Kardeşim yüzünden en sonunda eşim beni boşayacak!!!

Çok pohpohlamışsınız, arkasında durmuşsunuz. Bırakın zorluk çeksin, başının çaresine bakmayı öğrensin. Sizde kalması hiç doğru değildi zaten. Ben eşimin problemli kardeşini evimde istemezdim, sizin eşiniz de rahatsız olmuştur tabii. Elinizden geleni yaptınız. Ya bir uzmana görünecek, ya da akıllanmasını bekliyeceksiniz ki çok zor görünüyor.. Allah islah etsin ne diyeyim

Babana da söyle atsın sokağa... çok ciddiyim... böyle asalak,sırt kamburu çekilmez... babanız "ya adam ol yada s..tir git diyecek...

Kızlar o kadar sinirliyim ki. Uzun yazıcam şimdiden söyleyeyim çok doluyum. Yanlış yazarsam hata olursa kusura bakmayın toplamaya çalışacağım.
Derdim kardeşim. Nasıl bi insan bu anlamıyorum gerçekten sinirden yazamıyorum bile. Benden 4 yaş küçük bi kardeşim var. İki kardeşiz zaten. Ben 24 kardeşim 20 yaşında. Annem babamı aldatınca (o zaman kardeşim 15 ben 19 yaşındaydım) babaannemlerin yanına yerleştik. Kardeşim annemin çok şımarttığı bi çocuktu. İte kaka ortaokulu bitirdi. Ne yaparsak yapalım okumadı istemiyorum dedi. O zaman çalış dedik çalışmaya başladı maaşı için yalan söyledi, işe gidiyorum dedi gitmedi. Bunlar annemle babam evliyken oldu tabi. Ayrılınca daha beter oldu. Bizden resmen nefret ediyor. Ne babamı dinliyor ne beni. Babaannemlerin tanına yerleştikten sonra babaannemle dedeme ters konuşmalar sabah 3,4 te eve gelmeler filan. Benle babam çalışıyorduk. Hem üni okudum hem çalıştım. Babam bu hırçınlığını annemle görüşmediği için olduğunu düşünüp “o senin annen onla yaşamak istersen sana darılmam” gibi bi konuşma yaptı. Bu seferde siz beni istemiyorsunuz ben arkadaşıma gidiyorum diyip evden iki üç gün gitti. Babam üzüntüsünden tansiyon hastası oldu. Zaten Babannem Dedem yaşlı. Alt katta Amcamlar oturuyor bu arada. Bu geldi Amcamın yanına çırak olacağım işi öğreneceğim dedi. Soğutma işi yapıyordu Amcam. Bu seferde amcamın yanına işe girince her gün Amcam bana bağırıyor yok ağır iş yaptırıyor diye söylendi. Sonra amcama bile söylemeden istifasını vermiş. Neyse sonra kendisi tekrar iş buldu kafede çalışıcam barista olucam bilmem ne dedi. Bu arada ben okulu bitip radyoloji teknikeri oldum. Harçlığını vs veriyorum. Bu kafeye girince bi kıza takıldı aldığı maaşla kızı tatile götürdü, kuaför masrafını bile karşılıyordu sonra ay sonunda işe gidecek parası olmayıp benden yol parası alıyordu. Eve bi kuruş katkısı yoktu. Babamın kart borçlarını ödüyordu dedemle babam, çünkü öyle böyle değildi. Annemden ayrılıp bunalıma girince de kartlara yüklenmişti. Sonradan toparladı tabii. O sırada çatı uçtu usta getirdik 15 bin masraf çıkarttı. Onun için de kredi çekti Dedem. Zaten kendi borçları da vardı. Ben evin masraflarını karşılıyordum. Sonra ben evlendim. Evlenirken bi çöp bile yapamadık, çalışmıştım ama bütün paramı hep eve harcamıştım ne çeyizim vardı ne bişey. Eşime sen ne yaparsan kabul dedim sağolsun çeyizime kadar yaptı. Evlendim ama hala aklım babamlardaydı tabi ne yapıyorlar acaba geçinebiliyorlar mı diye. Ben uzak şehire gelip işi bırakmak zorunda kalmıştım. Evlendikten 5,6 ay sonra kardeşim işten çıktı. Babamlar borç ödüyor, yemek içmek Amcamlarda oluyor. Babaannemler sıkıntıda biliyorum. Az çok yardım ediyorum ama yüne aklım kalıyor.Kardeşime dedim gel benim yanıma eşim de gelsin dedi. Buna burda bi kafede iş bulduk. Maaşının yarısını bana verecekti ben de onun için biriktirecektim.Sigortada yaptırdık. İki üç ay çalıştı bi kuruş para getirmedi nereye gidiyor bu para dedik. Dışarda yemek yiyorum dedi. Kafe evimize yürüme mesafesi, evden yemek yiyip çıkıyordu, sigarasını da biz alıyorduk. Canı ne isterse eşimde bende markete gidince alıyorduk. Kıyafet alıcam dedi eşim aldı. Sırf para biriktirsin diye. Psikiyatri ye sen götürdüm bi ilaç verdi onu kullanmaya başladı. Düzeldi diye o kadar seviniyordum ki. Sonra biz eşimin bi boşluğunda babamları görmeye gittik, o sırada kardeşim bizdeydi. Çok tembih ettim evde dikkatli ol kimseyi çağırma. İstediği alışverişi de yapıp , bi haftalığına babamlara gittik. Aradan iki üç gün geçti komşular aramaya başladı, küçük yer herkes eşimi ve ailesini tanıyor tabii, senin eve sürekli birileri girip çıkıyor diye.
Döndük, meğer kardeşim kafede tanıştıkları çocuklardan eve çağırmış biz de kalmışlar bizim yatakta bile yatan olmuş, bileziklerimi bile almamıştım saklamamıştım sırf kardeşim evde diye güvenip. Eve geldik darma duman, çaycım kırılmış kremlerimin çoğu yok, her yerde erkek kıyafetleri, Ocak düğmeleri kırılmış. Eşim sağolsun sırf ben üzülürüm diye sesini çıkartmadı. Çalıştığı kafeden de adamla kavga edip çıkmış. Adam eşimin arkadaşıydı. Bize maaşımı vermiyor dedi. Meğer adamın dükkanda cimbali Makinesi mi ne varmış onu kırmış adam ondan kesiyormuş maaşından. Bunun biletini alıp hemen yolladık babamlara. Eşimden Allah razı olsun biliyorum çok kızdı ama ağzını açıp bişey demedi. Neyse kardeşim gitti. Ardından Babannem her telefonda söyleniyordu hiç dinlemiyor, aynı hala diye. Söz vermişti ilacım bitince tekrar gidicem doktora diye gitmemiş. Neyse asıl olaya geleyim.
Kaç gündür benim telefonuma mesaj geliyor, ödenmemiş faturanız bulunmaktadır diye. Eşim de bakıyor ben de bütün faturalarımız ödenmiş. Bugun aradılar. Kardeşimin hattı benim üstüme ama kontörlüydü. Bunu mobil uygulama üstünden kendisi faturalayacak çevirmiş Mart ayında. O zamandan beri de hiç bir fatura ödenmemiş. Eşimle şok olduk. Sinir küpüne döndüm. Eşim madem böyle bişey yaptın insan söyler ödeyemezse biz öderdik diye. Zaten benim yanımdan gittikten sonra işe de girmedi. İşsiz halde yyapmış faturalı hattı. Bi de 12 ay taahhüt yapmış. Babamı aradım söyledim o da çok üzüldü. Kardeşimi uyandırmış ben halledicem demiş dönmüş uyumuş tekrar. Eşim yine sesini çıkartmıyor ama sinirlendi dışarı çıktı. Ben kardeşimi arıyorum sabahtan beri açmıyor. Nolur söyleyin ne yapıcam ben sinirimi atamıyorum bir türlü. Düşünüyorum aynı şeyleri görümcelerim yapmış olsa ben belki sabredemem. Eşim ne dese haklı. İnan’ın midem ağrıdı sinirden. Okuduğunuz için teşekkürler. Tek tek okuyacağım yazdıklarınızı
Seni anlıyorum, benim kardeşimde bizde yaşıyor, sahip çıktığımız için teşekkür etmeyi geç sürekli şikayet sürekli memnuniyetsiz benden de kötüsü yok zaten ayrıca. Kardeş yani atamazsın, sadece eşini konulardan tutabildiğin kadar uzak tutmaya çalış ki meseleler bir gün sana dönmesin, sırt dön demiyorum ancak SINIRLAR belirlemek zorundasın, Ablam Eniştem Babamlar vs “nasılsa çözer” zihniyeti geçebildiği kadar geçmesi lazım. Üzülerek söylüyorum önümüzdeki 5-10 yıl kardeşin asla düzelmeyecek. Bir ihtimal yaşı ilerledikçe herşey rayına girmeye başlayabilir. Öyle umalım, unutma senin birincil ailen şuan eşin ve bebeğin. Onlara odaklan zihnini boşaltmaya çalış diğer konulara takılmamak için çabala, sakin kalmaya çalış.

Tam dayaklik denen tiplerden kardesiniz. Bir daha yardim etmeyin. Boyle insanlar arkalarini her defasinda toplayan biri oldugu icin asla iflah olmazlar. Burnunun surtmesi lazim. Anlamadigim sizin uzerinize olan hatti nasil kendi basina degistirebiliyor? Kardesimin ve annemin hatlari benim uzerime. Ne zaman degisiklik yapmak isteseler operatorleri beni arayip onay aliyor. Siz operatoru arayip benim bilgim ve onayim olmadan nasil degistirirsiniz diye biraz carlayin.

Bu çocuklar asla kendi kendine böyle olmuyor. Aynen böyle bir kuzenim var. Ailede tek erkek torun diye şımartmışlar da şımartmışlar... Arkasını hep dedesiyle babası topluyordu. Dede ve baba ölünce takke düştü kel göründü. Şuan hapishanede, ne halt etmişse uzun seneler orada kalacak. Bunu duyunca kimse de şaşırmadı. Kardeşiniz de sürekli arkası toplandığı için rahat. Artık bunu yapmayın. Yoksa artık müdahale bile edemeyeceğiniz bir noktaya gelecek.

Acaba bir doktora görünse mi? Lütfen yanlış anlamayın kimseye akıl hastası veya manyak demiyorum, haddim de değil. Ama bu yaptıkları uzmana ihtiyacı varmış gibi göründü. (Ben de doktora gittim yıllarca ilaç kullandım. İyi ki de gitmişim)
Kardeşinize de sırtınızı dönün demiyorum. Kardeş bu :KK43: Acaba alıp karşınıza ''kardeşim neden böyle yapıyorsun, biz çok üzülüyoruz. Neden bu kadar hırçınsın? Sen benim kardeşimsin yardım etmek istiyorum'' diye konuşmaya çalışsanız faydası olur mu diyorum :KK43:

En büyük hatanız evlendikten sonra kardeşinizi yanınıza çağırmak olmuş. Belli ki babanıza kıyamamışsınız ama olan size olmuş. Eşiniz de ne sabırlı insanmış. Ben sizin yerinizde olsam bundan sonra değil arayıp sormak, yüzüne dahi bakmam.

Kızlar o kadar sinirliyim ki. Uzun yazıcam şimdiden söyleyeyim çok doluyum. Yanlış yazarsam hata olursa kusura bakmayın toplamaya çalışacağım.
Derdim kardeşim. Nasıl bi insan bu anlamıyorum gerçekten sinirden yazamıyorum bile. Benden 4 yaş küçük bi kardeşim var. İki kardeşiz zaten. Ben 24 kardeşim 20 yaşında. Annem babamı aldatınca (o zaman kardeşim 15 ben 19 yaşındaydım) babaannemlerin yanına yerleştik. Kardeşim annemin çok şımarttığı bi çocuktu. İte kaka ortaokulu bitirdi. Ne yaparsak yapalım okumadı istemiyorum dedi. O zaman çalış dedik çalışmaya başladı maaşı için yalan söyledi, işe gidiyorum dedi gitmedi. Bunlar annemle babam evliyken oldu tabi. Ayrılınca daha beter oldu. Bizden resmen nefret ediyor. Ne babamı dinliyor ne beni. Babaannemlerin tanına yerleştikten sonra babaannemle dedeme ters konuşmalar sabah 3,4 te eve gelmeler filan. Benle babam çalışıyorduk. Hem üni okudum hem çalıştım. Babam bu hırçınlığını annemle görüşmediği için olduğunu düşünüp “o senin annen onla yaşamak istersen sana darılmam” gibi bi konuşma yaptı. Bu seferde siz beni istemiyorsunuz ben arkadaşıma gidiyorum diyip evden iki üç gün gitti. Babam üzüntüsünden tansiyon hastası oldu. Zaten Babannem Dedem yaşlı. Alt katta Amcamlar oturuyor bu arada. Bu geldi Amcamın yanına çırak olacağım işi öğreneceğim dedi. Soğutma işi yapıyordu Amcam. Bu seferde amcamın yanına işe girince her gün Amcam bana bağırıyor yok ağır iş yaptırıyor diye söylendi. Sonra amcama bile söylemeden istifasını vermiş. Neyse sonra kendisi tekrar iş buldu kafede çalışıcam barista olucam bilmem ne dedi. Bu arada ben okulu bitip radyoloji teknikeri oldum. Harçlığını vs veriyorum. Bu kafeye girince bi kıza takıldı aldığı maaşla kızı tatile götürdü, kuaför masrafını bile karşılıyordu sonra ay sonunda işe gidecek parası olmayıp benden yol parası alıyordu. Eve bi kuruş katkısı yoktu. Babamın kart borçlarını ödüyordu dedemle babam, çünkü öyle böyle değildi. Annemden ayrılıp bunalıma girince de kartlara yüklenmişti. Sonradan toparladı tabii. O sırada çatı uçtu usta getirdik 15 bin masraf çıkarttı. Onun için de kredi çekti Dedem. Zaten kendi borçları da vardı. Ben evin masraflarını karşılıyordum. Sonra ben evlendim. Evlenirken bi çöp bile yapamadık, çalışmıştım ama bütün paramı hep eve harcamıştım ne çeyizim vardı ne bişey. Eşime sen ne yaparsan kabul dedim sağolsun çeyizime kadar yaptı. Evlendim ama hala aklım babamlardaydı tabi ne yapıyorlar acaba geçinebiliyorlar mı diye. Ben uzak şehire gelip işi bırakmak zorunda kalmıştım. Evlendikten 5,6 ay sonra kardeşim işten çıktı. Babamlar borç ödüyor, yemek içmek Amcamlarda oluyor. Babaannemler sıkıntıda biliyorum. Az çok yardım ediyorum ama yüne aklım kalıyor.Kardeşime dedim gel benim yanıma eşim de gelsin dedi. Buna burda bi kafede iş bulduk. Maaşının yarısını bana verecekti ben de onun için biriktirecektim.Sigortada yaptırdık. İki üç ay çalıştı bi kuruş para getirmedi nereye gidiyor bu para dedik. Dışarda yemek yiyorum dedi. Kafe evimize yürüme mesafesi, evden yemek yiyip çıkıyordu, sigarasını da biz alıyorduk. Canı ne isterse eşimde bende markete gidince alıyorduk. Kıyafet alıcam dedi eşim aldı. Sırf para biriktirsin diye. Psikiyatri ye sen götürdüm bi ilaç verdi onu kullanmaya başladı. Düzeldi diye o kadar seviniyordum ki. Sonra biz eşimin bi boşluğunda babamları görmeye gittik, o sırada kardeşim bizdeydi. Çok tembih ettim evde dikkatli ol kimseyi çağırma. İstediği alışverişi de yapıp , bi haftalığına babamlara gittik. Aradan iki üç gün geçti komşular aramaya başladı, küçük yer herkes eşimi ve ailesini tanıyor tabii, senin eve sürekli birileri girip çıkıyor diye.
Döndük, meğer kardeşim kafede tanıştıkları çocuklardan eve çağırmış biz de kalmışlar bizim yatakta bile yatan olmuş, bileziklerimi bile almamıştım saklamamıştım sırf kardeşim evde diye güvenip. Eve geldik darma duman, çaycım kırılmış kremlerimin çoğu yok, her yerde erkek kıyafetleri, Ocak düğmeleri kırılmış. Eşim sağolsun sırf ben üzülürüm diye sesini çıkartmadı. Çalıştığı kafeden de adamla kavga edip çıkmış. Adam eşimin arkadaşıydı. Bize maaşımı vermiyor dedi. Meğer adamın dükkanda cimbali Makinesi mi ne varmış onu kırmış adam ondan kesiyormuş maaşından. Bunun biletini alıp hemen yolladık babamlara. Eşimden Allah razı olsun biliyorum çok kızdı ama ağzını açıp bişey demedi. Neyse kardeşim gitti. Ardından Babannem her telefonda söyleniyordu hiç dinlemiyor, aynı hala diye. Söz vermişti ilacım bitince tekrar gidicem doktora diye gitmemiş. Neyse asıl olaya geleyim.
Kaç gündür benim telefonuma mesaj geliyor, ödenmemiş faturanız bulunmaktadır diye. Eşim de bakıyor ben de bütün faturalarımız ödenmiş. Bugun aradılar. Kardeşimin hattı benim üstüme ama kontörlüydü. Bunu mobil uygulama üstünden kendisi faturalayacak çevirmiş Mart ayında. O zamandan beri de hiç bir fatura ödenmemiş. Eşimle şok olduk. Sinir küpüne döndüm. Eşim madem böyle bişey yaptın insan söyler ödeyemezse biz öderdik diye. Zaten benim yanımdan gittikten sonra işe de girmedi. İşsiz halde yyapmış faturalı hattı. Bi de 12 ay taahhüt yapmış. Babamı aradım söyledim o da çok üzüldü. Kardeşimi uyandırmış ben halledicem demiş dönmüş uyumuş tekrar. Eşim yine sesini çıkartmıyor ama sinirlendi dışarı çıktı. Ben kardeşimi arıyorum sabahtan beri açmıyor. Nolur söyleyin ne yapıcam ben sinirimi atamıyorum bir türlü. Düşünüyorum aynı şeyleri görümcelerim yapmış olsa ben belki sabredemem. Eşim ne dese haklı. İnan’ın midem ağrıdı sinirden. Okuduğunuz için teşekkürler. Tek tek okuyacağım yazdıklarınızı
Kardeşınız başımdan beri zaten bir çok sorun teskıl edıyor.Ben guvenıp hattı uzerıme yaptırmazdım.Evımı de bırakmazdım

Kardesınize sahip çıkmayın net siz o ne yaparsa yapsin normal karşılamişsinız görüsmeyin baksın başının çaresine size ondan zarar gelir eşinizle bi hayat kurmuşsunuz kimseyi aranıza sokmayın kardesiniz iyilikten anlayabilecek olgunluğa erişememiş maalesef

Yani şimdi bir erkeğin kız kardeşi (görümce) bunları yapsaydı herkes boşan, bu çektiğin ne, eşin yuvanıza hiç değer vermiyor vs derdi. Eşiniz iyi sabretmiş, helal olsun kendisine. Evi o halde görünce kardeşinizi eşek sudan gelene kadar dövüp kapının önüne koymalıydı. Zira sizin yatağınızda ne hakla başkası yatabilir? İç çamaşırlarınızı vs karıştırmadıkları ne malum? Çok hatalısınız. Aileniz de öyle. Para vs vermeyin hiçbir ihtiyacını karşılamayın. Eve de çalışıp yardım etmezse Artık evde kalamayacağını söyleyip evden kovsunlar. Anahtarları da değiştirsinler. Ben bunun psikolojik olduğuna inanmıyorum, açıkçası sorumsuz biri. Her zaman da arkasını birileri toparlamış. Müşteri hizmetlerini arayın bilginiz dahilinde olmadan hattın faturalıya çevrildiğini iletin, farkı ödeyip hattı kapatın. Ne yaparsa yapsın.

Gereksiz acımışsınız. Sadece annesi babası ayrılan o mu? Dayak mı yedi, tacize mi uğradı, kendince herkesi kullanıyor ama en büyük suçlu aileniz ve sizsiniz. Sürekli vermek, arkasını kollamak, sorumluluktan kaçan birine her seferinde destek vermek, borçlarını ödemek mantık dışı. Tüm desteği kesmeniz lazım. En az bir yıl sürünmeli, kimse destek vermemeli, ne derse desin, terbiyesizce üste çıkmak isteyecektir, siz alttan aldıkça da üste çıkmaya devam eder. Gerekirse sokakta yatsın. Akıl başına anca gelir. Ailenizle konuşun ve tüm desteği kesin, anneniz de destek vermesin. Yoksa daha büyük başınıza bela açar. Birinin de adam akıllı sert konuşması gerekir. Tek problem yaşayan sen miydin? Ailecek elimizden geleni yaptık, hepimiz çalışıyoruz sürekli senin borcunu ödüyoruz, senin bize karşı nefretin mi var? aile olmak demek karşılıklı sorumluluk almak demek, senin önce kendine sonra bize karşı sorumluluğum var. Sürekli bize böyle davranıp çocuk gibi arkanı toplamamızı bekleyemezsin. Bundan sonra maddi hiç birimizden sen düzelene kadar desteğimiz olmayacak demeniz lazım. Bunu toplu olarak yansıtmanız lazım.

Bir de yoldan geçeni psikiyatriste götürseniz bir şeyi çıkar ülkemde, bu yaptıklarını açıklamaz, yaptıklarını bunun arkasına sığdıramaz. Sadece sizin çocukla ilişkinizi düzenlemeniz de değiştirmez daldan dala kimden para bulana kadar gider. Herkesin ortak çocuğa tavrı olması lazım.

Son düzenleme:
Konu bi itici geldi ama niye geldi tam bilemiyorum .
Konu kardeşiniz ama durmadan eşinize minnettarlık ifadeleri felan ..
Başlık zaten ayrı bi ironi .Gercekten siz de öyle düşünerek mi o başlığı açtınız adam sanki bir şey demiş gibi .. ?
Kardeşinizin zaten durumunu biliyormuşsunuz ona göre tedbirinizi almanız gerekirdi eve bırakıp gitmemek gibi mesela .

Hanımlar tekrar cevaplar için teşekkür ederim. Eşim sabahtan beri teselli ediyor beni, üzülme o da adam olur diye. Ama içim taş gibi. Kardeş diyince bişey hissetmiyorum resmen. Konuştum kaç kez konuştum hem de “neden böyle yapıyorsun bizi sevmiyor musun annemin yanında kalmak istiyorsan ya da görüşmek istiyorsan ben yardımcı olurum” diye. Ama babam dediği şey “ben görüşmek istesem o kadınla zaten sizi dinlemem, ben kimsenin beni sevdiğini düşünmüyorum, dışlanıyor gibiyim o yüzden böyleyim” diyor. Hemen siz beni sevmiyorsunuz diye kendini acındırmaya başlıyor. Bunun en baş sebebi annemdi her zaman. Babam kardeşime kızarken “tamam ahmeeeet uzatma” diyip kardeşimi arkaya alırdı. Kardeşime yeni telefon alındı ertesi gün kırdı, annem laf ettirmedi babama bi de üstüne o telefonun para verip yeni telefon aldılar. Bunun gibi daha bir sürü örnek..... sonrasında annemle babam ayrılınca babam benden küçük diye onun üstüne daha çok düştü. O da zamanla “annem babam ayrıldı” diye daha çok üste çıktı. Babannem herkese kurulan sofrada ona özel yemek yapardı.
Derken ben evlendiğimde babaannemin dedemin şeker tansiyon hastası olması sebebiyle nasıl onları rahatlatabilirim diye ben para göndermeye yanıma çağırmaya çalıştım. Eşim de onunla arkadaş gibi oldu, abisi gibi davrandı yeri gelince. Ne deseniz haklısınız. Yaptıklarını hep psikolojik olarak yorumladım ama kız arkadaşıyla, çevresiyle çok iyi. Bi tek bize böyle düşman gibi. Ben yapacağımı bilmiyorum. Yarın gidip borcu ödeyip hattı kapattırıcam kesin. Artık mesafemi de koyucam. Zaten Bugun konuşurken dedim abla diye bi daha beni arama diye. Emin’im babam bu yaptığı için doğru düzgün kızmamıştır bile. Ben idare ederim diye düşünüyor herkes ama ben de çok yoruldum.

bakın sürekli destek olmakla hata ediyosunuz. Benim bi tanıdığım var aynen kardeşiniz gibi sorunlu bi gençliği vardı.Adam gibi bi işe girmeden de evlendi.Bu arada bi çalışıyor bi çalışmıyor falan derken hep babası arkasını topladı. Şimdi 3 çocuğu var hala babası emekli maaşıyla kredi çekip duruyor oğluna. Herkesi perişan etti.

Totosuna tekmeyi hak etmiş. Bırakın bu saatten sonra ne yapıyorsa yapsın. Faturayı ödeyin hattı da iptal edin. Yazık. Hamilesiniz. Sakin olmanız gerekiyor.

Bunun değişik bir versiyonu benim kardeşim. Daha üst modeli babam. Yaşadıklarımızı saysam roman olur o derece. O kadar iyi anlıyorum ki sizi...verecek bir akil da yok bende çünkü can çıkıyor huy çıkmıyor. Desteği çekmediginiz sürece size yaslanmaya devam edecektir.

X