksin senin avantajın çalışmamam ne zaman aklına esse gidip kalabilirsin

Gülcüm; artık onlar da doğruyu yanlışı ayırt edebilecek yaştalar,,beslenirken dikkat edebildikleri kadar dikkat ederler,sanırım onlar uzağımızda iken yapabileceğimiz bir şey yok.! yaşam şartları gerçekten çok zor hep koşturmaca.! Keşke mümkün olsaydı da ayrılık olmasaydı... fakat; Üzülmek de bize zarardan başka bir şey vermiyor maalesef...senin işin de zormuş,
kolaylıklar diliyorum....

Perşembe mönüm

Kkk

1kaşık karnıbahar
2 kaşık enginar
Salata
1 kase mercimek çorbsı

1 kağıt kebabı
Tavuk 2 parça
Salata

akşam fırın hamsi salata kahve tek şekerli
az önce yarım armut yedim
dün forumdan keşfettiğim leslie yaptım yine 3 mile... yürüyüş kaldı kuzunun dersleri yüzünden inşallah yarın ama leslie baya terletti.
yarın görüşmek üzere...:KK34:

felluzcum gülün yazdıklarıyla seninkileri beraber okuyunca gelecekte beni nelerin beklediği görür gibi oldum kalbim sıkıştı:KK14:öyle ya da böyle zamanı gelince hepsi kendi hayatını kuracak ve biz de bunu mutlulukla kabulleneceğiz bütün ayrılıklarımız böyle güzel ayrılıklar olsun:KK31:

oskeee
canım kahveyi şekersiz içmeye alışsan iyi olur şeker=zehir ve karatayda asla yeri olmayanlarda 1. sırada

yazını okuyunca aklıma gelen en kötü aksilik gelinlikle ilgili olanıydı...28 sene önce kiralık gelinlik yoktu çoğu kişi gelinliğini başkasınınkini giyerdi gelinliğe vereceğimiz paraya bilezik alırız derlerdi... bende ben bilezik yerine gelinlik isterim başkasınınkini giymem dedim hazırda istemedim aylarca gelinlikçi gezdim kataloklardan baktım sonunda yabancı bir katalogdan beğenip diktirdim gelinlik eve gelince küpürlerin ortası boş göründü gözüme inci boncuk aldım sabaha kadar oturup hepsinin ortasına diktim ....nikah günü gelin odasına girdik nikahı bekliyoruz o sırada fermuar bozulmazmı sırtım bele kadar açık ne yapacağımızı şaşırdık çevredeki arkadaşlardan 2 tane çataliğne bulduk ortadan ve üstten igneledik duvakta kısa ne yapacağımı şaşırdım açıklık çok belli olmasın diye kendimi kasa kasa bir hal oldum sıkıntıdan nasıl nikah oldu nasıl evlendim anlamadım.. herkesin gözü gelinde ve gelinlikte olur görenler kim bilir neler söylemiştir

canım yaaaaaaaaa
valla şaka gibi anlatınca. neyse xc9 unda dediği gibi tatlı birer anı olmuş

karataya başladıktan sonra mide yanmalarım ve kazıntılarım tamamen geçti burada gastriti ülseri olan arkadaşlar da şikayetlerinin ortadan kalktığını söyler hep dün karatay hoca bu konuya da açıklık getirdi:KK28:
70 li yıllarda şekerim vücuda etkileri araştırılırken görlmüş ki şeker mideye girdiği andan itbaren midede ısı artışı ve inflamasyon oluşmaya başlıyor bu dmek oluyor ki mide hastalıkları yüksek gi li gıalarla beslendiğimiz için oluyormuş anlayacağınız karatay diyetinden sonra mideyle ilgili şikyetlerimizin bitmesi tesadüf değil :KK76:işte bize ömür boyu karatay yapmak için bir neden daha:KK9:
evet canım benim de yıllardır gastritim de var ve nedeni de unlu ve şekerli gıdalar, bunu yıllar önce bir gastroenterelogdan duymuştum ama uygulamam imkansız gibi geliyordu.. karatayla imkansız değil, diyete uyduğum zamanlar benim de olmaz şikayetlerim..

Cnmmm özledik seni Hoşgeldin .. Geçmiş olsun .. Menümü yazayım: Sabah saat 11:30 da kkk ... Saat 7:30 da barbunyaa yoğurt .. Hepinizi öpüyorum ... Görüşürüz şekerler..
hoşbulduk canım..
Mahzen hoşgeldin. Oğlunda bir sorun çıkmamasına sevindim. İş stresi hepimizde var, malesef stresi bir taraftan yoğunluğu bir taraftan kendimize birşey kalmıyor. Sabır deyip dayanıcaz artık
sağol canım, tam olarak sorun yok değil ama elle tutulur gözle görülür bişey yok, ruhsal açıdan tedavimiz devam ediyor..
felluzcum allah kavuştursun oğluna tez zamanda..

X