Kardeşim kendinden büyük çocuklar ile arkadaşlık kuruyor

Yahu ne abisi? 1-2 yaş farkın bu kadar önemsendiğini ilk kez duyuyorum. Öcü mü bu kardeşinizden büyük(!) çocuklar? Ne yapacaklar da kötü emellerine alet edecekler? Sizin hiç mi kendi akranınız dışında arkadaşınız olmadı? Şaka gibi bir konu

1 2 yıl uzun bir süre olarak geçer, kardeşim onlara göre 1 0 geride, her yaşın getirdiği bir olgunluk vardır bu yüzden her insan yaşıtları ile arkadaşlık kurmalıdır. başka bişey?
Evet bebeklik çağında 1 2 yaş büyük fark. Ama 16 yaşında çocuğun 17 yaşında ki ile arkadaşlık etmesi hastalıklı bişey, bence çok haklısınız.😐

1 2 yıl uzun bir süre olarak geçer, kardeşim onlara göre 1 0 geride, her yaşın getirdiği bir olgunluk vardır bu yüzden her insan yaşıtları ile arkadaşlık kurmalıdır. başka bişey?
Canim kardesinin hayatini artik baski yapmasan mi cok abartiyorsun? 1-2 yas farki 40 yas farki gibi konusmussun abartilacak birsey yok bunda. Ayrica büyügü ve kücügü de takilabilir bunda bir problem görmedim sosyal cevrede madde kullananlar yoksa.

Bizim kursta 17-18 yaşlarında bir kızcağız var. O da hep abla gördükleriyle arkadaş olmayı takılmayı tercih ediyor. Sebebini sorduğumda yaşıtlarının davranışlarını salakça bulduğunu söylüyordu:d

Yani kardeşiniz de biraz daha olgun bir çocuk olabilir bunda ne var ki..

16 yaşında bir erkek kardeşim var, arkadaş ortamı konusunda biraz garipsiyorum,

İçinde ne düşünüyor bilmiyorum, sürekli yaşıtlarından uzak, küçüklüğünden beridir kendinden büyük abi ablaları ile takılıyor, 16 yaşında kız 18 yaşında arkadaşı yaşına bakmadan onlarla arkadaşlık kuruyor konuşuyor, yaşıtlarını aramasını onlarla arkadaşlık kurmasını istiyoruz, hem kişisel gelişimi için çok faydalı olacak gülüp geçiyor sınıfında konuştuğu takıldığı kimse yok, neden diyorum onlardan olgun olduğunu söylüyor.

Sürekli onlarla iletişim kuruyor. Aldık karşımıza ne kadar konuşsak bile aynı yaşıtı olarak görüyor.

Ne yapabilirim? Arkadaşlarından nasıl ayırabilirim kendisinde yaşça büyük abileri 17 18 yaşında çocuklar.
Elimizden geldiğince iletişimlerini kesmeye çalışıyoruz, yaşıtları ile kaynaşmasını istiyoruz. Başka ne yapabilirim?
kötü emellerine kullanırlar diye çok korkuyorum

Öncelikle kardeşiniz erkek mi , kız mı ? Devam eden cümleniz sebebiyle netleştirmek icin soruyorum.

Konunuzu esas açma sebebiniz nedir ? Son dönemde forumda açılan "yaş farkı" ile ilgili konular sebebiyle mi endişeye kapıldınız ?

"Erkek arkadaşının 19 yaşında ve çok olgun olduğunu söyleyen , 24 yaşındaki üyenin konusu" nedeniyle mi bu konuyu açma ihtiyacı duydunuz ?

Son düzenleme:
Nasıl ayirabilirim mi?
Kardesinizi arkadaşlarından ayırmayı mi düşünüyorsunuz gerçekten..
Bir iki yaş abla abi değildir akrandir. Küçük çocuklar bile büyük yaslardaki çocuklarla daha güzel oyun kurarlar..
Erkek kardeşimin çalıştığı serviste hiç yaşıtı yok hepsi kendinden büyük başka arkadaş çevresi de yok tayini çıktığı için yeni daha ablalarla yemekteyiz abilelerle tatile gidiyoruz diyor hiç aklımıza kötü birşey gelmedi dur bende darlayayim çocuğu da iyice içine kapansın,insanlarla iletişim kuramasin,bizden iyice uzaklassin...

Ben de 40-50 yaşındaki insanlarla arkadaşlık ediyor sandım. E kendi yaşıtı bahsettiginiz yaşlar. Şaka olsun diye açtınız konuyu herhalde dhshsj

X